Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o " OC GenieII " ? ,jeśli tak ,to nie ,sam manual w biosie zrobiłem ,bez żadnych pierdół ,które zawyżają napięcia i do tego słaba wydajność ;)

 

Wiem że ręcznie ustawiłeś natomiast pytam czy masz przycisk oc genie wciśnięty na płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mateo1977: nie :) nie bawie się w jakieś oc genie ,wole najnowsze biosy ;d

 

jest nowy bios 1.8B6 ,mogę wysłać na życzenie ,zmiany są spore ,vdroop jest bardziej dopracowany ,oc procka do 24/7 ustawiłem 5 ghz ,dla 1.5v ,temperatury trzymają się ok.Bclk się poprawiło cały czas sztywne 100mhz ,póki co płytka się nie nudzi ,dużo zabawy jest :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was prośbę, dla zaspokojenia mojej ciekawości - mógłby ktoś sprawdzić temperatury w LinX na 2500K 4,8GHz ~1.415V (w CPU-Z) lub 2600K 4,9GHz na ~1,425V (w CPU-Z) w programach HWMonitor i CoreTemp? Wykorzystanie pamięci na ALL, Settings/Priority Class/Above Normal. Po prostu jestem ciekaw, jakim cudem miałem tak niskie temperatury (~70*C), zakładam, że to przekłamania HWMonitor, bo Zalman CNPS10X Extreme jakimś monstrum wydajnościowym nie jest... Z góry dziękuję za poświęcenie swojego czasu :) .

 

Przy 1.42v mam ~60 stopni na wodzie (do 65 zaleznie od rdzenia) w occt, ale nie wiem czy jakies testy teraz moga byc miarodajne. Po updacie biosu temperatury mi np na asusie podskoczyly o ~10 stopni.

 

@kuziu Ty ustawiles system agent voltage na 1.05? Wg specyfikacji intela max to chyba 0.971 =] gdzies czytalem, ze latwo w ten sposob zdegradowac procka

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.9GHz stabilnie ,mam nadzieje :D ,a co do szyny bclk 99.8 MHz jest prawdziwe ,czy tylko zły odczyt ? ,przed zmiana bios miałem równiutkie 100MHz ;d

 

http://img96.imageshack.us/img96/1525/49ghz247.jpg

 

 

Takie ustawienia można uznać za bezpieczne dla 24/7?

 

Mógłbyś napisać parametry które zmieniłeś z biosie z defaultowych, prawdopodobnie kupie tą płyte co masz i ten procesor...

A, że mało się znam to miałbym jakąś taką ściąge :)

Edytowane przez Orgiusz
Nie cytujemy obrazków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.miniaturki będę stosować ,ze względu na monitory nie których osób :D ,jeżeli chodzi o napięcie System Agent to ustawione było 0.99v ,nigdy tej wartości nie przekraczałem ,do max oc dawałem 1.15v ale nie botował ,chciałem tylko sprawdzić czy to jest winą nie uruchamiana się systemu ,do 24/7 mam na Auto napięcie System Agent :) w nowym biosie ustawiłem tylko vCore i vDimm :)

 

siwyy:

 

ustawienia dla 5 ghz

 

mnożnik: x50

internal PLL overvoltage: enable

mnożnik pamięci 1:6 / 1600MHz

Timingi: Manual + opcja Link (łączy wszystkie pamięci pod te same timingi ,jest też opcja Unlink ,dla każdego slotu ram inne timingi)

SpectrumSpread: Disabled

vDroop Control: LowVdrop

Vcore: 1.46V dla 5ghz

VDiMM - napięcie ram; 1.652V

reszta default

 

w CPU Feature czy jakoś tak,ostatnia zakładka w dziale OC/OverClocking zmień C1E -enabled ,reszta automatycznie sie ustawi ,w zależności od wersji Bios:)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zrobić 5.430 GHz

Poniżej screen z troszkę mniejszym taktowaniem, bo ten z najwyższym źle się zapisał.

 

 

Wreszcie fajny screen :wink: A policzy chociaż spi 1m?

Po screenach widać że do ~4,5GHz te procki ładnie idą wraz z napięciem potem jest już znacznie gorzej :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.miniaturki będę stosować ,ze względu na monitory nie których osób :D

 

nie chodzi tylko o wielkosc, zajmuja po 650KB, kilka takich w temacie jest niewygodne

 

tak w ogole to masz fajne wyniki, cos jakby idealne tzn 5ghz ponizej 1.4V. zakladajac ze przy mnozniku 49 pchnalbys szyne na 102MHz. to nie powinno wplynac na stabilnosc systemu a zysk zauwazalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na stock. do 4.2ghz stabilnie śmigał ale na oryginalnym biosie ,teraz mam 4.7ghz do 24/7 ,nie chce karmić procesora 1.5v do 5ghz :D

 

Ustawiłem tylko 1.35V w biosie dla CPU i 1.61v dla Pamięci ,śmiga dobrze ,chociaż mogło by być lepiej :) C1E włączyłem ,w idle 1600 MHz ale vcore jest takie samo

post-179777-0-18106400-1295130270_thumb.jpg

Edytowane przez kuziu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuziu

na VCCIO dałem 1,25V z tego co wiem to odpowiednik VTT, a system agent podobno lepiej nie ruszać, bo to przydatne by oc grafiki zintegrowanej, ale zdania są podzielone, w sumie za nowa platforma żeby jeszcze były jakieś sprawdzone informacje na temat OC.

 

@oliwer21

nom SPI niestety po odpaleniu 1M crasciach!e platformę, ale to nic dziwnego, bo napięcie jest potężne i tym samym pobór energii ogromny.

 

@Michaelius

Miałem na początku wrzucony BOX, i w idle jakieś 25 stopni w stressie 40 bez OC.

więc podejrzewam że przy porządnym złojeniu OCCT + linx + intel burn to na 5 GHz BOX mógłby nie wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, skoro chipset H67 nie wspiera OC CPU, to po co asus w P8H67 daje:

 

Overclocking Features

Precision Tweaker

- vCore: Adjustable CPU voltage at 0.005V increment

- vCCIO: adjustable I/O voltage at 0.005V increment

- vDRAM Bus: 190-step DRAM voltage control

- vPCH: 190-step chipset voltage control

SFS (Stepless Frequency Selection)

- BCLK/PEG frequency tuning from 80MHz up to 300MHz at 0.1MHz increment.

Overclocking Protection

- ASUS C.P.R.(CPU Parameter Recall)

 

jaki jest tego sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuziu

 

@Michaelius

Miałem na początku wrzucony BOX, i w idle jakieś 25 stopni w stressie 40 bez OC.

więc podejrzewam że przy porządnym złojeniu OCCT + linx + intel burn to na 5 GHz BOX mógłby nie wystarczyć.

 

Nie bajaj lol takie temperatury na Boxie to chyba tylko jak masz z 10 stopni lub niżej w pokoju , u mnie mam kaloryfer wyłączony i w idle najchłodniejszy rdzeń ma 29 a najgorętszy 39

po minucie OCCT jest 53-63 w grach np. Mirros Edge po 2 minutach jest 41-52, na stocku to bałbym się dłużej OCCT już przy 4,5-4,6, na 4,4 pamiętam że w ciągu minuty najgorętszy

miał 78 stopni

 

Jak ktoś nie wie to na forum Msi pojawił się link do nowego CC, można już w nim zmieniać mnożnik pod Windowsem

http://www.megaupload.com/?d=0DGJYDFK

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest nowy bios 1.8B6 ,mogę wysłać na życzenie ,zmiany są spore ,vdroop jest bardziej dopracowany ,oc procka do 24/7 ustawiłem 5 ghz ,dla 1.5v ,temperatury trzymają się ok.Bclk się poprawiło cały czas sztywne 100mhz ,póki co płytka się nie nudzi ,dużo zabawy jest :D

 

Pozdrawiam

 

Starałem się szukać ale jednak nie udało mi się. Mógłbyś wysłać Bios na maila?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starałem się szukać ale jednak nie udało mi się. Mógłbyś wysłać Bios na maila?

 

trzymaj WyslijTo.pl - Za duży załącznik? Problemy z pocztą? WyslijTo.pl :))) Przesyłanie i hosting plików.

 

wgrywaj przed pendrive - zrób jako dysk botowalny ,a później wrzuć na niego pliki które wysyłam , nie wgrywaj m-flashem ,tylko z dosa

 

teraz mam mega Rock Stable 4.7GHz tyle że vCore 1.4V do tego użyć trzeba było mniejsze było stabilne do pojedynczego testu, najwidoczniej mam taka sztukę CPU marna oczywiście :D

 

Dodaję jeszcze 105 MHz dla szyny BCLK ,dobry wynik jak na ten model CPU :P

post-179777-0-89517000-1295138317_thumb.jpg

post-179777-0-80462500-1295138337_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymaj WyslijTo.pl - Za duży załącznik? Problemy z pocztą? WyslijTo.pl :))) Przesyłanie i hosting plików.

 

wgrywaj przed pendrive - zrób jako dysk botowalny ,a później wrzuć na niego pliki które wysyłam , nie wgrywaj m-flashem ,tylko z dosa

 

teraz mam mega Rock Stable 4.7GHz tyle że vCore 1.4V do tego użyć trzeba było mniejsze było stabilne do pojedynczego testu, najwidoczniej mam taka sztukę CPU marna oczywiście :D

 

Dodaję jeszcze 105 MHz dla szyny BCLK ,dobry wynik jak na ten model CPU :P

 

A testowałeś w grach więcej niż pół godziny nie zdziwię się jeśli się okaże że nie taki znowu super rock stable... U mnie tez sobie moge testować occt\super pi plus inne badziewia i niby jest stable a wystarczy starusieńki Operation Flashpoint czy NFSU żeby pojawiły się błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie tylko testowałem w programie obciążającym procesor, testy odbyły sie na wielokrotnym renderingu sceny z Cinebench R11.5 , + kilkanaście minut gry NFS Hot Pursuit 2010

 

Cały czas rozmyślam nad 5 GHz do 24/7 ale nie wiem czy coś się uszkodzi :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie tylko testowałem w programie obciążającym procesor, testy odbyły sie na wielokrotnym renderingu sceny z Cinebench R11.5 , + kilkanaście minut gry NFS Hot Pursuit 2010

 

Cały czas rozmyślam nad 5 GHz do 24/7 ale nie wiem czy coś się uszkodzi :)

 

Pozdrawiam.

 

Podkrecaj offsetem, proc pod winda bedzie dostawal 1.1v i nic mu nie bedzie. Minus jest taki, ze offset potrzebuje wiecej v, aby go ustabilizowac, ale proc dostaje te v tylko podczas maksymalnego obciazenia, co nawet w grach zdarza sie rzadko B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w MSI GD65 znajde to? :D póki co jest nie działająca usługa Intel C-State , C1E działa ,ale V jest takie same

 

Tak, poszukaj na dwoch poprzednich stronach jak to sie nazywa w MSI, bo mi sie nie chce :D

 

BTW po co krecisz szyna, wszedzie pisza, zeby jej nie ruszac, po co sie narazac dodatkowo, wystarczy, ze dajemy wyzsze vcore :)

 

Co do offsetu to wyglada to u mnie tak:

 

idle:

Dołączona grafika

 

super pi load:

Dołączona grafika

 

occt load:

Dołączona grafika

 

Z 5.0 chyba zrezygnuje. Bez offset leci mi na 1.5v stalym, ale caly czas daje mu w czajnik minimum 1.488v nawet jak nic procek nie robi, a zeby go ustabilizowac w offset musze dac 1.55v.

Mysle, ze nie warto go tak katowac dla 100MHz :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...