Skocz do zawartości
Sou

Radeon 5850 i 3katy zamiast grafy?;o

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Pierwszy raz problem pojawil sie po przejsciu na sterowniki 10.4. Battlefield zaczal mi wtedy ladnie loadingowac mapy ale w Sttlers 7 zniknela mi grafika 3D zamiast ktorej widzialem 3katy dlugie przecinajace ekran i zywo mrugajace; ] Olalem sprawe i pomyslalem ze gra jest zrypana ale wczoraj zainstalowalem Darkfalla Online i mam cos takiego:

 

ImageShack Album - 2 images

 

Moja grafa to Radeon HD 5850. System Win 7 64 bit.

 

Ktos ma pomysl co jest nie tak? Czemu wiekszosc gier dziala normalnie a te dwie wygladaja jak na zalaczonym obrazku ?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to ciekawe, bo u mnie na Mobility HD5650 zrobiło się identyczne ziaziu w Tropico i Anno 1404. A sterowników nie ruszałem i co jeszcze lepsze - france jeszcze jakiś czas temu działaly prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają temperatury..? Miałem podobnie (HD4850), ale wtedy było jakieś uszkodzenie karty (objawiające się w 3D) i dopiero naprawa gwarancyjna uporała się z tym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowy przykład artefaktów spowodowany za bardzo podkręconą kartą (pamięci lub rdzeń), przegrzaniem lub uszkodzeniem

 

skoro twierdzisz że to nie od temperatury spróbuj obniżyć takty karty do ustawień fabrycznych a jeśli i to nie pomoże to poniżej fabrycznych

 

ps. to że w niektórych grach są arty a w innych niema może być winą zbyt wysokich ostawień w grze (np. karta obsługuje shadery 3.0 a w grze wlączono obsługe shaderów 4.1 itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne - jak mi 2900 pro padl to tez najpierw sie dalo grac w prawie wszystko a arty sypaly tylko w Lost Planet (myslalem na poczatku , ze czesc odpowiedzialna za dx10 siadla), a potem przenioslo sie na kolejne gry , a na koniec nawet na pulpit.

 

Co ciekawe co iles restartow dzialalo wszystko ok przez jakis czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to bardzo interesująca przypadłość, bo występuje tylko w niektórych grach:

Crysis - śmieci na ekranie

FC2 - wszystko w normie

Anno 1404 - śmieci w dx9, norma w dx10.

Dirt2 - bez problemów.

 

Crysis i Anno 1404 to bardzo wymagajace gry jesli chodzi o grafike, wiec stawialbym jak wyzej na przekrecona karte / przegrzewanie.

Z Anno mialem dokladnie to samo na swoim gtx'ie (tylko nie bylo artefaktow a sterownik sie wylaczal i karta przechodzila w 2d, w DX9 hulalo bez problemu) problemem okazal sie zbyt wysoki OC (na pamieciach).

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis i Anno 1404 to bardzo wymagajace gry jesli chodzi o grafike, wiec stawialbym jak wyzej na przekrecona karte / przegrzewanie.

Z Anno mialem dokladnie to samo na swoim gtx'ie (tylko nie bylo artefaktow a sterownik sie wylaczal i karta przechodzila w 2d, w DX9 hulalo bez problemu) problemem okazal sie zbyt wysoki OC (na pamieciach).

 

Rzecz w tym, że Anno w trybie DX10 chodzi zupełnie normalnie. Przegrzewanie to też nie jest, GPU-Z pokazuje max jakieś 70-parę stopni a takty standardowe zupełnie. Może się coś uwaliło, ale jakoś tak dziwnie. Selektywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...