Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

tyle ze 4.5ghz w dzisiejszych czasach wystarcza do wszystkiego, proc przy tych traktowaniach jest naprawde cholernie szybki oczywiście jak ktoś trafił na perełke 5ghz 1.35v to niech tak ma ale na ten czas 4.2 ghz jest wystarcxające dla wszystkich wymogów aplikacji, nie mówię że jak wyjdzie bad company 3 i bedzie wymagał sporej mocy proca to jestem w stanie posłać 1,6v i 5.5ghz żeby było płynnie (choć do tego czasu pewnie buldozer zagości w moim domu lub kolejny high end od intela)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra najpierw wymienię pastę na MX-2, a potem ew. pomyślę nad tym Fortis'em. Cena faktycznie nie jest tragiczna, a osiągi przyzwoite.

 

p.s zna ktoś sprawdzony sposób na od montowanie plastikowej podstawki na otwory 775 z płyty głównej ? :) Oczywiście bez jej wyjmowania z budy. Podstawka trzyma się mocno kołeczkami i trzeba od tyłu ścisnąć palcami lub pensetą. Wolałbym nie rozkręcąc płyty z budy. Za dużo potem zabawy z układaniem kabli dla lepszej cyrkulacji ;) No chyba, że Podstawka od Karakorum może zostać i nie będzie przeszkadzać w montowaniu tego Fortisa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...na ten czas 4.2 ghz jest wystarcxające dla wszystkich wymogów aplikacji... <rotfl>

 

Cóż za uogólnienie! O ile ktoś nie używa kompa do pracy to pewnie masz rację... :lol:

Ale jak kogoś nie stać na dwa Xeony w domu, albo progsy kiepsko sobie radzą z większą ilością rdzeni to każdy MHz się liczy.

Edytowane przez klami85
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mi pomoże czy to jest normalne ? tak duża różnica w temperaturze pomiędzy rdzeniami ? ponad 10 stopni

 

Dołączona grafika

 

chłodzenie TR Archon, pasta stg-2 cienka warstwa, chlodzenie dokrecone raczej b.mocno

 

jakieś sugestie ?

Edytowane przez Halfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mi pomoże czy to jest normalne ? tak duża różnica w temperaturze pomiędzy rdzeniami ? ponad 10 stopni

 

Normalne, możliwe i często spotykane.

Czujniki kiepsko skalibrowane fabrycznie, ewentualnie krzywa czapka na procu, ale na 90% to pierwsze.

U mnie mam średnio ok 6-8st różnicy między najcieplejszym, a najzimniejszym rdzeniem w IBT.

Ta różnica rośnie w miarę wzrostu obciążenia proca. W IDLE mam różnice 2-3stC.

 

Zdarzają się nawet przypadki, że jeden z czujników się zawiesi i pokazuje losową temperaturę, albo skacze z dużo na plusie na dużo na minusie w 3 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam. Różnica ok 5-6 stopni między najcieplejszym, a najchłodniejszym. Chociaż zawsze się nagrzewa najbardziej ten sam 3 rdzeń. Oczywiście w teorii, bo programy różnie mogą pokazywać. Co do procka no to cóż mogę napisać. Po prostu bajka. Skok wydajnościowy z 775 E8400 jest spory. Procek sobie lata na 4.6 ghz przy napięciu 1.305-1.315v. Temperatury max to 76'C. Windows ładuje się błyskawicznie. Wszystko się otwiera równie szybko. W grach tam gdzie miałem spadki o których wcześniej pisałem znikły. Objawiało się to w ten sposób, ze w nowszych grach były jedno sekundowe spadki do 45 klatek po czym wracało do większych wartości. O dziwo w tych miejscach gdzie jest cały czas powyżej 60. Teraz te spadki znikły i po włączeniu V-Sync mam cały czas 60. Więc te teorie o tym,ze GTX 460 średnio współpracuje z dwurdzeniowcami może i są prawdziwe.

 

Jednak wynik w Vantage mam średni IMO bo ok 20.5K. Więc skok o jakieś 2000pkt. Ale tym to akurat się nie przejmuje. Jest płynnie i jest komfortowo w pracy i o to chodziło. Teraz wezmę się za konwertowanie Video i sprawdzę na co faktycznie stać tego procka ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce ktoś może i7 2600K za 1083 zł z eMarketu z odbiorem osobistym w Krakowie? Bo zdecydowałem się jednak na wzięcie 2500K za 730 zł i tego zamówienia nie odbiorę, więc gdyby ktoś chciał skorzystać, mogę go nie anulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Offset, czy to ma sens?

U mnie na 2500k @4.7 różnica ok 40W, maszyna nie chodzi 24h na dobę 7 dni w tygodniu

Oszczędność finansowa więc pomijalna w skali roku <_<

A oszczędność procesora... No własnie co mu szkodzi bardziej?

Te 4.7 puszczone na stałe przy napięciu jeszcze akceptowalnym dla SB tj ok 1.38, czy cały offset ale tam jak widzę podczas oglądania filmu zegar skacze 1600-4700-1600-4700, a napięcie 1.1-1.4-1.1-1.4

 

na mój chłopski rozum, bezpieczniejszy jest pierwszy wariant bez skoków napięcia jak i częst. ale nie znam się na technologi komputerów więc to jest tylko moje przypuszczenie :wink:

 

Zapraszam do dyskusji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mój chłopski rozum, bezpieczniejszy jest pierwszy wariant bez skoków napięcia jak i częst. ale nie znam się na technologi komputerów więc to jest tylko moje przypuszczenie :wink:

 

Zapraszam do dyskusji...

 

Z takim podejściem bateria w laptopie trzymałaby pewnie z 15min :damage_wall:

Jakoś im to nie szkodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że wręcz lepiej. Proc nie jest na okrągło katowany, tylko wtedy kiedy potrzeba. Napięcie spada, jak i zużycie prądu. Procki te są przecież dostosowane do takiej pracy. Jak się nie katuje procka wysokimi napięciami to to ma sens.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mój chłopski rozum, bezpieczniejszy jest pierwszy wariant bez skoków napięcia jak i częst. ale nie znam się na technologi komputerów więc to jest tylko moje przypuszczenie

Przypuszczenie jest kompletnie bez sensu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje czy sytuacja w Japonii ma/będzie mieć jakiś większy wpływ na ceny/dostępność procesorów i płyt głównych ?

 

Z tego artykułu Japoński kataklizm zakłóca globalną sieć dostaw wynika,że najbardziej ucierpią pamięci, ale piszą też coś o waflach krzemowych.

Planowałem poczekać kilka miesięcy (do jesieni nawet) z zakupem, ale gdyby się okazało,że ceny mogą być nawet o 30% wyższe...

 

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie ramki do sb?

4 x 4 GB, 1600MHz, CL9. Współpraca z 2500K@4.5GHz na UD4. Coś w miarę bezproblemowego. :)

 

W zasadzie polecam najtańsze pracujące z napięciem 1,5v lub niższym (1.35v).

Jak coś lepszego to patrz mój podpis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo myślałem nad tymi: G.Skill DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz Ripjaws X for Sandy Bridge CL9 na 1.5v. Ale jakoś zniknęły ze sklepów.

 

Myślę jeszcze właśnie nad Corsair DDR3 16GB(4x4GB) 1600MHz Vengeance CL9 . Z tego co się orientuję, to mają 1.5v więc byłoby ok.

 

Z kolei A-Data DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz Gaming Series V2 CL9 ma widełki 1.55-1.75v.

 

Zemsta chyba będzie dobrą opcją, chyba że są jakieś przeciw skazania. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

corsarze sa jak najbardziej ok

 

Potwierdzam, ale od momentu kiedy je zakupiłem premierę miało już kilka kości pracujących z napięciem 1.35v. Jakby się udało coś wyrwać w podobnej cenie to warto się rozejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

16 GiB kupujesz?

 

8 GiB owszem fajne, ramdisk ze swapem rządzi, ale wyżej to już chyba mały sens, no chyba że masz w czym wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś Asusa P8P67 i Asrocka P67 Extreme 4 z tym samym prockiem i pamięciami ?

Nie mogę się zdecydować którą zamówić, obie są takie ładne ;)

 

asrocki sa bezproblemowe...o asusie można powiedzieć wiele, ale raczej nie to ;)

 

Wadą asrocka jest dość ubogi wybór timingów-pobawimy się tylko tymi podstawowymi. Taka specyfika marki i tylko niektórym to przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...