Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Porównaj sobie wydajność 2500k na standardowych taktach z tymi po OC, takich testów jest mnóstwo w sieci. Będziesz miał pogląd jaka może być różnica do 2400 czy i3 2120.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj cudak przy 4GHz @ 1.376v (CPU-ID), 1.306v (core temp) grzeje sie do 80^ w stresie. Obciazam go Linx'em, probka 30000. Mam tak cieplo w budzie pomimo dwoch wiatrakow 12ek (przod/tyl), ze chyba nie ma sensu go krecic wyzej.

 

EDIT:

Kurde czy to mozliwe, ze pomiedzy stock'iem, a 4GHz napiecie skacze az o 0.2v ? Chyba troche za duzo jak na taka roznice MHz'ow :S

 

Stock

Dołączona grafika

 

4GHz

Dołączona grafika

Nie zwracajcie uwagi, ze tylko jeden test przeszedl. Chcialem sprawdzic jakie beda tempy i napiecie.

 

Da sie cos zrobic z napieciem co by bylo stabilnie i mniejszy voltage ? Obecnie jest na Offset +0,010v

PLL On

Spread Spectrum: Disabled

C1,C3 (?) States: Enabled

Progi watowe na 255

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie sprawdza AXTU?

Np proc pracuje na def. Mozesz spod win ustawic profil 4GHz i wyzsze napiecie?

Jesli tak to czy dziala to niezawodnie?

 

Nie testowalem jeszcze. Ustawiam wszystko w BIOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie: pamiętam tylko, że procesory intel z nowej rodziny Core nie mogą przekraczać napięć (1.65V) tylko właśnie nie pamiętam jakich. Chce sobie kupić ramy i z tym związane jest pytanie czy np. jak pamięć ram będzie zasilana np. 1.8V to wszystko będzie cacy czy musi być koniecznie tak żeby kości pamięci ram były zasilane napięciem poniżej wartości 1.65 V ? Bo nie chce sobie spalić nowej platformy.

Edytowane przez IceDrink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,ze mowa o SB.

Nie da rady takich opamieci tam wsadzac, poza tym 1.8v to racej DDR2 a nie DDR3 co?Pamieci RAM pod SB maja napiecie 1.5-1.55v

Napiecia 1.65v tez nie radze dawac bo dlugo sie nie pocieszysz swoja platforma?

A tak w ogole to nie jakas prowokacja, bo jak to czytam to takie mam wrazenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chyba 1.65V nie stanowi problemu?

Ja mam Kingstony HyperX 2x4GB dedykowane do SB ale na 1.65V. Radzicie je sprobowac ustawic na 1.5V?

 

Pamięć wymaga 1.65V a ty chcesz ustawić 1.5... gratuluję pomysłu. Oczywiście też bym sobie ustawił 1.5 gdyby się system nie restartował. Płyty defaultowo mi ustawiały 1.5 a przy takich ECO 1.5 i tak się system sypał na P55 więc trzeba było dać 1.65

 

Coś dla oka! Temperatura pomieszczenia testowego 23C / Obudowa szkieletowa otwarta bez ścian bocznych / Pasta Chili Factory III / SB-E spód szlifowany /

 

Dołączona grafika

 

Wydaje mi się że wyczerpałem możliwości stabilnych ustawień pozwalających mi pracować na najniższym napięciu. Sztuka jeszcze dobrze sobie radzi na 4.6 i wydawałoby się że ma jakiś potencjał a tu do 4.8 trzeba zapodać dodatkowe 0.08V. Zbija to od razu wolę walki i pozwala sądzić że do 5 GHZ trzeba będzie zapodać 1.5. Jedyne co cieszy to cooler który dobrze chłodzi a w zanadrzu mam jeszcze Coollaboratory liquid pro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta, ale ja mam pamiatki 1600MHz, jak wiadomo przy sb taktowanie pamieci nic nie daje wiec na 1333MHz powinny latac przy 1.5V - tak o nich slyszalem przynajmniej.

 

Takie cos mam: http://www.komputronik.pl/product/126410/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Kingston_HyperX_DDR3_2X_4GB_1600MHz_XMP_X2_CL9_Grey_Edition_Sandy_Bridge_.html

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie powiedzcie jak to z zasilaniem pamieci, ponoc roznica jakichs napiec nie moze byc wieksza niz 0.5V?

Jesli jest wieksza proc moze odejsc.

 

To prawda?

Bo ja pewnie pierwsze co zrobie po dostaniu sprzetu to undervolting ;)

 

 

Moze jakies porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

    Chodzi o napiecie VTT. Roznica pomiedzy VTT a VRAM nie powinna byc wieksza niz 0.5V. Więc jesli standardowo jest 1.05V VTT to max 1.55V dla RAM. napiecie VTT mozna zwiekszyc, oczywiscie trzeba uwazac by nie dobijac/przekraczac 1.65VRAM   

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Powinna chodzić na 1.5V. Platforma nie pójdzie z dymem, "Jedynie" mozesz uszkodzić kontroler w CPU - co wiąże sie oczywiscie z uszkodzeniem samego procesora. Lepiej brać pamięci, które defaultowo chodza na 1.5  

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz XMP X2 CL9 Grey Edition (Sandy Bridge) - Komputronik RTV AGD Notebooki, komputery i elektronika

 

No ale jak to sie ma do tego co wyzej?

Pamieci dedykowane do SB wyraznie na 1.65V wiec co Komputronik wciska cos co moze uszkodzic sprzet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć wymaga 1.65V a ty chcesz ustawić 1.5... gratuluję pomysłu. Oczywiście też bym sobie ustawił 1.5 gdyby się system nie restartował. Płyty defaultowo mi ustawiały 1.5 a przy takich ECO 1.5 i tak się system sypał na P55 więc trzeba było dać 1.65

 

A czemu nie ? Mam u siebie 2 osobne zestawy 2x4 Corsair Vengeance 1600 ( działające razem ). Standardowe ustawienia to 9 9 9 24 2T 1.5V a u mnie działają na 9 9 9 24 1T @ 1.25V więc można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem chłodziwko na flexa i przy offsecie -0,015 testuję 4,4GHz.

Foto z montażu: 12 3

Wyniki testów wstępnych:

a) 1h 25min prime 95 SCREEN

b) idle, chwilkę po teście w prime SCREEN

c) battlefield 3, grand bazar- rozgrywka- SCREEN W innych grach, np. fallout 3 tempy są niższe- 45* np. i napięcie ok 1,34 maksymalne.

W idle napięcia 1.0V i niższe.

 

Proszę o wypowiedzi i rady. BTW. nie mogę mieć biosu innego niż najnowszy ze streony producenta, na biosie niestandardowym (ta wersja z LLC) mam problemy z SSD.

Edytowane przez goldomor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Powinna chodzić na 1.5V. Platforma nie pójdzie z dymem, "Jedynie" mozesz uszkodzić kontroler w CPU - co wiąże sie oczywiscie z uszkodzeniem samego procesora. Lepiej brać pamięci, które defaultowo chodza na 1.5  

 

Vdimm się ma nijak do napięcia zasilania kontrolera w CPU, skąd ten pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie sprawdza AXTU?

Np proc pracuje na def. Mozesz spod win ustawic profil 4GHz i wyzsze napiecie?

Jesli tak to czy dziala to niezawodnie?

 

Można ustawia,ć ale miałem przypadek gdzie zostało zwiększone napięcie na CPU pomimo, że ustawiłem na def (więc trzeba zwracać uwagę na napięcie bo reszta chodzi ok ).

Mnożniki działają, temperatura przy 4,6 GHz (1,376) 25-29 idle.

Batch #3150A789 Costa Rica

W porównaniu do C2D7400"3,5 GHz :

Vantage 18800 -> 21200

3d2011 3556 ->4360

 

PS. Komp sie tak "rozkręcił" że urwało mi dwie łopatki z wentyla na grafice jak chodził na 100% - :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

O, dawno tu nie zaglądałem, a widze w końcu temat doczekał się tytułu zgodnego z resztą (wg mojego schetmatu). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a w plytach Asrock da sie regulowac napiecie cpu?

Ja mam tylko offset.

 

Ogolnie moje pamieci mnie zaskoczyly 1333MHz dzialaja na 1.25V stabilnie :)

 

 

Jak w AXTU zwieksze mnoznik np na 40 to program sam dobierze wlasciwe napiecie? (jakie mniej wiecej?)

 

 

 

Dziwna sprawa w idle (chlodzenie mugen) moje rdzenie maja: 31, 34, 24, 25C

Hmm tak sie zastanawiam czy czasem zle chlodzenia nie zalozylem, w stress dochodzi do 50C - bez OC, offset -100

 

 

 

 

 

Czy uzywajac grafiki w procu jest sens ja krecic? (nie mam innej)

Nie upale cos? ;)

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz XMP X2 CL9 Grey Edition (Sandy Bridge) - Komputronik RTV AGD Notebooki, komputery i elektronika

 

No ale jak to sie ma do tego co wyzej?

Pamieci dedykowane do SB wyraznie na 1.65V wiec co Komputronik wciska cos co moze uszkodzic sprzet?

 

Mały odkop :wink:

 

Dzisiaj otrzymałem komplet i chodzą na 1,5V przy standardowych 9-9-9-24@1600 razem z kompletem Vengeance. Jednakże na kościach jest napisane 1,65V :-| pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały odkop :wink:

 

Dzisiaj otrzymałem komplet i chodzą na 1,5V przy standardowych 9-9-9-24@1600 razem z kompletem Vengeance. Jednakże na kościach jest napisane 1,65V :-| pzdr

 

Moje Kingstony przy profilu XMP 1600 mają też 1,65, reszta 1,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...