Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyś miał do tego jeszcze ram w dual channel 2400mhz to by był cycuś.

Do dobrego OC i takiego ramu  to nie z tą płytą (GA-Z77N-WIFI), nie posiada opcji regulacji napięć procesora a i RAM do 1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym uruchomic zintegrowana grafike w moim i7, ale jak podlaczyc monitor do niej aby obraz sie wyswietlal ? Ktore to jest wejscie na MOBO?

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to juz wiem ze nie podlacze, rzeczywiscie juz zerknalem za Z68 i tam sa wyjscia w MOBO dla GPU, u mnie nie ma. Myslalem ze i5 mozna wlaczyc na wszystkich plytach.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam procka i5 2500k na płycie ASRock p67 Pro3. Zasilacz XFX Core 550 W. Podkręciłem na 4,5 GHz i mam problem z kartą dźwiękowa AIM SC808, która jest niewidzialna. Po przywróceniu w biosie ustawień do fabrycznych i wyłączeniu z prądu, po chwili karta znowu działa. 

 

W biosie zmieniłem następujące opcje:

mnożnik na 45

internal plt overvoltage na enabled

long durattion 230

short durattion 200

spred spectrum na disabled

cpu core voltage na offset -0.020 V

CPU Load Line Calibration lvl 4

CPL PLL Voltage 1,668 V

 

Advanced

CPU C3 disabled

CPU C6 disabled

Package C disabled

 

W czym może tkwić problem, jak go mogę rozwiązać, aby cieszyć się zarówno kartą dźwiękową jak i podkręconym procesorem?

Edytowane przez Tomo1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina podkręconego kompa tylko tej karty SC808 produkowanej w latach 2014 do 2017. Sama karta jest świetna, bardzo ładnie brzmi zwłaszcza na słuchawkach ale ma też fabrycznego babola z losowym znikaniem. Ponoć jeden sklep w PL chwali się, że umie to naprawiać i ma karty pozbawione tej przypadłości ale sam producent nic o tym nie wie i moją kartę kazał zwrócić. Zniesmaczony całą sytuacją postawiłem na coś bardziej sprawdzonego. Konfig jak widzisz mam podobny. U mnie różne zabiegi pomagały ją odwiesić. Od wywalenia i reinstalacji sterowników, przez włączenie/wyłączenie "Spread Spectrum" w biosie czy restart aż kończąc na odłączaniu kompa od prądu lub w ostateczności samej karty.

 

Moja rada to nagraj film z objawami i reklamuj póki masz gwarancję.

Edytowane przez KosiMazaki
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma zaledwie dwuletnią gwarancję i zdaje mi się, że już minęła. Tak na prawdę poza tym pojedynczym przypadkiem, wcześniej nie miałem z nią większych problemów. Na szczęście udało się załagodzić problem poprzez włączenie funkcji Spread Spectrum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamacja coś pomoże? Okazuje się, że kupowałem końcem lipca 2015 r., więc teoretycznie jeszcze jest na gwarancji :) 

 

Nie chcąc zakładać jeszcze jednego tematu pozwolę sobie tutaj zadać pytanko. Zastanawiam się nad upgradem grafiki (obecnie asus radeon hd 7850) oraz zakupem monitora z 1440p i 144/160 Hz. Trochę pykam w FPSy (CS:GO, BF1) i tutaj chciałem zastosować 144 Hz oraz niższą rozdziałke. Z kolei do strategii (głównie seria Civilization oraz Total War) wyższą rozdziałkę i niższą częstotliwość odświeżania. Zastanawiałem się czy dać GTX 1070 lub 1080? Wiem, że pierwsza opcja lepiej współgra z moim CPU, ale czy do 1440p nie lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w 1080 i ew. wymiana cpu w okresie najbliższych dwóch lat? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie włożyłem i7 2600k do asus sabertooth p67 i do tego chłodzenie SilentiumPC Grandis 2. Podkręciłem przy użyciu "podkręcacza" od asusa w biosie. Ustawiłem po prostu ratio na 44. W occt po 10 minutach raportuje, że vcore jest 1,35 i max temp 60 stopni. Próbować coś zmieniać, jak w grach jest ok i jest stabilnie? Próbować offsetem zbić trochę vcore? Czy będzie to wartość ok?

 

Edit: Po przestawieniu na 4,6 GHz vcore 1,39-1,4v i temperatury 66-68 stopni w occt. Jutro będę próbował offsetem schodzić co 10mv i będę w occt i grach testował.

 

Edit2: Chodziło dwa dni niby ok gry+occt stabilnie, dzisiaj niestety freeze w trakcie przeglądania neta. Na razie zszedłem na manual i do 4,5 GHz.

Do tego w biosie:

 

Load Line Calibration: High

VRM Fixed Frequency Mode: 350

Phase Control: Extreme

Duty Control: Extreme

CPU Current Capability: 130%

CPU Voltage: Offset Mode

Offset Mode Sign:+

COU Offset Voltage: 0,01

 

Na razie tak pozmieniałem, zobaczymy.

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam kupić "nowy" zestaw z części używanych opierając się na sockecie 1155 i zwracam się do was po rekomendacje mobo, tak do 300 zł. Mój wybór obecny padł na H61M-D2-B3, ale skłaniałbym się też w stronę innych mobo, które są warte uwagi w tej cenie. Na przykład coś z serii H61 lub co zauważyłem z innych wątków P67 Pro3, którą można kupić za te 300 zł obecnie. Chodzi mi o mobo atx, które będzie posiadało 4 sloty ram, żeby później dorzucić kolejne 8 gb. Reszta sprzętu, który planuję zakupić to i5 2500k, 8gb ddr3 i gtx 1050. Nie planuję jakoś absurdalnie podkręcać procesora, max tak do 4 ghz z chłodzeniem Spartan Pro. 

 

P.S. Czy do takiego zestawu wystarczy Corsair VS 450W? 

Edytowane przez siemien16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z77A-G43 ma bardzo ograniczoną regulację napięcia vCore.

 

Zapisz sobie wyszukiwanie na OLX z powiadomieniami na maila bo trafiają się fajne okazje. Ja właśnie ustrzeliłem zestaw 2x8GB 2400 https://www.gskill.com/en/product/f3-2400c11d-16gxm za 305 zł z wysyłką.

Póki co latają na 2133MHz (max dla Sandy Bridge) i timmingi 11-11-11-28-CR1. Ze znalezionych recek wynika, że na CL9 nie mam co liczyć, ale CL10 @1,5V spokojnie.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pytałem się o mobo do i5 2400 i wciaz zastanawiam sie miedzy p67/Z68/Z77, ceny na allegro są dość wysokie jak na 6 letnie chipsety, choć na razie skłaniam się ku Asus P8P67-M bo potrzebuję m-ATX: http://allegro.pl/asus-p8p67-m-ddr3-1155-usb3-sata3-fv-sklep-i6855284581.html 270zł wydaje się całkiem sporą sumką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, w ciągu kilkudniowych obserwacji zauważyłem że płyty Gigabyte'a są całkiem kiepskie jeżeli chodzi o OC na wszystkich chipsetach P67/Z68/Z77-przynajmniej te dostępne na allegro. Doszedłem do wniosku że skoro i tak nie wyjdę z Sandy Brigde to PCie 3.0 z Z77 nie będzie mi potrzebne, a Z77 mają podobno ogólnie słabsze sekcje zasilania bo robiono je pod mniej wymagające Ivy Brigde. Jednocześnie Virtu MVP mnie troszkę zaciekawiło i kierowałbym sie raczej ku Z68.

zastanawiam się pomiędzy kupnem jakiejś taniej obudowy ATX i dobraniem jakiegoś porządnego MOBO, myślałem nad http://allegro.pl/asus-p8z68-v-s1155-ddr3-sklep-fv-i6858741838.html bo dobra sekcja zasilania i przycisk Memok który ułatwia poszukiwanie odpowiednich taktowań

Sam mam mATX więc zastanawiałem się nad poprzednim wyborem http://allegro.pl/asus-p8p67-m-ddr3-1155-usb3-sata3-fv-sklep-i6855284581.html słabsza sekcja zasilania, brak cyfrowej regulacji/stabilizacji napięć ale powinna się nadać

Co wybrać? Może czekać na jakąś okazję? Może szukać na Aliexpress?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche odkopie temat bo za tamtych czasow rzadko kto zawracal sobie krecenie pamieci na SB, a ze jestem znowu przy mojej maszynie ktora przejal brat to chcialem mu ja troche ruszyc.

2500k + Asrock P67 pro 

Pamieci 3x 4GB Goodram (12GB 1333mhz CL9) - tak wiem, baran dorzucil kostke 4GB i ma teraz single channel z ktorego nawet nie korzystal bo pagefile systemowy 17GB i brak ramdiska w systemie :damage_wall: :damage_wall: :zonk: 
 
Ile max napiecie na memy i VTT, czy ewentualnie cos jeszcze probowac podbic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci 3x 4GB Goodram (12GB 1333mhz CL9) - tak wiem, baran dorzucil kostke 4GB i ma teraz single channel z ktorego nawet nie korzystal bo pagefile systemowy 17GB i brak ramdiska w systemie :damage_wall: :damage_wall: :zonk: 

 

 

Nie sądzę, by ramdisk był potrzebny. Mam co prawda 16 GB, jednak też nie mam ramdisk, a page file wyłączony ... i od wielu lat wszystkie programy ( z najnowszym Battlefield 1 włącznie) chodzą poprawnie. Mam Windows 10 64 bit, ale nawet na Windows 7 64 bit nie miałem problemów.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem procesor I5 2500K na płycie Asus p8z77-V pro do 4,3 GHz, tylko, że w idle nie zbija zegarów tak jak nie podkręcony. Czy jest to wogóle możliwe, żeby po podkręceniu była aktywna funkcja oszczędzania energi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...