Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

A to przelaczenie bedzie nam cos dawac?

Czy bedzie w stanie kompletnie wygasic dedykowana karte grafiki tak jak w laptopie ?

 

A czy chipset h67 nie dawał już takiej możliwości? Tzn. żeby w 2D karta PCI-e była wyłączana i nie kręciła wiatrakiem w ogóle? Np. w płycie Asus P8H67-V? Pytam bo nie wiem czy dam rade się wstrzymać z zakupem MOBO do wyjścia chipsetu Z68.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was działa 2500k 24/7?Ja w chwili obecnej mam 4.4Ghz Vcore 1.21 i myśle , ze to w zupełności wystarczy.

 

5.0GHz@1.35v 24/7 (prawie) i przez cały czas działa sobie BOINC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie generalizuj i nie bierz pod uwage aplikacji z ktorych Ty tylko korzystasz. Jest wielu ludzi ktorzy korzystaja nie tylko z gier i roznica nie bedzie wynosila 5%... ;)

Ale prawda... Skoro nie potrzebuje to zakup 2500K jak najbardziej trafiony bo co tu innego kupic w tej cenie :lol2:.

 

Nie generalizuje. Przeglądając forum od tylu lat co już tutaj jestem, to widzę ile ludzi do czego wykorzystuje sprzęt. A i większość tych co mają 2600K to i tak kupione do benchów. ;)

A, i napisane większość, żeby znowu oburzenia nie było. :lol:

 

Mi akurat ht coś tam by dało więcej niż te 5%, ale wolę kupić 4x2500k niż 3x2600K. Co akurat już robię po woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taka zła ta kostaryka: 3049A306 . Ustawione tak szybko bez sprawdzania niższych vcore.Test Prime95-blend test.

 

Chłodzenie megahalems od kuziu'ego ma wprawdzie zje... podstawke <_< ale jakoś daje rade.Sa momentami spore skoki temp co widac w realtemp.Nie wiem czym są spowodowane.Chłodzenie jest ledwo letnie w momencie kiedy pokazuje temp rzędy 80*C

 

 

 

No to mam taki sam batch, płyta też Asus Pro - mógłbym Cię prosić o jakieś przykładowe ustawienia dla 5GHz? (np. prywatną wiadomością)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj po batchach na forach ręcznie. Google nie zawsze jest w stanie wykryć konkretny batch. Trzeba pogrzebać. Ja np. dostałem parę info o moim procku. Oprócz tego, że gość na tym moim batchu robił 4.6 ghz > 1.26v to jeszcze inny osiągnął 5.0 na 1.36v. Oczywiście to nie jest jakiś wyznacznik. Za dwa lub trzy dni się przekonam na ile stać tego procka.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam taki sam batch, płyta też Asus Pro - mógłbym Cię prosić o jakieś przykładowe ustawienia dla 5GHz? (np. prywatną wiadomością)

 

 

Ai Over. manual

BCLK 100

Turbo ratio: by per core x50

Internal pll overvoltage : ENBL

Memory:1600mhz

EPU-DSBL

Load Line Calibr:UltraHigh

Vrmfreq:manual

Vrm fixed frq:300

phase contrl:extreme

duty control:extreme

CPU CurCap:100%

Cpu Voltage:1.408

DRamV:1.35

VccsaV:auto

Vccio:1.2

CPU PLL:1.85V

PCHV:auto

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem co innego Vccio max 1,25v nawet moja MSI przy auto tak ustawia to napięcie przy oc, po drugie u mnie akurat jakimś cudem wpływała

(na biosie 1.4 przynajmniej), im wyższe taktowanie ram tym płyta podawała właśnie większe vccio przy nominalnym było niestabilnie - ale to oczywiście MSI, różne cuda z ta płytą są...

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nieco przesadziłeś z tym napięciem. 1,15V nie powinno się przekraczać. Poza tym już było mówione, że to napięcie nie wpływa na stabilność przy OC.

 

:blink:

Kto tak mowi i dlaczego?

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nieco przesadziłeś z tym napięciem. 1,15V nie powinno się przekraczać. Poza tym już było mówione, że to napięcie nie wpływa na stabilność przy OC.

 

spróbuj obsadzić 4x4gb na 1600mhz i zobaczysz że napięcie trzeba podnieść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w większości przypadkach można pozostawić na auto, różnice są zauważalne przy taktowaniach ramu 1866 albo 2133 ,cpu pll to samo takie napięcia na auto powinny śmigać albo niższym ,pll podniesione do 1.9v i procek nadal wymagał tyle samo napięcia co w przypadku pll auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie zgadza sie. Przy waszym domowym OC to moze i nie trzeba.

Pogon proca wysoko - kontroler dostaje po zadzie jak do tego memki wysoko puscisz wiec i VCCIO trzeba woltowac (rowniez przy nisko taktowanych memkach). Pogon pare procow mocno to zobaczysz o czym mowie.

PLL mozna obnizyc w miare mozliwosci ale nie bredzcie, ze VCCIO nic nie daje bo mnie krew zalewa.Kazdy proc jest inny, dlatego inaczej znosi podnoszenie napiecia.

Jeden z gulfow zeby sie krecic potrzebowal obnizenie VPLL na 1.45V a inni dawali wysoko nie sprawdzajac jak sie zachowuje nizej. Rozumiecie to? Nie i nie zrozumiecie.

Przeczytal jeden z drugim poradnik na XS i uwazacie, ze to co napisal kolo jest swiete.

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie zgadza sie. Przy waszym domowym OC to moze i nie trzeba.

Pogon proca wysoko - kontroler dostaje po zadzie jak do tego memki wysoko puscisz wiec i VCCIO trzeba woltowac (rowniez przy nisko taktowanych memkach). Pogon pare procow mocno to zobaczysz o czym mowie.

PLL mozna obnizyc w miare mozliwosci ale nie bredzcie, ze VCCIO nic nie daje bo mnie krew zalewa.Kazdy proc jest inny, dlatego inaczej znosi podnoszenie napiecia.

Jeden z gulfow zeby sie krecic potrzebowal obnizenie VPLL na 1.45V a inni dawali wysoko nie sprawdzajac jak sie zachowuje nizej. Rozumiecie to? Nie i nie zrozumiecie.

Przeczytal jeden z drugim poradnik na XS i uwazacie, ze to co napisal kolo jest swiete.

 

U mnie SB @ 5.4GHz śmiga do benchy przy PLL 1.5v :lol:

Inna sprawa, że w żaden sposób nie przekłada się to ani na stabilność, ani na temp. PLL 1.5v vs 1.8v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, niby kręcenie takie banalne na SB bo IMHO jest ale dopieszczanie ustawień już nie :wink:

Widzę częste spory userów którzy się na tym znają.

 

Jaki poradnik bo sporo ich się wysypało ostatnio polecacie do poczytania o kręceniu SB :wink:

 

Czytałem sporo ale właśnie często widać rozbieżności, głównie jeśli idzie o napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na każdym procu potrzebne są róźne wartości v

na procu z jednego batcha cpu pll wystarczyło 1,5V

a na drugim 1,85V .

Wiadć duże różnice miedzy poszczególnymi procami w jednym batchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszedł mi 2600k batch: l044b675

google milczą na jego temat.

Płyta prawdopodobnie jutro będzie.

 

tu jedynie podobny batch

XtremeSystems Forums - View Single Post - i5-2500K/2600K batch number and o/c results

Nie wygląda źle, ale duża rozbieżność w numerkach.

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie dosyć średnio:

 

Dołączona grafika

 

Temperatury wahają się od 75-82. Średnio 77. Martwi mnie troszke temperatura, bo jak na 1.305v to dosyć gorąco. Potem spróbuje na 4.8 przy nieco podbitym Vcore. A jak się nie da to będę szukał możliwie najniższego napięcia dla tych 4.6. Przy tych samych ustawieniach na 4.8 ghz wywaliło mi BS'a przy włączaniu softu do podkręcania od ASRocka (screen). Nawet nie zdążyłem odpalić LinX'a. Ogólnie tragiedii nie ma, ale mogłoby być lepiej.

 

 

EDIT: idzie i na 4.8 ghz. Ale przy napięciu 1.368v i temperaturze sięgająca 88'C. 88'C nie jest jakaś bardzo wysoką temperatura dla tego procka ?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że po co robiłem testy w bc2 (która podobno czerpie moc procka całymi garściami i róznicy nie widac), lepiej miec nizsze temperatury i mozliwie najnizsze napiecie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptyś oczywiście zgadzam się z Tobą. Na razie będę jechał na 4.6 i niższym napięciu rzędu 1.3v lub nawet niżej. Ew. zmienię chłodzenie na jakiegoś Mugena II lub co innego. Może ten Freezer 13 PRO ?

 

A tu 4.8ghz - mój batch L045A848 :

 

post-15334-0-79228300-1299847272_thumb.jpg

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Poczytaj o SilentiumPC Fortis. Cooler ze stockową pastą i stockowym wentylem nie wiele odstaje od Noctuy za trzy stówy. Aż sie zdziwiłem jak wielki jest, za takie grosze (dałem 109 zł lokalnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...