Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Czytales tamte tematy?

Attention all! Here a solution of a problem. In the switched off condition use Clear RTC RAM. I so have do it and now all is started on 1600MHz. Check it and write has helped or not. Good lyck ;)

Dołączona grafika

1 - standart

2 - Clear

The computer should be switched off!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj byl epic fail, ze 3h walczylem z pompka cwu, zeby zaczela pchac wode w inna strone niz zawsze mialem... skonczylo sie na tym, ze musialem wszystko rozbierac i podlaczyc spowrotem tak jak bylo. Przy okazji caly zestaw zaliczyl solidny chrzest (musialem czekac do dzisiaj az wszystko wyschnie :D). Teraz dla odmiany walcze z vista, na ktorej jakims cudem zainstalowalem sieciowke (komputer sie wieszal kiedy instalowalem dolaczone sterowniki asusa :x).

 

@kucyk jaka masz temperature procka zaraz po wejsciu do biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj byl epic fail, ze 3h walczylem z pompka cwu, zeby zaczela pchac wode w inna strone niz zawsze mialem... skonczylo sie na tym, ze musialem wszystko rozbierac i podlaczyc spowrotem tak jak bylo. Przy okazji caly zestaw zaliczyl solidny chrzest (musialem czekac do dzisiaj az wszystko wyschnie :D). Teraz dla odmiany walcze z vista, na ktorej jakims cudem zainstalowalem sieciowke (komputer sie wieszal kiedy instalowalem dolaczone sterowniki asusa :x).

 

@kucyk jaka masz temperature procka zaraz po wejsciu do biosu?

 

Z tego co pamietam po wejsciu do BIOSu mialem okolo 38-40 stopni na default i prawie 50 na 4.6GHz, ale w biosie chyba nie dziala speedsteping, bo w windzie juz tempy do 35 na idle na 4.6GHz (1600MHz) Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z tymi pamiątkami zasilanymi 1.65v, są jakieś problemy czy jak? Bo zamierzam wziąć zestaw 2 x A-Data 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Gaming a one mają 1.65v. :unsure:

 

Po co sie rzucac na 1.65 jak teraz wychodzi masa pamieci pod SB 1.4-1.5v i sa tansze niz poprzednicy :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuć namiarami, bo jak wszystko co znajduje to 1.65. :razz:

Ale pomijając dostępność ramków <1.65, to przecież nawet takie pamiątki na 1.5v przy włączonym eist itp na procku, w idle i tak będą się różnić więcej niż te 0.5v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston HyperX 2133MHz z certyfikatem Intel XMP | PurePC.pl

 

Jak maks dla pamieci to 1,5V to jakim cudem te dostaly certyfikat zgodnosci z SB ?

 

edit: ponoć asrock extreme 4 pojawił się w zaplanowanych dostawach ABC data? Ma ktoś możliwość podejrzeć kiedy będzie ?

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston HyperX 2133MHz z certyfikatem Intel XMP | PurePC.pl

 

Jak maks dla pamieci to 1,5V to jakim cudem te dostaly certyfikat zgodnosci z SB ?

 

edit: ponoć asrock extreme 4 pojawił się w zaplanowanych dostawach ABC data? Ma ktoś możliwość podejrzeć kiedy będzie ?

 

Nie chce mi sie szukac teraz zrodla, ale gdzies widzialem broszurki, w ktorych dopuszczalne napiecia dla pamieci zalezaly od taktowania. 1.65v bylo tam dopuszczalne dla pamieci taktowanych od 2133 mhz wzwyz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za linka. Obok tych pamiątek były G.Skill ECO 1600 CL7 za niecałe 254 zł. Sprzątnąłem ostatnią sztukę. Mam nadzieję, że nie fikcyjną.

 

też się zastanawiałem nad kupnem wersji CL7 ale ktoś mi sprzątnął ostatnią sztukę z przed nosa :lol: co do samego sklepu to uważam, że jest ok - zamawiałem tam kiedyś po bardzo dobrej cenie SSD Intela, też ostatnią sztukę i nie było problemu, zamówienie zrealizowali bez słowa (odebrałem osobiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiałem nad kupnem wersji CL7 ale ktoś mi sprzątnął ostatnią sztukę z przed nosa :lol: co do samego sklepu to uważam, że jest ok - zamawiałem tam kiedyś po bardzo dobrej cenie SSD Intela, też ostatnią sztukę i nie było problemu, zamówienie zrealizowali bez słowa (odebrałem osobiście).

 

Heh..sam dałem linka a nie widziałem wczesniej tam CL7 <_< :lol2: Ale miedzy CL7 i CL9 az takiej wielkie roznicy to nie bedzie no. :wink:

 

Radier@ no to widać, że ceny potrafią byc w miare normalne.Jedyny szkopuł to ,że ich tam nie ma:/ A tak pomiajac dostepnosć to solidniejszy jest emarket czy esc.pl?Pytam bo przeciągam strune z wpłatą na esc.pl i czekalem właśnie na coś tańszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ceny lepsze jak w niejednej hurtowni ( choć tam dostawy z tego co piszą dopiero chyba po 20 - cena może jeszcze poleci :unsure: )

 

co do płyt jeszcze to psiałem do kolesia z Gigabyte - bo byłem zainteresowany płytą P67 Ud3P - odpowiedz byłą tak iż ( podobno) ta płyta ominie polski rynek

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do płyt jeszcze to psiałem do kolesia z Gigabyte - bo byłem zainteresowany płytą P67 Ud3P - odpowiedz byłą tak iż ( podobno) ta płyta ominie polski rynek

 

Ciekawe. niektórzy wystawili ją na swoich stronach ale dostępność - BRAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P8P67-PRO dziala mi lekko na nerwy. Plyta ma problem z podniesieniem sie po wylaczeniu. Dzisiaj po powrocie z roboty wystartowala mi za 5 razem. Wiem, ze to kwestia BIOS i panowie z ASUS mogliby spiac poslady i cos z tym zrobic, bo juz czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. niektórzy wystawili ją na swoich stronach ale dostępność - BRAK.

 

No jutro postaram sie napisać do jeden hurtowni gdzie płyta jest niby na zamówienie - a cena jest w sumie fajna bo ok 100 zł mniej jak UD4 a wielkich różnic nei ma - sekcja zasilania podobno identyczna

 

ps no dawać jakieś wyniki :D

POZDRO

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadacze MSI GD65 testowali najnowszy beta BIOS z wczoraj? E7681IMS.185

Index of /downloads/BIOS

 

Ja zaraz będę, mam nadzieję że jest lepszy od 1.7B4 bo po nim pamięci przestały mi chodzić stabilnie na 2133 (nie wiedzieć czemu w końcu kontroler jest w cpu) a temperatury

w biosie skoczyły +10-15 stopni przy Cpu 3.3-4.6ghz w Aida64 wskazania się nie zmieniły, nie wiedzieć czmu też Overclocking Center zalicza crasha przy uruchamianiu na XP i Win7

 

edit - jeszcze zapomniałbym jak z tam z temperaturą P67 bo u mnie wkazuje niby 41 stopni a radiator prawie parzy przy dotknięciu,

w biosie temp cpu wskazuje 50 stopni przy 3,3ghz (przed podmianą biosu 39)przy 4.6 62sC (stary bios koło 48sC)a radiator chłodny

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jutro postaram sie napisać do jeden hurtowni gdzie płyta jest niby na zamówienie - a cena jest w sumie fajna bo ok 100 zł mniej jak UD4 a wielkich różnic nei ma - sekcja zasilania podobno identyczna

 

Ma sloty x16/x4 zamiast x8/x8 przu multi gpu i nie ma Sli.

 

Czyli w zasadzie nalezaloby ja porownywac z asusem bez pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma sloty x16/x4 zamiast x8/x8 przu multi gpu i nie ma Sli.

 

Czyli w zasadzie nalezaloby ja porownywac z asusem bez pro.

 

a to nawet nie wiedziałem o tym , sli ani cf nie będę miał więc osobiście dla mnie bez różnicy

a po akcjach asusa chyba poszukam tego gigusia

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...