Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież wyraźnie napisałem, że jak wsadzę X-Fi w dolny slot x8 to grafy w sli zaczną pracować na x8 zamiast x16 więc.............

 

PS. - Asrock P67 Fatality B3, oraz Asus P67 Deluxe B3 mam do opchnięcia B-) obie płyty śmigane tylko przez kilka dni.

Edytowane przez kamyk155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu zamienianie 2 na 1.

Posiadam 2x GTX460 1GB Gigabyte SOC w SLI - wyniki są wiele lepsze niż na pojedyńczym GTX580...........

 

Ehhh chyba zaraz dostane bana albo jakiegoś kicka, bo założyłe temat w forum sprzedaży, a nie doczytałem, że początkujący uczestnik nie może zakładać tematu....ohhh :?

Edytowane przez kamyk155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie masz racji - gigabyte SOC oznacza Super Over Clock - fabrycznie grubo kręcone.

Zwykłe 460 raz były lepsze, raz gorsze od 580 - SOC niestety daje baty 580.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Jedna karta zawsze jest lepsza od SLI. Miałej juz wiele sli i cf i uwazam ze jedna to jedna. I 580 sie dobrze kreca.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakiś wynik z 3DSmarków lub innego benchmarka z tym GTX580 - a ja zmasakruje ten wynik moimi GTX460 :wink:

 

Gdy wyszły 460tki SOC - były one porównywalne do GTX470 (raz lepiej raz gorzej, ale bardziej na plus wydajnością). Teraz połącz sobie takie 2 sztuki i nadal mówię, że GTX580 będzie dostawał baty.

Są może jakieś wyjątki, ale stawiam na 3 do 1 dla moich 460 SLI.

 

PS - skoro będę zaraz miał Gigabyte UD7 z 2 x16 pci-e to po co mi teraz 1 karta ?

No i kręcony i7 2600k daje kopa do SLI (przynajmniej twierdzę, że nie będzie wąskim gardłem takiego zestawienia).

Edytowane przez kamyk155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze, w ilu grach Ci ta kombinacja nie dziala, w ilu sa mikroprzyciecia itp. Do tego nie patrz na maks fps, a sredni i minimalny. W tych ten mix jest na poziomie pojedynczego gtx 480 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmarkami mozesz masakrowac tu chodzi o realna wydajnośc grach i plynność a z tym nie zawsze jest najlepiej w przypadku dwóch kart, no chyba że masz kompa dla wyników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakiś wynik z 3DSmarków lub innego benchmarka z tym GTX580 - a ja zmasakruje ten wynik moimi GTX460 :wink:

 

Gdy wyszły 460tki SOC - były one porównywalne do GTX470 (raz lepiej raz gorzej, ale bardziej na plus wydajnością). Teraz połącz sobie takie 2 sztuki i nadal mówię, że GTX580 będzie dostawał baty.

Są może jakieś wyjątki, ale stawiam na 3 do 1 dla moich 460 SLI.

 

PS - skoro będę zaraz miał Gigabyte UD7 z 2 x16 pci-e to po co mi teraz 1 karta ?

No i kręcony i7 2600k daje kopa do SLI (przynajmniej twierdzę, że nie będzie wąskim gardłem takiego zestawienia).

 

3 damark 2011 - moj wynik 7.646. Oczywiscie karty i procek podkrecone. Ale podkrec swoj i karty na maxa i podaj wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale muszę cię zmasakrować :

 

Karty na default - 815/4000 - wynik 7302pkt

Karty kręcone - 915/4350 - wynik 8094pkt

 

Oczywiście mam tego screeny jak cos ale nie wrzucam bo zaraz uciekam z domu.

Ale jak coś - wieczorkiem mogę wstawić wyniki z 2003/5/6/vantage/11

 

PS - na mikroprzyciecia jeszcze nie natrafiłem, ale sporo o tym słyszałem. Nawet na crossfire ich nie miałem z dwoma radkami 5770.

A co do gier, gdzie nie działa SLI to chyba jak na razie było kiedyś GTA4 ? Później go nie sprawdzałem.

Żle chyba nie jest, bo gram we wszystko w 1680-1050 z włączonymi bajerami. No chyba, że metro - chociaż nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to pozostałe wyniki na moim "słabym" SLi wyglądają następująco:

- 3DMark03 - 125605 pkt

- 3DMark05 - 45897 pkt

- 3DMark06 - 35979 pkt

- VantageP - 33505 pkt

 

Co do gigusia UD7 - powinno być może 2-3% szybciej, biorąc pod uwagę pci-e x16 na obu grafach (to akurat minimalne przyspieszenie, może być nawet niewidoczne).

Cokolwiek będzie - Gigabyte Z68 UD7 zostaje na stałe. Asusa P67 Deluxe będę zaraz sprzedawał. Asrocka P67 Fatality już wystawiłem na allegro.Trochę mnie tylko dziwi, że sklepy miały już Z68 przed premierą. Kurcze - gdzieś na tajwanie pokazali pierwsze foty, premiera ma być chyba 9 lub 12 maja - wpisałem w googlach, a tu - hop siup - są 4 sztuki dostepne od ręki w jedym ze sklepów w polsce ! Zadzwoniłem, aby się upewnić, że to nie pomyłka no i zamówiłem. Zeszły momentalnie - status płyty mam jako kompletowaną, chyba więc załapałem się na jedną z nich.

Oby do wtorku B-) - płyta ma być już wtedy u mnie. Akurat będę miał dzień wolny to pogrzebię zdeczko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to pozostałe wyniki na moim "słabym" SLi wyglądają następująco:

- 3DMark03 - 125605 pkt

- 3DMark05 - 45897 pkt

- 3DMark06 - 35979 pkt

- VantageP - 33505 pkt

...

 

Jak chcesz koniecznie czymś zaimponować to pokaż wyniki z pomiaru minimalnego fps w grach a nie jakieś nic nie znaczące smarki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każcie mu zapodawać takich wyników, bo jeszcze chłopak zejdzie na zawał ;) Żyje w świecie 3D marków, gdzie cyferki są ciach!o warte, zamiast przekonać się na własne oczy, że jest lipa z multi GPU. A wystarczy odpalić jakąś grę. Polecam GTA IV.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - fajnie. Kultura słowa coraz niższa, ale to nic - proszę o podanie nazwy gry i przetestujemy 1 vs 2 grafy.

Co do GTA 4 to pisałem wyżej, ale widać za wysoko.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 maja

 

P.S. Czemu was ciągnie do tego Z68? Praktycznie zerowe korzyści, a cena większa. Dla SSD Cache? QuickSync? :lol2: Zintegrowana grafika też zbędna mając jakąkolwiek dedykowaną...

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Czemu was ciągnie do tego Z68? Praktycznie zerowe korzyści, a cena większa. Dla SSD Cache? QuickSync? :lol2: Zintegrowana grafika też zbędna mając jakąkolwiek dedykowaną...

 

Skoro i tak trzeba wymienic z b2 to imho lepiej minimalnie doplacic i miec juz to Z68 ;) a korzysci i wady poki co znamy z tabelek, dopiero po premierze sie przekonamy jak jest w rzeczywistosci. Jezeli beda sie np gorzej krecily to nic nie zmieniam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na lepsze/gorsze OC. To zwykłe połączenie P67 z H67 ;-) zresztą różnice w OC sa minimalne jak same testy pokazują w przypaku P67. Tutaj powinno być podobnie

 

Ale jak ktoś lubi nowości to rozumiem :-D

 

@ tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam tutaj o minimalnie wyższej cenie za Z68. Skąd macie takie informacje? Bo ja nie mogę znaleźć absolutnie żadnego wiarygodnego zdania na ten temat. Widzę natomiast ceny za dziwnego Gigabyta na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj ceny płyt Gigabyta z68 i odpowiadające im płyty p68. Nie da się nie zauważyć, że płyty na z68 są droższe o 90~150 zł, w zależności od modelu.

http://www.gral.pl/Plyty_glówne,prod_lista,g=plyta_glowna,pg=socket_core_i5_1155,idp=95,co=,cd=,wyr=,s=2,wp=3.html

Ja tam zostaje na p68.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko domniemania - ceny na pewno nie będą ani niższe, ani takie same ;) Wiadomo, że wyższe - ile? nie wiadomo. W każdym razie raczej nie będzie opłacalne pchanie się w Z68, chyba że 4fun.

 

Stanko: p67 nie 68 :D No i te ceny też nie są do końca wiarygodne, bo to nowość i to jeszcze przed NDA ;).

 

Edit: Kupowanie płyt z Z68 i bez wyjść wideo to jakaś pomyłka kompletnie :P no chyba, że jest możliwość dołożenia wyjść poprzez śledzie ?

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Obecna polityka cenowa Intela jest żałosna. Nie dość że za procki do OC liczą sobie więcej, to jeszcze za płyty na P67 liczą sobie dużo więcej niż za H67, a przecież te drugie są bardziej skomplikowane ze względu na FDI, zapewne OC by tam bez problemu można odblokować, ale po co, skoro lepiej dodać kolejny chipset czyli Z68.

 

Na chwilę obecnę zupełnie nie chciałbym wrócić do Intela, dlatego mam ogromną nadzieję że Bulldozer będzie udanym prockiem, a jeśli nie to zobaczymy co pokaże S2011. S1155 bardzo mi sie nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...