Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Już wczoraj pisałem, że sprawa jest śmierdząca. Aż dziw bierze, że znaleźli się naiwni, którzy kupili i przelali kase na konto tej "ogrodniczki". Ale głupich nie sieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa Panowie, asrocków nigdzie nie ma, zostały tylko w sklepie, który nazywa się jak klawisz komputerowy i jest w trójmieście. Tam zdrożały o 20złotych od wczoraj, a po przedzwonieniu do nich o dostępność płyt, dorzucili po 5min kolejne 50zł do ceny i tak się wkurzyłem że.... se podarowałem. Płacić za pro3 500złotych nie będe :lol2:

Ze sklepu we Wrocławiu gdzie mieli Pro3 za 410 też nie ma, jakaś serwisowa sztuka, nie chcieli sprzedać.

 

MSI, Gigabyte i Asusy są dostępne, ale prawdopodobnie w przeciągu paru dni spokojnie wszystkie sztuki znikną, a ceny mogą rosnąć. Kupować teraz albo czekać 2 miechy(i pewnie jeszcze czekać na premierę od AMD, bo konkurencja będzie).

 

Procesory myślę, że spokojnie niedługo będą dostępne w dużych ilościach i niskich cenach ze względu na dostawy i brak płyt głównych. Nie warto przepłacać ponad stówy, lepiej przeczekać tydzień. Tyle z moich szczegółowych 2 tygodniowych obserwacji ;)

 

P.S. Każdy miałby już komplet płyta + proc, gdyby nie pierwszy fail Intela i brak dostaw 2500k... ech.... A teraz płyt nie będzie, sorry, że się powtarzam, ale czuję się wych***ny

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam płytę od 2 tygodni (Asrock p67 ex4), tylko co mi po niej jak procków w rozsądnej cenie ciągle brak. 9 stówek to jednak znaczna przesada. Niech tak będzie jak piszesz, że za kilka dni będą bez problemu dostępne, bo na razie co tydzień przekładają termin dostawy.

No i ponad 3 tygodnie jestem bez kompa, bo napaliłem się na to SB i lga775 sprzedałem licząc na szybką przeprowadzkę na 1155. No i lipa.

Jak Intel mógł zrobić tak nieudaną i przedwczesną premierą nowej podstawki, w pale mi się nie mieści.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa Panowie, asrocków nigdzie nie ma, zostały tylko w sklepie, który nazywa się jak klawisz komputerowy i jest w trójmieście. Tam zdrożały o 20złotych od wczoraj, a po przedzwonieniu do nich o dostępność płyt, dorzucili po 5min kolejne 50zł do ceny i tak się wkurzyłem że.... se podarowałem. Płacić za pro3 500złotych nie będe :lol2:

Ze sklepu we Wrocławiu gdzie mieli Pro3 za 410 też nie ma, jakaś serwisowa sztuka, nie chcieli sprzedać.

 

MSI, Gigabyte i Asusy są dostępne, ale prawdopodobnie w przeciągu paru dni spokojnie wszystkie sztuki znikną, a ceny mogą rosnąć. Kupować teraz albo czekać 2 miechy(i pewnie jeszcze czekać na premierę od AMD, bo konkurencja będzie).

 

Procesory myślę, że spokojnie niedługo będą dostępne w dużych ilościach i niskich cenach ze względu na dostawy i brak płyt głównych. Nie warto przepłacać ponad stówy, lepiej przeczekać tydzień. Tyle z moich szczegółowych 2 tygodniowych obserwacji ;)

 

P.S. Każdy miałby już komplet płyta + proc, gdyby nie pierwszy fail Intela i brak dostaw 2500k... ech.... A teraz płyt nie będzie, sorry, że się powtarzam, ale czuję się wych***ny

 

Ja równiez szukałem,szukałem i w sklepie tym tez mieli Extreme4 , które podrożało ostatecznie o 100zł w ciągu godziny:( Co za chytrzy ludzie tam pracują...musza mieć hardcorowy system prowizyjny :lol2: Ostatecznie kupiłem Asusa pro za 619zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto poszukać najniższego CPU PLL i VTT bo te dwa napięcia ładnie zbijają temperaturę w stresie. U siebie jadę na CPU PLL 1,586V i VTT 0,856V.

 

Juz dawno pisalem zeby zjechac z tymi napieciami bo G* daja w wielu przypadkach ;)

Szczegolnie VPLL w dol o co najmniej 0.2V

VTT sie przydaje przy konfigach 4x4GB~~2200MHz+

Choc np. Jacekcz potrzebowal 1.16V na VTT by mu 5G cep robil stabilnie

U mnie VTT pomaga ale przy 5.5GHz B-)

Edytowane przez KUBA TM
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto poszukać najniższego CPU PLL i VTT bo te dwa napięcia ładnie zbijają temperaturę w stresie. U siebie jadę na CPU PLL 1,586V i VTT 0,856V.

 

O jakich różnicach piszesz?

Bo dla 2-3stC jak dla mnie szkoda czasu na zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KUBA TM

Dałem Ci plusa, żeby nie było widać minusów :P

 

@dr_Misiek

Gratulacje :D Ja swojego sprzętu spodziewam się w przyszłym tygodniu całego.

 

@Popiół

No właśnie ja dzisiaj kupiłem jeszcze AsRocka Extreme4 za 530 zł. A po godzinie patrzę na post JeJoX'a, który pisze, ze już po 599 zł...

Przesadzają z ceną. A tyle zawdzięczają naszemu forum... Dzięki PurePC.pl mają 2 razy więcej obrotu niż normalnie. A tak się nam odwdzięczają...

 

 

Ale mi się jeszcze udało i AsRock P67 Extreme4 jest w drodze do mnie. Kurier już go ma :)

 

 

A co do akcji na allegro z ogrodniczką, która wyhodowała i5 2500k, to sam miałem kupić,

bo cena niesamowicie okazyjna. Ale ostatecznie zdecydowałem się na emarket.pl i jutro / pojutrze mają mieć dostawę :)

Cenę mają przyzwoitą, więc warto brać / zamawiać :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do emarketu i 2500k to obiło mi się o uszy, że:

 

emarket podał, ze procesory mają mieć na początku przyszłego tygodnia.

Mam jednak nadzieję, że będą mieć dostawę w tym tygodniu bo znowu czekać do następnego to mi się nie za bardzo uśmiecha. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt poskładany.

Odpalam instalke WIN XP PRO i w momencie gdy powinno się wybierać dysk instalacyjny jest BLUE SCREEN, myślałem że to może 8GB ram za dużo dla XP (starsi użytkownicy może pamiętają podobny problem miał Win98/SE), ale 4 GB i to samo. Co może być przyczyną ??

Na razie leci W7, ale ciekawi mnie co jest na rzeczy.

XP to taka "furtka bezpieczeństwa" na wypadek jakby coś się stało głównemu systemowi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pikny widok...

... cieszy oko i nie tylko :wink:

 

Zabieram się za składanie :razz:

 

Bys BATCH pokazal a nie... ;)

 

@aimless

 

Dzieki.

Wiadomo, ze nie zalezy mi na plusach czy minusach

Te bezpodstawne dawanie minusow z poczatku irytuje ale coz...

Trzeba sie przyzwyczaic do trolli (w koncu to ich pozywka)

Edytowane przez KUBA TM
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do emarketu i 2500k to obiło mi się o uszy, że:

 

 

 

Mam jednak nadzieję, że będą mieć dostawę w tym tygodniu bo znowu czekać do następnego to mi się nie za bardzo uśmiecha. :rolleyes:

 

 

@Blues

Gadałem dzisiaj z kolesiem z emarketu. Powiedział, że jeśli Intel nie zawali dostaw to będą mieli jutro albo w piątek.

 

W czwartek,piatek , to one maja byc u dystrybutora i on bedzie je rozsylal poniedzialek,wtorek.

 

 

Procki od ogrodnika:Uwaga Oszust!!Mam nadzieje, ze nikt z Was sie nie skusil na tego chwasta.

Intel Core i5-2500K od ekonatura - Forum PCLab.pl

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt poskładany.

Odpalam instalke WIN XP PRO i w momencie gdy powinno się wybierać dysk instalacyjny jest BLUE SCREEN, myślałem że to może 8GB ram za dużo dla XP (starsi użytkownicy może pamiętają podobny problem miał Win98/SE), ale 4 GB i to samo. Co może być przyczyną ??

Na razie leci W7, ale ciekawi mnie co jest na rzeczy.

XP to taka "furtka bezpieczeństwa" na wypadek jakby coś się stało głównemu systemowi :D

 

Ile bys nie włożył i tak system 32bit bedzie widzial 3GB max.

 

Przyczyną Blue jest to że masz włączone AHCI w biosie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neo2006 - Rzeczywiście włączone AHCI, ale jeszcze przed zakupem czytałem na jakimś forum że ktoś miał to wyłączone i miał problem więc zwróciłem uwagę na to aby te opcje włączyć :blink:

Jakoś przeżyję bez XP :-P

 

KUBA TM - Pokazać batch, toż to rozpusta by była :lol2:

 

aaaaa maaasz :D

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowales wylaczyc jak rozumiem? To znany problem AHCI na XP. Na google znajdziesz rozwiazanie. Sam mam xp i win7.

 

Co do eko-natura to nie wiem jak trzeba byc glupim by wplacic kase z gory. Wystarczylo przejrzec inne przedmioty tej kobiety i skontaktowac sie. Allegro tez zawinilo brakiem dobrych zabezpieczen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 5.0 OMG zatem czas szukać innej sztuki :lol2:

 

A tak na poważnie to za konkretne OC zabiorę się jak zwoduje zestaw.

Właśnie dziś postanowiłem troche przebudować stare WC (takie tam kosmetyczne zabiegi, wymienić węże na nowe, zajrzeć do pompki itp :rolleyes: ), do weekendu powinno być gotowe.

 

Qrcze spodziewałem się 100x57 przy 1.5V, a tu taka wróżba :angry:

 

Rozumiem że bath podpowiwada że raczej 100x57 będzie niemożliwe :sad:

 

 

 

Moja kryształowa kula-szpiegula o imieniu GOOGLE podpowiada mi że ktoś z prockiem o takim samym batchu na niejakim GIGABAJCIE P67A-UD5 wycisnął 5.0GHz przy 1.488V

 

L038B789 - 5.0Ghz 1.488v / Gigabyte P67A-UD5

 

http://i4memory.com/f55/intel-core-i5-2400-2500-2500k-core-i7-2600-2600k-batch-numbers-list-27701/

Edytowane przez dr_Misiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze same nieszczęścia mnie spotykają przy tej wymianie :angry:

 

Najpierw się spaliła karta graficzna, a była bardzo zdolna 912MHz przy 1.075V (obecna 1,188V potrzebuje do 900MHz), teraz procesor który również nie rokuje na konkretne OC, ech chyba spowrotem włożę do kompa korka E8400 i GTX260 :lol2:

 

A teraz spójrzcie na poniższe foto czy to normalne, czy jakiś błąd ??

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...