Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm mam problm przy wyłączeniu spread spectrum w biosie następuje nagły freez tylko restart pomaga. Po wejsciu do biosu ponownie freez, wgranie początkowych ustawień biosu rozwiązuje problem ale wygląda na to że spread spectrum musi być włączone bo inaczej zawiecha. płyta MSI P67 GD55 bios v1.8 jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo w mojej gd65 przy beta biosach 1.8xx do overclockingu lepiej mieć wyłączoną opcje spread spectrum ,na włączonym będziesz miał nie stabilne taktowanie szyny BCLK ,a freez ,jest nie do uniknięcia ,chyba :D jak są za wysokie taktowanie ,to komputer nie zabootuje za pierwszym razem ,dopiero po restarcie coś ruszy

 

spróbuj najnowszej bety

 

- P67A-GD65 (1.9b1): http://91.121.148.119/downloads/BIOS/E7681IMS.191

- P67A-GD55 (1.9b1): http://91.121.148.119/downloads/BIOS/E7681IMS.191

- P67A-GD53 (1.9b1): http://91.121.148.119/downloads/BIOS/E7681IMS.191

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy będą w końcu te Asusy, niby były 2 dostawy (22 i 28smego), ale nigdzie tego nie widziałem :)

GB UD4-B3 w Gralu pewnie sprowadzone z zagranicy (no i cena zawyżona, bo 700zł). Od ósmego niby mają być Asrocki u dystrybutorów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy będą w końcu te Asusy, niby były 2 dostawy (22 i 28smego), ale nigdzie tego nie widziałem :)

GB UD4-B3 w Gralu pewnie sprowadzone z zagranicy (no i cena zawyżona, bo 700zł). Od ósmego niby mają być Asrocki u dystrybutorów..

 

No raczej ich nie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam dylemat czy wziąć już teraz UD4 czy czekać na Extreme6... Wydaje mi się, że wysokie pamięci (Ripjaws) mogą nie wejść na Gigabyta razem z Mugenem 2 - czy ktoś może to potwierdzić? Skąd te info o Arockach po ósmym?

Edytowane przez H3ex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od znajomego ze sklepu komputerowego a to info dostał od jednej z hurtowni. Cóż się zresztą dziwić, GB były/są już w tym tygodniu, Asus 10tego, to czemu Asrock nie 8smego? ;)

 

H3ex - może być problem... Ja mam niskie pamięci i w miarę regulowany wentylator (na wysokość) przy NH-D14 to się nie boję..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam dylemat czy wziąć już teraz UD4 czy czekać na Extreme6... Wydaje mi się, że wysokie pamięci (Ripjaws) mogą nie wejść na Gigabyta razem z Mugenem 2 - czy ktoś może to potwierdzić? Skąd te info o Arockach po ósmym?

 

UD4 + Vengeance, chłodzenie hr-02 (nie wiem jakiej wielkości jest Mugen) z fanderem i jest mały problem. Tzn. wentyl poprawnie wchodzi jak pamiątki w slotach 2 i 4 (slot nr 1 musi być wolny) :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam sprzęcik jak z podpisu już ponad tydzień - chodzi dobrze. Miałem problem z grafiką, ale go rozwiązałem (memy uwalone, downclock i chodzą).

Niestety pozostał jeden mały problem - gdy mam włączone wszystkie opcje do oszczędzania energii przez procka, to czasem podczas idle (po paru sekundach) dostaje zwis. Wszystko stoi, nic nie da się zrobić prócz twardego resetu(zwykły reset nie działa). Proc chodzi wtedy na 1600MHz @ 0,792v (wg cpu-z). Bios mobo to 1.8.

Wiem, że to nieodpowiednie miejsce na takie pytanie, ale chyba jeszcze dzisiaj założę nowy wątek dotyczący MSI C45/GD55/GD65. Jeśli ktoś zna rozwiązanie na mój problem - z góry dziękuje za odpowiedź ;)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat założony, tam kontynuuje odpowiedź na Twoje pytanie :) pewnie jeszcze dzisiaj tam powrzucam podstawowe info(jeśli ktoś ma coś ciekawego nt płyt msi to pisać PM'ke)

 

Jak ogarnę tego kompa to od razu zabieram się za OC i wstawiam tutaj swoje wyniki :razz: Wstępne testy wyglądały obiecująco ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko do gier to dla mnie bezsensowna wymiana sprzętu, ale to nie moje kasa. W każdym razie w życiu bym się na takie coś nie pisał. Co innego przesiadka z dwurdzeniowego. Chociaż nawet i ja z dość ciężkim bólem się przesiadam. Patrząc na takiego Crysisa 2 śmiem twierdzić, że jeszcze i z rok bym pojechał na tym co mam. No ale BC2 jest średnio grywalny na dwóch rdzeniach. Więc jak już mam się przesiadać na 4 rdzenie to może być i teraz i może to być 2500K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniak :P jak już zmontujesz fanty to proszę o porównanie w BC2 jaki jest wzrost fps jeżeli w ogóle jakiś będzie :P

 

 

A dlaczego tak budzetowo? ;)

 

Pojawiła się opcja Asus Pro ;) Zobaczymy, czy się załapałem. Budżetowo? A warto dopłacać do 2600K ponad 300zł? Moim zdaniem - niekoniecznie, jeśli nie korzystam za dużo z oprogramowania wykorzystującego HT.

 

 

Jak tylko do gier to dla mnie bezsensowna wymiana sprzętu, ale to nie moje kasa. W każdym razie w życiu bym się na takie coś nie pisał. Co innego przesiadka z dwurdzeniowego. Chociaż nawet i ja z dość ciężkim bólem się przesiadam. Patrząc na takiego Crysisa 2 śmiem twierdzić, że jeszcze i z rok bym pojechał na tym co mam. No ale BC2 jest średnio grywalny na dwóch rdzeniach. Więc jak już mam się przesiadać na 4 rdzenie to może być i teraz i może to być 2500K.

 

Nie tylko do gier, choć w dużym stopniu tak. No właśnie - nie Twoja kasa :) Crysis 2 ma DX9 i jest mało wymagający ze względu na konsole, więc to dla mnie żaden wyznacznik wydajności sprzętu. Jeszcze jest kwestia w jakiej rozdzielczości grasz na tym GTX460....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się opcja Asus Pro ;) Zobaczymy, czy się załapałem. Budżetowo? A warto dopłacać do 2600K ponad 300zł? Moim zdaniem - niekoniecznie, jeśli nie korzystam za dużo z oprogramowania wykorzystującego HT.

 

asus mi się wydaje ciekawszy ze względu na więcej złącz sata - gdybym ja zmieniał zmieniłbym właśnie na niego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaodrze244 - widzę że ma dość zbliżoną konfigurację (jeszcze na ten moment). GB bardziej mi się podoba (wsio w budzie mam czarne), ale Asus właśnie ma więcej SATA (już teraz mam 4HDD + SSD + DVD, więc w UD4 wsio by było zajęte). Na ekstremalne OC się nie nastawiam, 4.5GHz 24/7 starczy (chyba że trafię padakę). Na hwbot rekordów UD4 i Pro mają podobną ilość (są na podium w zasadzie). Ooo, mam jeszcze powód dlaczego Asus - - k.graficzną mam tej firmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie przekonuje więcej sata dlatego że można sobie ustawić np na tych 2xsata3 AHCI, na kolejnych raida a na sata2 też ahci - bo teraz przy obecnej konfiguracji jestem skazany na raida bo mam 2x500 zestawione a trzeci dysk 2tb się męczy a mógłby dostać kopa na ahci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież właśnie głównie tym ma się różnić od P67 :) i to wiadomo już od jakiegoś czasu....

 

EDIT - racja, pomyliłem się z Lucidem. Szacun

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo było to, że będzie możliwe wykorzystanie zintegrowanego GPU jak w chipsetach serii H i możliwości OC jak w serii P. O przełączaniu nie było mowy do tej pory. Jedynie Lucid wspominali o takiej opcjii przy wykorzystaniu ich układów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co płacić +30% więcej za 5% wydajności. ;)

 

Nie generalizuj i nie bierz pod uwage aplikacji z ktorych Ty tylko korzystasz. Jest wielu ludzi ktorzy korzystaja nie tylko z gier i roznica nie bedzie wynosila 5%... ;)

Ale prawda... Skoro nie potrzebuje to zakup 2500K jak najbardziej trafiony bo co tu innego kupic w tej cenie :lol2:.

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przelaczenie bedzie nam cos dawac?

Czy bedzie w stanie kompletnie wygasic dedykowana karte grafiki tak jak w laptopie ?

 

Noo, to wyjdzie w praniu, na razie za mało danych, nie mówiąc o testach, żeby cokolwiek wyrokować. W każdym razie już jest postęp w porównaniu do pierwszych zapowiedzi, więc trzeba będzie po prostu poczekać i zobaczyć, czy skórka warta wyprawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...