Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladajac ze mowimy o 1600 RipjawsX 4GBx2 odpowiednio CL8/9 1.5V, CL7 1.6V

G.SKILL-Products

G.SKILL-Products

G.SKILL-Products

 

Niestety dystrybutorem G.Skill na Polske jest Reaktor, i z autopsji/historii dostepnosc to czysta loteria, a prices unknown.

 

Nie siej paniki bo jest ich więcej

G.SKILL-Reseller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczę,ze na tym procku inne mobasy tyle nie zrobią to ok.

Na razie za co ludzie się nei zabiorą to robi ponad 5 ghz - byle dobra sztuka procka- czy to asus p8p67 pro czy msi czy gb ud4, 5 , 7, czy biostar.

Nawet as-rocki za 400zł wyglądają całkiem ok.

 

Podejrzewam,zę jak by nie zablokowali o/c w h67 to i mobo za 250 zrobiło by 5 ghz do testu ;)

nie chodzi mi o to ,ktoś w tym temacie napisał że nie warto brać msi czy coś w tym stylu ,bo właśnie słabo kręci proca ,pewnie zasługa dobrego biosu i lepiej się będzie kręcić ,nie można nic zakładać z góry do póki samemu się nie przekonasz.

 

ja miałem taką sytuacje: 2x mobo z X58 ( DFI LP UT X58 i ASUS R2G ) DFI - stabilne taktowanie i7 920 - 4450MHz przy 1.4v / a ASUS wymiękł ,nie chciało stabilnie zrobić 4400MHz ,zwiększałem napięcia CPU,VTT,IOH i nic nie pomogło ,Wielka seria ROG! hyhy jak sie wyczuje każdego mobasa to się sprawdzi max ,akurat w tym DFI jest najlepsze ,albo było* ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie siej paniki bo jest ich więcej

G.SKILL-Reseller

 

Nie bylo moja intencja sianie paniki, zakladka reseller (ktora zapewniam nie jest tajemnica dla korzystajacych ze strony G.Skill) nie oznacza, glowny dystrybutor, to raz. Dwa jezeli uzywalbys/zmienial pamieci G.Skill przez ostatnie 2 lata to wiedzialbys jak bylo z dostepnoscia/wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o to ,ktoś w tym temacie napisał że nie warto brać msi czy coś w tym stylu ,bo właśnie słabo kręci proca ,pewnie zasługa dobrego biosu i lepiej się będzie kręcić ,nie można nic zakładać z góry do póki samemu się nie przekonasz.

 

ja miałem taką sytuacje: 2x mobo z X58 ( DFI LP UT X58 i ASUS R2G ) DFI - stabilne taktowanie i7 920 - 4450MHz przy 1.4v / a ASUS wymiękł ,nie chciało stabilnie zrobić 4400MHz ,zwiększałem napięcia CPU,VTT,IOH i nic nie pomogło ,Wielka seria ROG! hyhy jak sie wyczuje każdego mobasa to się sprawdzi max ,akurat w tym DFI jest najlepsze ,albo było* ;)

 

dfi na x58 to słynęły głownie z seryjnych zgonów ;)

 

Czasem nad płytką trzeba posiedzieć i tyle. Nie znaczy to że asusy sa ok- moim zdaniem jakość spadła, polski serwis fatalny a częstość wydawania biosów woła o pomstę do nieba ;)

 

Tak czy siak na p67 nawet ok wyglądają asusy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem gigabyte tyle że u4dp z x58 rev.13 i kiszka max stabilne bclk gdzieś w 213mhz ,a max zrobiło 219mhz ,na dfi i tym samym cpu 231mhz bclk zrobiłem :) dfi jest oki ,zależy dużo od procka i pamięci ,w moim przypadku g.skill pi-black i procek z D0 ,ale batch nie znany ,mimo to świetną sztukę miałem ,zobaczymy jak bedzie z i5 2500k :) oby robił ponad 5ghz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja celuję w 2x4GB Kingston Value DDR3 1333 - mam nadzieję że na ASUS będzie wszystko bezproblemowo chodzić.

 

tak się zastanawiam do czego w domowym zaciszu 8gb, 6Gb nie byłem wstanie zapchać a siedze dość często przy obróbce grafiki.

 

poczekaj na nowe g.skill ripjawsX ,bardzo duży wybór będzie

 

ja dodam od siebie tyle, starsze

[ ECO] F3-12800CL7D-4GBECO (2Gx2) / F3-12800CL7Q-8GBECO (2Gx4)

DDR3-1600 PC3 12800 4GB(2GB x 2) / 8GB(2GB x 4)

CL 7-8-7-24-2N

1.35 Volts

jak zależy na 8gb czy 4GB

2000Mhz to pikuś

4 GB - 2208Mhz - Cas. 6-10-6-28 - 1t - 1.66v:

http://www.xtremeshack.com/immagine/i39455_3.jpg

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam do czego w domowym zaciszu 8gb, 6Gb nie byłem wstanie zapchać a siedze dość często przy obróbce grafiki.

 

Przy 6 GB przestrzeni pamięci wysypuje mi się już Crysis pod koniec gry (4GB RAM + 2 GB wirtualnej {dodatkowo karta graf. ma 1 GB pamięci}). Przy GTA4 też słyszałem że 4GB to jest mało (by gra nie korzystała z pamięci wirtualnej/rzeźbiła na twardym).

 

Po co w domowym zaciszu 8 GB ram ? - by nie mieliło i szybciej chodziło na programach zapychających nawet ponad 6 GB RAM.

 

... obróbka grafiki przy niektórych grach z tego co widzę to mały pikuś :]

 

Mam nadzieję że 8 GB RAM wystarczy na dłużej niż "chwilę" ... w końcu Crysis ma już 3 lata, a nowe produkcje będą coraz bardziej wymagające.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym tu zadziwiac? W mojej nie ma... ;) W ktorej hurtowni w PL byly dostepne w momencie kiedy napisalem tamtego posta?

 

T...

 

Sector co ty taki tajemniczy?

 

Moze nie do konca tajemniczy, ale uwazam ze nie warto kupować czegokolwiek przed tym nim się fizycznie pojawi... sprawdza się zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 6 GB przestrzeni pamięci wysypuje mi się już Crysis pod koniec gry (4GB RAM + 2 GB wirtualnej {dodatkowo karta graf. ma 1 GB pamięci}). Przy GTA4 też słyszałem że 4GB to jest mało (by gra nie korzystała z pamięci wirtualnej/rzeźbiła na twardym).

 

Po co w domowym zaciszu 8 GB ram ? - by nie mieliło i szybciej chodziło na programach zapychających nawet ponad 6 GB RAM.

 

... obróbka grafiki przy niektórych grach z tego co widzę to mały pikuś :]

 

Mam nadzieję że 8 GB RAM wystarczy na dłużej niż "chwilę" ... w końcu Crysis ma już 3 lata, a nowe produkcje będą coraz bardziej wymagające.

 

co do Crysis to nie wina pamięci, no chyba że wirtuala wyłączasz co jest bezsensem

GTA 4GB sopkojnie starcza

Żadna gra nie zapełni 4 GB, najwiecej do civilizacja nowa wali po pamieci lekko ponad 2.4 innych gier brak.

To mnie najbardziej rozbawiło

by gra nie korzystała z pamięci wirtualnej/rzeźbiła na twardym

to odczujesz na jakimś 10GB dysku z przed xxx wieków.

Wymień mi te programy co zapchają 6GB, nawet intensywne obrabianie grafiki nie wpływa tak bardzo na szybkość jak porządne CPU. Od przybytku glowa nie boli ale nie popadajmy w paranoje.

 

ASUS P8P67 EVO Motherboard Review płytka daje rade.

 

tak samo jak PRO czy P8P67 w OC,roznice to PCI-e, lan ,wyposazenie.dziwne ze nie testuja z nowym biosem z internal PLL overvoltage bios 1053, gigus tez udostepnil bios ale narazie sa problemy z nim, intel tak samo udostepnil jest ok, asrock do 4 jest ok,biostar udostepnil jest ok.

calosc tutaj http://hwbot.org/forum/showthread.php?t=15952

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak juz wspominalem wczesniej nie ma co sie pchac w plyty po 1000 PLN jesli sie z tego nie bedzie korzystac (3-sli, 500 portow sata :D, tryliord USB 3.0 etc.)

2600K i Asus Pro/Evo mnie interesuja...

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem gigabyte tyle że u4dp z x58 rev.13 i kiszka max stabilne bclk gdzieś w 213mhz ,a max zrobiło 219mhz ,na dfi i tym samym cpu 231mhz bclk zrobiłem :) dfi jest oki ,zależy dużo od procka i pamięci ,w moim przypadku g.skill pi-black i procek z D0 ,ale batch nie znany ,mimo to świetną sztukę miałem ,zobaczymy jak bedzie z i5 2500k :) oby robił ponad 5ghz :D

 

starsze wersje gb potrzebowały małego hard moda i podjechania z pci-e na wysokie bclk ;)

 

Ja tam mam asrocka i cepa co robi 205 bclk na x21 to mi nawet lepsze mobo nie pomoże ;)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Crysis to nie wina pamięci, no chyba że wirtuala wyłączasz co jest bezsensem

GTA 4GB sopkojnie starcza

Żadna gra nie zapełni 4 GB, najwiecej do civilizacja nowa wali po pamieci lekko ponad 2.4 innych gier brak.

To mnie najbardziej rozbawiło

by gra nie korzystała z pamięci wirtualnej/rzeźbiła na twardym

to odczujesz na jakimś 10GB dysku z przed xxx wieków.

Wymień mi te programy co zapchają 6GB, nawet intensywne obrabianie grafiki nie wpływa tak bardzo na szybkość jak porządne CPU. Od przybytku glowa nie boli ale nie popadajmy w paranoje.

 

 

tak samo jak PRO czy P8P67 w OC,roznice to PCI-e, lan ,wyposazenie.dziwne ze nie testuja z nowym biosem z internal PLL overvoltage bios 1053, gigus tez udostepnil bios ale narazie sa problemy z nim, intel tak samo udostepnil jest ok, asrock do 4 jest ok,biostar udostepnil jest ok.

calosc tutaj P67 'OC' Bioses (internal PLL overvoltage fix) - hwbot.org

 

 

Jaki układ w Evo jest dodatkowo chlodzony a wersji zwyklej już nie ? Widać to na zdjęciach mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam zestawik 3x2GB Tridentów od Gskilla 1600/CL6. Co dokupić do zapełnienia wszystkich banków? Myślę nad ECO CL7 lub GoodRamach 2000/CL8 lub CL7.

 

Eco po podbiciu vdimm beda latac tyle samo, co Goodram. GR maja jednak czasami problemy z mobo od Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj na nowe g.skill ripjawsX ,bardzo duży wybór będzie

 

A wiadomo cos kiedy sie pojawia? Bo jezeli nie bede musial czekac na procesor to chcialbym wszystko zlozyc w przyszlym tygodniu... Z alternatywnych patrzylem na a daty 1600 mhz (400 zl) albo corsairy za 450. Jest jakikolwiek sens doplacac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS P8P67 EVO Motherboard Review płytka daje rade.

 

Imho nie ma sensu dopłacać to evo/pro/deluxe itd. Wszystko co potrzebne ma podstawowa p8p67, sprawdziłem u źródła czyli na stronie asusa. Dołączona grafika

 

 

co do Crysis to nie wina pamięci, no chyba że wirtuala wyłączasz co jest bezsensem

GTA 4GB sopkojnie starcza

Żadna gra nie zapełni 4 GB, najwiecej do civilizacja nowa wali po pamieci lekko ponad 2.4 innych gier brak.

 

Bezsensem jest trzymanie pliku strony, który w ogóle dzisiaj się nie przydaje chyba, że ktoś ma "szczęście" korzystać z programu wymagającego tego ustrojstwa. W dobie tak dużych kości RAM jest to po prostu niepotrzebne.

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo juz cos jak nizsze temp przekladaja sie na mozliwosci oc? Bede musial tez zmienic bloczek wodny i nie wiem czy jest sens doplacac do heatkiller'a / apogee xt? Czy raczej wziac jakis tanszy bloczek?

 

część płyt np asrock ma też rozstaw na lga i wtedy nic nie kupujesz.

 

Inne markowe bloki mają adaptery pod s1156 a tutaj jest ten sam rozstaw

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://legitreviews...._p8p67_spec.jpg

 

Specyfikacja Asusów. Podstawowej wersji nie opłaca sie kupować. Brak SLI. Dla mnie to juz duza wada. Lepiej dołożyć do Pro.

 

Temu co ma/planuje SLI nie. Ale pozostałym czyli większości, którzy wolą mieć jedną sybką kartę opłąca się kupić podstawową wersję, która ma wszystko co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściąga ktoś ramce z USA? bo tak patrzę, że za 200$ można kupić fajny zestaw 2x4gb.

 

 

Zalezy co znalazłeś bo z przesyłka wyjdzie na pewno te 650zł, a za tyle to chyba idzie w PL coś kupic.Czekam na jakies info o dosepności tych niby dedykowanych G.Skill RipjawsX bo to mogą być fajne memki.

 

Dopiero teraz sie skapnąłem ze w esc.pl nie da sie złozyć zamówienia na 2500k po przdstawionej na stronie cenie, a ja od wczoraj rozkminiałem czy zamawiać :lol2: .Moim zdaniem nie ma niestety co liczyć na cene 800zł...minimum to pewnie 860zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

część płyt np asrock ma też rozstaw na lga i wtedy nic nie kupujesz.

 

Inne markowe bloki mają adaptery pod s1156 a tutaj jest ten sam rozstaw

 

Nie no, nie wsadze na sandy bridge starego f2s ;) zastanawiam sie jedynie czy brac lepszy bloczek, bo stosunek cena/jakosc raczej bezkonkurencyjny ma ten heatkiller. Tutaj znalazlem testy. Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...