Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu maja byc drogie skoro intel chce za nie 15$ wiecej niz za zwykle?

Mysle , ze doplaty wyzszej niz 60-80 zeta raczej nie bedzie.

 

Trzeba by było zapytac zwykłego kowalskiego , którego by wybrał znając tylko informacje"wersje 2500k mozna podkręcać".Z naszego punktu widzenia prawie kazdy dołożyłby 60zl -100zł aby miec możliwość podkręcania.Pisalismy , że mała różnica cenowa miedzy wersjami 2500 a 2500k itp. mocno ograniczy sprzedaz tego pierwszego.Ale tak naprawde, to nie ma sie nad czym rozwodzic dopóty dopóki ta różnica bedzie mała-im mniejsza tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowy kowalski nie kupuje procesora za 1000 zl ;) wezma je zajawiency i ludzie ktorzy tak jak ja dlugo czekali ze zmiana platformy :D powinno starczyc ;)

 

Kowalscy z racji dochodu z praw marketingowych do używania ich nazwiska sa bogatymi przedstawicielami klasy średniej , którym syn marudzi ,że chce miec nowy komputer i ma byc super szybki,super wydajny....żeby koledzy w szkole zazdrościli i żeby kaśka chciała chodzić pod ręke.

Schodzimy trochę z tematu więc dopisze, że faktycznie procki będa dość drogie i gdyby nie fakt sprzedaży Q9650 w złodziejskiej cenie, to bym poczekał na kolejna zmiane procesu technologicznego :wink:

I jeszcze taka ciekawostka:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Tajemnicze_pudelko_z_ogromna_plyta_glowna-32363.html

Raczej żart niż cos co faktycznie będzie w sprzedaży.

 

Edit:

 

znamy cene i5-2500k w UK.188 pandów

http://news.softpedia.com/news/Intel-Sandy-Bridge-Core-i5-2500K-CPUs-Go-on-Sale-in-the-UK-173989.shtml

 

Biorac pod uwage, że mieli ich ograniczona ilosc, to mozna domniemywać, że cena była zawyżona wiec szczerze wierze, ze po premierze(hehe sie zrymowało) cena bedzie niższa.Jeśli w PL cene sztucznie wywindują to kliknę "bay now" zamiast "kup teraz". Ma też nadzieje, ze procki wpadły w odpowiednie ręce i recki posypia sie po świętach tak szybko jak igły z naszych choinek.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy żart ? Jak ma być na prawdę 2-procesorowa konstrukcja to gabaryty płytki będą o wiele większe niż standard ATX (HPTX) i wtedy takie pudło może faktycznie być potrzebne, bo jeszcze do pomieszczenia są akcesoria i inne dodatki.

Pudło od EVGA Classified SR-2 też jest wielkie.

 

Co do zablokowanych procków to miałem jednak cichą nadzieję, że to nigdy nie stanie się rzeczywistością. W sumie teraz ludzie mniej podkręcają niż kiedyś, dlatego dziwi mnie trochę polityka intela. Przecież dla przeciętnego gracza taki SB ~3,2-3,3ghz będzie wystarczający wydajnościowo do każdej gry.

 

Ja sam niedawno wymieniłem platformę z Q9400 na 750-ke, obyło się bez żadnej dopłaty także sprzęt pewnie trochę posłuży i o wymianie na "sandy" nie ma mowy. A jak już miałbym przesiadać się powiedzmy z jakiegoś c2d to bym celował w najniższy model SB, oczywiście 4-rdzeniowy, bo to teraz podstawa dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A jakim cudem ktoś zrobi dwuprocesorową płytę na 1155? Przecież nie da się. Dwuprocesorowe płyty będą na 1356, tak jak są na 1366.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

2011 to następca 1567, serwerowej podstawki (cztery kanały pamięci, więcej L3, więcej QPI). Następcą 1366 będzie 1356.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na 1356 będziesz miał PCI-E 3.0, kanał pamięci więcej, i przede wszystkim 6 i 8 rdzeni plus sporo więcej L3.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1356 będziesz miał PCI-E 3.0, kanał pamięci więcej, i przede wszystkim 6 i 8 rdzeni plus sporo więcej L3.

 

Hmm, no to nie wiem, czy warto mi w tej chwili przeskakiwać na 1155. Domyślam się, że raczej na tą podstawkę nie będzie niczego więcej niż 4c + ht? Wiele nie zyskam, poza trochę mniejszym poborem + ht, czyli jak dla mnie zmiana raczej słabo opłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba się wstrzymać z oceną, chociaż na początek to cena uczciwa nawet jak na komputronik. Zapowiada się, że na premierę hurtownie będą pękać w szwach i procków oraz mobasów nie zabraknie, a co za tym idzie cena szybko spadnie. Sprzedam moje graty i zrobię przesiadkę.

 

Moja poprzednia wymiana z X2 s.939 na C2D była wyjątkowo udana gdyż koszta wyniosły mnie jedynie 375zł (mobo, ram i proc). Teraz jednak niestety tak różowo już nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba się wstrzymać z oceną, chociaż na początek to cena uczciwa nawet jak na komputronik. Zapowiada się, że na premierę hurtownie będą pękać w szwach i procków oraz mobasów nie zabraknie, a co za tym idzie cena szybko spadnie. Sprzedam moje graty i zrobię przesiadkę.

 

Moja poprzednia wymiana z X2 s.939 na C2D była wyjątkowo udana gdyż koszta wyniosły mnie jedynie 375zł (mobo, ram i proc). Teraz jednak niestety tak różowo już nie będzie.

 

uczciwa cena to ok 800zł :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to nie wiem, czy warto mi w tej chwili przeskakiwać na 1155. Domyślam się, że raczej na tą podstawkę nie będzie niczego więcej niż 4c + ht? Wiele nie zyskam, poza trochę mniejszym poborem + ht, czyli jak dla mnie zmiana raczej słabo opłacalna.

 

Ale z drugiej strony ceny Q9650 sa kosmiczne , wiec doplata w twoim przypadku jakas wielka nie bedzie. A 6 rdzeni od intela o ile Bulldozer nie wstrzasnie rynkiem raczej 300$ kosztować nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sam nie wiem co robić. Właśnie jestem na etapie kompletowania sprzęta strice do grania. Zostać na q9650 i czekać na 1356 z nadzieją na jakieś 6c w ludzkiej cenie czy zmienić na 1155 4c+ht z wiedzą, że nic lepszego na tę podstawkę już nie będzie.

 

Na AMD jakoś nie liczę, że ich 8c zaskoczą Intela takt w takt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

btw kiedy ma sie pojawic s1356?

Teoretycznie w drugiej połowie 2011, ale to zależy od tego jak sprawnie będzie szedł proces 22 nm. Jeśli będzie bardzo dobrze, to możliwe że Intel pominie Sandy Bridge na 1356 i wypuści od razu Ivy Bridge, podobnie jak było z Clarkdale na 1156.

 

Ivy Bridge na 1155 ma pojawić się na początku 2012, więc wtedy wersje 1356 pojawiły by się równocześnie, albo nawet na koniec 2011.

 

Sporo Intel miesza, no ale własnie roczna strategia tick-tock na to pozwala, gdy coś idzie nadspodziewanie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyli nie opłaca się przesiadac z i720@4-4,2 na SB 2600K?

 

Całkowicie bez sensu, chyba że chcesz zmniejszyć rachunki za prąd, co przy normalnym użytkowaniu wyniesie kilkanaście złotych za rok. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sam nie wiem co robić. Właśnie jestem na etapie kompletowania sprzęta strice do grania. Zostać na q9650 i czekać na 1356 z nadzieją na jakieś 6c w ludzkiej cenie czy zmienić na 1155 4c+ht z wiedzą, że nic lepszego na tę podstawkę już nie będzie.

 

Na AMD jakoś nie liczę, że ich 8c zaskoczą Intela takt w takt.

 

Odpowiedz sobie na to pytanie korzystając z mojego przykładu.Też miałem Q9650 i sprzedalem za 850zł,płyte za ok 600zł i ramy za 260zł.W chwili obecnej jest moim zdaniem najlepszy moment na sprzedaz s.775 ,bo za pol roku wszyscy beda szukac juz klockow z wyzszej platformy i ciezko powiedziec za ile bedzie sie dało sprzedać quada.Nie żałuje, ze sprzedałem bo dopłacę tylko do nowej karty graficznej.Jsk bedziesz czekał, to okaże sie , że bedziesz musiał zbyt wiele dopłacic do 1356 i i tak zdecydujesz sie na 1155, do którego bedziesz musial doplacic wiecej, bo twoje klocki nie beda miec juz takiego wzięcia.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sam nie wiem co robić. Właśnie jestem na etapie kompletowania sprzęta strice do grania. Zostać na q9650 i czekać na 1356 z nadzieją na jakieś 6c w ludzkiej cenie czy zmienić na 1155 4c+ht z wiedzą, że nic lepszego na tę podstawkę już nie będzie.

 

Na AMD jakoś nie liczę, że ich 8c zaskoczą Intela takt w takt.

 

Moim zdaniem dopiero po oficjalnych testach będzie można w pełni ocenić wydajność i sensowność przesiadek. Trzeba czekać póki co.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego nowego chcecie sie dowiedziec ;) zegar w zegar slabszy nie bedzie, a kreci sie pod 5 ghz. Jezeli komus nie wystarcza obecny procesor to nic wydajniejszego nie znajdzie i tyle. Ja bardziej sie zastanawiam nad sensem doplacania do 2600K, mozna sie spodziewac jakiejs roznicy w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...