Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

ja tam wole 1.42v i 4,9ghz niż 4.8ghz i 1.38v ,w renderingu liczy się największe taktowanie ,chciałbym 5ghz ale z obecnym chłodzeniem długo nie pożyje procesor ,z 2500k mogłem sobie na to pozwolić temperatury nie były za wysokie ,jedynie v trzeba było dowalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Do zastosowań jak gry lepiej zaoszczędzić. Chemiczny nie wiem do czego wykorzystujesz procka. Ale u mnie jest on dość często obciążony jak gram. WIęc napięcie jednak wzrasta. Dlatego wolałem ustawić niższe napięcie kosztem niższego napięcia. (...)

 

No, ale w sumie co zaoszczędzić? Ja tam używam kompa do grania, netu, filmów i czasami obróbka raw'ów. Podczas tych czynności napięcie skacze w okolicach 1,3V (gry, obróbka), a przy reszcie jak idle. Nie spotkałem się w programach których używam aby te 1,43V było potrzebne, więc nie ma co oszczędzać i panikować. Tepmy w normie, więc jest ok :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno napaliłem się na selekta, który wstaje nawet na 5,4GHZ, a 5GHz robi na 1.38V. Sprzedałem swojego średniaka i w sumie cały interes zamiany kosztował mnie 100zł. Na czym się skończyło? Procesor pracuje na 4,8GHz przy napięciu 1,32V, gdyż uznałem, że taki Voltage i takie temperatury są optymalne. Mój poprzedni procesor przy tym napięciu pracował na 4,5GHz i szczerze, różnica w wydajności pomiędzy 4,8 a 4,5 w grach jest naprawdę minimalna i generalnie zamiana nie była opłacalna moim zdaniem.

 

 

a gdzie go dostales, od kogos prywatnie czy ktos robi selekcje ??

 

moj drugi proc znow szalu nie robi, marki i spi max na 5,55 co mnie nie cieszy wogole szanse trafienia cpu odpalajacego na mnożniku 57 58 w pl to chyba jak lotto :(

 

smiej sie, kazdy ma z czego innego radoche w tej zabawie, 100 mhz w przypadku sb daje spory przyrost w smarkach a chyba o to tutaj chodzi, o kazdy mhz,

Edytowane przez guderian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smiej sie, kazdy ma z czego innego radoche w tej zabawie, 100 mhz w przypadku sb daje spory przyrost w smarkach a chyba o to tutaj chodzi, o kazdy mhz,

 

Hmm nie? Kompletnie nie o to?

Chodzi o to by model za 700 PLN chodzil szybciej niz jakikolwiek inny ktory mozna kupic w sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej nie wiedziałem że tu tak się pozmieniało, choć nie jestem weteranem ani zasłużonym użytkownikiem, to dawniej na tym forum każdy by zrozumiał o co mi chodzi, wtedy zależało tutaj ludziom na mhz i jak najlepszych wynikach w smarkach, szukano według tego kryterium perełek i to było normalne, teraz dyskutuje się tu o sztukach i ustawieniach na co dzień...

Edytowane przez guderian
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Fajne procki by to były, gdyby można było kręcić tak jak Pentium na 1156. Tak to niestety nie są opłacalne, za cene G850 można kupić Athlona X4 (którego nie wiem czemu nie ma w tym teście), który po podkręceniu będzie wyraźnie szybszym procem.

Ogólnie spoko że Intel ponownie ma w ofercie tanie procki, szkoda tylko że nie mogą one stać się hitem. Swego czasu E2xxx były jeszcze tańsze, a wtedy dwa rdzenie były standardem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy żeby korzystać ze zintegrowanego w procek GPU płyta musi posiadać specjalne funkcje?

Konkretnie zastanawiam się nad Xeonem E3-1260L (8 wątków, GPU, TDP 45W) i dedykowaną płytą serwerową Intela na C202 lub C204. Płyty posiadają własne przemysłowe grafy, ale w manualu maksymalna rozdzielczość to 1024x768, a ja mam 30-calowy monit :D

Trochę bez sensu wypuszczać procek, którego możliwości nie wykorzystuje żadna płyta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda trafiłem na to forum po upgradzie sprzętu, ale znalazłem tu mnóstwo cennych informacji nt Asrocka i socketu 1155.

A co do swojej budy to testowałem to na max obrotach wszystkich wentyli i wyniki poniżej. Najciszej nie było - do gierek ok, ale do przeglądania neta i pracy już nie. Na co dzień - skręciłem wszystkie wentylatory na min, a na procku do 5V. Cisza jak makiem zasiał, z tym że napięcie podbiłem do 1.345V żeby 5GHz było stabilne (temp max 42). Nie bawiłem się w jakieś ekstremalne podkręcanie ale na 1.4V 5.25GHz LinX przechodził. LinX to jedyne czym testowałem i to tak do pól godziny, OCCT i Orthosa nie ruszałem. Pewnie trzeba by było jeszcze podnieść napięcie, ale jakoś nie mam nigdy czasu na więcej testów (niestety praca).

 

3DMark06 i LinX - tylko pół godziny

3DMark11

PCMark7

Edytowane przez Cuterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wyjście wideo musi mieć przynajmniej jedno. I chipset H67 albo Z68.

Jak chcesz rozdzielczość ponad 1920x1200 to płyta musi mieć displayport.

Bo DVI na tych płytach to tylko SingleLink.

 

No tak, ale mi chodzi o płytę serwerową pod Xeona. Jest tylko D-SUB i brak informacji o wsparciu dla grafiki w procku. Bez sensu wprowadzać model Xeona z wbudowanym GPU, jak nie ma do niego płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda trafiłem na to forum po upgradzie sprzętu, ale znalazłem tu mnóstwo cennych informacji nt Asrocka i socketu 1155.

A co do swojej budy to testowałem to na max obrotach wszystkich wentyli i wyniki poniżej. Najciszej nie było - do gierek ok, ale do przeglądania neta i pracy już nie. Na co dzień - skręciłem wszystkie wentylatory na min, a na procku do 5V. Cisza jak makiem zasiał, z tym że napięcie podbiłem do 1.345V żeby 5GHz było stabilne (temp max 42). Nie bawiłem się w jakieś ekstremalne podkręcanie ale na 1.4V 5.25GHz LinX przechodził. LinX to jedyne czym testowałem i to tak do pól godziny, OCCT i Orthosa nie ruszałem. Pewnie trzeba by było jeszcze podnieść napięcie, ale jakoś nie mam nigdy czasu na więcej testów (niestety praca).

 

3DMark06 i LinX - tylko pół godziny

3DMark11

PCMark7

 

Masz procka perełkę ;)

Sprawdź jeszcze na jakim max mnożniku bootuje- jak więcej niż 54(tylko włacz pll overvoltage) to już w ogóle niezły cepik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysty fuks, ale też się z tego cieszę :D Batch procka to L048B277 i nawet trochę się zdziwiłem, że na późniejszych baczach daje się wyciągać tyle z niskich napięć. A co do bootowania to nie chcę przesadzać z napięciem. Ustawiłem na chwilę 1.4V, ale powyżej to już boję się żyłować - nie chcę go zdegradować. Poprzednio miałem E2180 2.0@3.67 GHz , ale po 2 latach ciężko mi było go podbić powyżej 3.2 GHz. Może z powodu pasty termoprzewodzącej, a że musiałbym rozkręcać wszystkie bebechy to dałem sobie spokój.

 

Mimo wszystko zobaczę co z tego bootowania da się wycisnąć - z tym, że w ramach rozsądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Degradacja może wystąpić, ale rzadko. Jak się nie żyłuje procka wysokimi napięciami i obciąża procka przez większość czasu blisko 100%.. Trafiła Ci się naprawdę dobra sztuka i się ciesz. Widocznie nie zawsze należy się sugerować Batch'em. Ja swój Batch sprawdzałem na pewnym forum i gość wyciągał 5.0 ghz na niższym napięciu niż teraz mam. Czyli coś koło 1.31v o ile dobrze pamiętam.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj trochę czasu i sam byłem ciekawy tego procka więc go potestowałem jak dla mnie na b dużych napięciach. Na 1.51V (55x100) system wstawał. Na 1.52V (55x100) podczas testów w 3DMark06 (konkretnie test CPU) była zwiecha. Po obniżeniu mnożnika (54x100) na 1.52 dało się przejść test 3DMark06, ale jak zobaczyłem max temp 98 to dałem spokój z dalszym katowaniem procka.

 

5,5GHz 1,52V

5,4GHz 1.528V 3DMark06

 

Dodam jeszcze, że próbowałem mnożnika 56, ale tutaj już była zwiecha przy ładowaniu windy (napięcie 1.52V). Próbowałem podbić na 1.53 i 1.54 ale dalej były zwiechy, więc dałem spokój. Pewnie potrzeba by lepszego chłodzenia, albo pogrzebać trochę głębiej w opcjach bios-u. To wszystko robiłem na standardowym profilu pamięci XMP-1600 CL9 i ich napięciu 1.5V . Obudowa była zamknięta, wentyle na max. Tu muszę pochwalić obudowę Fractal Design Define XL i zamontowane w niej wentylatory. Po skręceniu ich na min są niesłyszalne w odróżnieniu do wentyli na Noctua NH-D14, gdzie nawet poprzez podłączenie ich przez przejściówki U.L.N.A. ciągle coś tam słychać(dlatego chodzą u mnie na 5V)

Edytowane przez Cuterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dawać od razu 2 V, na drugi dzień na gware i dostać nowego. Wtedy bedziemy mogli płacić więcej za Ivy Bridge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takie napięcia to już się nie porwę :wink: Ale pewnie gdybym otworzył budę (a najlepiej wyciągnął bebechy i dał nawiew z paralotni :lol: ) i zaczął testować w nocy przy otwartym oknie, to udałoby się coś jeszcze urwać. Tylko po co? Ekstremalnym modderem nie jestem, jedynie chciałem wypowiedzieć się w tym wątku nt kolejnego procka SB. Cieszę się, że udanego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takie napięcia to już się nie porwę :wink: Ale pewnie gdybym otworzył budę (a najlepiej wyciągnął bebechy i dał nawiew z paralotni :lol: ) i zaczął testować w nocy przy otwartym oknie, to udałoby się coś jeszcze urwać. Tylko po co? Ekstremalnym modderem nie jestem, jedynie chciałem wypowiedzieć się w tym wątku nt kolejnego procka SB. Cieszę się, że udanego...

 

jak kupiłes sobie zestaw użytkowy to zostaw na 5ghz i lej na prośby o 1.7v szkoda tak fajnego procka, z drugiej strony jak masz ambicję na wyniki to dawaj ile płyta zapoda

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłes sobie zestaw użytkowy to zostaw na 5ghz i lej na prośby o 1.7v szkoda tak fajnego procka, z drugiej strony jak masz ambicję na wyniki to dawaj ile płyta zapoda

 

Szukałem cichego i wydajnego kompa do wszystkiego. Co do procka miałem ambicję potestować go na niskich, rozsądnych napięciach. A że wyszło nieźle to po miesiącu posiadania tego sprzętu coś tam o nim napisałem na forum. Jako, że jest do użytku to nie idę w napięcia np 1.7v . Zresztą sami zobaczcie na moje podzespoły, wszystko było kupowane pod ciszę a wydajność przy okazji. Też jestem ciekawy co by było gdyby, ale daję spokój z dalszym kręceniem bo tak jak pisał Harry Lloyd - wiadomo jakby się to skończyło (nowym :wink: )

Edytowane przez Cuterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5GHz na 1,3V jest super, definitywnie najlepsza sztuka na forum ;)

Bawił się ktoś w underclocking? :D na defie można dużo zjechać z napięciem? Nie mam motywacji do OC, wszystko zapierdziela jak głupie na 3,4GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5GHz na 1,3V jest super, definitywnie najlepsza sztuka na forum ;)

 

Patrząc po testach jakie wykonał dla sprawdzenia stabilności nie mogę się z tym zgodzić. :damage_wall:

Oblukajcie moje posty z okolic 20-25 stycznia. Bardzo podobna sztuka proca.

 

5GHz na 1.3v botuje system i przechodzi typowe benche typu 3DMark.

5GHz w IBT jest stabilne dopiero przy 1.33v

5GHz w Prime95 zostawionym na całą noc jest stabilny dopiero na 1.35v

(Na 1.33v potrafił się wykrzaczyć po 6 godzinach).

 

Ciekawe też jak cuttero ustawił sobie LLC na płycie.

Bo ustawienia na maxa zawyżają napięcia w stosunku do ustawionych w bios i podawanych przez odczyty z płyty - dowód - KLIK.

 

Nie mniej jednak ciekawy egzemplarz w porównaniu do padak jakie się ostatnio trafiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...