Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

zauwazylem u siebie dziwnie niski odczyt ok lekko ponad 1300 w aidzie w pamieciach , jak wszedzie czytam jakies testy recenzje wszyscy maja ok 21-22 tysiecy ja mam 13 , zapis jest jak najbardziej ok czyli 23 tysie , co jest grane ma ktos jakies pomysly ??

 

w ogole w tescie wprime 1024 mam 265 sek !! , masakra jakas gdzie inni maja ok 180 , co jest grane ze tak dziwnie to wszystko chodzi ??

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup i7-2600 lub i7-2600K i mam pytanie czy na i7-2600K pójdzie wirtualny Windows XP który jest "wbudowany" w Windows 7? Pytam bo ze strony Intela wynika że i7-2600K nie ma jednej z funkcji wirtualizacji: VT-d i nie ma też Trusted Execution Technology. Obie te funkcje są w i7-2600 przez co trochę się waham który model kupić (2600 czy 2600K). Faktem jest że ta druga funkcja nawet nie wiem czy jest wykorzystywana w Windows 7 64 Ultimate. Podstawowe pytanie czy na i7-2600K działa ten tryb wirtualnego XP dostarczony przez Microsoft?

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem u siebie dziwnie niski odczyt ok lekko ponad 1300 w aidzie w pamieciach , jak wszedzie czytam jakies testy recenzje wszyscy maja ok 21-22 tysiecy ja mam 13 , zapis jest jak najbardziej ok czyli 23 tysie , co jest grane ma ktos jakies pomysly ??

 

w ogole w tescie wprime 1024 mam 265 sek !! , masakra jakas gdzie inni maja ok 180 , co jest grane ze tak dziwnie to wszystko chodzi ??

 

tez mam 265 sek przy oc na 4.5Ghz, ram 1866Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

dziwne ja na 4.4ghz mam 194s pamięci 1600mhz cl 9 9 9 24 1T

 

A ile masz GFlopów w LinX na tych taktach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :D Ale z ustawionym tak i testowanym starszą wersją i włączonym HT przy 4,8Ghz wynik 160s. :lol: pzdr

 

EDIT

Czyli mniej więcej się zgadza, ptys testuję z HT, a radiergummi bez. spoxxx pewnie też bez HT i dlatego ma takie niskie wyniki, z HT pewnie spadnie do tych 180s.

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Np. jacekcz na 5 GHz z HT miał 52 GFlopy, więc chyba coś nie tak, tak jak pisałem?

 

Skoro w tym benchu niektórzy też mają słabe wyniki, to chyba coś jest na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za mały offtop ale fajnie by było jak by kazdy zaktualizował sygnature wiele by to ułatwiło, piszcie na starych sigach i nie wiadomo jaki kto ma sprzet, nalepiej jakbyscie w oc proca i pamieci podali ustawienia na których działacie 24/7 rekordy mało kogo interesuja

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. jacekcz na 5 GHz z HT miał 52 GFlopy, więc chyba coś nie tak, tak jak pisałem?

 

Skoro w tym benchu niektórzy też mają słabe wyniki, to chyba coś jest na rzeczy.

 

Możliwe, ale po zainstalowaniu SP1 do win7 wszystko się zmienia. nawet na jakimś marnym 4.5GHz :)

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To już z tymi nowymi instrukcjami, ktoś już dawał screena, i chyba też było dużo więcej.

 

Może to mało istotne, może jakieś bugi, ale ja bym jednak zbadał te różnice, konkretnie bez tych nowych instrukcji, porównując do Lynnfieldów, bo własnie tu u niektórych wygląda to dziwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy po podkręceniu i7-2600K działa automatyczne obniżanie częstotliwości przy małym obciążeniu pod Windows?

 

przy odpowiednich ustawienaich w biosie można uzyskać to o czym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...