Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak już wiem zaglądnąłem na stronę asusa i do dołączonej książeczki B-)

Podczas pierwszego podłączania doczytałem tylko że niebieskie to 3.0/3.0 a szare to 6.0, a są jeszcze granatowe ale przyjąłem że to też pewno 2.0/3.0 a tu się okazuje że to też 6.0 tylko obsługiwane z innego kontrolera, a konkretnie nie z P67 a dołączonego Marvell® 9120, tak że sytuacja opanowana :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby podać jakieś konkrety w kwestii wpływu zmniejszenia napięć VCCIO i CPU PLL na temperatury?

 

U mnie zjechałem z CPU PLL do 1.5v, a VCCIO 0,95v.

Proc puszczony na 5.0GHz przy CPU voltage 1.35v.

Po kilku próbach stwierdzam, że wyniki są w granicy błędu pomiarowego ok 2stC.

Generalnie mam 59-61stC podczas Linxa, niezależnie od napięć CPU PLL i VCCIO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kkNd!

Nie bądź taki optymistyczny.

Problem z tymi chipsetami polega na tym, że jeden kondensator (chyba, albo inna część płyty głównej) podaje na slot SATA II zbyt wysokie napięcie co przy dłuższym użytkowaniu może spowodować uszkodzenie sprzętu...

Tu właśnie chodzi nie tylko o błędy odczytu, ale o zbyt wysokie napięcie na slotach SATA II, które mogą uszkodzić dyski / napędy DVD itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podaje większe napięcie to może uda się podkręcić uzyskiwane prędkości np.: SATAII 3.0 @ 3.9 albo jeszcze więcej :lol2:

Trzeba będzie poszukać "zdolnego" HDD :lol2:

 

Taki żarcik dla rozluźnienia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kkNd!

Nie bądź taki optymistyczny.

Problem z tymi chipsetami polega na tym, że jeden kondensator (chyba, albo inna część płyty głównej) podaje na slot SATA II zbyt wysokie napięcie co przy dłuższym użytkowaniu może spowodować uszkodzenie sprzętu...

Tu właśnie chodzi nie tylko o błędy odczytu, ale o zbyt wysokie napięcie na slotach SATA II, które mogą uszkodzić dyski / napędy DVD itp.

 

Na portach SATA II nie ma 'napięcia'. Masz tam tylko sygnał transmisji danych. Uszkodzeniu mogą ulec 'bieżące' dane, a nie wcześniej zgromadzone na dysku.

Problem z mostkiem polega mniej więcej na tym, co podanie zbyt wysokiego napięcia zasilającego na CPU.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The problem in the chipset was traced back to a transistor in the 3Gbps PLL clocking tree. The aforementioned transistor has a very thin gate oxide, which allows you to turn it on with a very low voltage. Unfortunately in this case Intel biased the transistor with too high of a voltage, resulting in higher than expected leakage current. Depending on the physical characteristics of the transistor the leakage current here can increase over time which can ultimately result in this failure on the 3Gbps ports. The fact that the 3Gbps and 6Gbps circuits have their own independent clocking trees is what ensures that this problem is limited to only ports 2 - 5 off the controller.

 

nie da sie tego weryfkiowac na podstawie numeru seryjnego bo wada jest na tak podstawowym poziomie ze dotkniete sa nia wszystkie chipsety. Kwestia czasu

 

żródło: AnandTech

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wreszcie zalozylem TRUE120 na SB :lol: Jeszcze tylko jak znajde czas to zarzuce osprzet na GTX'a. Przy wymianie zauwazylem ze boxowe chlodzenie strasznie rozrzuca cieplo wokol siebie. Dodajac do tego blisko polozony ram, tak wiec mozliwe ze to wplywalo na zwiechy. Narazie linx na stockowych taktach i wygrzewanie pasty - max 49*C na 4 rdzeniu, linx przy wyl HT.

 

Skusilem sie na IC Diamond 7 i musze powiedziec ze kijowo sie naklada ta paste. Dopiero pomoc suszarki do wlosow pomogla z jej nalozeniem <_<

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie skromne 4,5GHz bez ruszania jakichkolwiek ustawien (jedynie ram ustawiony na profil XMP) i przy linx'ie wg. cpu-z 1,366v, temp. 1 rdzen 62-63*C, reszta 70*C - i tutaj nie wiem czy zle rozprowadzilem paste, czy tez to wina czujnika temp. Jeszcze musze rozkminic jak zmniejszyc napiecie procka przy ofsecie ;p

 

Stabilnosc lepiej sprawdzac linxem z HT czy bez? Bo narazie Cisne bez :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodzilo o testowanie z wlaczonym lub wylaczonym HT :wink: Tutaj kilka minut z Linx'a, zaraz sciagne OCCT

 

 

 

Da sie zmniejszyc napiecie dla procka z aktywnym ofsetem?

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chcę w najbliższym czasie kupić płytę na 1155.

niestety, biorąc pod uwagę to co piszecie o problemach z portami sata trochę mnie ostudziło.

czy są obecnie na rynku plyty wolne od tej wady? jeśli tak to które.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Należy poczekać przynajmniej do kwietnia. Obecnie sprzedawane płyty są obarczone tą wadą, a sklepy, które mimo wszystko je sprzedają, robią to wbrew decyzji Intela o wycofaniu WSZYSTKICH płyt z rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma płyt wolnych od tej wady bo wszyscy producenci używali do ich produkcji wadliwych chipsetów P67/H67 dostarczonych przez intela.

wolne od wad płyty będą dostępne dopiero w marcu/kwietniu.

możesz poczekać do tej pory lub próbować kupić teraz i liczyć na wymianę płyty na taką bez wad kiedy te będą już dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oraz czy ktos spotkal sie z okresowym losowym zawieszaniem sie kompa? Tj. dzwiek sie scina i komputer wogole nie reaguje (nawet lampki caps lock sie nie gasza). Wszystko lata na stockowych ustawieniach. Jedynie ram zamiast 1,65 ma 1,5v lub 1,57v (powyzej na zolto w biosie asusa, wiec nie kombinuje) na 1333mhz i dalej to samo.

 

Asus P8P67 Hangs after being idle for some time - [H]ard|Forum ; Asus P8P67 Pro issue - Getting very close to returning it - Page 5 - [H]ard|Forum sporo osob ma takie jazdy... do tego jest chyba jakis problem z sieciowka intela, ktora zawiesza siec do ktorej komputer jest podpiety...

 

btw intel wydal nowe firmware do swoich dyskow ssd... wczesniej tez one mogly powodowac niestabilnosc :lol:

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma płyt wolnych od tej wady bo wszyscy producenci używali do ich produkcji wadliwych chipsetów P67/H67 dostarczonych przez intela.

wolne od wad płyty będą dostępne dopiero w marcu/kwietniu.

możesz poczekać do tej pory lub próbować kupić teraz i liczyć na wymianę płyty na taką bez wad kiedy te będą już dostępne.

 

To beda jaja z wymianami .Ja podziekuje. Raz kozie smierc. Szczesliwy posiadacz Biostar TP67XE http://img684.imageshack.us/img684/3121/obrazekew.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na portach SATA II nie ma 'napięcia'. Masz tam tylko sygnał transmisji danych.

4ty akapit:

 

Problem polega na tym, że tranzystor odpowiedzialny za komunikację 3 Gb/s wyposażony jest w zbyt cienką bramkę izolacyjną,

co może prowadzić do wyższych niż przewidziane, wartości prądu upływu.

W zależności od fizycznych właściwości tranzystora prąd upływu może zwiększać się z czasem.

Nie szukałem już tego, ale się przypadkowo natknąłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...