Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

nie realne i nie możliwe gdy masz OC ustawione na wszystkie rdzenie.

Jak ustawiasz OC na wszystkie rdzenie C6 aktywne jest tylko w idle, co innego jak masz w biosie zaznaczone indywidualne rdzenie.

Nie wyłącza tylko rdzenie ale i kasze do nich w idle.

 

w biosie miałem ustawione indywidualnie rdzenie, zmienie i sprawdzę jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie proc i jestem troszkę skołowany.Na procku oprócz informacji , ze to 2500k i ze pochodzi z Kostaryki jest dziwny moim zdaniem batch number: 3049A306.Za cholere nie moge nic na jego temat znaleźć.

 

Edit:ok dowiedziałem sie ,ze pierwsze dwie liczy oznaczja z, ze pochodzi z kostaryki ale nie zmienia to faktu , ze bede chyba musiał poskladac kompa do kupy zeby sie dowiedziec jakie sa mozliwosci tego procka.Moze uda misie przez weekend zapodac jakies screeny, tylko musze podjechac gdzies kupic jakis cooler.

 

Szukam i szukam i wychodzi na to ,ze nikt nigdzie nie posiada 2500k z kostaryki :lol2: Musze wygrzebac ze strychu stary monitor i moze poskladam to dzis do kupy.Tylko nie wiem czy cokolwiek powalcze bo na starym dysku mam tylko zasmiecona viste :-|

 

Małe OT:jade po jakies chłodziwo:Silentiumpc fortis wystarczy do staran o 5Ghz?Doplacac 50zl do mugena II?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się nastawiłeś na 5.0 ghz ;) No ale życzę udanej sztuki. Bo mało która robi tylko na mniej niż 1.4v. Ja mam z Malezji procka.

 

 

Co do Twojego pytania to chyba lepiej zainwestować w lepsze chłodzenie. Ja mam możliwość zamontowania mojego Karakorum, które powinno wystarczyć. Ale t chyba tylko na ASRocku są otwory montażowe na 775, A jestem szczerze zainteresowany Asusem P8P67 PRO i myślę jakby tu zamontować Karakorum. BA jestem raczej pewien że wezmę jednak Asusa. Najwyżej sprzedam obecny zestaw razem z chłodzeniem.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się nastawiłeś na 5.0 ghz ;) No ale życzę udanej sztuki. Bo mało która robi tylko na mniej niż 1.4v. Ja mam z Malezji procka.

 

 

Co do Twojego pytania to chyba lepiej zainwestować w lepsze chłodzenie. Ja mam możliwość zamontowania mojego Karakorum, które powinno wystarczyć. Ale t chyba tylko na ASRocku są otwory montażowe na 775, A jestem szczerze zainteresowany Asusem P8P67 PRO i myślę jakby tu zamontować Karakorum. BA jestem raczej pewien że wezmę jednak Asusa. Najwyżej sprzedam obecny zestaw razem z chłodzeniem.

 

Nie da rady, takie rzeczy to tylko na asrocku. :] Sam posiadam i sobie chwalę, siedzi pent hp-100 od 775. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX,

Ja mam batch 3049A233, chciałem dziś pograć, więc z ciekawości ustawiłem mnożnik x45 (wszystko inne 'auto') i śmiga wszystko pięknie od wielu godzin. W przyszłym tygodniu pomęczę procka bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500k w Proline znowu dostępne w cenie jak poprzednio. Korci mnie żeby kupić, tylko nie uśmiecha mi się patrzeć na niego przez miecha (lub dłużej) jak leży na półce czekając na mobo . Myślę ,że jak wyjdą mobasy to nie podrożeje jakoś znacznie :? , no ale wróżką nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO te 750 zł to jest dokładnie aktualna cena równowagi dla tego procesora. Powodów do ewentualnego wzrostu cen po wejściu płyt B3 nie widzę, klienci najbardziej 'przebierający nogami' już procesory zakupili. No chyba że na skutek osłabienia PLN. Z kolei potencjał dalszego spadku cen jest już chyba naprawdę niewielki. Mam wrażenie, że cena 700 zł jest nie do przebicia w dół bez obniżki cen Intela na skutek premiery nowego AMD albo wyraźnego umocnienia złotego (na co się nie zanosi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie stwierdzili, że odsetek płyt z rzeczywistym problemem jest tak mały, że mogą śmiało rzucić plotkę o rzekomym chipsecie B3, dalej sprzedając starą rewizję ;) marketing... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies dostepne sa 2500K w cenie 750zl? Wszedzie juz 799zl, nawet w Proline. Dostalem cynk od pewnego sklepu, ze prawdopodobnie znowu moga byc problemy z dostepnoscia/cena, dlatego wolalbym kupic procesor jak najszybciej i jak najtaniej ;-)

 

@ tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Pewnie stwierdzili, że odsetek płyt z rzeczywistym problemem jest tak mały, że mogą śmiało rzucić plotkę o rzekomym chipsecie B3, dalej sprzedając starą rewizję ;) marketing... ;)

 

Stepping chyba można znaleźć wytłoczony na każdym układzie. P67 nie ma IHS-a (na których zresztą też są zawsze informacje), więc sprawdzić to bardzo łatwo, raczej by sobie na coś takiego nie pozwolili, bo zaraz cały net by o tym pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies dostepne sa 2500K w cenie 750zl? Wszedzie juz 799zl, nawet w Proline. Dostalem cynk od pewnego sklepu, ze prawdopodobnie znowu moga byc problemy z dostepnoscia/cena, dlatego wolalbym kupic procesor jak najszybciej i jak najtaniej ;-)

 

@ tapatalk

 

Ten cynk to typowy bełkot marketingowy (oby już kupić). Imho bez sensu teraz kupować i się na niego patrzeć , no chyba że kupisz płytkę uwaloną za którą też sobie ekstra liczą. Fakt ,że potem dostaniesz nową ale znów będziesz bez kompa. Jedyna logika żeby obecnie zakupić to tylko brak kompa , w innym wypadku lepiej poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies dostepne sa 2500K w cenie 750zl? Wszedzie juz 799zl, nawet w Proline. Dostalem cynk od pewnego sklepu, ze prawdopodobnie znowu moga byc problemy z dostepnoscia/cena, dlatego wolalbym kupic procesor jak najszybciej i jak najtaniej ;-)

 

@ tapatalk

 

Hehehe, no to kupuj natychmiast po tyle po ile możesz, bo zaraz będą po tysiąc... ;-)

 

Po 749,00 były w piątek oraz dziś do około 16:00 w Proline, np. ja sobie zamówiłem a czy odbiorę to inna sprawa (o ile w ciągu 10 dni nie zamówię nigdzie taniej to pewnie tak). Od 16:00 zrobili cenę 799,00. Muszą się do obniżek dołączyć inne sklepy, bo inaczej to innym sklepom opłaca się wykupić dostawę z Proline w cenie detalicznej. Ja mam wrażenie, że Proline jest w stanie zasypać rynek tymi procesorami w najbliższych dwóch tygodniach. Cennikowo są one droższe o $10 od 2500 bez "K". No ale kto wie, kto wie, może zaraz będą po tysiąc... :D

Edytowane przez rotary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stepping chyba można znaleźć wytłoczony na każdym układzie. P67 nie ma IHS-a (na których zresztą też są zawsze informacje), więc sprawdzić to bardzo łatwo, raczej by sobie na coś takiego nie pozwolili, bo zaraz cały net by o tym pisał.

 

Nie przeczę, że to może być prawda, jednak z logistycznego punktu widzenia wydaje się niemal niemożliwe, aby płyty tak szybko pojawiły się w sklepach. Pożyjemy, zobaczymy. Czas wracać do grania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX,

Ja mam batch 3049A233, chciałem dziś pograć, więc z ciekawości ustawiłem mnożnik x45 (wszystko inne 'auto') i śmiga wszystko pięknie od wielu godzin. W przyszłym tygodniu pomęczę procka bardziej.

 

To walczymy razem:)Ja czekam na monitor,bude, cooler i od razu biore sie do roboty.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cynk to typowy bełkot marketingowy (oby już kupić). Imho bez sensu teraz kupować i się na niego patrzeć , no chyba że kupisz płytkę uwaloną za którą też sobie ekstra liczą. Fakt ,że potem dostaniesz nową ale znów będziesz bez kompa. Jedyna logika żeby obecnie zakupić to tylko brak kompa , w innym wypadku lepiej poczekać.

 

Nie wiem jak będzie, ale jak ktoś trafnie określił taniej niż 750 nie zejdzie ;) Już raz do tego na spokojnie podchodziłem i okazało się, że pierw proców nie ma, potem płyt, teraz znowu jakby nie było procków to bym się wkurzył. A ceny są normalne i raczej jak kupię to nic się złego nie stanie, a swoją sztukę już mieć będę. Fakt faktem, może przewrażliwiony trochę jestem :D

 

Co do płyty głównej, myślałem by kupić najtańszego MSI C45, są za 439zł - czyli w normalnej cenie. Potem bym się dogadał z sprzedawcą i dopłacił przy wymianie na lepszą. Czy się uda - prawdopodobnie jutro dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w P67 ,max auto 1.2V ;)

 

Jakie 1.2v? Daje po 1.5, zostawienie tego cholerstwa na auto przy podkrecaniu to najgorsze co mozna zrobic ;) a pozniej ludzie sie chwala, ze tylko mnoznik zmienili :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem. Ustawiając mnożnik 45x płyta ustawiła napięcie 1,335v. Niższe, ustawione manualnie skutkuje zwiechami. Ustawiając już mnożnik 46x (zostawiając napięcie w auto) skutkuje również zwiechami. Jak dla mnie 4,5GHz to wynik absolutnie wystarczający (biorąc pod uwagę super proste podkręcanie). Niemniej jednak, powalczę o więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Mam pytanko, jak to było z obsługą Xeonów na 1156? Każda płyta obsługiwała wszystkie modele?

 

 

Zastanawiam się nad kupnem E3-1230 (3.2 GHz, 4C/8T, 8 MiB L3, bez GPU) i do tego taniej płyty na H67. Głównie ma to być na przeczekanie do Bulldozera, a do P67 i OC 2500K nie widze sensu dopłacać. 8 wątków natomiast przyda się do kompresji, a proc jest w dość sensownej cenie.

 

Tylko czy na pewno będzie działać? Ostatnio jakąś recenzję Xeona na 1366 czytałem i tam ostrzegali żeby sie upewnić że mobo obsłuży, jednocześnie pisząc o oficjalnym wsparciu przez Rampage III Formula, a na stronie ASUSa takiej informacji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 1.2v? Daje po 1.5, zostawienie tego cholerstwa na auto przy podkrecaniu to najgorsze co mozna zrobic ;) a pozniej ludzie sie chwala, ze tylko mnoznik zmienili :lol2:

 

na msi auto max 1.2v dla cpu ,w zależności od biosu ,ale na oficjalnych 1.2 to max ,mój procek na auto max stabilnie zrobił 4.2ghz ,4.5ghz nie chce zrobić z 1.275v ,4.7ghz robi na 1.37v ,chyba pora żeby zmienić mobo z lepsza sekcja zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem E3-1230 (3.2 GHz, 4C/8T, 8 MiB L3, bez GPU) i do tego taniej płyty na H67.

 

Ja bym się raczej zastanawiał czy będzie działać proc bez GPU w płycie przeznaczonej dla procy które mają GPU :lol:

To takie dość dziwne połączenie, więc mogą ich nie obsługiwać.

 

To już chyba bardziej bym próbował tego XEONA upchnąć na płytę z P67.

Masz jakieś potwierdzone info co to OC tych proców? Bo przez chwilę też się nad nim zastanawiałem.

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie wiem, Lynnfieldy bez problemu działały na H55 (sam testowałem), to akurat znaczenia nie powinno mieć, nie będzie połączenia FDI i tyle.

 

 

OC raczej nie ma, chyba że +400 MHz na P67. To mnie akurat nie interesuje w tym procu, jak bym chciał OC to bym brał tańszego 2500K, tak to wole cache i HT.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...