Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

No to coś czuję, że podczas wymiany na nową rewizję chipsetu, zmienię producenta mobo ;)

Płytka ogólnie nie jest zła, aczkolwiek faktycznie wielu opcji w UEFI brakuje. Jak będę kręcił to wycisnę maxa na def vcore i dam znać jak to chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taka zła ta kostaryka: 3049A306 . Ustawione tak szybko bez sprawdzania niższych vcore.Test Prime95-blend test.

 

Chłodzenie megahalems od kuziu'ego ma wprawdzie zje... podstawke <_< ale jakoś daje rade.Sa momentami spore skoki temp co widac w realtemp.Nie wiem czym są spowodowane.Chłodzenie jest ledwo letnie w momencie kiedy pokazuje temp rzędy 80*C

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez JejoX
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taka zła ta kostaryka: 3049A306 . Ustawione tak szybko bez sprawdzania niższych vcore.Test Prime95-blend test.

 

Chłodzenie megahalems od kuziu'ego ma wprawdzie zje... podstawke <_< ale jakoś daje rade.Sa momentami spore skoki temp co widac w realtemp.Nie wiem czym są spowodowane.Chłodzenie jest ledwo letnie w momencie kiedy pokazuje temp rzędy 80*C

 

NIE CYTUJEMY OBRAZKÓW!!!

Uploaded with ImageShack.us

 

Bo to temperatura rdzeni w srodku CPU. Na zewnatrz jest o wiele nizsza. Tak dziala przewodnictwo cieplne tej czapki na CPU. Gdyby Intel jej nie dawal to latwiej by bylo zbic te temperatury.

Edytowane przez ULLISSES
cytowanie obrazków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam batch co ty :) ale nie stety czekam na plyte dzieki za screena. na jakiej plycie ten wynik?

 

P8p67 pro...cholerstwo <_< Teraz testuje procek na multi x52 Vcore 1.46 ale po 20min prim95 BSOD.Mimo wszystko jestem mega zadowolony bo nigdzie nie było inf. o prockach z kostaryki i bałem sie ,ze jakis beton bedzie ,a okazuja sie byc tak samo dobre jak i inne.Potem bede bawił sie w 4.5Ghz 24/7.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taka zła ta kostaryka: 3049A306 . Ustawione tak szybko bez sprawdzania niższych vcore.Test Prime95-blend test.

 

Chłodzenie megahalems od kuziu'ego ma wprawdzie zje... podstawke <_< ale jakoś daje rade.Sa momentami spore skoki temp co widac w realtemp.Nie wiem czym są spowodowane.Chłodzenie jest ledwo letnie w momencie kiedy pokazuje temp rzędy 80*C

 

Twój wynik jest obiecujący, bo też mam Kostarykę z podobnym batchem 3049A304. Tym bardziej już nie mogę się doczekać Extreme6 na B3... Ja będę walczył na Archonie albo Mugenie 2, ciągle się waham co wziąć.

 

Swoją drogą ciekawi mnie to, że na necie nie ma praktycznie informacji o batchach Costa Rica - może to jakaś nowa fala dostaw na Europę środkową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój wynik jest obiecujący, bo też mam Kostarykę z podobnym batchem 3049A304. Tym bardziej już nie mogę się doczekać Extreme6 na B3... Ja będę walczył na Archonie albo Mugenie 2, ciągle się waham co wziąć.

 

Swoją drogą ciekawi mnie to, że na necie nie ma praktycznie informacji o batchach Costa Rica - może to jakaś nowa fala dostaw na Europę środkową?

 

Poznaje powoli wpływ poszczególnych opcji na stabilność i wczoraj poległem próbujac uzyskac stabilne 5.2Ghz przy V1.48. po 10-20min BSOD z kodem , który wskazuje na za niskie Vcore wiec dzis bede póbował max do V1.52.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie troche blizej do ivy bridge to sprawdze ile pociagnie na 1.5v, bo chyba jakas kopnieta sztuke mam ;) spi 32 mb nie liczy mi nawet przy default... tylko raz dalem 1.5v do testow 5 ghz zaraz po kupnie i wtedy jakos policzyl :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie przy jakim V zdecydował byś się na obciążenie 24/h przez dłuższy czas...

 

W sumie to mi nie zależy:P Za długo bawie sie w o/c żeby miec jakies wieksze opory:)

 

Albo przy jakim najniższym napięciu ta sztuka będzie stabilna w Prime @ 5GHz ;)

 

Mam zamiary to dzis sprawdzic.Licze na 1.35-1.38

IMO 1,35V to max dla 24/7.

 

Eee tam :wink:

 

Edit:

 

Wprawdzie walid ale cieszy oko :lol:

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy msi p67a-gd55 oc genie wrzuca na 4,2ghz przy napięciach 1,208v i jest to sytuacja przy biosie 1.4 (test prime 95 5godzin i orthos 8 godzin przeszdl spoko) wydaja mi sie dosc niskie napiecia biorac pod uwage testy z neta gdzie oc genie kreci nawet napiecia do 1,4. po aktualizacji biosu na 1.7 wykresil napiecia na 1,35 wiec wrocilem do starego. wszystko bedzie ok jak bedzie na codzien chodził na oc genie 4,2 przy napieciu 1,208v??

 

nie zaglebialem sie jeszcze w oc mojego procka. planuje w biosie w przyszlosci podkrecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz czekać na nowa podstawkę czy na chipset Z z 1155 :mur: i tak można czekać i czekać bo co chwilę coś nowego :blink:

 

Pewnie, że można czekać w nieskończoność...

Musisz sobie zadać pytanie, czy brakuje Ci mocy obliczeniowej?

Jak tak to już w styczniu trzeba było wymienić platformę, a jak nie to możesz spokojnie czekać na następną podstawkę.

 

Zastanawiam się czy jak będę wymieniał płytę na tą z bug free P67 to mi od razu pozwolą zamienić na Z67?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jak będę wymieniał płytę na tą z bug free P67 to mi od razu pozwolą zamienić na Z67?

 

Nie bardzo widzę taką możliwość. Z tego co pamiętam płyty do wymiany można zgłaszać chyba tylko do kwietnia np. u Asusa. Wiąże się to pewnie z tym, że gwarancja się resetuje i zaczyna się liczyć od nowa. A tak można by wymienić pod koniec okresu i tym prostym sposobem mieć 6 letni okres gwarancji. Ale to tylko moje domysły.

W każdym razie, jeśli płytę możesz reklamować do kwietnie a nowy chipset wyjdzie później...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktulanie brakuje bo komp stoi bez mobo i CPU :mur:

 

Nie wiem jak to jest w Twoim przypadku, ale nie widzę tu większego sensu przesiadki z i7 920 na SB. Już lepiej było dołożyć do lepszej grafy. Ja wymieniam tylko i wyłącznie ze wzgledu na zapotrzebowanie 4 rdzeni. Postanowiłem więc wybrać możliwie jak najszybszą platformę przy rozsądnej cenie. Co do nowego chipsetu to nie zamierzam czekać. Licze tylko że po 10 marca będzie możliwość już kupienia poprawionej wersji ASRocka P67 Extreme 4. Chociaż szczerze w to wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil- będąc kiedyś właścicielem i7 920, zadałem pytanie(Tutaj) czy warto zmienić na SB, odpowiedzi były różne... Sam na własną rękę szukałem porównania 920@4,2 do jakiekolwiek 2...K, nic nie znalazłem, jedyne porównania do 950@4.0 - na korzyść 2xxxK. Zalazłem chętnego na mój sprzęt, mała dopłata + 100PLN, zmiana platformy i olbrzymi skok(no może nie mam teraz "HideEnde :) " ), niech ktoś z Kolegów pochwali się 4,00 lub 4,20 z włączonym HT na 1366(24/7) i poda Vcore oraz wyniki w syntetykach to zobaczysz różnicę. Podsumowując, masz kupca (+/- 250PLN) zmień o ile wykorzystujesz komputer do czegoś więcej niż grania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę taką możliwość. Z tego co pamiętam płyty do wymiany można zgłaszać chyba tylko do kwietnia np. u Asusa.

 

Ciekawe w jakim czasie podesla wymieniona plyte. Czy trzeba bedzie czekac 2 tyg. robocze (w praktyce nawet dluzej) czy szybciej to zrobia... ;)

Wydaje mi sie, ze lepiej pojechac z direct RMA niz przez ziutka od ktorego sie zakupilo mobo

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalazłem chętnego na mój sprzęt, mała dopłata + 100PLN, zmiana platformy i olbrzymi skok(no może nie mam teraz "HideEnde :), zmień o ile wykorzystujesz komputer do czegoś więcej niż grania...

 

A do czego Ty wykorzystujesz komputer i gdzie odczułeś ten 'olbrzymi skok' oprócz syntetyków etc. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.) Piszę w Borland RAD Studio - kompilacja skrócona od 5% do 30%, w zależności od złożenia projektu.

2.) Zapytania SQL (dotyczące Comarch XL) + moduł BI (Business Intelligence, wizualizacja - zadania jako serwer) do 20% (trzeba zaznaczyć iż dla 1366 dla odpowiednich "memorek" SB przegrywa mimo OC - zapytania operują na pamięciach a nie na procesorze, "TRIPLE" rządzi:) )

3.) XFX 3D - po prostu szybciej

4.) Dodatkowo programowanie w QT oraz inne "czyste" C (make -j8), ASM -- jw.

 

Głównie zajmuję się pracą na zlecenie, gry szybciej ale według mnie nie do zauważenia w stosunku do dobrze kręconej platformy 1366, miałem dopisać 1156 ale brak HT przy kompilacji w C/C++ jest dość zauważalny.

Edytowane przez xavier78
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...