Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

A tam, po prostu skapy 2x traci :P zamowil po magicznych cenach i go zwodzili, chociaz gdzie indziej sprzet byl dostepny.. ale trzeba bylo dac 50-100 zl wiecej :P

 

Trochę racji w tym jest. Ja za swojego dałem 810zł chociaż można było taniej w jakichś sklepach krzakach. Tylko po co potem się użerać i tracić nerwy. Ale każdy robi jak uważa i to jest indywidualna sprawa.

 

edit:

Mam pytanie, testuje procka z offsetem, czy linx starczy do sprawdzenia stabilności czy jeszcze innym programem poteścić.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jak piszecie - najbardziej dobija fakt, że w Niemczech to są od ręki, a w Polsce nie dość, że drożej to jeszcze trzeba miesiąc czekać.

 

 

No ale co się dziwisz. Intel ograniczył również dostawy procków, więc w Niemczech też pewnie zabraknie, albo będzie mało. Kwestia czasu. A że Polska to Polska to my jako jedni z ostatnich dostaniemy te procki. Sprzedawcy korzystają z okazji i windują ceny. Aż mnie korci by kupić w Niemczech, ale nie wiem co za sklep wybrać Nie znam w ogóle. Będe musiał to jeszcze przemyśleć. Wolałbym teraz kupić procka w obawie że potem mogą jeszcze bardziej zdrożeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym teraz kupić procka w obawie że potem mogą jeszcze bardziej zdrożeć.

To zamów w emarket.pl

Tam masz gwarancję ceny. Teraz to ceny mogą iść nawet o 200 w górę, a ja mam zarezerwowaną cenę 777 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co się dziwisz. Intel ograniczył również dostawy procków, więc w Niemczech też pewnie zabraknie, albo będzie mało. Kwestia czasu. A że Polska to Polska to my jako jedni z ostatnich dostaniemy te procki. Sprzedawcy korzystają z okazji i windują ceny. Aż mnie korci by kupić w Niemczech, ale nie wiem co za sklep wybrać Nie znam w ogóle. Będe musiał to jeszcze przemyśleć. Wolałbym teraz kupić procka w obawie że potem mogą jeszcze bardziej zdrożeć.

 

Znajomek zamawial z hardwareversand.de - Startseite i doszlo. Maja dosc dobre opinie na necie, tj firma istnieje i dziala :)

 

http://www4.hardwareversand.de/articledetail.jsp?aid=42958&agid=1617

 

Nikt nie pomoze mi z tym Linx'em i wyjasnieniem dlaczego dostaje mniej GFloops na wiekszym taktowaniu. Ktos testowal to u siebie?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomek zamawial z hardwareversand.de - Startseite i doszlo. Maja dosc dobre opinie na necie, tj firma istnieje i dziala :)

 

hardwareversand.de - Artikel-Information - Intel Core i7-2600K Tray, LGA1155

(...)

No może i są dostępne, ale cena normalna, jak wszędzie. Koledzy tutaj polują na jakąś okazję (nierealną rzekłbym) i wolą zapłacić niższą cenę i czekać. Co ciekawe procki w UK są praktycznie ciągle dostępne i cena się w ogóle nie zmieniła od premiery.

 

Co do LinX'a to może dzisiaj obadam sprawę chociaż przy 4,8GHz mam jakieś 68GFlops :lol: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zamów w emarket.pl

Tam masz gwarancję ceny. Teraz to ceny mogą iść nawet o 200 w górę, a ja mam zarezerwowaną cenę 777 zł :)

 

 

Jakbyś czytał moje poprzednie posty to pewnie byś wiedział, że już zamówiłem w emarket we wtorek, ale szczerze wątpię by je zrealizowali. Widocznie zajarzyli, że dali za niską cenę i biorąc pod uwagę trudną dostępność mogą robić problemy. Nie zdziw się jak nam anulują zamówienia ;) Ja mam zamówienie na 785 zł i status od 3 dni ciągle ten sam W REALIZACJI. Zmieniają co chwile cenę o te pare złotych w górę procków, których nawet nie mają i to pewnie od co najmniej miesiąca. No ale zamówiłem i zobaczymy co z tym zrobią. Poczekam do końca przyszłego tygodnia i jak zrealizują to może kupię. 785 i darmowy odbiór we Wrocławiu. To za piękne by było prawdziwe. Więc pozostaje tylko czekanie lub kupowanie za granicą. Nie najgorszy wybór, ale w razie awarii pewnie musiałbym słać na swój koszt do Niemiec.

 

 

Kucyk troszkę drogo. Z tego co tu patrzę to wołają sobie 33 euro za przesyłkę do Polski :|

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil

Racja, nie zauważylem, że masz już zamówiony.

Też czekam do 10tego. Jak 10tego nie będą mieli (albo nie będzie 100% pewności, że np. 12ty, albo 13ty) to zamawiam z Niemiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może i są dostępne, ale cena normalna, jak wszędzie. Koledzy tutaj polują na jakąś okazję (nierealną rzekłbym) i wolą zapłacić niższą cenę i czekać. Co ciekawe procki w UK są praktycznie ciągle dostępne i cena się w ogóle nie zmieniła od premiery.

 

Co do LinX'a to może dzisiaj obadam sprawę chociaż przy 4,8GHz mam jakieś 68GFlops :lol: pzdr

 

Dokladnie. To jest smieszne :) Sklepy w Polsce mimo nie posiadania towaru, powystawialy procki z jakimis smiesznymi cenami z kosmosu typu 2/3 ceny rynkowej lol, zeby tylko wylapac frajerow i teraz beda czekac 3 miesiace na dostawe i w sumie nikt nie wie czy kiedykolwiek ja beda mieli :lol2:]

 

To zamowienie na 785zl to jest za 2600k? Jak tak to nikt ci tego w tej cenie nie sprzeda, nie w tym roku :lol2:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś czytał moje poprzednie posty to pewnie byś wiedział, że już zamówiłem w emarket we wtorek, ale szczerze wątpię by je zrealizowali. Widocznie zajarzyli, że dali za niską cenę i biorąc pod uwagę trudną dostępność mogą robić problemy. Nie zdziw się jak nam anulują zamówienia ;) Ja mam zamówienie na 785 zł i status od 3 dni ciągle ten sam W REALIZACJI. Zmieniają co chwile cenę o te pare złotych w górę procków, których nawet nie mają i to pewnie od co najmniej miesiąca. No ale zamówiłem i zobaczymy co z tym zrobią. Poczekam do końca przyszłego tygodnia i jak zrealizują to może kupię. 785 i darmowy odbiór we Wrocławiu. To za piękne by było prawdziwe. Więc pozostaje tylko czekanie lub kupowanie za granicą. Nie najgorszy wybór, ale w razie awarii pewnie musiałbym słać na swój koszt do Niemiec.

 

 

Kucyk troszkę drogo. Z tego co tu patrzę to wołają sobie 33 euro za przesyłkę do Polski :|

 

Emarket sa moim zdaniem w porządku i na pewno dostaniesz procka w cenie zamówienia-bez przesady.Faktycznie nie powinni wystawiać tego procka jesli go nie mają ale który sklep tak nie robi-chyba tylko proline.Cena sie zmienia, bo system aktualizowany jest 3x w ciagu dnia o zmiany kursów pary USD/PLN.

 

Druga sprawa, to sianie paniki o wzrostach cen procesorów-bujda siana w konkrentym celu.Nie dajcie sie też nabrac i przekonać, że 780zł za ten procesor to super hiper mega oferta, bo tak po prostu nie jest.Te procesory maja tyle kosztować, a kazda cena w okolicach 900zł jest wynikiem zerowej dostepności i naturalną chęcia zysku.

 

Dopiero do mnie dotarło , ze to był jeden z najdłuzszych tygodni w mojej historii oczekiwania i kupwoania sprzętu komputerowego ,bo dałem sie wciagnac w codzinnie sprawdzanie,szukanie,rozpytywanie o dostepnosc tego procka.I tak doszedłem do upragnonego "chill out and wait" bo przeciez jeszcze miesiac od premiery nie minął wiec nie dajmy sie ejdnak zwariowac

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takie spinanie się,że już musi być jest bez sensu. Sam miałem zakupić,ale że dostępność jest jaka jest, jeszcze te jazdy z chipsetami...więc podziękuje i poczekam na unormowanie cen,bo za frajer przepłacać kilku setek nie mam już zamiaru. Te 2 miechy trzeba przeczekać, innego wyjścia nie ma..

Edytowane przez Gr3gory
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się znudziło czekanie na dostawę 2500k po "uczciwej" cenie. Dziś wszedłem do esc i kupiłem po "bandyckiej".

Ostatecznie przekonał mnie dzisiejszy email od emarket, gdzie złożyłem zamówienie 2 tyg temu, że przez zamieszanie z płytami, nie wiedomo też kiedy będą zjeżdżać procesory.

Wieczorkiem zajmę się składaniem kompa do kupy i przykonam się czy takie niedopracowane jest to sb.

W każdym razie w esc problemów z zakupem nie ma. Wchodzisz, kupujesz i wychodzisz z małym kartonikiem za 9 stówek.

Ciężko mi przełknąć taką kwotę, ale cóż było robić. Czekać może ten, kto ma kompa na przeczekanie. A ja nie miałem, starego już dawno spezedałem, a od 2 tyg. zostałem z płytą pod sb, w którą nie było co włożyć.

Dla mnie nerwowy czas oczekiwania się skończył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się znudziło czekanie na dostawę 2500k po "uczciwej" cenie. Dziś wszedłem do esc i kupiłem po "bandyckiej".

Ostatecznie przekonał mnie dzisiejszy email od emarket, gdzie złożyłem zamówienie 2 tyg temu, że przez zamieszanie z płytami, nie wiedomo też kiedy będą zjeżdżać procesory.

Wieczorkiem zajmę się składaniem kompa do kupy i przykonam się czy takie niedopracowane jest to sb.

W każdym razie w esc problemów z zakupem nie ma. Wchodzisz, kupujesz i wychodzisz z małym kartonikiem za 9 stówek.

Ciężko mi przełknąć taką kwotę, ale cóż było robić. Czekać może ten, kto ma kompa na przeczekanie. A ja nie miałem, starego już dawno spezedałem, a od 2 tyg. zostałem z płytą pod sb, w którą nie było co włożyć.

Dla mnie nerwowy czas oczekiwania się skończył.

 

stary, po prostu kupiles proca po normalnej cenie, a wczesniej dales sie oczarowac przez sklepy promocyjnymi cenami na nieposiadany sprzet

 

mam nadzieje, ze sandy bedzie dobrze sluzyl, enjoy B-)

Edytowane przez kucyk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary, po prostu kupiles proca po normalnej cenie, a wczesniej dales sie oczarowac przez sklepy promocyjnymi cenami na nieposiadany sprzet

Jakiej normalnej... ESC.pl w momencie wyjścia procków miał cenę 810 zł chyba. Teraz ma 900. Więc gdzie tu normalność, skoro cena poszła o 90 zł w góre?

 

Zresztą zobacz sobie po ile stoi w Niemczech (link gdzieś w poście wyżej). Jakieś 20 sklepów ma w cenie poniżej 800 zł (w przeliczeniu z € na zł) i mają procki na stanie (tylko problem z przesyłką i gwarancją)

, a Ty mówisz, że 900 zł to normalna cena??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej normalnej... ESC.pl w momencie wyjścia procków miał cenę 810 zł chyba. Teraz ma 900. Więc gdzie tu normalność, skoro cena poszła o 90 zł w góre?

 

Zresztą zobacz sobie po ile stoi w Niemczech (link gdzieś w poście wyżej). Jakieś 20 sklepów ma w cenie poniżej 800 zł (w przeliczeniu z € na zł) i mają procki na stanie (tylko problem z przesyłką i gwarancją)

, a Ty mówisz, że 900 zł to normalna cena??

 

No daj spokoj juz...on go po prostu pocieszał :wink: a ESc miało je i po 799zł :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Jakieś 20 sklepów ma w cenie poniżej 800 zł (w przeliczeniu z € na zł) i mają procki na stanie (tylko problem z przesyłką i gwarancją)(...)

 

No to jak można kupować czy nie? :lol2: Esc ma takie ceny, a nie inne, bo jest to realny sklep taki w jakim można bułki rano kupić, a nie jakiś warehouse na zadupiu gdzie siedzi jeden obłąkany cieć i rozsyła paczki do klientów :lol2: 10% różnicy w cenie od premiery i mamy wielki płacz :D

 

Co do tego LinX'a to na szybko stestowałem i u siebie mam coś takiego winxp32:

4,0GHz 57GFlops

4,8GHz 68GFlops

4,8GHz HT 47GFlops (pewnie taki wynik, bo procek nie ma 8'miu rdzeni :D )

5,0GHz 71GFlops

U mnie wygląda na poprawne skalowanie, pomijając niskie wyniki :wink: pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej normalnej... ESC.pl w momencie wyjścia procków miał cenę 810 zł chyba. Teraz ma 900. Więc gdzie tu normalność, skoro cena poszła o 90 zł w góre?

 

Zresztą zobacz sobie po ile stoi w Niemczech (link gdzieś w poście wyżej). Jakieś 20 sklepów ma w cenie poniżej 800 zł (w przeliczeniu z € na zł) i mają procki na stanie (tylko problem z przesyłką i gwarancją)

, a Ty mówisz, że 900 zł to normalna cena??

 

hardwareversand.de - Artikel-Information - Intel Core i5-2500K Box, LGA1155

 

222.76euro * 3,8571* = 859.20zl

 

czy 900zl porownujac do tego to duzo? tak! jezeli ktos jeszcze chce kupic waciki

 

*Tabela kursów 24/C/NBP/2011 z dnia 2011-02-03 obowiązująca od dnia 2011-02-04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej normalnej... ESC.pl w momencie wyjścia procków miał cenę 810 zł chyba. Teraz ma 900. Więc gdzie tu normalność, skoro cena poszła o 90 zł w góre?

 

Zresztą zobacz sobie po ile stoi w Niemczech (link gdzieś w poście wyżej). Jakieś 20 sklepów ma w cenie poniżej 800 zł (w przeliczeniu z € na zł) i mają procki na stanie (tylko problem z przesyłką i gwarancją)

, a Ty mówisz, że 900 zł to normalna cena??

 

 

No 90 zł piechota nie chodzi. Do tego muszę doliczyć koszty przesyłki, bo oczywiście produkt jest za tani by go objąć promocją "1zł". Zdzierają i tyle. Nie mówię tu tylko o tym sklepie, ale o Deni to samo.

 

 

Wziąłbym nawet teraz, ale w tydzień chyba cena nie podskoczy, a jak nawet to dam sobie w ogóle spokój i wezmę ściągnę z Niemiec. Ale to dopiero w przyszłym miesiącu. Nie będę musiał się martwić o dostępność i zbyt wygórowaną cenę. Niektóre sklepy w Niemczech mają sporo sztuk na magazynie i racz wątpię, by mieli problemy z dostawa w przyszłym miesiącu. To nie Polska. Co do płyt to jest jeszcze możliwość kupna na Allegro tego co jeszcze zostało. Problem jest w tym, że małe są szansę, że nawet w marcu się pojawią u nas poprawione płyty. Tak więc możliwe, że ściągnę płytę z procesorem.

 

 

p.s ktoś się wybiera do Niemiec w Marcu ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poskładałem wszystko do kupy i o dziwo DZIAŁA :-) Profilaktycznie dyski i nagrywarkę podłączyłem pod sata3. Asrock ex4 posiada 4 takie porty, więc nawet jeden został nawet wolny.

Pierwsze wrażenie pozytywne. Njaważniejsze, że komputer włącza się i bootuje bez problemów. Niby powinno być to normą, ale tyle się tu naczytałem o problemach, że w każdej chwili oczekiwałem jakiegoś odchyłu.

Nawet systemu nie reinstalowałem po lga 775, chociaż pewnie by się przydało.

Na razie brak czasu na oc. W biosie wczytałem tylko odpowiedni profil dla pamięci i to wszystko. Przez resztę opcji trzeba się będzie przekopać.

Jak sprawdzałem, to mnożnik w Windzie zmienia się automatycznie w zakresie od 16 do 37 (czemu nie do x33?), chociaż wszystko mam na auto.

Trochę wysokie wydają mi się temperatury w idle - 39-40*C. 10 minut Linxa i temp. skacze do 53* na najcieplejszym rdzeniu.

Pewnie będę musiał poprawić chłodzenie, tylko to SilentiumPC Fortis ciężko się montuje i dziś sobie odpuszczam.

2 godziny bez zwisu, czy freezu w Windzie uznaję za sukces ;-)

Jutro wrzucę najnowszy bios i pobawię się w oc. Pozdrawiam.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest max bezpieczne napiecie dla RAM wg. Intela? Oraz czy ktos spotkal sie z okresowym losowym zawieszaniem sie kompa? Tj. dzwiek sie scina i komputer wogole nie reaguje (nawet lampki caps lock sie nie gasza). Wszystko lata na stockowych ustawieniach. Jedynie ram zamiast 1,65 ma 1,5v lub 1,57v (powyzej na zolto w biosie asusa, wiec nie kombinuje) na 1333mhz i dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalem 1.65v i podczas kopiowania plikow zwiecha... Tak wiec chyba nie ram. Wszystkie dyski podpiete pod SATA3. Nieraz system zawiesza sie gdy odejde od komputera i nic na nimk nie dziala. Podczas zwiechy w glosnikach pojawia sie jakies 'syczenie' (nie wiem jak to nazwac). Sam juz nie mam pomyslow. :sad: Najlepsze to ze narazie podczas grania nie mialem takich akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...