Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze przy prawidlowym oc nie ma turbo tylko wlasnie pytam czy jesli cpu-z, aida i axtu pokazuja przy stresowaniu prime95 ciagle mnoznik 45x to czy oznacza to, ze limity turbo ustawilem dobrze, tryb turbo sie nie wlacza i caly czas mam te 4,5GHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak jest. Podczas testu prime jest ciagle mnoznik 45 i 4,5GHz a w idle 1,6GHz i ok. 1v vcore. Mozecie rzucic okiem na moje pytania z poprzedniej strony? Bo zaczynaja znikac w gaszczu nowych postow:) dzieki:)

 

Edit:

No i chyba na dzien dzisiejszy moje krecenie sie zakonczy, a to za sprawa mojego sedziwego juz, aczkolwiek w swietnej formie CPU Coolera z sygnaturki, ktory nie daje rady:) Proc idzie na 4,5GHz 1,288V vcore, pamiatki 1600MHz 1,515V Vram, do tego radek 6670, ktorego jeszcze nie zmienilem w sygnaturce, 2HDD i SSD wszystko ciagniete zasilaczem enermaxa o mocy 460W, ktory z kolei daje rade:)

post-141083-0-66322600-1357166052_thumb.jpg

Proc przy 4,5GHz grzeje sie do max 80 stopni pod testem blend w najnowszej wersji prime95 64bit.

Proc idzie tez bez problemu na 4,7GHz przy 1,33V, lecz pobiera wtedy juz 140W pradu wg aidy i tajfun sie poddaje, temperatura podchodzi pod 88 stopni i po pol h prime wylaczylem go i wrocilem na 4,5GHz, gdzie max w prime na proca idzie 130W pradu

 

Stary tajfun jest ze mna od czasow x2 na socket 939. Przezyl manchestera, toledo, dual core e6300 2,8Ghz a teraz siedzi na i5. Na tej stronie: http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?S=1135&ID=1554#Tab1 polecany jest nawet do 6-rdzeniowcow od amd z tdp do 130W. Teraz moje pytanie czy to tajfun rzeczywiscie sie konczy i z nim musze pozostac na 4,5GHz czy tez mam cos zwalone z obiegiem w obudowie bo mam aerocool rs-9 z dwoma wiatrakami jeden z przodu drugi z tylu, a od siebie dolozylem jeden wiatrak wyciagajacy u gory nad procem. Jesli tajfun sie konczy to na co wymienic w przystepnej cenie, zeby uderzyc to 4,7GHz w rozsadnych tempach do 80 stopni?

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, sandy to już pieśń przeszłości. Dołączona grafika

A na poważnie. Ci co mieli kupić już kupili, ci co czekali na coś, to teraz czekają na Haswella.

 

Hola holaDołączona grafika

 

W temacie cisza, bo i nie ma o czym pisać tzn. SB to ustawienie mnożnika i napięcia i można o całej sprawie zapomnieć (tak mam od dwóch lat). Dodatkowo bez żadnej gimnastyki częstotliwości nie osiągalne bez owej na IBDołączona grafika pzdr

 

@Misiekskrzypek co do pytania o chłodziwo to ja bym się tak tempami nie przejmował. U siebie jak pomęczę jakimś wymyślnym programem to pewnie przekroczy 90* tylko co z tego jak przy graniu nie przekroczy nawet 70* :) pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie dlaczego cpuz pokazuje straszną rozbieżność w napięciach podczas pełnego obciążenia pod prime95, linx, intel burn test, u mnie napięcia między 1.288-1.32. Procek 2500k podkręcony do 4500mhz, płyta asus sabertooth p67. Ustawienia w biosie llc-regular, offset +0,005, c1eist,c3,c6 włączone, aż taki vdroop?

Edytowane przez kfak666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tak naprawde generuje napięcie podczas obciążenia przy ustawionym offsecie+o,o5, zauważyłem że llc ma wpływ na napięcie, ale ustawienie llc na regular pod obciążeniem ustawia je na 1.32, podwyższenie llc podnosi je wyżej, ale co zrobić jeśli proc zrobi np 4500mhz na niższym napięciu jeśli nie mogę tego ustawić? Czy jedyna możliwością sprawdzenia możliwości procesora jest ustawienie napięcia na sztywno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie dotyczące specyfikacji 2500K. Na stronie intela: http://ark.intel.com/products/52210/Intel-Core-i5-2500K-Processor-6M-Cache-up-to-3_70-GHz jest napisane, że wspiera pamięci DDR3-1066/1333 i zastanawiam się czy tylko te wspiera (teoretycznie mam 1600 i u niektórych też widzę 1600 i chyba nie narzekają) i zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, PCI Express Revision 2.0 w specyfikacji tyczy się czego, normalnej grafiki, że 3.0 nie będzie działać z tym procesorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI-E Jest kompatybilne wstecz. Żadna karta nie wykorzystuje transferu wersji PCI-E 3.0. Jest to aktualnie bez znaczenia poza ekstremalnymi sytuacjami gdy chcesz np. połączyć dwie 7990 w Crossfire. Pamięci inne niż w specyfikacji działają bez problemu, ale nie daje to praktycznie żadnego wzrostu wydajności (zarówno IB jak i SB - taka architektura).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sygnaturkach widzę że nie wielu z nas ma Xeona. Pomożecie mi coś z jego "OC" ?

Nikt się o FAQ nie pokusił a przebicie się przez 110stron...hm, może i do zrobienia.

 

1) Dlaczego do cholerki cpu-z pokazuje mi stale taktowanie 3200MHz, Win8 w TM wyrzuca 3.6GHz, UEFI również, a w OCCT takty skaczą jak zwariowane (pracujące turbo widać tylko tam)

2) Temp w IDDLE na intelowskim naleśniku to 35*C dla każdego rdzenia, pod obciążeniem nie przekracza 60*C.

3) Wystarczy pierwsza sekunda testu w OCCT żeby takty z 3.6 zleciały na stockowe 3200. Czyli Tubo od razu się wyłącza. Mimo że temp jeszcze w okolicach 40*C. Kombinowanie z ustawieniem obciążenia tylko jednego rdzenia (Task Assign) nic nie dają. SuperPI afair nie wykorzystuje wielu rdzeni ani HT, mimo to obciążam nim na sztywno jedno jajo i jest to samo, stałe 3200MHz bez żadnego Turbo Boostu.

 

Z tego powodu chciałbym na stałe ustawić maks mnożnik i zostawić w cholerę. Tylko że już to tak jakby zrobiłem (screen) i mimo to efekty takie jak powyżej.

post-120684-0-30057500-1363249916_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio go nabyłem ma w idle ~1050 po wysterowaniu na minimum PWM w biosie, całkiem znośnie właściwie ledwo co go słychać. Tempy w idle w okolicach 30 stopni. Na defaultowych ustawieniach w Intel Burn Test wyciąga poniżej 70 stopni. Wtedy się rozkręca do 2000 obr. Temperatury oczywiście z jajek. Mam dwa pytania:

 

1. czy da się odczytać temperature CPU jako całości czy tylko z jąder?

2. ile jest w stanie obniżyć temperaturę jakiś cooler za ~100zł w stosunku do stockowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. ile jest w stanie obniżyć temperaturę jakiś cooler za ~100zł w stosunku do stockowego ?

 

Xeon z podpisu, tdp 95W. Na stocku 80*C w stresie, na FeraPro (pasta stock z coolera) chyba jeszcze ani razu nie przekroczyłem 60*C. Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnożnik Turbo ustawić musisz dla każdego rdzenia osobno. W UEFI jest coś takiego.

Nie mogłem się coś zebrać do zabawy, ale dziś zrobiłem screeny z uefi. Nie mogę znaleźć takich opcji Dołączona grafika Chyba wybrakowana mocno ta MSI.

Jestem w stanie jedynie zmienić mnożnik (w/g uefi) na stałe, na 36x. W ogóle nie widzę nic takiego jak takowanie BCLK które mógłbym podnieść o kilka pierońskich mhz :(

post-120684-0-85835500-1366534786_thumb.jpg

post-120684-0-57192700-1366534788_thumb.jpg

post-120684-0-62884600-1366534789_thumb.jpg

post-120684-0-34042300-1366534790_thumb.jpg

post-120684-0-60574100-1366534790_thumb.jpg

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, co bardziej warto wziąć: 

- 2700K (mam Asus P8P67, niestety na B2, więc to max co mogę do niego chyba włożyć, a teraz mam i5 2500, a zależy mi na HT)

 

- Xeon E3-1230v2 + MSI Z77A-G43?

 

Cena właściwie podobna, a przy zmianie na i7 mniej przepinania kabli jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...