Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie dlatego, ze od poczatku miales wgrane inne firmware... podobno niektore dyski potrafi wykonczyc samo podlaczenie :|

http://www.samsung.c..._bbs_msg_id=308

 

 

@99tomcat sprawdz czy dysk przypadkiem nie klika...

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, ze od poczatku miales wgrane inne firmware... podobno niektore dyski potrafi wykonczyc samo podlaczenie :|

http://www.samsung.com/global/business/hdd/faqView.do?b2b_bbs_msg_id=308

 

 

@99thomcat sprawdz czy dysk przypadkiem nie klika...

 

klika klika nie mów że zdechł :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem neta i mam sporą szanse na uceglenie dysku :mur:

 

 

Kurde dzieki ci intelu- najpierw jaja z sata iw prowadzanie b3,potem kumpel mi pisze,zę na sandforce 3 są jaja na p67 i nawal nie ma rozwiązania. Teraz mobasy zabijają samce f3...

 

 

Posiadanei sandy to sport wysokiego ryzyka widze.

Zaczynam żałować przesiadki z s1366 :-|

 

 

Całe szczęscie ssd mnie jakoś tam ratuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego to się człowiek ciekawego nie dowie... F3 ma problemy z Sandym? Przetestowałem już 13 płyt pod LGA1155 z tym dyskiem w roli głównej i nie miałem żadnych problemów... Najwyraźniej nie każda sztuka grymasi. W każdym razie dobrze wiedzieć.

 

@99tomcat

Gratuluję przejścia na nową platformę :)

 

nowe f3 nie maja problemu ale pierwsze wersje, miały bug i ten problem objawiał sie juz na płytach amd z chipami serii 7xx lub 8xx, wiem bo sam tak miałem i po zakupie sb musiałem robic update firmware dysków z tym że jeden nie przeżył i dane poszły sie kochac (był spiety w ride0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe f3 nie maja problemu ale pierwsze wersje, miały bug i ten problem objawiał sie juz na płytach amd z chipami serii 7xx lub 8xx, wiem bo sam tak miałem i po zakupie sb musiałem robic update firmware dysków z tym że jeden nie przeżył i dane poszły sie kochac (był spiety w ride0)

 

dysk z września 2009 czyli jakiś stary wypust...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego F3 z Marca 2011. Przynajmniej taka data widnieje na naklejce dysku. Próbowałem wgrać ten bios, ale się nie dało, więc chyba jest najnowszy i prawidłowy. W każdym razie dysk nie wykazuje żadnych problemów jak dotąd. Mam go podpiętego pod Sata 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego F3 z Marca 2011. Przynajmniej taka data widnieje na naklejce dysku. Próbowałem wgrać ten bios, ale się nie dało, więc chyba jest najnowszy i prawidłowy. W każdym razie dysk nie wykazuje żadnych problemów jak dotąd. Mam go podpiętego pod Sata 3.

 

mój dysk oficjalnie jest uceglony :(

 

No nic po weekendzie leci na rma

 

 

edit:

 

niezrażony stratami @ cepa

 

Na razie 4.5ghz 1.32v z offsetem orthos stable.

 

4.6ghz 1.35 wydaje się też w miarę ok.

 

Procek mniej więcej taki jaki miał być czyli średni ale bez tragedii.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei wszystko wskazuje na uceglony procek :/ komputer sie wylaczyl podczas ogladania livestreamu i po ponownym odpaleniu przez kilka sekund chodzi z zapalona dioda cpu. Pozniej gasnie i od nowa :/ clear cmos nie pomogl... jakies pomysly? Rozebralem go ale sladow spalenizny na procku nie widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei wszystko wskazuje na uceglony procek :/ komputer sie wylaczyl podczas ogladania livestreamu i po ponownym odpaleniu przez kilka sekund chodzi z zapalona dioda cpu. Pozniej gasnie i od nowa :/ clear cmos nie pomogl... jakies pomysly? Rozebralem go ale sladow spalenizny na procku nie widac.

 

a na jakich ustawieniach chodził? Może degradacja?

 

Moj wcześniej pomykał na 4.5Ghz przy 1.28V a teraz po zmianie bebechów na

 

2x2gb 1600 7-7-7

sapphire 6870

 

musiałem dovoltować vcore do 1.31V i wlasnie skonczylem pomyślnie 11h prime (blend).

 

Dziala mi juz na nerwy ta platforma. Mialem 1366, ustawilem go raz na 4.0ghz i tak chodzil do samej sprzedaży bez najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakich ustawieniach chodził? Może degradacja?

 

Moj wcześniej pomykał na 4.5Ghz przy 1.28V a teraz po zmianie bebechów na

 

2x2gb 1600 7-7-7

sapphire 6870

 

musiałem dovoltować vcore do 1.31V i wlasnie skonczylem pomyślnie 11h prime (blend).

 

Dziala mi juz na nerwy ta platforma. Mialem 1366, ustawilem go raz na 4.0ghz i tak chodzil do samej sprzedaży bez najmniejszych problemów.

 

nie da się ukryć że na 1366 wszystko było super stabilne i działało jak należy, sam nie trawie tego 1155 gdy nadaży sie okazja zmieniam platforme aczkolwiek nie bedzie to na pewno 2011 juz raz nas intel wydymał odnoście high endowej platformy (brak w miare tanich prócków w 32nm na socket 1366) bardziej skałniam sie ku amd, nowe płyty pod buldożery pod wzgledem bogactwa wyposazenia i nowinek bija intela po [gluteus maximus] na całej lini, byleby tylko amd wypaliło z prockami pod wgledem poboru pradu i wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem po co w ogóle masz wymieniać. Jeden czy dwa przypadki degradacji ( w tym temacie) i do tego nie potwierdzone w 100%. Ja jadę cały czas na tym samym napięciu i nie odczuwam żadnych problemów ze stabilnością póki co i to już od paru miesięcy. A po drodze zdążyłem wymienić płytę. Ogólnie ta platforma nie sprawia mi najmniejszych problemów. E8400 też po jakimś czasie u mnie nie chodził stabilnie na tych samych ustawieniach i musiałem zjechać z FSB i go dovoltować. Także ja osobiście się nie sugeruje takimi opiniami o degradacjach czy całkowitych padach procków. Jestem zadowolony z tej platformy i nie zamierzam tracić więcej kasy na sprzedaż i wymianę na nową w obawie, że za jakiś czas będę musiał zjechać do x40. W co raczej nie wierzę. Jak by co zawsze mogę przesiąść się na Ivy Bridge, ale zmiana całej platformy nie wchodzi w grę. Szkoda kasy dla tych kilku-kilkunastu procent wydajności, której póki co to i tak nie mam gdzie wykorzystać. Przynajmniej jeśli chodzi o gry.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei wszystko wskazuje na uceglony procek :/ komputer sie wylaczyl podczas ogladania livestreamu i po ponownym odpaleniu przez kilka sekund chodzi z zapalona dioda cpu. Pozniej gasnie i od nowa :/ clear cmos nie pomogl... jakies pomysly? Rozebralem go ale sladow spalenizny na procku nie widac.

 

Jaki miałeś model i na jakich parametrach pracował? (napięcie, taktowanie, temperatura)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 2500k, z pierwszych partii. Smigal na 4.7 ghz - 1.4v. Temperaturki mial dobre, bo zwodowany. W grach malo kiedy dochodzil do 70 stopni. 95% czasu chodzil na 1v. Z ciekawostek powiem, ze tydzen temu wymienilem plyte na asusa z68, aczkolwiek bardziej prawdopodobny jest chyba procek przy tych objawach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale nie znaczy, że procek padł sam z siebie. Miałem z 10 procesorów na różnych platformach i żaden mi nie padł. Wiem, że zdarza się, ale w tym przypadku nie jestem taki pewien. Może coś przy montażu w nowej płycie zrobiłeś nie tak. Jakiś pin się wygiął. Albo z płyta było coś nie tak. Tyle czasu chodził dobrze i nagle po wymianie płyty padł ? Ja bym się nad tym zastanowił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu bezproblemowej pracy dal o sobie znac zly montaz? ;) zreszta sprawdzilem wszystko wczoraj. Odpialem i podpialem ponownie wszystkie kable, ogarnalem procka, przestawilem zwroke cmos, wyjalem baterie na chwile, sprawdzalem z jedna kostka ramu i bez karty graficznej. Rownie dobrze plyta mogla wyzionac ducha, ale stawialbym raczej na procka. Przeczesalem troche internet w poszukiwaniu rozwiazania i padniete sb sie zdarzaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam na to wpadlem ;) jutro skocze do sklepu gdzie kupowalem, takie rzeczy na poczekaniu robia.

 

btw jak to jest z prockami intela? Jak sie okaze walniety to wymienia od reki, czy beda sie bawili w odsylanie?

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu bezproblemowej pracy dal o sobie znac zly montaz? ;) zreszta sprawdzilem wszystko wczoraj. Odpialem i podpialem ponownie wszystkie kable, ogarnalem procka, przestawilem zwroke cmos, wyjalem baterie na chwile, sprawdzalem z jedna kostka ramu i bez karty graficznej. Rownie dobrze plyta mogla wyzionac ducha, ale stawialbym raczej na procka. Przeczesalem troche internet w poszukiwaniu rozwiazania i padniete sb sie zdarzaja.

 

U mnie w podobnych okolicznościach padła nowa 4 dniowa płyta. Objawy identyczne. Pisałem o tym w okolicach końca stycznia.

Z początku też myślałem, że proc, ale na serwisie stwierdzili, że płyta.

W sumie raczej więcej płyt siada, niż CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czytalem wlasnie - takie same objawy daje walniety cpu i plyta :/ mimo wszystko licze na cpu, padaka z niego od poczatku byla :D do tego z wymiana plytki bym musial czekac do konca czerwca, bo pcprojekt sobie zrobil wakacje ;)

 

update: jednak plyta glowna, procek sprawny

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...