Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Bez zmierzenia miernikiem realnych napięć to takie testy są o kant du%y.

 

Nie od dziś wiadomo,że jedne płyty zaniżają napięcie, a inne tak naprawdę władują więcej ;)

 

 

Poza tym jak ktoś na raz przewali kilkadziesiąt modeli to nie będzie maił czasu rozkminić każdej płyty i poznać jej specyfiki.

Czasem jedna 2 opcje ustawione inaczej i o/c może być zupełnie inne...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Extr6, aby mieć stabilnie w biosie to trzeba ustawić 1.4 v ? Tak przynajmniej wygląda to na tym wykresie. U mnie do 4.5 spokojnie starczy 1.3v. Więc takie porównanie troszkę bez sensu.To samo z tym maksymalnym mnożnikiem. Zresztą jak trafimy na dobrego procka to i na większości płyt zrobi i mnożnik x50. No może oprócz tych najtańszych z słabszą sekcją zasilania. W SB raczej więcej procek ma znaczenie niż płyta. Oczywiście wszystko zależy od Biosów i ustawień na danej płycie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie miernikiem mierzone? Obejrzałem tylko tabelkę be zagłębiania się w szczegóły bo mi się po prostu nie chciało. Trochę lipton, żeby taki serwis jechał na odczytach z płyt/biosu itp. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że miernikiem. No bo głupio się sugerować odczytami z Biosu/programu. Tylko mi chodzi o to że to nie jest żaden wyznacznik z tą stabilnością w tym teście na 4.5 ghz. Czasem się trafi proc, który jest stabilny przy 1.23v na 4.6 ghz. Sam widziałem zrzuty z Linx'em na jakimś forum. Ale reszta testu oczywiście jak najbardziej udana. Chociaż brakuje Extreme4. W zasadzie nie wiele odstaje od Extreme6.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że miernikiem. No bo głupio się sugerować odczytami z Biosu/programu.

 

No chyba że najpierw potwierdzisz miernikiem że płyta dobrze mierzy, co sie czasem zdarza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... ja tez czekam na wymiane UD5..Ale coraz czesciej sie zastanawiam czy aby przy wymianie w sklepie nie wziac czegos innego.. Jak myslicie czy to dobry pomysl aby zamiast tej UD5 wziac cos innego? W sumie to nawet juz wstepnie myslalem o tym i wykalkulowalem sobie ze moze warto by wziac ktoras z tych trzech Sabertootha P67,P8P67 DeLuxe, lub Asrocka Extreme6? Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja doszedłem do wniosku, że nie wysyłam. Za dużo mam pracy, aby być bez kompa a dzięki 4x Sata3 nie czuję potrzeby wymiany. Zresztą dzięki możliwości włożenia jeszcze Ivy to tak przedłuży mi się jej posiadanie, że nie wiele wezmę pewnie za nią przy sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy jesteś zadowolony z UD5 czy nie.

 

Na razie chodzi ok wszystko, ale nie probowalem jeszcze krecic na niej ze wzgledu na boxa intelowskiego... chodzi mi raczej o to ze jest przydrogawa, ale jak szukalem jakiejs w ogole plytki to tylko ja znalazlem i to w sumie w zaprzyjaznionym sklepie niedaleko mnie...Az taka droga w sumie plytka nie jest mi potrzebna,ale czy jak juz jest ,to ja zostawic?

Bo tak patrzac to ew plytki, ktore mialbym wziac sa w sumie niewiele tansze i poza tym ze maja UEFI chyba od siebie sie zbyt nie roznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie chodzi ok wszystko, ale nie probowalem jeszcze krecic na niej ze wzgledu na boxa intelowskiego... chodzi mi raczej o to ze jest przydrogawa, ale jak szukalem jakiejs w ogole plytki to tylko ja znalazlem i to w sumie w zaprzyjaznionym sklepie niedaleko mnie...Az taka droga w sumie plytka nie jest mi potrzebna,ale czy jak juz jest ,to ja zostawic?

Bo tak patrzac to ew plytki, ktore mialbym wziac sa w sumie niewiele tansze i poza tym ze maja UEFI chyba od siebie sie zbyt nie roznia

 

różnią się jedynie wydajnością usb i sata ;) ale testów Ci nie wskażę bo nie pamiętam gdzie były ale google pewnie coś wyszuka... jakieś zagraniczne serwisy

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnią się jedynie wydajnością usb i sata ;) ale testów Ci nie wskażę bo nie pamiętam gdzie były ale google pewnie coś wyszuka... jakieś zagraniczne serwisy

 

a jak z mozliwosciami OC na tym Gigabycie i na tych podanych przeze mnie? ? Pewnie za jakis czas sprobuje cos wycisnac , tylko na razie na boxie siedze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy SilentiumPC Fortis HE1225 sprawdzi sye przy Asrocku Extreme4? Mozecie polecic jakies dobre chlodzenie, do tych 140 zl.

 

 

/Dziekowac Turrican, zamowie Fortisa w takim razie.

Edytowane przez markof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy SilentiumPC Fortis HE1225 sprawdzi sye przy Asrocku Extreme4? Mozecie polecic jakies dobre chlodzenie, do tych 140 zl.

 

A czemu ma się nie sprawdzić, przecież to chłodzi proca a nie chipset płyty głównej. Jam mam Fortisa i chłodzi tak samo dobrze jak "markowe".

U mnie na 4.8 ghz 1.4v nie przekroczyło 80 stopni w stresie po godzinie occt.

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej zacząć czytać ze zrozumieniem. To,że ktoś tu raz wspomniał nic nie znaczy.

Na żadnym xtremesystems czy innym forum nikt nie podawał info o takim batch'u i póki co nie wiadomo czego się spodziewać po tych cpu.

 

A tu całkiem ciekawy poradnik dla początkujących i nie tylko Sandy Bridge oc

 

pzd

Edytowane przez jurek911
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może tak przestaniesz się pruć co? Czytać ze zrozumieniem? Wolne żarty, kolega polecił poczytać wątek to byś się dowiedział, ale jak się jest leniuchem to pozostają tanie ataki :lol:

 

Batch z Kostaryki i jak na razie wychodzi na to, że są to całkiem niezłe batch'e.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak polecił poczytać wątek i przypadkowo minusa kliknął. Ja przynajmniej napisałem coś do tematu, to on zaczął się czepiać...nieważne już,piszmy na temat.

 

Prawda,że z Kostaryki a i zapowiada się ciekawie.

Z offsetem na +0 bootuje bez problemu do windy i wydaje się być stabilny (2h różnych benchmarków, PI16M, BC2)

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

pzd

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie się offtop robi,wolę na temat pogadać...

 

Doradźcie lepiej co robię nie tak, że mi tak CPU Vcore rośnie.

Obojętnie czy mam Vcore ustawione na auto, offset +0V czy +0,040V to po około minucie Linx'a Vcore rośnie z 1,37V do nawet 1,43V jak widać na screenie.

Cpu pll ustawione na sztywno, LLC na 1, spreed spectrum disabled, więc Vcore powinno być stałe pod obciążeniem.

 

 

Dołączona grafika

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...