Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Intel chyba dostrzegł że i5 2300 jest wysoce nieciekawy w swojej cenie (2,8 Ghz) i nie zmieniając ceny wypuścił jakiś czas temu i5 2310 (2,9 Ghz). Powinni jeszcze minimalnie obniżyć cenę, bo nadal i5 2400 ma nieco lepszy stosunek taktowanie/cena.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czytalem wlasnie - takie same objawy daje walniety cpu i plyta :/ mimo wszystko licze na cpu, padaka z niego od poczatku byla :D do tego z wymiana plytki bym musial czekac do konca czerwca, bo pcprojekt sobie zrobil wakacje ;)

 

update: jednak plyta glowna, procek sprawny

 

Jak to u intela mobacze padają ;)

 

Co do cepa to nie taka tam padaka ot mocno przeciętny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

ustawienie wydaje się w pełni stabilne. Dam na 4.7 ghz i ekran śmierci. nieezależnie czy podjadę mnoznikiem czy szyną ;/

 

Muszę powalczyć z load line calibration, bo spore spadki i mozę to jest tym spowodowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlacz internal pll overvoltage, to podstawa na sandy :)

 

4.7ghz wymęczone na vcore z ostatniego screena

 

 

4.8 i już ponad 1.4v

moim zdaniem gra nie warta świeczki,chyba ze na klika testów w 3dmarkach.

 

Do 4.8ghz jeszcze pll overvoltage niepotrzebne jest tylko dodatkowe volty na vcore :-| .

 

 

Czy włączone czy nie pll overvoltage bez 1.42 nie mam co podchodzić do 4.8 ghz <_<

 

 

No nic wracam na 4.6ghz 1.35v i to tylw w temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pll "zdejmuje blokade" ;) roznica glownie jest taka, ze z wlaczonym wiekszosc prockow zrobi 5 ghz i wiecej, po prostu potrzebuja wiekszego napiecia. Bez duza czesc sie zatrzymuje kolo 4.7 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pll "zdejmuje blokade" ;) roznica glownie jest taka, ze z wlaczonym wiekszosc prockow zrobi 5 ghz i wiecej, po prostu potrzebuja wiekszego napiecia. Bez duza czesc sie zatrzymuje kolo 4.7 ;)

 

Tyle to wiedziałem, ale nie widzę sensu ładować mu chorych napiec ;)

Na 5ghz się nie nastawiałem, więc zawodu nie ma ;)

Z grubsza wiedziałem co za sztukę kupuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chorych napięć? U siebie mam zdrowe 1,43V i procek nie protestuję :lol: Z offsetem to i tak jedzie non stop na 1,1V. Przy graniu, dzisiaj godzinka Dirta3 i tempy ledwo przekroczyły 50stopni :lol: pzdr

 

w prime95 też masz 50 stopni po o/c ;)

 

 

Nic nie poradzę,że tak jak dla mnie więcej niż 1.4-1.42v na i7 920 to był sensowny max na codzień.

Tak samo uważam,że walić na procka 32nano więcej niż 1.4v to już ciut sporo i dla świętego spokoju będę starał się nie prekaraczać 1.32-1.35v.

Rożnica tych 150-200mhz naprawdę nie jest dla mnie aż tak istotna...

 

Ogólnie ostatnio zaczynam zauważać,że czy to 3.6ghz czy 4.5 to równicy nie widać, a tylko pompujemy sobie e-penisa :wink:

 

nie patrz na idle bo to nie ma znaczenia. liczy się pod obciążeniem.

 

Jak możesz podaj orientacyjne temperatury w stresie na kibelku.

Sam lecę na ceramique i mam kilka budżetowych rozwiązań (np wentyle) i chciałem się przekonać ile na tym pi razy oko tracę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~65C max przy 1.35V, 4.7GHz. Generalnie chłodnice zimne.

 

Testy - prime95.

 

dzięki za odpowiedź

tempy mam zbliżone, więc tragedii nie ma.

62-66 stopni @4.7 1.375v i 67-70 na 4.8 1.42v

No ale ja nie mam ht ;)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chorych napięć? U siebie mam zdrowe 1,43V i procek nie protestuję :lol: Z offsetem to i tak jedzie non stop na 1,1V. Przy graniu, dzisiaj godzinka Dirta3 i tempy ledwo przekroczyły 50stopni :lol: pzdr

 

Pokombinuj z load line calibration, to zejdzesz na 1v w idle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie chlodzenie masz? u mnie w idle dobija do 35 przy 4.9 i 1.42v mimo tego ze mam 1 z najlepszych

 

hr-02 i fander na 1k, wszystko siedzi szczelnie zamknięte w budzie wentylowanej 2xnoctua@5V. Nie no pod pełnym obciążeniem przekraczam 80*, ale kto by tam się przejmował :wink:

 

@kkNd! a co mam pokombinować? U mnie w jest tylko on/off :D A tak dokładnie to w idle według cpuz jest 1,056V :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.9 to nie ograniczenie tylko dobry procek. 4.5-4.6 można dopiero nazwać ograniczeniem. Ja taki mam i dałbym radę wyciągnąć nawet 5.0, ale nie będę katował proca takim napięciem. Zwłaszcza, że nie potrzebuje tyle na zegarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy tak mówi jak mu nie jest dane, ale jak byście mieli super sztuki to byście je trzymali na 5GHz+ a nie tworzyli filozofie, że nie potrzeba :rolleyes:

Taka prawda...

 

Udowodnij mi gdzie te 5ghz jest potrzebne ;)

 

A trzymać pewnie byśmy trzymali, ale raczej dla szpanu B-)

 

Moim marzeniem to było by takie 4.8-5ghz w pełni stabilne na 1.25v i przez 2 lata bym nie grzebał.. no chyba że na ivy przeskok :D

 

no ale pomarzyć sobie można o jakiejś nowej odpicowanej rev :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy tak mówi jak mu nie jest dane, ale jak byście mieli super sztuki to byście je trzymali na 5GHz+ a nie tworzyli filozofie, że nie potrzeba :rolleyes:

Taka prawda...

 

Mi w grach nie jest potrzebne ;) Ale jakby było możliwość ustawienia na niskim napięciu to owszem pewnie bym ustawił. Tyle, że wzrostu wydajności i tak bym nie odczuł. No może w konwertowaniu filmów. Ale i tak mi starcza tyle ile jest do tego celu. Film z x264 do Xvid konwertuje się jakieś 3 razy szybciej niż na E8400, którego niegdyś miałem. Zależy od zastosowań i potrzeb danej osoby. I czy będzie w stanie wykorzystać wyższe taktowanie. Także to nie jest takie gadanie czy jakaś tam zazdrość. 400 mhz to naprawdę nie jest tak dużo. Zwłaszcza jak możliwości tego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy tak mówi jak mu nie jest dane, ale jak byście mieli super sztuki to byście je trzymali na 5GHz+ a nie tworzyli filozofie, że nie potrzeba :rolleyes:

Taka prawda...

 

Akurat Ty nie musisz takich filozofii tworzyć, bo masz dobrą sztukę, spokojnie osiągającą 5GHz :wink: . Choć z drugiej strony równie dobrze ktoś inny może napisać, czemu nie masz 5,1-5,2GHz, skoro masz zapas napięcia :) .

 

Też uważam, że trzeba podkręcać rozsądnie. Jeśli procesor potrzebuje wyraźnie większej dawki napięcia do +100MHz, to rozsądne jest pozostawienie go na niższym taktowaniu.

Edytowane przez Gi3r3k
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Też uważam, że trzeba podkręcać rozsądnie. Jeśli procesor potrzebuje wyraźnie większej dawki napięcia do +100MHz, to rozsądne jest pozostawienie go na niższym taktowaniu.

 

Imo sprawdzało to się znakomicie ze starymi generacjami procków, gdzie trzeba było stałego napięcia czy to idle czy stres. Teraz jak ktoś nie katuję procka 24/7 stresem (jakiś boinc czy coś innego) to nie widzę sensu stosowania tej zasady. Skoro procek przez okres swojego "życia" może przez 5% czasu poczuję podwyższone napięcie (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku i zdrowym temperatur) to nijak to wpłynie na jego żywotność :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno napaliłem się na selekta, który wstaje nawet na 5,4GHZ, a 5GHz robi na 1.38V. Sprzedałem swojego średniaka i w sumie cały interes zamiany kosztował mnie 100zł. Na czym się skończyło? Procesor pracuje na 4,8GHz przy napięciu 1,32V, gdyż uznałem, że taki Voltage i takie temperatury są optymalne. Mój poprzedni procesor przy tym napięciu pracował na 4,5GHz i szczerze, różnica w wydajności pomiędzy 4,8 a 4,5 w grach jest naprawdę minimalna i generalnie zamiana nie była opłacalna moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to ;) Do obliczeń, gdzie jest potrzebne wyższe taktowanie wszystkich 4 rdzeni jest wręcz zbrodnią nie wykorzystać potencjału O/C. Można nawet pokusić się o wyższe napięcie. Do zastosowań jak gry lepiej zaoszczędzić. Chemiczny nie wiem do czego wykorzystujesz procka. Ale u mnie jest on dość często obciążony jak gram. WIęc napięcie jednak wzrasta. Dlatego wolałem ustawić niższe napięcie kosztem niższego (edit)taktowania :). Myślę, że to jest już jasne i nie ma co dalej się zagłębiać w ten temat. Yacko no faktycznie troszkę nie opłacalne dopłacać 100 zł, bawić się w wymianę. Samo montowanie chłodzenia i nakładanie pasty nie jest jakimś tam problemem. Ale 100 zł piechotą nie chodzi ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yacko no faktycznie troszkę nie opłacalne dopłacać 100 zł, bawić się w wymianę. Samo montowanie chłodzenia i nakładanie pasty nie jest jakimś tam problemem. Ale 100 zł piechotą nie chodzi ;)

 

Dlatego właśnie napisałem ten post, aby przestrzec innych i nie napalali się zbytnio, chyba, że mają naprawdę kiepskie sztuki, które do 4,5GHz potrzebują 1,4V i więcej (wiem, że i takie się zdarzały).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...