Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

myślałem o tym ale narazie wc w szafie pozostanie 4.9Ghz ztarczy narazie na AC na WC 200 może 300 więcej

 

zapewniam zę na 7v pompki nie poznasz- jak jest układ odpowietrzony to jest bardzo kulturalna...

na 12v to wytrzymałem może 2h i byłem skłonnny kompa za okno wyrzucić ;)

 

ten tryb stosuję teraz tylko przy napełnianiu i odpowietrzaniu układu...

 

 

 

na wc wiele nie zyskasz, ale temperatury po 80-90stopni na ac to już lekko dużo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do uzytkownikow P8p67. Czy mozna gdzies podejrzec czy pamieci dzialaja jako dual channel? Niestety Cpuz nie odczytuje tego i w okieno, w ktorym powinno byc to wyswietlone jest nieaktywne.

 

AIDA64 Extreme Edition

 

zapewniam zę na 7v pompki nie poznasz- jak jest układ odpowietrzony to jest bardzo kulturalna...

na 12v to wytrzymałem może 2h i byłem skłonnny kompa za okno wyrzucić ;)

 

ten tryb stosuję teraz tylko przy napełnianiu i odpowietrzaniu układu...

 

 

 

na wc wiele nie zyskasz, ale temperatury po 80-90stopni na ac to już lekko dużo ;)

 

zobacz jeszcze jest jedno ac do sprawdzenioa n 12pse jak nie to założe wc

73-80 na jajkach w linx czy dużo zależy jak na to patrzesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dzisiaj przetestuje sowiego Asusa Pro na innych ramach. Jak nie pojdzie wymienię na sprawdzoną w bojach Deluxe.

Bo moze sie okazac ze moja jest walnięta?

 

moim zdaniem się łudzisz, a biosy raczej są niedorobione do każdej wersji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, zostaw asusa i nie kombinuj narazie, po prostu do nowego biosu jedz na default... ja tam ustawilem 4.8 i tez daje spokoj. Wyzej bywa roznie. Occt smiga, a na starcie systemu czasami dostaje ten komunikat o oc failed.

 

@Maxforce chlodzisz czymsz okolice procesora? ;) przy takich ustawieniach by wypadalo :D

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje 5ghz wypadło lepiej w SPI :D hyhy

 

ale trudno ustabilizować do 24/7 ,vcore mam oki ,ale w linxie wyskakuje error po 6 min obciązenia cpu na 5ghz ,nie wiem czy to koniec stabilności czy może ,złe napięcia ,proszę o porady ,jakie stosujecie VTT i SA :)

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamieci tez kreciles? Bo moje nawet na default nie chca chodzic. Wczoraj na starym biosie sprawdzalem i 1900 smigaly :/

 

vtt = vccio? Jezeli tak to tego praktycznie nie zwiekszalem, a gdzies czytalem, ze do 1.25 mozna podnosic nawet... prawda to? :D ogolnie przydalaby sie jakas wypiska bezpiecznych limitow

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty bys napisal na forum sklepu, ze dales 1.5v bo chciales magiczna piatke? :D

 

Juz kilku pisalo, przeciez oni sami je podkrecaja, a rady na temat podkrecania umieszczone sa na stronie produktu, tam sie nikt z tym nie kryje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co sadzicie o tym Asusie?

 

Balta Online - Płyty główne: Płyta Socket LGA1155 Asus P8P67-M PRO (Asus)

 

Na razie widzialem wpis jednego goscia na tym brytyjskim forum i nie mial takich jazd jak w ATXowych wersjach.

 

Nie sadze aby byly jakies roznice w "jazdach" pomidzy tymi plytami. Ja wczoraj zrobilem Clear CMOS i jak reka odjal, wsystko zalezy od szczescia, ktore na tym etapie jest jeszcze potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrki totalne. Napisałem do Asusa ze mi płyta nie botuje. Kazali sprawdzić na pamieciach z listy na stronie Asusa. Otwieram liste a moje ramy F3-12800CL8D-8GBECO(XMP)tam są :)

Podlaczylem GoodRamy i to samo, Tridenty im to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienia z bios: vcore: 1.45v / system agent: 0.9850v ,vdimm 1.601v.

 

teraz testuje stabilność cpu 24/7 chciałbym osiągnąć 5ghz ,bo temperatury mnie nie ograniczają ,także moge sobie na to pozwolić ,ale nie wiem czy cpu ma dość :)

 

 

edit:

 

czemu ,nie działa aplikacja MSi ControlCenter ? ,wyskakuje że aplikacja jest nie kompatybilna z płytą główną ,a mam najnowsza MSI :cry:

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kilku pisalo, przeciez oni sami je podkrecaja, a rady na temat podkrecania umieszczone sa na stronie produktu, tam sie nikt z tym nie kryje :)

 

No w końcu przecież Intel sprzedaje procki do podkręcania to co mają się kryć z tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum przez 24h testowali czy pamieci puszczone na 1.65v nie zabija procesora Dołączona grafika z napieciami tez zalecaja nie wychodzic powyzej 1.38v. Ja bym tam nie wyskakiwal z tekstem, ze dawalem 1.5v chcac oddac procesor na gwarancje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuje :)

 

- Do not exceed 1.35-1.38v core voltage, doing so could limit lifespan of the CPU

- Do not overclock with BCLK, again doing so could limit lifespan of the CPU

- Recommended memory voltage is 1.50v, so make sure to run your memory at 1.50v, higher could limit lifespan of the CPU

- These recommendations come from OcUK and Intel, your warranty is un-affected but we highly recommend you adhere to the above to make sure your CPU lifespan is un-affected

- All Sandybridge CPU's worldwide should be run at the above or lower voltages, no higher!

:)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu przecież Intel sprzedaje procki do podkręcania to co mają się kryć z tym :)

 

Dokładnie i każdy z nas płaci obowiązkowy "podatek" od serii K, żeby się zwróciło za te uwalone sztuki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienia z bios: vcore: 1.45v / system agent: 0.9850v ,vdimm 1.601v.

 

teraz testuje stabilność cpu 24/7 chciałbym osiągnąć 5ghz ,bo temperatury mnie nie ograniczają ,także moge sobie na to pozwolić ,ale nie wiem czy cpu ma dość :)

 

 

edit:

 

czemu ,nie działa aplikacja MSi ControlCenter ? ,wyskakuje że aplikacja jest nie kompatybilna z płytą główną ,a mam najnowsza MSI :cry:

 

 

Możesz mi powiedzieć jak skończyły się twoje boje z oc na biosie 1.4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...