Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

W esc i pcp 2500K już po 840zł :/

 

Ale z drugiej strony tylko te dwa sklepy mają nowe procki w ofercie. Od poniedziałku jak ruszy sprzedaż wszędzie to zmięknie im parówa. :lol2:

 

ASRock P67 Extreme6 |

 

Trzeba przyznać, że te złote kondziołki wyglądają efektownie.

 

U niemców kosztuje od 150 ojro.

 

EDT/

 

Spać nie mogę to buszuję po necie

 

asrock-h67m-geht-intel-h67-board-full-review

 

Overclocking wise, we managed to run the CPU up to ~4.8GHz on AIR. In fact, we are more interested to share that the GPU clk can be clocked up from 1.1GHz to 1.9GHz giving a big boost to 3D performance.

Zatem da się podkręcać na chipsecie H67, a przynajmniej Asrock to rozkminił. Z tego wynika też inna ciekawostka. Skoro taki mobasek z układem zasilania 4+1 daje rade kręcić Sandy na 4,8Ghz to kupowanie płyty za 700zł to strata kasy. Takie moje zdanie.

 

A tu można poczytać o Extreme4 Intel Core i7 2600K and Core i5 2500K review | KitGuru

Edytowane przez radiergummi
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony tylko te dwa sklepy mają nowe procki w ofercie. Od poniedziałku jak ruszy sprzedaż wszędzie to zmięknie im parówa. :lol2:

 

 

 

To oferta "w dostawie" czyli kazdy sklep moze sobie taką zrobić. Zawsze to dobra reklama dla sklepu. W hurtowniach tych procesorow nie ma i przyjdzie napewno poczekac dluzej niz do poniedzialku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho za malo drogiej pamieci... jak droga byla i gdzie kupowales? Maja tez jakies kity 2x4 gb? :D

 

Czy ja wiem czy droga, 60funtow na overclockers.co.uk

 

V8 juz mialem i bylem zadowolony w jaki sposob chlodzil q6600 @3.5GHz na minimalnych obrotach :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W esc i pcp 2500K już po 840zł :/

 

Ale z drugiej strony tylko te dwa sklepy mają nowe procki w ofercie. Od poniedziałku jak ruszy sprzedaż wszędzie to zmięknie im parówa. :lol2:

 

ASRock P67 Extreme6 |

 

Trzeba przyznać, że te złote kondziołki wyglądają efektownie.

 

U niemców kosztuje od 150 ojro.

 

EDT/

 

Spać nie mogę to buszuję po necie

 

asrock-h67m-geht-intel-h67-board-full-review

 

 

 

Zatem da się podkręcać na chipsecie H67, a przynajmniej Asrock to rozkminił. Z tego wynika też inna ciekawostka. Skoro taki mobasek z układem zasilania 4+1 daje rade kręcić Sandy na 4,8Ghz to kupowanie płyty za 700zł to strata kasy. Takie moje zdanie.

 

A tu można poczytać o Extreme4 Intel Core i7 2600K and Core i5 2500K review | KitGuru

 

Ale jedyne co tam widać to to , że powpisywał sobie różne cyferki w oknie do zmiany mnożnika i nawet go faktycznie nie zwiększył nawet o marnych kilka puntków.Co nam też z pokazywania CPU-Z na standardowych ustawieniach bez faktycznego udowodnienia ze sie da podkrecac na H67 :mur: Pewnie te 4.8Ghz osiągnęli na P67 o czym zapomnieli wspomnieć(tak jak ci od testu H67 z linka poniżej)

 

Jesli chodzi o mobasy H67 intela i twój post z linkien z anandtech gdzie zastanawiają sie nad o/c w H67, to sprawa sie wyjaśniła:kolesie którzy testowali Inel H67 nie wspomnieli , że podkrecali na P67:)

 

komentarze u dołu strony

Intel Sandy Bridge review | Processors | Reviews | PC Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadam z autorem na ich forum i screena da tylko pracuje nad wyższym wynikiem.

 

No to czekamy niecierpliwie.Jeśli to prawda to sporo mniejsza liczba osób zdecyduje sie na P67 mogąc miec duzo tansze mobo , które umozliwia korzystanie z HD3000 i jeszcze do tego da sie na niej jakies przyzwoite oc zrobic :rolleyes: .Ciekawe czy H67 Asusa bedzie miało taką możliwość :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy niecierpliwie.Jeśli to prawda to sporo mniejsza liczba osób zdecyduje sie na P67 mogąc miec duzo tansze mobo , które umozliwia korzystanie z HD3000 i jeszcze do tego da sie na niej jakies przyzwoite oc zrobic :rolleyes: .Ciekawe czy H67 Asusa bedzie miało taką możliwość :lol:

 

asrock p67 pro3 jest poniżej 400zł.

Mobacze na h67 wiele tańsze nie będa.

Integra kusi ale myślę że nawet jak się da wymęczyć jakieś o/c, to powalające nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra kusiłaby gdyby była możliwość przełączania między integrą a dedykowaną grafiką. A tak to w sumie nie ma znaczenia tak naprawdę.

 

coś ala optimus nv było by genialne ;)

 

 

Mnie najbardziej boli konieczność zakupu procka z gpu, które ma leżeć totalnei odłogiem.

Przecież ono zajmuje chyba z 20-30% powierzchni chipu ;/

 

Bez gpu procki mogły by być tańsze albo przestrzeń można by wykorzystać na np dodatkowy cache ;)

Edytowane przez 99tomcat
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asrock p67 pro3 jest poniżej 400zł.

Mobacze na h67 wiele tańsze nie będa.

Integra kusi ale myślę że nawet jak się da wymęczyć jakieś o/c, to powalające nie będzie.

 

Na jakiej podstawie twierdzisz, ze oc nie bedzie powalac?

 

H55 odstawalo tylko troche od P55 wyciaganym BLCK a teraz BLCK nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla procków bez GPU Intel musiałby stworzyć oddzielną linię produkcyjną, więc to na pewno taniej by nie wyszło.

 

To już lepiej by zupełnie nie tworzył linii CPU z GPU (od początku) - wtedy wyszło by taniej ;)

 

A jak ktoś chce mieć integrę to jak dawniej kupowałby odpowiednią płytę.

 

Możecie się nie zgadzać, ale moim zdaniem to GPU w CPU to zły pomysł.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CM v8 miales, czy sie spodziewasz ? Jak zamowiles, to szkoda, bo sa lepsze coolerki ;)

 

A można wiedzieć jakie? Osobiście myślałem nad NH-D14 ale planuję puścić wentyl/e na bardzo niskich obrotach, więc ostatnio pomyślałem nad hr02 plus jakiś wentyl na 500-600rpm :wink: Jak są jakieś ciekawsze alternatywy to chętnie poczytam :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zdurniałem :) Jaka płytę kupic? Gigabyte GA-P67A-UD5 czy Asus P8P67 PRO lub EVO? Moze inna płytę doradzicie do dobrego kręcenia.

 

PS. Pamięci G.SKILL ECO 8GB (2 x 4GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1600 (PC3 12800) Desktop Memory Model F3-12800CL8D-8GBECO 1,35v beda dobre do tej platformy?

Czy bedą sie dobrze kręciły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asrock p67 pro3 jest poniżej 400zł.

Mobacze na h67 wiele tańsze nie będa.

Integra kusi ale myślę że nawet jak się da wymęczyć jakieś o/c, to powalające nie będzie.

 

A nie uważasz , że np ten Asus przy założeniu , ze da sie na nim krecic jest lepszym wyborem niz ten Asrock?Moim zdaniem sporo lepszym i w przystępnej cenie. Jedyne co moze przeszkadzać to obsługa pamięci max 1333mhz.Dla mnie H67(prZy zalozeniu ze oc działa) jest dobrym rozwiązaniem bo ze spokojem moglbym czekac na GTX560.

 

http://www.emarket.pl/p%C5%82yty-g%C5%82%C3%B3wne/asus-p8h67-h67-ddr3-1333-pcie-x16-sata3-glan-cf-p8h67/p-c6501721

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zdurniałem :) Jaka płytę kupic? Gigabyte GA-P67A-UD5 czy Asus P8P67 PRO lub EVO? Moze inna płytę doradzicie do dobrego kręcenia.

 

PS. Pamięci G.SKILL ECO 8GB (2 x 4GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1600 (PC3 12800) Desktop Memory Model F3-12800CL8D-8GBECO 1,35v beda dobre do tej platformy?

Czy bedą sie dobrze kręciły?

 

A nie lepiej poczekac na nastepce 1366?Sandy moze i wydajniejszy teraz, ale to jednak nizsza polka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej poczekac na nastepce 1366?Sandy moze i wydajniejszy teraz, ale to jednak nizsza polka.

 

i znowu dać się wydamać intelowi, napisz co zyskałeś na 1366 w stosunku do 1156, odpowiedź krótka nic, sorry, błąd masz możliwość zakupu procesora 6 rdzeniowego za 3k + (chyba durni intel szuka, bez urazy dla tych co zakupili kulfony) nawet 4rdzeniowych procków w 32nm nie wydali dla tej platformy, choć mogliby bo sa takowe xeony, intel zlał totalnie uzytkowników tej platformy bo była niszowa, lepiej wymienić cały zestaw co roku (płyta procek) na porządny mainstream niz pakować się w niby highend który wydajnością wcale nie powala (porównaj wyniki na i7920 vs i7860 do tego weź ceny płyt i procesorów na obie platformy wynik oczywisty ta sama wydajność kilkaset złotych w kieszeni)

Edytowane przez ptys
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu dać się wydamać intelowi, napisz co zyskałeś na 1366 w stosunku do 1156, odpowiedź krótka nic, sorry, błąd masz możliwość zakupu procesora 6 rdzeniowego za 3k + (chyba durni intel szuka, bez urazy dla tych co zakupili kulfony) nawet 4rdzeniowych procków w 32nm nie wydali dla tej platformy, choć mogliby bo sa takowe xeony, intel zlał totalnie uzytkowników tej platformy bo była niszowa, lepiej wymienić cały zestaw co roku (płyta procek) na porządny mainstream niz pakować się w niby highend który wydajnością wcale nie powala (porównaj wyniki na i7920 vs i7860 do tego weź ceny płyt i procesorów na obie platformy wynik oczywisty ta sama wydajność kilkaset złotych w kieszeni)

 

mnie s1366 kosztował mniej niż 1156 w dniu premiery ;)

Tak więc wiesz..już nie wspomnę o tym,że na s1366 trochę czasu ludzie bawili się , zanim zadebiutował s1156 ;)

 

s1366 w zamierzeniu miał być elitarny i jest- to ok 1% sprzedaży intela :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

i znowu dać się wydamać intelowi, napisz co zyskałeś na 1366 w stosunku do 1156, odpowiedź krótka nic, sorry, błąd masz możliwość zakupu procesora 6 rdzeniowego za 3k + (chyba durni intel szuka, bez urazy dla tych co zakupili kulfony) nawet 4rdzeniowych procków w 32nm nie wydali dla tej platformy, choć mogliby bo sa takowe xeony, intel zlał totalnie uzytkowników tej platformy bo była niszowa, lepiej wymienić cały zestaw co roku (płyta procek) na porządny mainstream niz pakować się w niby highend który wydajnością wcale nie powala (porównaj wyniki na i7920 vs i7860 do tego weź ceny płyt i procesorów na obie platformy wynik oczywisty ta sama wydajność kilkaset złotych w kieszeni)

 

Może to zyskałem, że przez 2 lata miałem absolutnie najwydajniejszą platformę możliwą do kupienia? 2 lata później każdy leszcz może mieć lepszy sprzęt, ale co było przez ostatnie 2 lata? Może to zyskałem, że przy i7 taktowanym 4,5 GHz nadal nie opłaca mi się zmieniać na SB?

 

Osobiście będę się śmiał jak większość niż połowa nowych retaili nie zrobi więcej niż 4,5 GHz. A jeszcze bardziej jak się okaże, że przy 4,5+ GHz procki po dłuższym użytkowaniu padają.

 

Ja już ubiłem jednego przy 4,8 GHz 1,4V. Po 3 dniach testów już nie wstał.

 

I może to bufonowato trochę zabrzmi, ale nie zmienie mojego X58 zanim nie pojawi się X68/Z68 na nową podstawkę. Bo nie chce mieć sprzętu dostępnego dla zbyt dużej grupy ludzi :lol:

 

EOT

 

A teraz hejterzy jadą z minusami!

Edytowane przez chaos`theory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To już lepiej by zupełnie nie tworzył linii CPU z GPU (od początku) - wtedy wyszło by taniej ;)

 

A jak ktoś chce mieć integrę to jak dawniej kupowałby odpowiednią płytę.

 

Możecie się nie zgadzać, ale moim zdaniem to GPU w CPU to zły pomysł.

 

To jest bardzo dobry pomysł, ale nie w quadach. GPU w procu daje tą opcje że TDP nie jest problemem, tylko co z tego skoro Intel z tego nie skorzystał. GPU jest strasznie słabe. Większość posiadaczy quadów z niego nie skorzysta, a dla posiadaczy dwurdzeniowców będzie za wolno. Grafikę powinni dokładać wyłącznie do low-endowych proców, i zrobić ją wydajną, a nie takie badziewie, które i tak jest strasznie problematyczne (stery i nie tylko).

 

Wg mnie Intel strasznie wtopił z tym GPU, i z całą linią w niższych segmentach. Tutaj AMD będzie bezkonkurencyjne jak się pojawi desktopowe Fusion. AMD będzie też mieć też normalnego Bulldozera w przystępnych cenach, a Intel na 1356 wyda same high-endy, z których pewnie żaden nie będzie opłacalny.

 

 

Do tego płacimy dużo za część której nie wykorzystamy. Sto razy lepiej było by dostać quada bez GPU ale z większą ilością cache, Przy tym rozmiarze układu koszt byłby nawet mniejszy (w końcu cache i tak już jest, wystarczy zwiększyć), a wydajność lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć jakie? Osobiście myślałem nad NH-D14 ale planuję puścić wentyl/e na bardzo niskich obrotach, więc ostatnio pomyślałem nad hr02 plus jakiś wentyl na 500-600rpm :wink: Jak są jakieś ciekawsze alternatywy to chętnie poczytam :) pzdr

 

mam obecnie hr-02 i wyniki są takie same jak na nh-d14 z tym że przy jednym 120mm wentylu i niższych obrotach, tak się składa że planuje w miarę cichy i wydajny zestaw, a nowe procki intela się do tego nadają idealnie

 

chaos theory te 4,5ghz przy jakim napięciu i chłodzeniu, masz to 24/7 strasznie się to musi grać pod obciążeniem bo moj proc niecałe 4ghz i pod linx ladnie podgrzewa pokój, ja tobie minusa nie dałem dla mnie z tą reputacja to straszna dziecinada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

chaos theory te 4,5ghz przy jakim napięciu i chłodzeniu, masz to 24/7 strasznie się to musi grać pod obciążeniem bo moj proc niecałe 4ghz i pod linx ladnie podgrzewa pokój, ja tobie minusa nie dałem dla mnie z tą reputacja to straszna dziecinada

 

1,45V

 

LC, 2x TC 120.3 - zanim nie obciążę 4C/8T nie muszę nawet włączać wentyli. Czyli gram i pracuje w pełnym pasywie. Jedynie pompka pracuje. Pod obciążeniem 6x enermax magma 600-1000 rpm.

 

SB @ 5 GHz schłodziłbym na luzaku w pełni pasywnie.

 

Mysle, ze w tej chwili powinienes pomyslec o szecio-rdzeniowym 970/980, dodalby ci kilka punktow do zajebistosci :)

 

Nahhh, dopiero 1356/2011. Inaczej nie ma sensu.

 

@ down

 

No nieźle mając w perspektywie, że tyle samo zrobisz na sb i powietrzu. :]

OK. Znajdź więc chłodzonego pasywnie powietrzem SB @ 5 GHz. Nie udało się? Fail, bo masz CO NAJMNIEJ jeden wentyl @ 1000 rpm, podczas gdy ja nie słyszę niczego :)

 

Kupić jacht i szpanować to rozumiem, ale sprzęt komputerowy dostępny dla mas ? Nigga plis, zejdź na ziemię. :]

Może na kimś zrobisz wrażenie ta elitarnością, ale tutaj jest forum komputerowe także get a life.

 

Skoro taki dostępny dla mas to czemu nie widzę, że wszyscy nagle mają super wypas i7 @ 12312312412 GHz ? I mówi to posiadacz i5?

Nie musisz odpowiadać. Błąd w założeniu. Sprzęt w którym za samego procka musisz wybulić ponad 1000 zł nigdy nie będzie dostępny dla mas. I jak widać nie jest.

 

EOT totalny lmao.

Edytowane przez chaos`theory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...