Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Makak nie bierz nic czekaj na haswella, procki lada moment na rynku kupisz coś w nowej architekturze a jak cię nie będzie stać to jakiegoś ivy bridge z drugich rąk w dobrej cenie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jeszcze mam pytanko czy po 3 godzinach w OCCT można uznać, że procesor jest stabilny czy trzeba katować go dłużej?

 

To jedynie wstęp do stabilności. Codzienne użytkownie (gry, programy) to zweryfikują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makak nie bierz nic czekaj na haswella, procki lada moment na rynku kupisz coś w nowej architekturze a jak cię nie będzie stać to jakiegoś ivy bridge z drugich rąk w dobrej cenie

 

Tak też zdecydowałem. W sumie nie wiele zostało do premiery to poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z 1156 na 1155 (i7-2700K). Ale Intel dowalił z tym kręcenim mnożnikiem, strasznie to negatywnie wpłyneło na czasy dostępu RAM-u. Kręcenie przez BCLK ładnie podkręcało Uncore na 1156.

 

Na i5-750 @ 3.6 GHz miałem czas dostępu RAM-u 43 ns, na 2700K @ 4.2 GHz mam 65 ns.

 

Przepustowość już lepsza, ale czas dostępu słabiutki (na i3 @ 4 GHz na 1156 miałem 73 ns, lol).

 

Pamięć DDR3-1333, na 1156 pracowała na 1440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus 

P8H67-M PRO
i
5 2400


CPU-Z pokazało, że maksymalne taktowanie turbo nie było nigdy 3400MHz, tak jak "obiecuje" producent. Turbo jest sterowane samym mnożnikiem, który niby jest zwiększany z 31x do max 34.
Jest jakiś sposób, aby wymusić zmienianie na mnożnik 34x podczas obciążenia?? Gdy pracuje battlefield to max CPU-z cały czas pokazuje 32x. Nawet puszczenie kilku winrarów nie zwiększa mnożnika bardziej.

Znacie jakiś sposób na to?

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że samo się zmienia zależnie od obciążenia i że trzeba jakieś opcje oszczędzania energii wyłączyć, których próżno szukać u mnie w biosie. 

Może mała podpowiedź? 

 

 

Jednak mam  :) 
Max TDP trzeba było zwiększyć :) miałem ciężką przeprawę przez internet :P

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie

 

Czy i5-2320  [ lub Intel Core i5-750. ] będzis dużo szybszy od E8400 @4.2 Ghz ?

 

chodzi mi najbardziej o renderind filmików w np Vegas Pro , Pinacle it.

 

 

jest sens zmieniać platformę , o ile mi może skrócić czas renderowania 20 minutowego filmiku ?

Edytowane przez Salah Ad-Din

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posmaruj tylko procka, zrób X i po malutkiej kropeczce między nogami iksa. Smarowanie podstawy radiatora i procka osobno zawsze będzie powodowało zbyt dużą ilość pasty, jak posmarujesz samego procka to będzie ok. Pamiętaj, że w przypadku pasty trzeba dać jej jak najmniej, na tyle dużo żeby mogła wypełnić szczeliny i nierówności w IHS i podstawie radiatora, ale na tyle mało żeby nie robiła za izolator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem E5200@ 3.4GHz 4GB ram DUAL

Zmieniłem na i5 2400, 4GB w jednej kości

Do tego mam Radeona HD 4850 


Procek zmieniłem, żeby było lepiej w BF3 ... owszem jest nieco lepiej i zastanawiam się dlaczego tylko "nieco" 

Wziąłem RAM i KARTĘ do komputera, który ma Core2Quad Q6600 @ 3,2GHz i tam chodzi wszystko dużo lepiej.  ... generalnie na frapsie ok 10kl/s szybciej, 
Wszystko płynnie i "smooth"

U mnie występują framedropy i freezy po jakimś czasie i gra staję się niegrywalna. 
Oczywiście system świeży, stery najświeższe jakie się da ... 

w czym może tkwić problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie tkwi problem, wydaje Ci się, może u kolegi były inne ustawienia graficzne i rozdzielczość. Hd4850 jest za słaby na multi bf3, wiem bo miałem. No chyba że grasz w rozdzielczości 1280x720.Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysztsko więze pod uwagę. Rozdzielczosc 1680x1050 detale MINIMUM ... :) i tak sprawdzalismy

 

A framedropy? 
Jedyna różnica to taka jak pisałem, Q6600 i i5 2400
No i on ma dysk twardy nieco szybszy. Ale najciekawsze jest to, że przed zmianą platformy freezów nie było. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows ten sam ... co u kolegi ...misunderstanding Dołączona grafika

 

Żeby nie było niedomówień:

system ŚWIEŻY... to, że kupiłem "tańsze"podzespoły nie znaczy, że się nie znam Dołączona grafika 

Tak więc nie wina nie leży po stronie OS. 

 

 

testy z battlefielda 3:

Avg: 53.762 - Min: 33 - Max: 86 - WYNIK NA Q6600 3,4GHz    4GB RAM dual   GTX 280      MEDIUM FULL HD

Avg: 40.052 - Min: 27 - Max: 64 - WYNIK na i5 2400 3.1GHz   4GB RAM dual   GTX 280      MEDIUM 1680x1050

 

 

Nie mogę odnaleźć przyczyny ....  wyniki drastycznie się różnią ... 

Na Caspian Boarder jest 4 klatki average na moją korzyść ... 
 

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, zapewnie zbiore baty za tak banalne pytania, ale chyba musze sie podłożyć.

Nie bardzo mam kogo spytac, wiec spadlo na was ;-)

 

Korzystam z płyty asrocka p67, który ma wbudowana funkcje podkrecania, czy skorzystanie z tej zakładki wystarczy ? CPU-z pokazuje troszke inne rzeczy niz bios. Wybaczcie, to moj pierwszy kontakt z podkrecaniem, wiec mam nadzieje ze podzielicie sie ze mna swoja wiedza i doswiadczeniami.

 

Przy okazji witam wszystkich Dołączona grafika

 

Jeszcze raz prosze o wyrozumialosc i pomoc. Powiedzcie mi jeszcze czy pamieci dzialaja z takim taktowaniem jak powinny ? 

post-205395-0-45480500-1383299428_thumb.jpg

post-205395-0-48106700-1383299429_thumb.jpg

post-205395-0-55385500-1383299430_thumb.jpg

post-205395-0-41776900-1383299431_thumb.jpg

post-205395-0-51118200-1383299432_thumb.jpg

post-205395-0-26692300-1383299433_thumb.jpg

post-205395-0-67792600-1383299433_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...