Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakiś sens zmiany płyty P67 na Z68 ?

Mój Asrock P67 Extreme4 leci na wymianę i zastanawiam się czy nie dopłacić i zmienić go na Asrocka Z68 Extreme4 czy też zostać przy P67. Różnica w cenie to 90 zł. Poza obsługą integry intela są jakieś dodatkowe, namacalne korzyści ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zintegrowana grafika to srednia korzysc, ale fajny jest patent z przyspieszaniem dyskow hdd. Czas reakcji spada dwukrotnie i dwukrotnie rosna transfery.

 

http://www.in4.pl/recenzje/709/HDTuneRAIDO.jpg - kingston ssd + hdd samsunga i dla porownania sam hdd http://www.in4.pl/recenzje/709/HDTune%20Samsung.jpg

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przyspieszyć nieco wysłużone HDD też dobra rzecz. 90 zł przy obecnych cenach SSD to nadal nic tak naprawdę. Ale i tak bym nie brał Z68, bo nic po za tym nie daje. Dobre dla kogoś, kto chcę złożyć HTPC i zaoszczędzić na poborze prądu. Nic po za tym,bo grafa raczej do gier się nie nadaje. P67 ma być kompatybilne z Ivy Bridge, więc nie widzę problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej na osobnym SSD trzymać cały system + programy, a te 90zł przeznaczyć na większe SSD... ;)

Z68 to jakaś pomyłka. Jeśli komuś zależy na integrze to okej, ale nic poza tym.

 

no tak, stary intel g2 80 gb w zupelnosci styka na system, gry i programy, ale przyspieszyc 2 tb hdd tez mozna ;) cena uzywanego 30 gb kingstone'a jest smieszna, a tak szybkich dyskow hdd jakie mozna stworzyc za pomoca tego "myku" na rynku chyba jeszcze nie ma... A grafika tez moze sie przydac jezeli ktos grzebie w kompie. Dzisiaj rozmawialem ze sprzedawcami w sklepie i stare plytki ciagle od reki wymieniaja.

 

btw chce ktos taniej kupic p8p67 pro? ;) jutro sie przejde oddac b2, kupie z68 i z tego co rozmawialem od reki dostane nowe b3. A straszyli jakimis terminami, koncem wymian, naprawami itp ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wziąłem P67 Extreme4 - zintegrowanej karty jednak nie będę używał bo HD4350 spisuje się dobrze, HDD jako magazyn nie musi być bardzo szybki. SSD na system już jest. Zabrakło argumentów za wydaniem większej ilości pieniędzy skoro różnicy i tak bym nie zauważył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze zrobiłeś. P67 Extreme 4 to naprawdę porządna konstrukcja. Miałem najpierw B2 i potem B3. Zero problemów póki co. Wszystko śmiga jak należy. Po za Crucualem SSD, który nie wiedzieć czemu ma spadki odczyty w Linear Read. Ale system pracuje bardzo szybko bez żadnych zamuleń i zwiech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz po przesiadce na z68. Troche poklalem, ale jest coraz lepiej. Vista nie wiedziec czemu sie wysypala po zmianie plytki, a kiedy przechodzilem z p35 na p67 possala sterowniki i smigala normalnie... Widac, ze popelniaja baranki dokladnie te same bledy co wczesniej. Tak samo jak na poczatku p67, niezbyt da sie pokrecic z ramem ustawionym na 1866 mhz. Do tego cos nie moge wgrac nowego biosu. Mozliwe zeby mial 8 mb, czy na stronie asusa sie walneli? :x

 

update: juz sobie poradzilem, wywalalo komunikat, ze to nie jest uefi bios kiedy probowalem zmienic na podkreconym kompie. Po wgraniu nowego biosu pamiatki tez smigaja juz jak powinny. Dual bootow, oc failed czy innych bzdur brak.

 

A z plusow? Nie wiem czy wczesniej mi sie trafil jakis slabszy egzemplarz, czy teraz lepszy, ale plytka praktycznie nie ma vdroopa :) wczesniej napiecie mi spadalo pod obciazeniem nawet o 0.04. Teraz co najwyzej rosnie o 0.008, takze powinno byc stabilniej :)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

<p>Ile to już artykułów na temat płyt głównych pod podstawkę LGA 1155 mieliście okazję przeczytać? Większość z Was odpowie zapewne, że dużo... Przygotowaliśmy jednak dla naszych czytelników test konstrukcji producentów troszkę mniej znanych na naszym rynku - ECS i Foxconn. Tajwańskie firmy dostarczyły nam do ewaluacji płyty ECS P67H2-A2 oraz Foxconn P67 Rattler. Do wspomnianego duetu postanowił dołączyć także Gigabyte ze swoim topowym modelem GA-P67A-UD7. Wyposażeni w procesor Intel Core i7 2600K i w wiedzę z testów innych płyt na P67 postaramy się odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Co mają do zaoferowania wspomniane modele względem innych płyt na chipsecie P67? Jak przedstawiają się na tle wydajnościowym i cenowym? Jak prezentują się ich możliwości podkręcania? Zapraszamy po odbiór wyników, czyli do przeczytania artykułu.</p>

Test płyt LGA 1155 - ECS, Foxconn i Gigabyte z Intel P67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze cos wiecej niz slowo nie ;-)

 

Prawie 5 ghz na ac i do tego procek bez selekcji to szanse raczej marne- nastaw się na np 4.5-4.6ghz to zawodu nie będzie,a komp nadal piekielnie szybki.

 

 

ps chciałem się przywitać w klubie sb - od 10 minut siedzę na 2500k i asrocku performance :D

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość zrobi 5ghz ,1 procek będzie potrzebował 1.4v a te gorsze już 1.5 co jest granicą dla sb ,dlatego takie taktowanie jest osiągalne ,ale bardzo zależne od napięcia i jego żywotności, mnie się tam trafił 2600k 2 dni temu z dobrym oc 4.9ghz 1.42v ( mobo ud4-b3,na asusie się spodziewam 1.38v ) ,jestem zadowolony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko 1.42 v to i tak troszkę jest. Ja z oszczędności pozostałem na 4.6, ale mój procek i tak pewnie zrobiłby 5.0 na wyższym napieciu skoro 4.8 robi na 1.40-1.42v. Ale tyle to ja na razie nie potrzebuje. Jak zabraknie mocy to podbije nieco wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym proponujecie testowac procka? Bo 2-3h occt mi przechodzi, a w starcrafcie, kiedy caly uklad sie troche nagrzeje sie potrafi wykrzaczyc :/ probuje na nowo znalezc granice stabilnosci... tylko zeby mnie nie musialo przy tym wywalac z meczy rankingowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak procesor może mieć 20*C. Przecież to mniej niż temperatura otoczenia. Chyba, że komp odpalony w zimny dzień na podwórku albo w lodówce.

Ok. 30 *C w idle jest ok dla tych procków. Temperatury na rdzeniach mierzone core tempem.

Natomiast w biosie podawana temp. zawsze będzie wyższa, bo procesor jest lekko obciążony i nie działa wtedy oszczędzanie energii, zbijanie taktowania itp. U mnie w biosie jest ok. 45*C. Pod Windą w idle ponad 10 *C mniej.

 

Ile RPM ma Twój Fortis przy tych ~30 stopniach w idle? Ja na i5 2400 mam przy 780 RPM Fortisa 31 st. na najgorętszym rdzeniu, a na najzimniejszym 24 st. C (temp. z AIDA w Windows 7 ... pozostałe rdzenie to 30 st. i 27 st). - spory rozrzut Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest problem to powinien szybko się wyłożyć. Użycie procka w SF 3 nie powinno być chyba wysokie ? Nie wiem, bo nie grałem. :)

 

Pomecze prime, ale to troche dziwne... occt teoretycznie dziala na tej samej zasadzie co lynx, takze nie wiem czym bardziej go wymeczyc. A starcraft jest wymagajacy - podczas ostrej sieki procek wykrecony na 4 ghz potrafi klekac ;) 4.7 jest imho optymalnie i dopiero przy ostrym 3vs3 i 4vs4 tnie ;) Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zakupioną używkę i to dość średnią. Teoretycznie 4.5ghz 1.33v

Miały być testy a są problemy z hdd

 

Mam jednak big problem- samsung f3 grymasił, smart alarmował o awarii dysku.

Wgrałem bios do p67 performance i dysku już nawet w uefi nie wykrywa :mur:

Teoretycznie na sata 2 powinien działać a tutaj du#a blada.

 

To tyle na temat sandy- probemy z dyskami w tym f3 są znane, ale mimo wszystko upierdliwe to jest. Zobaczę czy nowy firmware do f3 pomoże :?

 

Pomecze prime, ale to troche dziwne... occt teoretycznie dziala na tej samej zasadzie co lynx, takze nie wiem czym bardziej go wymeczyc. A starcraft jest wymagajacy - podczas ostrej sieki procek wykrecony na 4 ghz potrafi klekac ;) 4.7 jest imho optymalnie i dopiero przy ostrym 3vs3 i 4vs4 tnie ;)

 

Ja occt spaliłem sekcje w 2 mobo na x58- od tej pory nie tykam tego :lol:

 

Polecam orthosa albo linxa

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.samsung.com/global/business/hdd/faqView.do?b2b_bbs_msg_id=308 ten firmware wgraj.

 

Co do katowania proca to LinX jest słaby. W sumie może inaczej, procka katuje, ale z wykazaniem czy jest stabilny to już gorzej.

Prime95 Blend mi się wysypuje po kilku sekundach jak jest coś nie teges.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że muszę wgrać firmware ale muszęznależć innego kompa ;)

Poza tym problem maił dotyczyć sata3 , a u mnei nie wykrywa też na sata 2.

 

Swoją drogą na biosie starszym niż oficjalny dysk jako tako chdoził, a teraz go nie wykrywa jak wgrałem 1.0 ;/

Poracha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego to się człowiek ciekawego nie dowie... F3 ma problemy z Sandym? Przetestowałem już 13 płyt pod LGA1155 z tym dyskiem w roli głównej i nie miałem żadnych problemów... Najwyraźniej nie każda sztuka grymasi. W każdym razie dobrze wiedzieć.

 

@99tomcat

Gratuluję przejścia na nową platformę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...