Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

jako że zacząłem zabawę z 2500k, mam kilka pytań... jak pozwolicie ;)

 

OC ala offset mode - na początku ustawiłem ratio 45, przy -0,04 bsody, -0,02 bsody przy linxie, +0,02 OK - męczyłem dość długo. jak na razie V dziwnie skacze przy obciążeniu (przynajmniej tak pokazuje cpu-z) od 1,288 , 1,326 , 1,338 max. dość niskie temp. max 55C - zalman cnps10x_quiet + stg2.

 

core temp - VID pokazuje 1,35 - chyba dość wysokie?

ma znaczenie czy ustawie ratio osobno dla każdego rdzenia czy może być dla wszystkich?

co może być przyczyną że vcore tak skacze? czyżby płyta?

 

na razie mam więszkość na auto ustawione... parę rzeczy już znalałem do zmiany - LLC, VRM - zobaczymy co to da.

 

eh ten asus p8p67 dziwnie się zachowuje, wgrałem nowy bios, ale czasami jak gdyby nie pamiętał nowych ustawień, trzeba 2x wchodzić f10 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK< dzięki, wszystko jasne...

 

jednego jednak nie rozumiem dlaczego mi napięcia skaczą i dlaczego LLC powoduje niestabilność procka? przy włączonym LLC (nieważne jaki LVL) Vcore logicznie rośnie ale nawet przy 1,35V procek przy ratio 45 jest niestabilny (offset nawet na +), przy wyłączeniu LLC (0%) ofset +0,02 procek jest stabilny przy ~1,3V (napięcie skacze od 1,288 - 1,304)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy najnizszym LLC, napiecie vcore jest najwyzsze oraz zakres zmiany napiecia miedzy idle a stres jest najmniejszy (dziala niemal jak tryb fixed ze stalym napieciem).

Dazy sie do wysokiego LLC, przy stabilnym napieciu, tak aby nie zabijac procka wysokim napieciem w idle.

 

Wniosek: masz niestabilnego procka w trybie quasi-load(pod niepelnym obciazeniem). Napiecie jest za niskie, trzeba albo obnizyc LLC, albo podwyzszyc offset.

@ tapatalk

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok chętnie usłysze waszą opinie na temat mojego procka 4.5 Ghz a napięcie...

slajd 1

slajd 2

 

nie będę się cieszył zanim nie będę miał pewności... i waszych opini...

 

linx normalnie ... idle normalnie ... filmy normalnie... gry normalnie...

 

chłodzenie to SilenciumPC Spartan z 2 92mm wentylami PWM + zalman STG2

 

W dniu jutrzejszym mogę być nieosiągalny [pewnie do godzin południowych/popołudniowych]

Edytowane przez Shadoweye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok chętnie usłysze waszą opinie na temat mojego procka 4.5 Ghz a napięcie...

slajd 1

slajd 2

 

nie będę się cieszył zanim nie będę miał pewności... i waszych opini...

 

linx normalnie ... idle normalnie ... filmy normalnie... gry normalnie...

 

chłodzenie to SilenciumPC Spartan z 2 92mm wentylami PWM + zalman STG2

 

W dniu jutrzejszym mogę być nieosiągalny [pewnie do godzin południowych/popołudniowych]

 

Witam,

 

To co przedstawiłeś, to żadne info o możliwościach i stabilności Twojego procka. Aby mieć pewność co do stabilności na danych ustawieniach, sciagnij sobie Linx'a z obsługą AVX, bo z tego co widzę to jest bez AVX. To dodtakowo go obciąży pozwalając wyłapać niestabilność na danych ustaiwniach Vcore. Testując wybierasz "all memory", sama procedura powinna wynosiść na początek 1-2 godziny, 2-3 minuty można sobie..... darować. Jeśli przejdzie pomyślnie linx'a to na poprawkę 1-2 godzinę w Prime95, on też bardzo dobrze wyłapuje niestabilności procka. Dopiero po takich probach bedzie można cokolwiek powiedzieć.

 

Pozdro

Edytowane przez Szemhazej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie obrabiasz zawodowo Video to zdecydowanie 2500K. HT i tak w wielu przypadkach np niektórych grach wręcz spowalnia.

 

SB to pierwsza platforma gdzie nie trzeba drogiej płyty by wszystko dobrze działało i ładnie się kręciło. Wręcz przeciwnie na tanich modelach OC jest równie dobre, patrz na wyposażenie pod kątem własnych potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest faktem, że nie ma co się szarpać na drogie płyty jeżeli jako kryterium oceny bierze się podkręcanie. tanie równie dobrze sobie radzą. Wystarczy spojrzeć na wątek poświęcony płytom ASROCK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o tej płycie?

Asrock Z68 Extreme4 Gen3 3xPCX SATA3 USB3.0 ZABRZE (1902619643) - Aukcje internetowe Allegro

 

i do tego 2500k ? albo używka 2600k jakiegoś do 1000zł bym myślę znalazł.

czy jakąś inną płytę polecacie?

 

fajna płytka i przyszłościowa, kup nowego i5 2500k na 2600k szkoda kasy sam wylaczyłem HT bo bf3 sie wysypywał i ciął jak podkecisz na 4,5ghz to masz szybkiego kompa za grosze, jak sie uda 4.8-5ghz to mozesz leciec w kosmos ;)j za pieniadze przeznaczone na 2600k kup sobie lepiej16gb ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna płytka i przyszłościowa, kup nowego i5 2500k na 2600k szkoda kasy sam wylaczyłem HT bo bf3 sie wysypywał i ciął jak podkecisz na 4,5ghz to masz szybkiego kompa za grosze, jak sie uda 4.8-5ghz to mozesz leciec w kosmos ;)j za pieniadze przeznaczone na 2600k kup sobie lepiej16gb ramu

 

przekonałes mnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wydawałeś na X58 to wiele mniej zapłaciłeś? ;)

 

Jesteśmy w tej samej sytuacji z tym, że ja najprawdopodobniej robię przesiądkę na LGA2011. Koniec końców 3k na rdzeń platformy raz na 3 lata to niewielka cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępne testy nie pokazywały praktycznie żadnej przewagi szczególnie w domowych zastosowaniach nad platformą 1155.

Poza tym będzie to cholernie gorące. Ivy zamiecie to pod dywan. Kto ma Sandy pierwszej zmiany powinien wyglądać dopiero z pojawieniem się Hasswela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wydawałeś na X58 to wiele mniej zapłaciłeś? ;)

 

Jesteśmy w tej samej sytuacji z tym, że ja najprawdopodobniej robię przesiądkę na LGA2011. Koniec końców 3k na rdzeń platformy raz na 3 lata to niewielka cena.

 

Wszystko rozchodzi sie o wydajnosc wzgledem ceny. Czy LGA2011 bedzie na tyle wydajniejsze od 1155 by warunkowac taki skok monetarny? To malo prawdopodobne.

Mozna to tez odniesc analogicznie wobec overclockingu CPU - powyzej pewnego progu trzeba dolozyc znacznie wiecej napiecia by uzyskac przyrost mocy chocby rzedu kilkudziesieciu MHz. Czy warto to robic dla sportu i przyjemnosci? Jak najbardziej. Czy warto to robic tylko dla uzyskania marginalnego wzrostu wydajnosci, okupujac to wysokim napieciem, wysoka temperatura i poborem energii? Watpliwie.

Edytowane przez Czarnodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępne testy nie pokazywały praktycznie żadnej przewagi szczególnie w domowych zastosowaniach nad platformą 1155.

Poza tym będzie to cholernie gorące. Ivy zamiecie to pod dywan. Kto ma Sandy pierwszej zmiany powinien wyglądać dopiero z pojawieniem się Hasswela.

 

Fajnie; szkoda tylko, że to nie jest platforma dla użytkowników domowych i w ogóle nie należy jej pod tym kątem rozpatrzać. Ja się bawię w obróbke filmów/premiere pro/vegas i dla mnie 6 rdzeni @ 5 GHz (potencjalnie) zamiecie pod dywan SB 1155 ;)

 

Cholernie gorące to też kwestia względna. Po to jest LC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy na testy, atedy sie okaze co jest wydajniejsze i jakim kosztem ;)

Ja nie mowie,zeby koniecznie siadac na LGA2011 - ale przynajmniej ja zanim zmienie platforme poczekam na testy i wtedy zdecduje.

 

No właśnie - macie jakieś pomysły na nieszablonowe testy? Oczywiście w ramach naszej procedury testowej :wink: Niestety nie będzie czasu na ściąganie np. 990X czy 2600K do porównania w innych programach... Piszcie śmiało, jestem otwarty na propozycje :) Osobiście kilka ciekawych pomysłów mam :wink: Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś tym zarabiał na chleb to rozumiem, ale sam napisałeś, że się bawisz.

 

"Bawię" to napisałem z przekąsem. Może inaczej: zarabiam w ten sposób jakąś tam część mojej wypłaty. Pasuje teraz?

 

Ty jak uruchomiasz gierkę to nie potrzebujesz 6 rdzeni - ja potrzebuję.

Edytowane przez c22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - macie jakieś pomysły na nieszablonowe testy? Oczywiście w ramach naszej procedury testowej :wink: Niestety nie będzie czasu na ściąganie np. 990X czy 2600K do porównania w innych programach... Piszcie śmiało, jestem otwarty na propozycje :) Osobiście kilka ciekawych pomysłów mam :wink:

 

BOINC? ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam uważasz :f

 

Dołączona grafika

 

Szkoda, że tak jak większość osób wklejających ten i podobne linki nie masz pomysłu o co w tym teście chodzi, co zresztą tłumaczy obecność ścierwiastego 2500K bez HT w podpisie.

 

Teraz tłumaczenie: jest to test podglądu na żywo. Procesory bardzo kiepsko radzą sobie z renderowaniem "realtime" przy podglądzie. Wystarczy przesunąć delikatnie składową któregokolwiek koloru i przy poglądzie procesor zwalnia dramatycznie w stosunku do grafiki, która jest stworzona do takich rzeczy. Natomiast jak już będziesz renderował ten filmik i kompresował go do pliku to grafika nic nie pomoże i to dzieje się tylko na procku gdzie: rdzenie * taktowanie = moc. Moc która będzie Ci potrzebna, aby wypluć gotowy plik z premiere pro.

 

Dlatego następnym razem zanim wrzucisz tego linka przy rozmowie o wielordzeniowości w premiere pro zastanów się drugi raz i przede wszystkim - zainstaluj sobie chociaż pakiet Adobe'a co byś miał jakiekolwiek pojęcie o czym mówisz, bo na tą chwilę to od razu widać, że tylko gierki odpalasz :)

 

EDIT:

 

buehehe na forum już tyle razy zalogowany i nawet pisałeś jakieś posty, ale tutaj nie łaska przyjść, przyznać się do błędu i schować pod stół. W tej dyskusji już zostałeś spalony ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez c22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie to się prezentuje. Tylko widzę że te procki pod LGA 2011 będą się jeszcze bardziej grzać.. Ceny też na razie nie powalają. Ja tam czekam na IVY Bridge mimo wszystko. Będą te 8 rdzeniowce od Intela w końcu? Bo ostatnio nie śledzę rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...