Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

No ładnie to się prezentuje. Tylko widzę że te procki pod LGA 2011 będą się jeszcze bardziej grzać.. Ceny też na razie nie powalają. Ja tam czekam na IVY Bridge mimo wszystko. Będą te 8 rdzeniowce od Intela w końcu? Bo ostatnio nie śledzę rynku.

 

Beda, ale jako Xeony.

 

edit: fajny tescik ile daje HT w dwujajkowcu w grach:

 

http://alienbabeltech.com/main/core-i3-2105-vs-phenom-970-x4-the-importance-of-hyperthreading-in-gaming/7

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krotka pilka

,

Zmienic na SB , moge miec chipa co robi 5 GHz na 1.44v, czy zostawic X58 i kupic 6 jajowca?

Glownie do gier, ale i w benchmarki tez lubie sie pobawic.

Do tego plyta Gigabyte Z68X-UD3P - any good? , Lub MSI G65

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale może lepsze serie teraz robią. Starsze modele długo jeszcze będą ze starych dostaw, a często jest tak że nowe modele kręcą się dużo lepiej. Najbardziej to pamiętam w przypadku Core 2 Duo E8600, byly dużo lepsze niż niższe modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem, nie chodzi mi o MHZ tylko o nizsze napiecia.Wole osiagnac 4.8 GHz z 1.38v niz 4.8 GHz z 1.44v

 

@Blue - czy ten Asrtock ma tylko 4 USB 2.0 na tyle?

 

 

Jest jeszcze zatoczka 3.5 z USB 3.0, ale z przodu no i 2 z tyłu. Więc w sumie 8 gotowych do użytku. USB 3.0 jest wstecznie kompatybilne, więc nie widzę tu problemu. Mnie jakoś starcza chociaż mam już wszystkie zapłnione z tyłu. Więc gdyby nie te z przodu to było by gorzej. Tak zresztą jest nawet wygodniej , bo z przodu podłączam głównie pendrive'y czy urządzenia na krótką chwilę.

 

Po za tym może lepiej wziąć P67 ? No chyba że zależy Ci na zintegrowanej karcie graficznej w CPU. ASRock p67 Extreme 4 wystarczy w zupełności i jest tańszy.

 

BLUE napisz lepiej jak duży przyrost wydajności masz teraz .Wtedy zdaje się miałeś i5 750 ? Osobiście bym w życiu się na takie coś nie brał. Zwłaszcza przy obecnym rynku gier komputerowych. BF3 nie potrzebuje mocnego proca. Za 2 lata jak wyjdą nowe konsolę to pewnie coś się zmieni ;) Co innego jakbym miał się przesiadać z jakiegoś 2 rdzeniowca z LGA 775 cza AM2.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dla platformy SB jest jakis program o funkcjonalnosci porownywalnej z k10stat, ktorym zbije taktowania i napiecia i3? Z poziomu biosu nie moge wymusic nic, dziala jedynie zarzadzanie energia procesora z ustawien systemowych windows ale to jest ciagle az 0,8V przy maksymalnym sztywnym taktowaniu 800 mhz, a takie ustawienie wymusza niskie maksymalne taktowanie procesora i wydajnosc niestety przy takich ustaweiniach mnie nie zachwyca. Zastanawiam sie nad modernizacja Athlona 4850e (TDP 45W) i przesiadka na i3 2100T, ale jesli nie da sie go zmusic do pracy na obnizonych napieciach to przesiadka nei ma sensu. Procesor chce chlodzic pasywnie.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za tym może lepiej wziąć P67 ? No chyba że zależy Ci na zintegrowanej karcie graficznej w CPU. ASRock p67 Extreme 4 wystarczy w zupełności i jest tańszy.

 

 

 

P67 byloby bardzo glupim posunieciem z mojej strony.Z67 G3 maja pcie 3.0 i kompatybilnosc z Ivy, plus intel smart response - byc oze warto sie w to pobawic.

Nie wiem jednak czy jest sens takiej przesiadki i chyba poszukam taniego hex core na s1366.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci hexa core do gier?

Smart Response to lipa. Lepiej kupić normalny SSD pod system i najpotrzebniejsze programy.

Możesz mieć P67 z PCIe 3.0 tylko pytanie co ci da ta szybsza szyna.

Wg. mnie poczekaj z wymianą do marca/kwietnia i wymienisz to co masz na Ivy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze zatoczka 3.5 z USB 3.0, ale z przodu no i 2 z tyłu. Więc w sumie 8 gotowych do użytku. USB 3.0 jest wstecznie kompatybilne, więc nie widzę tu problemu. Mnie jakoś starcza chociaż mam już wszystkie zapłnione z tyłu. Więc gdyby nie te z przodu to było by gorzej. Tak zresztą jest nawet wygodniej , bo z przodu podłączam głównie pendrive'y czy urządzenia na krótką chwilę.

 

Po za tym może lepiej wziąć P67 ? No chyba że zależy Ci na zintegrowanej karcie graficznej w CPU. ASRock p67 Extreme 4 wystarczy w zupełności i jest tańszy.

 

BLUE napisz lepiej jak duży przyrost wydajności masz teraz .Wtedy zdaje się miałeś i5 750 ? Osobiście bym w życiu się na takie coś nie brał. Zwłaszcza przy obecnym rynku gier komputerowych. BF3 nie potrzebuje mocnego proca. Za 2 lata jak wyjdą nowe konsolę to pewnie coś się zmieni ;) Co innego jakbym miał się przesiadać z jakiegoś 2 rdzeniowca z LGA 775 cza AM2.

 

jakiś tam wzrost jest,wcześniej miałem 920 d0 z ht na codzień 4.3ghz bez ht 4.6. SB jest dużo chłodniejszy, mniej prądu bierze no i lepiej się kręci. wymieniłem bo mobo już po gwarancji, dopłata 500zł.

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci hexa core do gier?

 

Możesz mieć P67 z PCIe 3.0 tylko pytanie co ci da ta szybsza szyna.

Wg. mnie poczekaj z wymianą do marca/kwietnia i wymienisz to co masz na Ivy.

 

A czy P67 beda kompatybilne z Ivy?Z tego co wiem to on potrzebuje PCIE 3.0 na plycie chyba :wacko:

A proc nie tylko do gier, jakies smarki dla zabawy tez lubie, a dawno nic juz w kompie nie wymienialem - rece swiezbia ;)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam czekac rok to wole kupic teraz 2500K i pozniej zmienic na IB-E.

Zawesze mozna poczekac na cos lepszego, tylko wtedy nie kupimy nic.

Nie wiem co zrobic, korci mnie zmienic cos w kompie, do tego chyba ostatni czas kiedy dostane jakies sensowne pieniadze za moaj plyte i proca, pozniej moze byc tylko gorzej.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Handlowiec MSI nie wie co jest lepsze? :mur:

 

Najlepszy jest ASRock, kazdy przedszkolak o tym wie. Czym starszy tym lepszy, moj 890GX Pro3 po naprawie/wymianie gwarancyjnej sprzedal sie drozej niz kosztuje nowy na morele. W sumie 2 reklamacje trwaly miesiac, bo pierwsza plyta nie chciala sie uruchomic wiec poszla na wymiane 3 dniowa, a druga umarla z bialym gestym dymem. Jak ktos lubi czesto zmieniac sprzet to jest super, bo nie traci na wartosci i serwis wymienia bez problemu.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...