Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego mam rezygnować z dobrych rozwiązań?

 

Bo to przez offset tracisz stabilność. Gdybyś cały czas jeździł na napięciu z linxa nie wysypałby Ci się komp przy głupich grach czy przeglądaniu neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to przez offset tracisz stabilność. Gdybyś cały czas jeździł na napięciu z linxa nie wysypałby Ci się komp przy głupich grach czy przeglądaniu neta.

 

Overclocking polega na tym by odnalezc balans miedzy stabilnoscia a wydajnoscia. Offset na to pozwala, wbrew temu co napisales. Nie wspomne nawet o stalej pracy CPU na wysokim napieciu, co jest conajmniej niekorzystne.

Edytowane przez Czarnodziej
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

tez mam offset wyłączony. godzina w gta4 i dwie godziny w crysis wystarczą żeby potwierdzić stabilność:)? skoro moge grać godzinami to po co mam katować procka linxem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie używaj offsetu i sprawa załatwiona.

 

rada roku??

 

tez mam offset wyłączony. godzina w gta4 i dwie godziny w crysis wystarczą żeby potwierdzić stabilność:)? skoro moge grać godzinami to po co mam katować procka linxem?

 

bardzo mądre posunięcie :damage_wall:

 

PS. dopiero zaczynasz zabawę to i się jeszcze skusisz poustawiać jak trzeba

Edytowane przez Maxforce
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

jaka może być przyczyna tego że jak pozostawię komputer na 30minut to leci bluescreen? jak coś robię to nie (internet, gry). i5 2500k p67pro3. wyłączone c1e eist c3 c6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

to reguluje się go osobno w idle i pod obciążeniem? chyba nie ja mam jedno v coredla obu trybów, procek jest ustawiony tak żeby nie zmieniał mnożnika i napięcia w idle na mniejszy. A może mam coś nie tak ustawione jak myślicie?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to reguluje się go osobno w idle i pod obciążeniem? chyba nie ja mam jedno v coredla obu trybów, procek jest ustawiony tak żeby nie zmieniał mnożnika i napięcia w idle na mniejszy. A może mam coś nie tak ustawione jak myślicie?

 

w systemie oblookaj zarządzanie energią itp......

coś po 30 min.bezczynności może robić psikusa

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

mam ustawione 100% energi w idle i stresie i nic sie nie wyłącza anie nie przechodzi w tryb uśpienia. Zwiększyłem napięcie z 1,235 na 1,240 i jak na razie problemu nie ma bo komp chodził całą noc i nie restartował się. Możliwe żeby procek się tak szybko degradował? bo ostatnio na napięciu 1,230 chodził ok po tem blue leciały w idle to dałem 1,235 i było ok i wczoraj znowu zaczęły więc dałem 1,240 i jest ok ciekawe na jak długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

w idle i stres częstotliwość i napięcie jest takie same... obecnie 1,240 temp w idle to 33,29,27,30 stres pod linxem 20minut to 55-56 w grach godzina w gta4 lub crysis to max temp odnotowane 46-51. blue screene zdarzają się tylko w idle jak dosłownie nic się nie dzieje na kompie. 4,5ghz proce bez problemu pracuje z 4,9ghz ale przy napięciu 1,365v lecz po przekroczeniu 4,5ghz występuje zjawisko dualboot :( dla tego mam 4,5

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, to on zupełnie nie był przypalany (nie wysokie 1,24V, temp. poniżej 60 st.) - czyli dziwne byłoby gdyby była to degradacja.

 

Ja mam niepodkręcony i5 2400 i w idle (1,6 Ghz) mam napięcie poniżej 1V (teraz tak czytam swoje stare posty i wynika że poniżej 0,9V) ... wszystko chodzi stabilnie.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

szybciej system działa jesli w idle ma 4,5ghz bo tak cały czas jest 1,6ghz (internet) i wolniej mi to działa.. dałem napięcie 1,245v i jest wszystko dobrze. Wcześniej miałem cd2 e8200 przez dwa lata pracował z zegarem 3,8ghz na napiecie 1.3250 w idle tak zegar i napięcie i do dziś jest ok wszystko. Jeżeli dalej problem wystapi np za tydzień lub dwa to dam znać i wtedy nie będę kręcił już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

miałem ustawione pamieci commend rate na 2t i przez to blue screene leciały bo jak to zmieniłem na 1t to problem zniknął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...