Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Devil np asus maximus IV świetna płytka wszystkie bajery ale około 1200zł trza za nią położyć juz lepiej sprzedać te 460 i kupic jednego gtx570 lub gtx480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camino 829 i tez jutro maja ;] to moze w emarkecie brac w cenie jaka jest teraz zanim nie dostana jutro/pojutrze dostawy?

 

Oho saturion 929zl i to bez K buahahaha chyba pobili esc ;]

 

W proline ktos poszedł po rozum do głowy(albo poczytał szydercze wzmianki po forach) i nagle magicznie cena spadła o 100zł.

 

Kupił ktos u nich mobo i pytał o mozliwosc zwrotu ze względu na afere chipsową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że moja sztuka też robi 5.0GHz @ ca. 1.30v linx stable.

Puść orthosa na noc to się rozczarujesz.

Ja na jedną noc puściłem @ 1.32v i się wysypał po kilku godzinach.

To dowaliłem od razu 1.35v i przeszedł 10h.

Pośrednich nie próbowałem, ale różnica 0,01v nie warta testowania.

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Witam

 

Przepraszam za bardzo proste pytanie ale w jakich programach wazna jest ilosc pamieci cache procesora ?

 

Zastanawiam sie nad tymi dwoma CPU:

 

Xeon E3 1220 8MB (brak iGPU - procesory robia oddzielnie czy "wylaczaja" rdzen graficzny) ?)

 

Xeon E3 1225 6MB + HD 3000 (wiki)

 

Ciekawe te Xeony, tylko czy one mają Turbo i możliwość podkręcenia o te 500 MHz? Bo jak nie to raczej bez sensu bo jako alternatywa się już nadawać nie będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo multi, ale screen sie wrzucil z singla? To w ogole najnowsza wersja? Bo kiedys wymagania byly sporo mniejsze, wraz z kolejnymi "poprawkami" rosly... :P

 

Jak myślisz czy najnowsza wersja

Dołączona grafika

 

BC2 brakuje do wygrzewaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede przeprowadzal sledztwa, mowie jak jest ;) 2x powtarzalem test i bardzo szybko temperatury byly praktycznie takie same, a jak na moje to testowales to na single player - w multi jeszcze sie nie spotkalem z 800 ammo i czterema granatami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tan Asrock ma otwory montażowe pod lga775, więc z zamontowaniem Karakorum nie powinno być problemów.

 

Ale to co jest drobnym maczkiem nie przeczytałeś :wink: , nie każde chłodzenie wlezie od 775 , otwory montażowe to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede przeprowadzal sledztwa, mowie jak jest ;) 2x powtarzalem test i bardzo szybko temperatury byly praktycznie takie same, a jak na moje to testowales to na single player - w multi jeszcze sie nie spotkalem z 800 ammo i czterema granatami ;)

 

no dziwne u mnie wychodzi całkiem inaczej do occt i innych bc2 daleko

http://img138.imageshack.us/img138/5320/bcmv.jpg

Dołączona grafika

Dołączona grafika

occt miał 65C

to było poprzednio 1C więcej

Dołączona grafika

 

Nowe Biosy 1302 w wersji beta - KLIK

 

Na tą chwilę jest tylko do P8P67 Pro, ale lada moment będzie P8P67 Deluxe, EVO, Standard, Sabertooth and WS.

Wieczorem sprawdzę co i jak na mojej PRO.

 

jedna wielka porażka, pierwszy raz dual boota uświadczyłem :mur: :mur:

dobrze że da się wrócić do poprzedniego

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na asusie nie uświadczyłem jeszcze żadnej zwiechy czy problemów ze stabilnością, wiekszość opini negatywnych to dzieci które zapodaja mnożnik 50 napiecie 1,35v, puszczają linx na 4 przebiegi i myślą że proc jest już super stabilny, asrock robi świetne płyty od dłuzszego czasu nie powiem mają jeszcze czasem wpadki ale to sie zdarza kazdej firmie, gigabyte tez fajne i topowe płyty robi ale jakoś osobiście nie lubie tej firmy, MSI na koniec to same złe doświadczenie 2 uwalone neo2-fir i sporo nieciekawych opini na róznych forach polskich i zagranicznych, niby stabilne, najnowsze technologie i niezłe oc ale zdychają jak muchy do tego chusteczkowy serwis płyt głównych ( długi czas oczekiwania)

 

To poczytaj ile osób ma problemy z P67 od Asusowym. Skoro pojawia się setki postów na ten temat, to nie jest wina użytkownika. A MSI nie oceniałbym na podstawie starych płyt, bo ja ich też nie lubiłem. Ale odkąd mają te czarne laminaty, to widzę zupełnie inną jakość. Czasami mam wrażenie, że to tak jakby część inżynierów wymienili.

Co rozumiesz, przez "chusteczkowy" serwis (w ogóle ale hasło). Przez moje ręce przewinęło się wiele płyt, bo znajomym co chwilę pomagam. I z ASUSami zawsze najdłużej muszę się wyczekać. GBT trochę lepiej, z MSI także jestem zadowolony. Warto zwrócić jednak uwagę na to, że często to sklep daje ciała. Ostatnio okazało się, że czekałem miesiąc czasu, bo sklep wysłał płytę do producenta po ... 3 tygodniach! Dowiedziałem się to przez przypadek - ktoś ze sklepu nie wyciągnął karteczki w której była adnotacja serwisu producenta, gdzie były czas wysłania przez sklep i czas odesłania do sklepu.

 

 

Na podstawie procka spalonego przez płytę wraz z płytą u jednego z forumowiczów, a także po ich serwisie.

 

O każdej płycie znajdziesz takie informacje, bo zawsze ktoś spali płytę i procka. Dla mnie pojedynczy przypadek to żaden. Na dodatek opierasz się o opinie osoby, której nieznasz i nie wiesz co naprawdę robiła. Ile raz reklamowałem coś, mówiąc "samo padło", chociaż dobrze wiedziałem co zrobiłem.

A serwis oceniasz na własnym konkretnym przykładzie, czy znowu na tym co ktoś napisał?

 

Tak jeszcze przypomniało mi się - kudziu tutaj uszkodził dwie kości pamięci i naprawili mu je bez problemu. Więc jednak nie taki straszny ten serwis msi.

 

 

No to czekamy aż dostanę potwierdzenie z Balty, że wysłali mi procka. Ma to być dzisiaj.

Edytowane przez Froze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breja ceny są różne. Podobnie jak dostępnościa. Proline właśnie obniżył cenę do 900 zł (z 1000) i to dziś jak już odebrałem procka. No ale i tak bym nie miał możliwości wyboru w Proline, bo też są na zamówienie. To znaczy mają w centrali. Tak to bym pojechał. Poprosił o kilka sztuk i wybrał ten z lepszym batchem. Tak jak to robiłem z E8400. kkNd! no też fakt, bo różnica jest znikoma. Więc będę wybierał między Asusem P8P67 PRO, a ASRockiem. Extreme 4. Za Extreme w zasadzie przemawia tylko możliwość zamontowania Karakorum.

 

zanim ceny oszalały to extreme 4 były po 500zł czyli tak ok 150zeta taniej niż asus p8p67pro ;)

To był spory plus...

 

Asrock pro3 był poniżej 400zeta nawet, a tak naprawdę płyta wystarczająca nawet do większego o/c.

 

 

Teraz asrocka nigdzie nie ma, a esc pojechało z cenami po bandzie.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie, że ktoś ma wysokie ceny nie ma sensu. Prosta zasada rynku - jak masz coś jako jedyny i są klienci, to dlaczego ktoś ma nie zarobić na tym? Czy tego chcesz czy nie. Zresztą każdy z Was robiłby to samo.

Wiele osób czeka już drugi miesiąc na dobrą cenę z eMarket. Wiadomo, w kwietniu pewnie będą lepsze ceny, ale nie każdemu chce się czekać. Dlatego pisanie i narzekanie nie ma sensu. Trzeba szukać i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie mozna jednoznacznie stwierdzić ze ściemniają ponieważ faktycznie w wielu sklepach do ktorch dzwoniłem mówiono mi , ze poznikały daty dostaw na dystrybucji, a to oznacza, że intel nie podaje żadnych informacji o przyszłych wysyłkach.Z drugiej jednak strony w jakimś tak sklepie pc-power było 84 sztuk , które rozeszły sie po kilkunastokrotnym wcisnieciu klawisza F5, a w innym zwanym balta.pl jest obecnie 30 sztuk, wiec nie mozna tez w zasadzie powiedziec , ze dostaw nie ma.

 

Co mozna powiedziec, to fakt wyraźnego wzrostu cen , który mam nadzieje jest spowodowany wyłącznie działaniem popytu i podazy a nie permamentnym wzrostem podyktowanym tak naprawdę nie wiem czym ,bo w pozostałych krajach UE , gdzie podaż jest odpowiednio duża, ceny nie przekraczają 750zł.Wydaje mi sie, że emarket czeka na ustailizowanie podaży,spadku cen średnich do poziomu tych z zamówień, i wtedy je zrealizują.

 

Zwracam emarket część honoru.Dzis wysyłaja do mnie pocka i to w cenie mojego zamówienia czyli 750zł + przesyłka.Zobaczymy co za batz przyjdzie-jak bedzie beton to i tak sie jeszcze na nim zarobi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyjechał do mnie kolejny 2600K z Allegro(.....), pierwsze spojrzenie, pudełko otwierane(ewidentnie widoczne po nalepce, procesor odwrotnie włożony) lecz procesor nieruszany(brak śladów radiatora) patrzę na BATCH: L051B145, szukam info a tam max 4,5. Jednym słowem DU.A... Jeszcze mój Asrock "FATA1LL"(trzymający Vcore jak pijany Kaziu), myślę będzie wypasione HTPC :) No ale spróbujemy, a tu niespodzianka, tylko LinX puszczony na 512/50 cykli + PI1.5 32MB, przy 5,4 GHz Vc=1.485 (przy wcześniejszym 2600K 5.4GHz dla 1.675 :) to wynik przepaść ), brak pasty i temperatury spowodowały zaniechanie reszty testów(pasta użyta = tyle co zostało na bloku EK :) ). Jutro będzie u mnie GA-P67A-UD7 i pasta, to się pobawimy :) :) :) . Podsumowując, wynika tego iż należy osobiście kupować procesory, prawie również pewna iż za 2-3 dni pojawią się na Allegro "selekty".

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej o co kaman???? :blink: to możliwe czy jakas sciema?

Sandy Bridge Intel Core i5 2500K Black OC HURT! (1459070086) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

 

Edit:

Przejrzałem komenty i biorac pod uwage, ze uzytkownik od listopada tego roku i sprzedawał setki rysikow do telefonow po 1zł zeby zebrac komenty, to wydaje mi sie ze materiał na oszusta gotowy.100 sztuk prockow nigdzie u zadnego dystrybutora nie sa dostepne a u niego są i to w cenie nizszej niz intel sobie zyczy:))) Brak opcji pobrania i odbrio osobistego.Robimy zakłady na ilosc oszukanych?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX - zobacz za co ma komentarze :) 3/4 za rysiki po 2zł i kulki żelowe do kąpieli :blink: :blink: :blink: Szczerze "POLECAM" :lol: :lol: :lol:

Zobaczcie w jakich ilościach wystawia resztę towaru, jest lepszy niż nie jedna hurtownia, do tego jest odbiór osobisty - chyba z ciekawości się przejadę, mam niecałe 15km.

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jakiś przekręt ;) Gość ma sporo przedmiotów i wszystkie po 100-200 sztuk. Co świadczy o tym,że towaru pewnie nie ma. Albo skądś je sprowadza, albo to zwykły oszust. Cena jest niższa niż zwykła wersja. Za 2600K wola 999 zł. Ja bym był ostrożny. Już jeden taki był co wystawił za 700 zł i okazało się, że to jakiś przekręt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że moja sztuka też robi 5.0GHz @ ca. 1.30v linx stable.

Puść orthosa na noc to się rozczarujesz.

Ja na jedną noc puściłem @ 1.32v i się wysypał po kilku godzinach.

To dowaliłem od razu 1.35v i przeszedł 10h.

Pośrednich nie próbowałem, ale różnica 0,01v nie warta testowania.

 

Miałeś rację. Tzn. zapuściłem prime95 i test Blend wywalał się po kilku,kilkudziesięciu sekundach. Dopiero małymi kroczkami podbijając offset ustabilizowałem go na 1,328V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak opcji za pobraniem i odbioru osobistego śmierdzi na kilometr.

 

Powinni bez patrzenia wyslac z allegro jakiegos typa w teren w celu weryfkacji takiej aukcji.

 

JejoX - zobacz za co ma komentarze :) 3/4 za rysiki po 2zł i kulki żelowe do kąpieli :blink: :blink: :blink: Szczerze "POLECAM" :lol: :lol: :lol:

Zobaczcie w jakich ilościach wystawia resztę towaru, jest lepszy niż nie jedna hurtownia, do tego jest odbiór osobisty - chyba z ciekawości się przejadę, mam niecałe 15km.

 

No to dajesz.Az ciekaw jestem tego"przedsiebiorstwa" :lol2:

 

Dla mnie to jakiś przekręt ;) Gość ma sporo przedmiotów i wszystkie po 100-200 sztuk. Co świadczy o tym,że towaru pewnie nie ma. Albo skądś je sprowadza, albo to zwykły oszust. Cena jest niższa niż zwykła wersja. Za 2600K wola 999 zł. Ja bym był ostrożny. Już jeden taki był co wystawił za 700 zł i okazało się, że to jakiś przekręt.

 

Nie ma skad ich sprowadzic w takiej cenie.Z drugiej strony jak typ jest oszustem ,to chyba by wystawiał po 15 sztuk nie od razu 100...no chyba ,że jest oszustem specjalnej troski.

 

Edit:hahaha i po aukcji :lol2: Jednak allegro nie śpi B-)

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na płytach głównych msi ,opcje intel c-state ,eist ,turbo boost ,c1e - trzeba wyłączyć do stabilnej pracy procesora ? czy włączyć ,bo mam dziwną sytuacje z ustabilizowaniem procesora.

 

na wczesniejszych biosach 4.7ghz i 5ghz było stabilne w linxie i prime95 ,tyle ze nie pamietam czy włączone miałem te opcje.

 

na biosie 1.8b11 procesor z 4.7ghz przy 1.38v i wywala error w linxie Stopped upon Code ,czy cos takiego i swieci na czerwono ,czyli oznacza ze procek jest nie stabilny czy jak? ,bo BSODa nie dostałem nigdy ,a program do obciązenia procesora nie działa prawidłowo ,w prime95 wszystko jest ok ,linx juz odpada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację. Tzn. zapuściłem prime95 i test Blend wywalał się po kilku,kilkudziesięciu sekundach. Dopiero małymi kroczkami podbijając offset ustabilizowałem go na 1,328V.

 

No wiem :lol2:

Prime95 potrafi się wywalić i po kilku godzinach.

Także zapuść test na te minimum 5h na wysokim priorytecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor Intel Core i5-2500K 3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX (BX80623I52500K) w Morele.net

 

//EDT. już się skończyły a cena szybko skoczyła z początkowych 760zł. Komuś się poszczęściło.

 

Najbliższa dostawa do PC Projekt powinna być wystawiona w cenie wyraźnie niższej od obecnej. O ile nie nastąpią jakieś niespodzianki kursowe na USDPLN, mam nadzieję że do końca miesiąca powinniśmy mieć ceny z przedziału 700-800 zł za 2500K oraz 950-1050 zł za 2600K. W końcu popyt na te procesory nie jest nieskończony, żadna to rewolucja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz u siebie trzymasz procka? Dziś skupie się na poszukiwaniu czegoś w przedziale 4,7-4,9GHz @ ~1,25V.

 

U mnie cały czas jest na 5.0GHz@1.35v (z małym zapasem napięcia dla pewności).

Nie używam offsetu. W sumie przez cały czas chodzi BOINC w tle, także full stress ;)

No ale mam WC, także tempy są w miarę niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor Intel Core i5-2500K 3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX (BX80623I52500K) w Morele.net

 

//EDT. już się skończyły a cena szybko skoczyła z początkowych 760zł. Komuś się poszczęściło.

 

 

Mnie to mówisz. Właśnie dostałem sms'a od emarket, ze moje zamówienie na procesor I5 2500K za 785 zł zostało zrealizowane i jest gotowe do odbioru :(. 100 zł w plecy. No ale mogłem trafić jeszcze gorszą sztukę. Nie wspominając o tym, że w innych sklepach potaniały do ok 800 zł. Kolejny raz dałem się skusić i nie poczekałem :/ Mam nadzieje, że chociaż trafiła mi się lepsza sztuka.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...