Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

To drugie oczywiście.

Miesiąc Cię nie zbawi, a na kupnie i późniejszej sprzedaży 2400 stracisz około 100 zł...

Nie lepiej poczekać ten miesiąc i kupić 2500k i mobo z poprawionym chipsetem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potencjalnie dobra informacja:

ANOTHER UPDATE FROM ASUS:-

Dear Partner

As you know Intel have issued a press statement regarding the potential issue in up to 5% of sandy bridge boards on the market, please be aware this is not a definite fault in all boards, but up to 5% of boards may develop the fault.

We are currently confirming our official statement and plan of action and will update you accordingly

Thanks

Asus

\

 

ale

"Intel have discovered a bug that potentially could be a problem somewhere down the line. Although Intel have identified a possibility of some CPU degradation, this has not been expanded on as of yet. We see this as a short-term issue, and over the next few days we expect that a swapout procedure will be highlighted, until such times, please continue using your systems as normal."

 

Niby tylko 5% (wróżka wie ile naprawde) ale coś znowu mieszają z cpu degradacją... i jeszcze skoro dopiero co zidentyfikowali problem to jak mogą w ciągu kilku dni mieć już poprawione mobo na wymianę ???

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tylko 5% (wróżka wie ile naprawde) ale coś znowu mieszają z cpu degradacją... i jeszcze skoro dopiero co zidentyfikowali problem to jak mogą w ciągu kilku dni mieć już poprawione mobo na wymianę ???

 

5%? ... nie wydaje mi się. Przy takiej ilości nie lepiej dla Intela byłoby przemilczeć sprawę i te 5% reklamującym wymienić, niż od ręki tracić miliard $ ? ... owe 5% rozpłynęło by się po kościach (po prostu trochę podskoczyłby wsp. awaryjności płyt gł. i tyle). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To drugie oczywiście.

Miesiąc Cię nie zbawi, a na kupnie i późniejszej sprzedaży 2400 stracisz około 100 zł...

Nie lepiej poczekać ten miesiąc i kupić 2500k i mobo z poprawionym chipsetem??

 

Mogę poczekać tylko ,ze w ciągu tego miesiąca wątpię aby cena 2500k spadła. 2400 jest teraz za 650zl jak będzie później nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delay of new Sandy Bridge chips: Intel expects to begin delivering the updated version of the chipset to customers in late February and expects full volume recovery in April.

 

Read more: Intel's Sandy Bridge chipset flaw: The fallout | Nanotech - The Circuits Blog - CNET News

 

To tyle z mojej strony. Trzeba poczekać aż rumor ustanie, przynajmniej do końca tygodnia.

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toms nie przesadzaj, bo pół roku mogłeś jechać na 1156 / 1366 i od czasu jak pokazały się procesory na Sandy Bridge to plułbyś sobie w brodę, że pół roku kupiłeś 1156, a teraz wyszło 1155, które nie jest dużo droższe, a wydajniejsze i przy tym niesamowicie energooszczędne.

Dopiero teraz wyszła akcja z płytami, a do tej pory plułbyś sobie w brodę i pewnie byś wymienił 1156 na 1155 ze stratą. Poza tym i tak masz E8400, więc nie jest tak źle :P

 

Tak to można nawet teraz mówić, że lepiej poczekać te 11 miesięcy i kupić Ivy Bridge będą szybsze i energooszczędniejsze i do tego płytę na P77. Człowiek by nigdy nic nie kupił jak by tak na to patrzył.

 

Potwierdzam. Hurtownie wycofały wszystkie płyty na 1155.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na razie to i tak na nic by Ci nie wymienili. ;)

 

@sPiDeK

 

No właśnie o to chodzi. Nie wiem jak inni, ale ja już sporo czasu czekam. Odpuściłem 1366, potem 1156, a sb to akurat to co chcę kupić. W tej chwili i tak nic nie pozostaje, jak ... poczekać. :lol:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteście sami... Chciałem procka to oczywiście ich nie było. Płyty były dostępne, to stwierdziłem, że już poczekam ten tydzień by dostarczyli 2500k do Polski i kupię wszystko razem - i co, i co? <_< I teraz znowu płyt głównych nie będzie :angry:

Wy narzekacie, ale ja chciałbym narzekać posiadając C2D :-P

 

Z tego co zauważyłem to wycofali ze sprzedaży głównie Asrock'i, a Asusy i Gigabyte'y są nadal do kupienia

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od razu przy montowaniu sprzętu, podłączyłem do SATA6 i widzę, że dobrze zrobiłem ;) Teraz tylko czekać na informacje o wymianie płytki. Swoją drogą, ciekawe jak to rozplanują. Jeżeli dojdzie do masowych wymian płyt, to czy przyślą kogoś po nią z nową na wymianę, czy trzeba będzie oddać i czekać aż odeślą nówkę? Nie uśmiecha mi się czekać kilka (kilkanaście) dni bez sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dostawy, jak i produkcja, uszkodzonych chipsetów zostały wstrzymane. Pierwsze poprawnie działające układy, które Intel już wdrożył do produkcji, trafią do producentów pod koniec lutego, a pełna ich dostępność oczekiwana jest w kwietniu tego roku. Intel podkreśla, że chipsetu nie uda się naprawić programowo, konieczna będzie jego wymiana. Firma współpracuje z dystrybutorami w celu zapewnienia jak najsprawniejszej wymiany."

 

Zródło: benchmark.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@B4zyl - dzwoniłem do sklepu i dowiedziałem się, że zależy od producenta. Choć podobno właśnie ma być kurier z nową płytą i się wymieniacie plus jakiś protokół. Wyjaśni się za kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... moja płyta padła po 3 dniach, dziś mam dostać nową.

A widzę, że już kolejna wymiana się szykuje. :mur:

 

Na twoim miejscu bym nie narzekal :D i tak miales farta, ze juz wyslali... wolalbys zobaczyc sprzet za 2 miesiace? :D imho ci ktorzy kupili sa w conajmniej niezlej sytuacji. Intel do wszystkiego sie przyznal, takze nic nie bedzie trzeba udowadniac. Po prostu za rok oddajemy plyte na niezgodnosc do sklepu i bierzemy cos na p77, do czego maja pasowac nasze obecne procki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkNd! ma rację. Jak ktoś już kupił to lepiej na tym wyszedł bo ma sprzęt i raczej przez 2 miesiące mu nie klęknie a tak to by musiał czekać do kwietnia z zakupem. W najgorszej sytuacji pozostają teraz osoby które sprzedały stare platformy i nie kupiły nowej. Są teraz bez niczego ;/

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie. Ale jak sprawdzic czy ma sie walniety czipset? Ktos pisze ze SATA moze działac niepoprawnie? Co to znaczy? Ja akutat na SATA 2 mam dysk z magazynem wpiety i nagrywarke. Co sioe mmoze stac jak ma SATA 2 walniety? Dane z dysku mi znikną?? Czy będą ewentualnie błędy zapisu?

Do mnie wlasnie z Intela napisali ze czipsety sa walniete. Al;e bez zadnych konkretow. W sum ie ja mam 4 napedy i 4 porty SATA 6 ale lubie miec wszystko sprawne.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkNd! ma rację. Jak ktoś już kupił to lepiej na tym wyszedł bo ma sprzęt i raczej przez 2 miesiące mu nie klęknie a tak to by musiał czekać do kwietnia z zakupem. W najgorszej sytuacji pozostają teraz osoby które sprzedały stare platformy i nie kupiły nowej. Są teraz bez niczego ;/

 

 

Mają kasę którą mogą pomnażać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysyn: z tego co czytałem to po prostu komp przestanie widzieć te urządzenia, ale dane z dysków nie wyparują także tym bym się nie martwił.

 

siwyyy: o ile mają drugi komputer albo sprzęt służy im tylko do zabawy. Wtedy 2 miesiące można przeboleć bo o pomnażaniu 2k ciężko tutaj mówić.

 

Jeszcze pozostaje kwestia laptopów na SB, jeżeli tam jest ten sam problem to już trochę cięższa sprawa. Osobiście nie zgodził bym się na wymianę płyty tylko na wymianę całego sprzętu. To nie jest odkręcić dwie śrubki tylko rozebrać do golasa. Już tego nikt nie poskłada jak fabryka.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to gdzieś i zaraz coś kupie , bo procka mam mieć w czwartek-piątek i nie bede jak idiota wpatrywał sie w kompa bez płyty przez dwa miesiące :mad:

 

P.S Tylk oczy mi nie odmówia potem przyjęcia mobo jak kupiłem już po ogłoszeniu problemu.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padnie Ci port to na gware oddasz.

 

No dokładnie.Jeszcze zmajstruja cos z nowymi chipami i [gluteus maximus], nie oc bedzie <_<

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX nie odmówią bo niby czemu ?? Równie dobrze możesz o tym nie wiedzieć. Inna sprawa czy kupisz gdzieś tą płytę. Jedynie lokalne sklepy będą miały o ile nie sprzedały wszystkiego bo z polskich hurtowni zniknęły nawet pozycje z płytami na 1155 i wątpię że będą sprzedawali wadliwe egzemplarze do kwietnia.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi podać sklep w którym są dostępne procesory 2500K. Wszędzie problem z dostępnością :/

 

Bierz w emarket bo sprzedawca mówił , że mają by koncem tygodnia.Cena tez chyba najnizsza w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...