Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

MSI to porażka, miałem chwile i pozbyłem sie ASAP ;-) płytom MSI pod 1155 brakuje kluczowych opcji w UEFI, a za to przesycone są zbędnymi dodatkami (gierki, zmiana tapety - po kiego to komu w ustawieniach...)

 

@ tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest ASRock, kazdy przedszkolak o tym wie. Czym starszy tym lepszy, moj 890GX Pro3 po naprawie/wymianie gwarancyjnej sprzedal sie drozej niz kosztuje nowy na morele. W sumie 2 reklamacje trwaly miesiac, bo pierwsza plyta nie chciala sie uruchomic wiec poszla na wymiane 3 dniowa, a druga umarla z bialym gestym dymem. Jak ktos lubi czesto zmieniac sprzet to jest super, bo nie traci na wartosci i serwis wymienia bez problemu.

 

to nie trzeba było amd kupować ;)

 

Na sandy asrocki są mega niezawodne- mam w rodzinie i wśród znajomych 6 katowanych asrocków na p67 i 0 problemów...

 

dzisiaj brał bym z68 extreme 3 gen 3

 

W sensownej cenie dobra mobo. Oczywiście jak toś chce wypas to extreme 4 , 7 czy fatality ;)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie trzeba było amd kupować ;)

 

Na sandy asrocki są mega niezawodne- mam w rodzinie i wśród znajomych 6 katowanych asrocków na p67 i 0 problemów...

 

Wszystkieb plyty sa zawodne i powstaja z porownywalnej jakosci podzespolow. Roznice sprowadzaja sie do wyposazenia, ceny i przede wszystkim oprogramowania w tym dostepnego z poziomu biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, tak myslaem, ale nie bylem pewnien.

 

Ok pobawilem sie troche ustawieniami i jak na razie wyglada to tak:

Dołączona grafika

 

Testowalem prze 10h Prime 95 - nie bylo porblemow, pozniej pogralem troche.

Czym jeszcze testujecie stabilnosc poza LinX?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok pobawilem sie bardziej i wyszlo mi cos takiego:

4.6 GHz robi stabilnie na 1.3v z przyzwoitymi temperaturami.

Dołączona grafika

4.8 GHz idzie na 1.37v, niestety pod duzym obciazeniem momentami skacze do 1.4v - a to dla mnie za duzo.

Temperatury tez moglyby byc nizsze.

Dołączona grafika

 

PS.4.8 Testowane prime95 i IBT , 4.6 tylko IBT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie mam od wczoraj okzayjnie kupionego i5 - 2310 - płyta asrock pro 3m wszystko jest git tylko mam pytanie do oc co mnie denerwuje. Jak podkrece procka to nie dziala dobrze intel speed step - procesor zmienia mnozik tylko w przedziale chyba jak zauwazylem 29-36 a czesto jest tak ze komputer jest włączony u mnie 24h wieć nie potrzebuje mocy itd. Przy ustawieniach bez oc jest normalnie schodzi do niskich taktowań po oc nie chce. Jest jakiś sposób na to ??

 

edit: Trudno określić bo każdy program pokazuje inne taktowania i mnożniki core temp, cpuz, asrockAXTU, i gadżet do windows

Edytowane przez samael88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam procesor Incel Core i7 2600K podkręcony do 4,2Ghz. Chciałbym go jeszcze podkręcić do 4,9 ghz ,ale nie wiem które opcje w Biosie zmienić (narazie zmieniłem tylko napięcie na 1,25V i mnożnik na 42). Posiadam płytę ASUS P8P67 WS Revolution, zasilacz Corsair Professiona series 850W i chłodzenie Sctyhe Mugen 2 rev.b z wentylatorem ustawionym na 100%. Temperatury w stresie to 63 C (tylko jeden rdzeń a pozostałe ok 55).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy cpu i2600K , jakie max oc uzyskaliscie na defaultowych ustawieniach , wszystko na Auto tylko zmiana mnoznika

bez dotykania czegokolwiek poza w/w mnoznikiem ?

 

Moj idzie stabilnie na max 4,425 GHz :/ z automatu napiecie w stresie 1,312

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli smigaja podobnie na Auto , Ja niestety dzieki MSI nie posiadam w biosie VCore offset wiec moje OC na codzien ograniczone jest do napiec na Auto

( nie usmiecha mi sie trzymac napiecia 1,35 na stale przez caly okres pracy komputera )

zaraz sprawdze czy na auto wytrzyma owe 4,5 GHz

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze w moim przypadku roznica w poborze pradu pomiedzy napieciem na Auto i napieciem stalym VCore 1.28

jest okolo 35Watt proc ustawiony na 3,9GHz :)

Dodam ze idle na napieciach Auto to VCore 0,98

Wiec jak ktos ma na stale napiecie VCore 1.3 a ktos inny na Auto z wszelkimi oszczedzaczami energi roznice w poborze pradu pomiedzy nimi sa max 15-20%

troche to dziwne na moj gust powinny byc wieksze .

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

( nie usmiecha mi sie trzymac napiecia 1,35 na stale przez caly okres pracy komputera )

 

Ja sobie jadę na 4400 1.33 i jest ok... a cały czas jest pod obciążeniem i nic się nie dzieje... od kwietnia 2011. Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko jako posiadacz nowego sprzetu. Poszukalem ale nie moglem znalesc.

To normalne ze temperatury rdzeni sa jakies chore?

Mam namysli ze w stresie jest 95*, czapka pomalu sie rozgrzewa do gora 60*C a jak wylacze Prime95 to rdzenie spadaja do 40 a czapka dopiero pomalu schodzi w dol. WTF??!!

W C2D bylo tak samo tylko ze rdzenie spadaly do temperatury czapki i to bylo normalne a nie ze spadaja ponizej temperatury czapki bo to jest nie realne.

Edytowane przez Feluke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś nie tak ze temp dochodzi do 95 stopni przy defaultowym rdzeniu - wrecz bardzo źle to nawet na boxie tyle chyba nie ma

 

Przy zabawach w OC do 4GHz taka temperature mialem. Przy seryjnym taktowaniu dochodzi do gora 65*.

Najbardziej dziwia mnie takie bardzo duze roznice miedzy czapka a rdzeniami a potem spadek do temperatury ponizej czapki co jak dla mnie jest nierealne.

Edytowane przez Feluke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oto pierwszy test obciążenia mojego i5 2500k @ 4,5GHz przy standardowym napięciu. Poleciałem jedynie mnożnikiem w BIOS-ie. Podczas testu widziałem, że mnożnik sam się zmieniał 42-45x. Test syntetyczny prime95 leciał jakieś 20-30 min. W spoczynku temp. wynosi jakieś 32 stopnie, ale i mnożnik spada. Procesor chłodzony Thermaltake Contac 29 BP i posmarowany pastą Revoltec Thermal Grease Diamond. Dodam może jeszcze, że w pokoju mam chłodno dostyć, bo kaloryfer zakręcony :) Co o tym sądzicie?

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw ręcznie Limity Power Short/Long na 255 i Core Current Limit na 300 wtedy procek nie będzie obniżał taktowania w stresie. Wtedy prawdopodobnie bedziesz musiał podbić napięcie bo na tą chwilę nie masz 4,5GHz. Zajrzyj do pierwszego posta by zobaczyć przykładowe ustawienia. Wyłącz Spread Spectrum bo BCLK ustawia ci 99,8MHz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw ręcznie Limity Power Short/Long na 255 i Core Current Limit na 300 wtedy procek nie będzie obniżał taktowania w stresie. Wtedy prawdopodobnie bedziesz musiał podbić napięcie bo na tą chwilę nie masz 4,5GHz. Zajrzyj do pierwszego posta by zobaczyć przykładowe ustawienia. Wyłącz Spread Spectrum bo BCLK ustawia ci 99,8MHz.

 

Proszę. Bez podnoszenia napięć. Pograłem jeszcze pare rund w BF3 i także bez problemów żadnych. A czy w takich ustawieniach jak napisałeś wzrasta pobór Watt`ów? I mógłbyś dokładniej objaśnić czego dotyczą Limity Power Short/Long oraz Core Current Limit? (to, że poboru mocy to się domyśliłem, ale szczegółowo...)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek na default ma TDP 95W. Jak kręcisz Sandy Bridge to tak naprawdę kręcisz mnożnikami Turbo. Przy 4,5GHz momentalnie podczas obciążenia przekraczasz barierę 95W i stąd ci mnożnik spadał podczas obciążenia. Ustawiając ręcznie wysoko te limity masz pewność, że nigdy nie zostaną przekroczone. Wartość tych limitów nie wpływa na większe zużycie prądu.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z płytą. Prosto z pudełka miałem BIOS 2.0.

Niezależnie jakie napięcie ustawiam na procku, czy przez Offset czy Fixed płyta i tak sama reguluje cały czas Vcore_max.

Moje zmiany mają tylko wpływ na Vcore bez obciążenia.

I tak przy mnożniku x45 przy 'Load' wykręca Vcore w okolice 1.39~1.41v co nie za bardzo mi się widzi. Przy 1.41 temperatury mam ~65 więc jest ok ale wysokie napięcia mnie niepokoją. Jak zmniejszam mnożnik do np. x40 to mam max. Vcore rzędu 1.37~1.38v, dla x36 1.29~1.31v.

Pomyślałem, że czas na UPDATE BIOS. Wyczytałem, że najlepiej wrzucić nieoficjalny 2.0B, w którym jest dostępna opcja LLC ale nie mogłem znaleźć.

Ostatniego Floppa wyrzuciłem parę lat temu, więc spróbowałem flashowanie spod W7x64 najnowszym dostępnym BIOSem z strony ASRcock'a 2.0 D.

Flashowanie poszło, reboot, wchodzę do BIOSa, pięknie opcja LLC jest. Uruchomiłem kompa raz bez zmian, żeby zobaczyć czy jest wszystko ok - załadował się.

Więc reboot, podkręcam drania najpierw delikatnie. AutoReboot z power off'em i komp wpada w Reboot-Loop'a.

CLEAR CMOS z na tylnim panelu, wchodzę do BIOSa i opcja LLC znikła.

Próbowałem jeszcze raz flashować tym samym BIOSem, dzieje się podobnie.

Dopóki nie wpadnie komp w Bootloopa to opcja LLC jest dostępna.

Ale po nawet najmniejszej zmianie w BIOSie jeśli płycie nie pasuje robi reboota. I dalej powtórka z rozrywki Bootloop, i ukrywa się LLC lub jakimś cudem ładuje się BIOS poprzedni.

 

Czy ktoś z Was miał podobny problem z płytą? Czy jest to kwestia skopanego BIOSa i zmiana może pomóc czy jest to temat do reklamacji?

Na standardowych ustawieniach chodzi wszystko jak marzenie ale nie po to kupowałem i5 "K" żeby nie podkręcać.

Czy moglibyście wkleić linka do BIOSa w jakiejś dobrej wersji. Potrzebuje BIOS z flasherem pod Winde7?

Edytowane przez Koziol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...