Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Intel nie odpowiada za poprawne funkcjonowanie procesora w przypadku zmodyfikowania częstotliwości zegara i/lub napięcia

to tak apropo otwartosci ;) wiecej w warunkach gwarancji. Ja bym sie jednak trzymal zasady "przestal dzialac" niz dalem 1.5v i przestal dzialac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś na 1.4 mnożniki powyżej 44?

Zostajesz na tym biosie czy robisz update na 1.8B5?

 

podobno nowey 1.8B5 ,ma słaby potencjał OC .na 1.4 dawałem wszystkie powyżej x45 ,normalnie sie uruchamiały ,ale nie botowały do windy. na obecnym nie chce botować więcej niż 5.1GHZ ,czyli multipler wall tak? :D ,ale wszystko robione na niskich napięciach ,i mozliwe że to przez to ,póki co poznaje platforme całe ,mam ją dopiero niespełna kilkanaście godzin :)

 

edit:

 

vcore 1.4v bios .pod obciążeniem 1.46v dziwne mobo ,ustawiłem Low VDroop ,a jest jeszcze większy niż na High VDroop :D

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno nowey 1.8B5 ,ma słaby potencjał OC .na 1.4 dawałem wszystkie powyżej x45 ,normalnie sie uruchamiały ,ale nie botowały do windy. na obecnym nie chce botować więcej niż 5.1GHZ ,czyli multipler wall tak? :D ,ale wszystko robione na niskich napięciach ,i mozliwe że to przez to ,póki co poznaje platforme całe ,mam ją dopiero niespełna kilkanaście godzin :)

 

 

 

no to to samo co u mnie na 1.4 botoować to się bootował powyżej x44 ale po logu Msi dysk już nie startuje Windowsa a nawet się nie rozkręca,

właśnie 1.7b4 to jedyny bios na którym dysk wystartował i wgrał Windowsa przy x46, po updtacie na 1.8B5 powyżej 44 znów dysk się nawet nie rozkręca. Wróciłem na 1.7B4 ale wygląda że MSI coś wymodziła że tak naprawdę

część biosu odpowedzialna za oc została na stałe z 1.8B5 - teraz flasciach!e po kolei od 1.3 w górę z nadzieją że dysk zacznie wgyrwać windę z multi x45 i wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na GD55 takich problemow nie ma z mnoznikami na zadnym biosie. x50 bez problemu ruszylo ale za duzego papu wymaga i za wysokie tempy. Nie bede degradowal proca.

 

 

Btw ktos wie co to za dodatkowe pliki pojawily sie w dzis (ponownie) wrzuconym biosie 1.7 ? Co one flasciach!ą w plycie?

 

meup.exe

me1164.bin

 

?????

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neo2006a ,działa tobie control center?

 

no to to samo co u mnie na 1.4 botoować to się bootował powyżej x44 ale po logu Msi dysk już nie startuje Windowsa a nawet się nie rozkręca,

właśnie 1.7b4 to jedyny bios na którym dysk wystartował i wgrał Windowsa przy x46, po updtacie na 1.8B5 powyżej 44 znów dysk się nawet nie rozkręca. Wróciłem na 1.7B4 ale wygląda że MSI coś wymodziła że tak naprawdę

część biosu odpowedzialna za oc została na stałe z 1.8B5 - teraz flasciach!e po kolei od 1.3 w górę z nadzieją że dysk zacznie wgyrwać windę z multi x45 i wyżej.

 

 

dokładnie taką samą sytuacje ja miałem :D biosy są nie dopracowane nie ma co msi obwiniać ,poczekamy i będzie ok ,ten 1.7b4 jest wporzo 5ghz stabilnie zrobiłem i zadowolony jestem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na GD55 takich problemow nie ma z mnoznikami na zadnym biosie. x50 bez problemu ruszylo ale za duzego papu wymaga i za wysokie tempy. Nie bede degradowal proca.

 

 

Btw ktos wie co to za dodatkowe pliki pojawily sie w dzis (ponownie) wrzuconym biosie 1.7 ? Co one flasciach!ą w plycie?

 

meup.exe

me1164.bin

 

?????

 

Jakiś link do tych plików plz bo na stronie MSI nie widzę nic oprócz 1.6 w dół

 

edit - Nie no widze że MSI mocno namieszało z tym 1.8B5, właśnie wchodzę na tę stronkę z której sciągnąlem stare biosy 1.3-1.6 i się okazuje że były do GD55 która nie ma 2 portów Sata3 na kontrolerze Marvella

o dziwo na każdym z tych biosów miałem opcję wyboru trybu pracy owego kontrolera a dwa dyski podłączone do niego działały poprawnie lol. Także radze nie flashować 1.8F5 bo wprowadza jakieś nieodwracalne zmiany

w biosie

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie jakieś rady /lub linki do plików żeby działał normalnie control center od msi ,ja sobie nie moge z tym poradzić ;/

 

Instalujesz CC II który też jest napłycie instalacyjnej CC I oczywiscie nie działa

Włączyłem w biosie opcję zmiany mnożnika w CC ale nie widzę żadnej opcji do tego w samym programie

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Proponuje zrobić to co w dziale ATI - zamknąć temat na pare dni żeby dyskusję przenieść do właściwego. Postów dużo więc się wszyscy szybko przestawią, a ten temat ma dotyczyć przyszłych rozwiązań itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie chyba troszke przesadzacie z tym napieciem na ramy, z 1366 bylo podobnie na poczatku...sam intel w instrukcji do swojego mobo p67bg podaje ze napiecie 1,65 jest ok, zaleca jedynie zeby go nie przekraczac

 

Ja od początku (wtorek) mam ramy na 1.65 i nic się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI P67S-C43 voltage won't stick - [H]ard|Forum

 

Jakby ktos mial MSI P67 C43 to musi zupdatowac bios do najnowszego 1.7 by moc zmieniac napiecia.

 

Pół godziny temu wgrałem ten bios i muszę powiedzieć, że w końcu jakiś porządnie działający - jestem teraz w WinXP na 4,7ghz/1.312vcore

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie Panowie jest bezpieczne napięcie na Cpu PLL??

 

Było już wspominane żeby nie przekraczać 1.9 choć na przykład w biosie MSI w opisie tego napięcia pisze żeby nie przekraczać 1.98v

standard to 1.8v

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedstepning Ci dobrze dziala? U mnie w spoczynku schodzi do 1.6 ghz i chyba takie same temperatury mam niezaleznie od tego czy podkrece (~37 stopni w windowsie). Nie sadze zeby to bylo 1.44v :D

 

A czy bezpieczne? Nie wiadomo, to jest najlepsze :D

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest standardowe pll?

 

1.8v

 

a chłopaki ,napięcie pod obciążeniem 1.49V (miernik V) i 1.44V w spoczynku jest bezpieczne do 24/7 ? Taktowanie 5GHz - Temperatury spoko ,i jeszcze jaki jest limit dla 2500K 'C

 

Pozdrawiam

 

a kto to wie, czas pokaze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

userzy płyt głównych msi p67 ,jest raki problem ,nie moge zainstalować intel management engine interface ,ściągałem różne wersje i wyskakuje błąd że " twój system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalacji tego oprogramowania "

 

help me!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

userzy płyt głównych msi p67 ,jest raki problem ,nie moge zainstalować intel management engine interface ,ściągałem różne wersje i wyskakuje błąd że " twój system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalacji tego oprogramowania "

 

help me!

 

Tylko te z płyty działają.

 

 

Ja osobiście jako posiadacz p67agd67 i przesiadce na 18.5b jestem najbardziej zadowolony.

Powiedzcie mi proszę czy przy kręceniu wyłączacie jakieś opcje w biosie?

Ja na tą chwilę nic nie zmieniając a jedynie podnoszą napięcie w Vcore, Pll, ram voltage spokojnie uzyskuję 5ghz przy ustawieniu w biosie 1,38V, Problem w tym, że po uruchomieniu np Prime95 V mi skacze do 1.46V. Powiedzcie również proszę co jest faktycznie dobre do sprawdzania stabilności procesora.

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez mateo1977

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...