Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Asrock za 400 ma analogowa. Asrock za 510 ma cyfrowa. Asus za 580 ma cyfrowa.

Swoja droga MSI P67-C43 mozna teraz miec za 400.

 

A ten MSI ma manualną regulację prędkości wentylatorów obudowy z poziomu BIOS? (bo już się zaczynam gubić)

 

ps. możesz napisać model tych ASROCK'ów z analogowym/ cyfrowym zasilaniem?

 

i przejściówkę ATA->SATA do nagrywarki.

 

... a nie lepiej kupić za te paredziesiąt złociszy nową nagrywarkę na SATA? Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na H67 da się podkręcać, problem w tym, że słabo, wręcz symbolicznie... Tu macie przykład - HWBot - LINK. Jest tam też wynik z i5 2300, ktoś wyciągnął 2933MHz (czyli +133MHz). Przy czym trzeba podkreślić, że to tylko screeny z CPU-Z, więc pewnie nie było to stabilne... Wszystko potwierdził koziro z Overclock.pl (od niego mam linka), który próbował podkręcać na Foxconnie H67, ale nie był zbyt rozmowny :wink: . Podkreślił, że OC jest możliwe, ale w bardzo małym stopniu.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jajca. Prockow z K nadal jak na lekarstwo a w dodatku drozej niz na poczatku :lol2:

 

Żadne jajca..żadne jajca, tylko masakra :mad: Mam nadzieje, że skompletuje cały zestaw do wyjscia ivy bridge :-| Kumpel zamówił w pcp 6 stycznia Asusa P8p67 za 500zł i do tej pory nadal go mają w dostawie :lol2:

Procków prawie nie ma ,a jak są,to po 850-890zł :mad:

 

Problem w tym , ze procki i mobasy z hurtowni wysyłane sa po sklepach w ilosciach nie wiekszych niz pewnie 20 szt, to po odliczeniu potrzeb znajomych-znajomych i dalszych znajomych, to zostaje 5 sztuk do sprzedania.Popyt vs podaż... 1:0

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne jajca..żadne jajca, tylko masakra :mad: Mam nadzieje, że skompletuje cały zestaw do wyjscia ivy bridge :-|

marudzisz :wink: ja w w niedziele pogoniłem zestaw na S.775 i zamówiłem wieczorem nowe części a dziś już mam skompletowaną całość na S.1155 (włącznie z nową zapinką na chłodzenie CPU). Musisz lepiej kombinować :lol2: Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marudzisz :wink: ja w w niedziele pogoniłem zestaw na S.775 i zamówiłem wieczorem nowe części a dziś już mam skompletowaną całość na S.1155 (włącznie z nową zapinką na chłodzenie CPU). Musisz lepiej kombinować :lol2:

 

Nie mowie, że nie da sie kupic...mowie, ze nie da sie kupic tanio :angry: .W Emarket i5k kosztuje 760zl i to jest dobra cena-ale brak towaru.O Extreme4 za 505zł ,to w ogóle ciach!o wiedza jeśli chodzi o dostępność.Uparłem sie i nie kupie drożej -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marudzisz :wink: ja w w niedziele pogoniłem zestaw na S.775 i zamówiłem wieczorem nowe części a dziś już mam skompletowaną całość na S.1155 (włącznie z nową zapinką na chłodzenie CPU). Musisz lepiej kombinować :lol2:

 

Ciesze się, że płytka doszła. Montuj do kupy, ładuj beta biosa i jazda z koksem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że można czekać. w tej chwili dostępność jest słaba i nic tego nie zmieni.

zależy też ile czekania. czekać można nawet do marca, wtedy pewnie będzie jeszcze taniej ;)

 

BTW, 'hands-on' AssRock póki co pozytywnie. wygląda całkiem solidnie. z przydatnych rzeczy panel z USB3.0 na front w miejsce FDD (ale to już chyba wszyscy zainteresowani wiedzą).

 

szczególne podziękowania dla Radiergummi, za szybką i skuteczną pomoc w zdobyciu mobo B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info od gościa z intela, wszystko co jest na Polska dystrybucje jest już zarezerwowane... nie ma szans dostać teraz może pod koniec lutego ;P początek marca... mowa tu o 2600K. Jestem na 232miejscu wśród oczekujących chyba ;P, nie chce wiedzieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na H67 da się podkręcać, problem w tym, że słabo, wręcz symbolicznie... Tu macie przykład - HWBot - LINK. Jest tam też wynik z i5 2300, ktoś wyciągnął 2933MHz (czyli +133MHz). Przy czym trzeba podkreślić, że to tylko screeny z CPU-Z, więc pewnie nie było to stabilne... Wszystko potwierdził koziro z Overclock.pl (od niego mam linka), który próbował podkręcać na Foxconnie H67, ale nie był zbyt rozmowny :wink: . Podkreślił, że OC jest możliwe, ale w bardzo małym stopniu.

 

Na screenie widać że podkręcali przez fsb a mnożnik tylko x34. Nie da się ustawić wyższego? Na czym polega to ograniczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info od gościa z intela, wszystko co jest na Polska dystrybucje jest już zarezerwowane... nie ma szans dostać teraz może pod koniec lutego ;P początek marca... mowa tu o 2600K. Jestem na 232miejscu wśród oczekujących chyba ;P, nie chce wiedzieć :D

 

Ja zamówiłem za 620zł brutto 3x i5k i za nieco ponad 900zł brutto 1x i7k .Ciekawe kiedy będą dzwonić ze sklepu , że sie pomylili w cenie :lol2: Mysle ze w połowie lutego każdy z nas juz powinien swoj procek otrzymac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem za 620zł brutto 3x i5k i za nieco ponad 900zł brutto 1x i7k .Ciekawe kiedy będą dzwonić ze sklepu , że sie pomylili w cenie :lol2: Mysle ze w połowie lutego każdy z nas juz powinien swoj procek otrzymac.

 

raczej procka taniej niż intel sprzedaje nikt ci nie sprzeda :lol2:

 

no chyba ze na sb teraz są dotacje unijne :lol:

 

 

 

Najtaniej gdzie widziałem to pcprojekt ma 2500k za 820 na stanie...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie, zdarza wam się złapać zwiechę gdy jesteście w efi i coś przestawiacie?

 

Nie. Ale przypomniałeś mi śmieszną sytuacje z UEFI. Jak złożyłem sprzęt to od razu podłączyłem pod USB wszystkie rupiecie (mycha, klawiatura, drukarka, pad). Po pierwszym wejściu do UEFI nie mogłem poruszać się po menu ani myszką ani klawiaturą. Klawiatura w ogóle nie reagowała, a myszka latała jak zwariowana w prawym górnym rogu. Nie miałem w tym momencie możliwości nawet ustawienia dysków w tryb RAID, a co za tym idzie, nie mogłem postawić systemu. Chciałem się już brać za dosową aktualizację, ale na chwilę jeszcze odłączyłem wszystko z USB. Okazało się, że problem stwarzał mój wspaniały pad z allegro za 15zl. Po jego odłączeniu problem zniknął. Cała historia na p8p67. Teraz jestem ciekaw czy tym padem będzie można sterować w UEFI :lol2:

Edytowane przez B4zyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie, zdarza wam się złapać zwiechę gdy jesteście w efi i coś przestawiacie?

 

Mistrzu rozumiem, że odesłałeś tą płytę na wymianę gwarancyjną?

Bo pytasz o to już któryś raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako że sprzedałem już "bebechy" z C2D a mam już prawie komplet (mobas, ram i chłodzenie ) na SB mam pytanie do bardziej zorientowanych (może jakaś "dobra duszyczka" z dystrybucji odpowie :) ) Kiedy 2500k będą dostępne przez normalne (Action, AB, TechData itp) kanały dystrybucjii w Polsce. Bo co się do nich zadzwoni to w zależności kto odbierze to udziela innej odpowiedzi.... Oczywiście w cennikach wszyscy maja ale dostępność ZERO :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klami85 - jeszcze nie, czekam na poprawioną fakturę aby móc ją odesłać. Jeszcze się łudzę, że może nowy update biosu coś wniesie, a ma być w przyszłym tygodniu. Ten poprzedni, czyli 1253 miał niby pomóc z cold bootami, ale widzę że ludzie na hardforum piszą, że nie wszystkim pomógł, to może następny coś jeszcze wniesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej procka taniej niż intel sprzedaje nikt ci nie sprzeda :lol2:

 

no chyba ze na sb teraz są dotacje unijne :lol:

 

 

 

Najtaniej gdzie widziałem to pcprojekt ma 2500k za 820 na stanie...

 

No ale dyskutowac i spierać sie trzeba, bo na wygenerowanych fakturach pro forma mam cene brutto 620zł :.W regulaminie pisze ,że oboąwiazuje cena w momencie zamówienia a ja jako konsument nie musze wiedziec co to netto a co to brutto:)

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na screenie widać że podkręcali przez fsb a mnożnik tylko x34. Nie da się ustawić wyższego? Na czym polega to ograniczenie?

 

Ponoć nawet wersje K nie mają w pełni odblokowanego mnożnika na H67. Jak napisałem - nie znam szczegółów, wiem jedynie, że OC jest słabiutkie. Wygląda na to, że to po prostu wina chipsetu - na H67 każdy procesor staje się padaką... Wspomniany koziro napisał też, że na powietrzu lepsze wyniki niż w podanym linku jest bardzo ciężkie do osiągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie... Choć z drugiej strony na forach przyjęło się, że H67=brak OC, a prawda jest odrobinę mniej brutalna: H67=symboliczne OC :wink: .

 

Wygląda na to, że jeśli ktoś chce podkręcać procesor, nawet wersję nie-K, to powinien dopłacić do płyty z P67. Takie 500-700MHz na P67 to jednak spora różnica względem 100-200MHz (z dużymi trudnościami) na H67...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IN4.pl - FOXCONN prezentuje tanią płytę główną pod Sandy Bridge

 

Płyta główna FOXCONN H61MX pojawi się w sklepach w drugiej połowie lutego 2011 w cenie około 200 PLN brutto. Będzie można też kupić wersję H61MXV pozbawioną slotów PCI i tańszą o około 10 PLN.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ano właśnie... Choć z drugiej strony na forach przyjęło się, że H67=brak OC, a prawda jest odrobinę mniej brutalna: H67=symboliczne OC :wink: .

 

Wygląda na to, że jeśli ktoś chce podkręcać procesor, nawet wersję nie-K, to powinien dopłacić do płyty z P67. Takie 500-700MHz na P67 to jednak spora różnica względem 100-200MHz (z dużymi trudnościami) na H67...

 

I to niestety potwierdziło dlaczego płyty na P67 są drogie. Dopłacamy za możliwość OC, i nic poza tym.

 

Dużo taniej można kupić lepszą płytę na H67, tylko co z tego skoro nic się nie podkręci. mATX ASUSa na P67 kosztuje ponad 500 zł, a mają dużo tańsze konstrukcje na H67, niektóre mają lepszą sekcje zasilania (WTF?) i więcej bajerów. A odpowiednik tej mATX P67 kosztuje 150 zł mniej.

 

Totalny fail, gigantycznego minusa Intel teraz ode mnie dostał, bo to przegięcie po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...