Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

u mine (Asrock P67 Extreme4) ustawione na 1.65V i command rate 1T. Pewnie da sie niżej, ale szkoda mi było czasu na dłuższe testowanie pamięci. Przy DDR3 1866 1.65V 9-11-9-x-1T było mocno niestabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie może dlaczego DFI nie wypuściło płyt pod P67?

@Lancer, radiergummi Jeszcze się nie złamało. ;) Możecie być bardziej szczegółowi?

@kuziu dzięki za odp. Złota era zaczeła się od świetnych DFI LanParty NF2 Ultra, DFI LANParty UT NF4 Ultra-D a skończyli marnie...szkoda.

Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie może dlaczego DFI nie wypuściło płyt pod P67?

@Lancer, radiergummi Jeszcze się nie złamało. ;) Możecie być bardziej szczegółowi?

 

 

słaba sprzedaż,dużo ubitych mobasów szczególnie ut x58 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetnie bym zobaczył bad company 2 heavy metal 1000ticketów i 32 graczy tak jak rafa wspomniał minimalny fps

 

U mnie w 1920x1080 MAX AAx32 itd. mam wg frapsa przy grze trwającej ponad 1,5 godziny wlaśnie na Heavy Metal przy 2000ticketów ponad 70fps średnio z dwoma spadkami to 55fps w momencie jak stałem w miejscu nalotu na czołg ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam i7-2600k z tym najmniejszym boxowym chłodzeniem i pastą, pytanie w idle na Z68 PRO3 w UEFI 50*C, w speedfanie 40*C chyba za dużo ? Widziałem inni mieli po 20*C w idle, pewnie na tych towerach z normalną pastą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak procesor może mieć 20*C. Przecież to mniej niż temperatura otoczenia. Chyba, że komp odpalony w zimny dzień na podwórku albo w lodówce.

Ok. 30 *C w idle jest ok dla tych procków. Temperatury na rdzeniach mierzone core tempem.

Natomiast w biosie podawana temp. zawsze będzie wyższa, bo procesor jest lekko obciążony i nie działa wtedy oszczędzanie energii, zbijanie taktowania itp. U mnie w biosie jest ok. 45*C. Pod Windą w idle ponad 10 *C mniej.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sami pisaliście że idle liczy stałe taktowanie procesora ,czyli u mnie 4.8ghz ,a żeby komputer działał z takim taktowaniem potrzebuje napięcia w moim przypadku 1.46v z tym mobasem :/

 

w gigabyte są kontrolery IT8728 ,w asusach czy msi dają już fintek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak procesor może mieć 20*C. Przecież to mniej niż temperatura otoczenia. Chyba, że komp odpalony w zimny dzień na podwórku albo w lodówce.Ok. 30 *C w idle jest ok dla tych procków. Temperatury na rdzeniach mierzone core tempem. Natomiast w biosie podawana temp. zawsze będzie wyższa, bo procesor jest lekko obciążony i nie działa wtedy oszczędzanie energii, zbijanie taktowania itp. U mnie w biosie jest ok. 45*C. Pod Windą w idle ponad 10 *C mniej.

 

 

Swiete slowa , niektorzy mieli pale z fizyki wiec wierza w banialuki albo celowo podaja bzdety .

Na moj gust najlepszy cooler moze schlodzic proca w idle do +5'C powyzej temperatury otoczenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 45'C w Biosie dokładnie tyle. I 35-36'C pod winsyfem. Chociaż 3 rdzeń w Real Temp pokazuje zawsze wyższą temp o ok 3'C Czyli 35, 36, 38, 35. Tak mniej więcej to się przedstawia. Na Karakorum miałem ok 38-40. W stresie na Fortis'ie 68-70, a na Karakorum ok 81. Więc spadek dość znaczny.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Na moj gust najlepszy cooler moze schlodzic proca w idle do +5'C powyzej temperatury otoczenia .

 

To masz dobry gust :wink: U mnie w idle temperatura chwilowo na jednym rdzeniu potrafi spaść do +3-4 stopnie temperatura otoczenia, a tak ogólnie to trzyma się +5-7 stopni, temperatura otoczenia (W bios'ie naturalnie mam więcej, ale już nie pamiętam ile). Procek chodzi na 1,6GHz z napięciem coś koło 1,1V. To wszystko na hr02, a w stresie tempy spokojnie przekraczają 80 stopni :D pzdr Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime95 ustawione na maximum heat + furmark

stock hd4850 na gpu ma max 85stopni

i5 2500k przy 1,4v 4,6GHz nie przekracza 80stopni po 30min.(wskazania AXTU pod win7)

asrock p67 pro3

Obudowa Cooler Master Elite 330(na froncie wciągający 120mm, na tyle wyciągający 80mm), tak więc cudowna system chłodzenia to nie jest.

Na razie i tak zamierzam ustawić 4,0GHz na stock vcore, bo i tak nie wykorzystam tej mocy.

 

Tak więc chyba wszystko jest w porządku z temperaturami i stabilnością, skoro nic się nie dzieje? Pytam bo pierwszy raz instalowałem niereferencyjne chłodzenie i smarowałem pastą termoprzewodzącą(cooler master he212+ revoltec thermal nano grease).

 

Wynik cinebench 11.5 64bit cpu test 7,22. Tak więc z wydajnością chyba też wszystko ok, w porównaniu do benchmarków na portalach. Zresztą lekko niższe mogę mieć, bo mam zwykłe pamięci.

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz słyszę by ktoś na niereferencyjnym chłodzeniu miał więcej jak 80 stopni co prawda chyba nikt niebył na tyle "głupi" by tak katować procka

 

jak byś poczytał to byś wiedział że te procki nie lubią temperatury 70+ na dłużej...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mało słyszałeś :wink: A kto Ci takich bajek naopowiadał? Tempy powyżej 80 stopni to normalka, u siebie na hr-02 też w linx'ie mam ponad 80* :D

 

Jakbyś poczytał to nie rzucałbyś ogólnikami w stylu "na dłużej" :lol2: Na dłużej to ten procek ledwo co poczuję 60* przy włączonym offsecie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sobie sprawdzałem, poza tym kiedy proc dostaje nawet w grach takie obciążenie jak podczas prime95+furmark. Teraz mam ustawione w biosie Turbo Boost na 4GHz, napięcie na offset,axtu wyłączone. Zresztą nawet na 2,5 jakbym go ustawił to do 4850 wystarczy:P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mozliwe zeby procek mial mniejsza temperature niz woda w ukladzie? :D dzisiaj po godzinie grania w starcrafta komp mi sie wylaczyl. Temperatura wody w ukladzie - 72 stopnie. Pracujacy procek wg biosu - ponizej 70 :D ( zapomnialem wlaczyc wentylatorki na chlodnicy ^^ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie

 

Temp niestety niekiedy są błędne, z uwagi na to że temperatura zazwyczaj podawana mówi o "obudowie" procka a nie samych rdzeniach...

i tak np. SB maja TCASEna poziomie 73 C i to jest temp max "obudowy" czyli wewnątrz procka tuż przy rdzeniach temperatura może być nawet 2 krotnie wyższa... Dlatego jest wiele głosów by SB starać się trzymać poniżej 70 C by nie skracać żywotności.

 

Te procki są jeszcze dość krótko by na 100% wiadomo co, poco, dlaczego. No a Intel nas nie oświeci takimi info :P

 

Karaś: żadna gra nie zajmie ci kompa w takim stopniu jak te 2 benche...

 

Nie będę tu pisał o najprostszym "działaniu" które jest w stanie jeszcze bardziej obciążyć procka... ale nie napisze by ktoś nie wpadł na pomysł sprawdzenia...

 

Ostatnio ktoś mi też wspominał [nie znalazłem nic w necie by to potwierdzić] a mianowicie temp przy SB są w wielu zestawach źle odczytywane... co też może budzić obawy w niektórych sytuacjach

Edytowane przez Shadoweye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karaś: żadna gra nie zajmie ci kompa w takim stopniu jak te 2 benche...

 

Wiem, to było jakby pytanie :P.

 

A do 4GHz najlepiej zostawić offset napięcie czy jak? Bo jak mam to ustawione to procek dostaje podczas obciążenia od 1,2-1,35 napięcie.

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...