Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

To czyli 5ghz dla każdego, dobre sobie. :]

 

Smutne, ale prawdziwe. Ciekawe kto bedzie kupowal te maximusy jak wyglada na to, ze 5GHz bedzie mozna spokojnie strzelic na niskobudzetowym Asrocku :D:D:D

 

Panowie od plyt chyba beda musieli zejsc z cenami lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

To czyli 5ghz dla każdego, dobre sobie. :]

 

W sumie chyba nie. Ja trafiłem na jakąś mega padakę i o 5GHz można zapomnieć. Jak na razie ustawienie na którym jadę to 4,5 bez HT ze wszystkim na auto. Jak zacznę voltować to procek już nie chce schodzić z napięciem w idle. Tak btw. czym najlepiej sprawdzić jakie v core? Wiem pewnie miernikiem, ale przydałyby się jakieś punkty pomiarowe, mobo to UD4 :wink:

 

Jak na razie muszę porzucić zabawę może po weekendzie coś pomyślę :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowały te G.Skille CL7 co zgarnąłem niedawno ostatnią sztukę, to znów mają zapas. Z tego co się telefonicznie dowiedziałem około 20 sztuk.

KR System - DDR3 4 GB 1600MHZ DUAL G.SKILL ECO CL7 F3-12800CL7D-4GBECO

 

PS. Słyszał ktoś coś kiedy asrocki extreme4 będą u nas dostępne ?

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje paną zacząć bawić się offsetem z c6 włączonym i wtedy zabierać się za OC inaczej w idle macie 70-80W więcej na sztywnych ustawieniach, proc z c6 poniżej 10% jest na 1600Mhz z minimalnym Vcpu a pozniej dopasowuje Vcpu do obciążenia. NIe warto trzymać na sztywno napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję udać się na zakupy nowych bebechów. Oczywiście SB i kręcenie. Nie wiem tylko czy mogę zostawić ponad 2 letniego OCZ SxS 500W Rev.1 ? Czy może zainwestować już w coś świeżego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, moe nie ;) skromne 4700 narazie @ 1.38v. W prawdziwe podkrecanie pobawie sie kiedy wyjda jakies normalne biosy do asusa.

 

btw cewki w meni crysisa zagluszyly moje wentylatory@1000rpm :D co ciekawe wydawaly rozne tony ^^

Edytowane przez kkNd!
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, moe nie ;) skromne 4700 narazie @ 1.38v. W prawdziwe podkrecanie pobawie sie kiedy wyjda jakies normalne biosy do asusa.

 

btw cewki w meni crysisa zagluszyly moje wentylatory@1000rpm :D co ciekawe wydawaly rozne tony ^^

 

 

 

 

skwierczące cewki u mnie zawsze kończyły się zgonem płyty (tak było na msi neo2 fir, dwie ubite)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Cewki na mobo? Jakieś cuda chyba głosicie. Poza tym czemu mobo by miało piszczeć w menu gry, a nie w trakcie grania? W menu raczej proc/mobo zbytnio obciążane nie są, a grafa robi kilka tysięcy FPS bez Vsynca. Zawsze to właśnie grafy piszczą (nie wszystkie), tak samo między testami w 3DMarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, moe nie ;) skromne 4700 narazie @ 1.38v. W prawdziwe podkrecanie pobawie sie kiedy wyjda jakies normalne biosy do asusa.

 

btw cewki w meni crysisa zagluszyly moje wentylatory@1000rpm :D co ciekawe wydawaly rozne tony ^^

 

Ja zostalem na 4.8 i 1.415v 24/7, powyzej robi sie juz przerost formy nad trescia i v przekraczajace zdrowy rozsadek. I tak proc wyrywa z kapci :lol2:

 

Poczekam na kolejne BIOSy, moze cos z mienia w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cewki na mobo? Jakieś cuda chyba głosicie. Poza tym czemu mobo by miało piszczeć w menu gry, a nie w trakcie grania? W menu raczej proc/mobo zbytnio obciążane nie są, a grafa robi kilka tysięcy FPS bez Vsynca. Zawsze to właśnie grafy piszczą (nie wszystkie), tak samo między testami w 3DMarkach.

 

Specjalnie wlozylem glowe do obudowy :D gra cos w lewym gornym rogu plyty, obok procesora. I na bank nie jest to karta graficzna, mam ja ponad rok, a obok takiego "wycia" ciezko przejsc obojetnie...

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No chyba że to cyfrowe zasilanie sie tak zachowuje. Miałem już wiele ASUS-ów w życiu i nigdy żadnego piszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włączyłem C1E ,ustawilem Intel C-State na C6 ,Reszta default ,vCore do 1.44V -BIOS / full load 1.5v temp do 80'C w Linx

 

 

Dołączona grafika

 

 

Bardzo bym prosił userów MSI z P67 ,podajcie jakieś namiary na plik " THX TureStudio PRO "

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno na asusach to normalka ;) co ciekawe w idle sa calkowicie cicho. W 3d slychac, ze pracuja, ale nie jest to piszczenie. A w meni crysisa glosno i roznymi tonami napiepszaja :D

 

Spróbujcie wyłączyć Load Line Calibration i automatyczne wyłączanie faz a piszczenie przejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostalem na 4.8 i 1.415v 24/7, powyzej robi sie juz przerost formy nad trescia i v przekraczajace zdrowy rozsadek. I tak proc wyrywa z kapci :lol2:

 

Poczekam na kolejne BIOSy, moze cos z mienia w tym temacie :)

 

a zdajesz sobie sprawę że na sztywnym ustawieni Vcpu twój komp pobiera 60-80W więcej w idle.

Pozostawiasz tylko CPU C6 i turbo reszta wyłączona i ustawiasz zasilanie procka offset i masz zmianę zasilania procka zależnie od obciążenia.

Więcej zabawy z ustawieniami ale warto maksymalne Vcpu będzie wyższe niż normalnie ale one wchodzi przy 100% obciążeniu 4 jajek.

Dołączona grafika

 

A to oczym mówie offset pod pełnym obciążeniem 100% 4 jajka musisz dać wyższe Vcpu by było stabilne niższe ale kiedy wykożystujesz 4 jajka w 100%

Z tego testu

Test GPU

Dołączona grafika

 

Test CPU

Dołączona grafika

tyle nie potrzebuje przy sztywnym ustawieniu Vcpu ale przy włączonym offset by ustabilizować niższe napięcia tak musi być, ale warto

 

bez ustawienia offset w idle mam 195W z ustawionym mam 126W tryb idle pozostaje do 10% użycia procka

Edytowane przez Maxforce
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co to jest 80W ? przecież ktoś musiałby mieć kompa 24/7 włączonego żeby odczuć to w rachunku a nie wierze żeby ktoś tutaj z naszej wiary używał takiego kompa do ściągania p2p lub bit :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...