Skocz do zawartości
kelcior

Mistrzostwa Świata w RPA 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, dzień niezłych zonków na mistrzostwach. Jak ktoś mówił, nic tu sie nie da wygrać.

 

Niemcy przegrali, USA remis choć powinni wygrać, Anglia remis, bo z taką grą jaką pokazali to nic więcej im sie nie należy, takie kozaki z nich były.

 

Mam tylko nadzieje, że ta porażka Hiszpanii sprzed paru dni to tylko taka mała wpadka i dalej pójdą jak burza, bo w sumie nie chciałbym zobaczyć finału w stylu Argentyna - Serbia czy coś ;p

 

Dno i metr mulu, tak moge podsumowac gre Anglii.. Heskey'a to wypieprzylbym z boiska jeszcze w pierwszej polowie. Myslalem ze sie wezma w garsc po meczu z USA i pokaza dobra gre.

Ooo to mi dobry komentarz przypomniałeś, jak angielscy dziennikarze mówili o Heskey'u: dać mu wuwuzele i wywalić na trybuny :D Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, póki co to klęska drużyn z Europy. Może to być niezwykle ciekawy mundial.

 

 

Jest? [ ;

 

 

Po tych wszystkich dotychczasowych meczach, to nie mam zielonego pojęcia, kto może sięgnąć po tegoroczny puchar... ale najważniejsze, że Niemcy obalili mit o faworyzowaniu ich przez Jabulani : D ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdą jest, że Anglicy dziś pokazali, że są przeciętną drużyną na tych MŚ i na miejscu Słoweńców bił bym ich aż zaczęli by prosić o litość. Generalnie nie mam uprzedzeń do ich drużyny pod warunkiem, że grają ładnie i skuteczni (od biedy to pierwsze) sęk w tym że w tej chwili grają piach i na fazie grupowej powinni zakończyć, z drugiej strony aż strach pomysleć, że z grupy wyjdzie usa ze słowenią :/

 

W kwestii Niemców: jak wszyscy srali w gacie po 4:0 i rozpływali się nad ich kunsztem mówiłem, że trzeba poczekać na piłkarzy, a nie kangury & misie koala za przeciwników. Dziś przeciętni Serbowie ledwo bo ledwo ale Niemców pokonali. I to by było na tyle.

 

Mam nadzieję, że te pierwsze mecze to efekt wuwuzeli i, że później będzie już ładna piłka bo nie wyobrażam sobie takiego nędznego grania w ćwierć/półfinale jak teraz w połowie spotkań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam nie wyplaca. nawet nie jestes sobie wstanie wyobrazic ile ludzie przewalili kasy u bukow na "pewniakach".

anglia zawodzi niesamowicie. tak klepali wszystkich w eliminacjach, przyszedl turniej i cieniuja. strasznie sie zawiodlem.

reszta niespodzianek jestt w granicach normalnosci. spotykaja sie w koncu 32 najlepsze ekipy na turnieju. ten mundial tylko utwierdza w przekonaniu jak wyrownana jest wspolczesna pilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście założyłem sobie ze 3 dni temu, że gdybym stawiał "remis lub wygra 'słabsza drużyna' " (za słabszą drużynę mając na myśli tą z dużo mniejszym kursem (w stylu 1.20 do 7) ) to wpadłoby mi chyba każde spotkanie...! I tu dobrze zauważyłeś dzej, ludzie na pewniakach potracili niesamowitą ilość, a mało kto próbował zapewne na słabszych ;)

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taki mecz czekalem od poczatku fazy grupowej. Cos pieknego. Ogladalem do ostatniej minuty z otwarta japa. Szkoda tylko ze do tej pory nie ma zadnych efektownych bramek ktorymi bedzie mozna sie zachwycac po mistrzostwach. No ale przed nami jeszcze masa meczow a zabawa zacznie sie w fazie pucharowej :D

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamerun - Dania, naprawdę bardzo dobry mecz, chyba jak do tej pory, jedyne tak emocjonujące spotkanie na tych MŚ, choć szkoda Kameruńczyków, no ale stety, niestety [ ; liczy się skuteczność : )

 

 

A jutro... Brazylia - WKS, to też może być bardzo ciekawe widowisko : ) Bo w dwóch pozostałych meczach pewnie padnie po 1 : 1 ; ), co by było mega lol'owe : D : )

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszy mecz do tej pory. Poziom drużyn przeciętny, ale cały czas coś się działo, widać że grają do końca.

Ale 3/4 tych pieniężnych akcji powstało tylko dlatego, bo obrona przeciwnika nie była w stanie podawać sobie piłki -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słowacja = polska przynajmniej jeżeli chodzi o żałosny styl gry

 

włochy = połowa składu powinna jak cannavaro grać w ZEA czy innej Arabii tak liczy się tylko kasa i nazwisko. Włochów lubię ale aż szkoda patrzeć na tak bezradnych mistrzów świata w spotkaniu z kiwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Brazylia rozpykała WKS :roll: , szkoda... ale znów WKS'iarzą brakowało wykończenia / : Swoją drogą, niezła nerwówka się pod koniec zrobiła :oops: A mecz ogólnie niezbyt specjalny :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Fajny meczyk, ale sędzia cuda wyprawiał momentami. Nie dziwie sie że w końcówce piłkarze już nie wytrzymywali.

 

A ta powtórka pokazująca sędziego rozmawiającego z Fabiano to jakaś masakra. Zobaczymy co z tym będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta powtórka pokazująca sędziego rozmawiającego z Fabiano to jakaś masakra. Zobaczymy co z tym będzie.

 

 

Dokładnie, sędzia o takie rzeczy raczej powinien pytać swojego 'liniowego kolegę' a nie zawodnika :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Najlepiej to wcale nie powinno być sędziego na boisku. 10 chłopa powinno siedzieć przy monitorach i dokładnie przyglądać się temu co się dzieje. Powtórki pokazują że kamery widzą to dużo lepiej i mogli by reagować natychmiast.

Tak samo do spalonych powinny być jakies czujniki przy butach zawodników. Ktoś jest na spalonym to sędziowie widzą taką informację, jeśli w momencie podania jest taka informacja to gwiżdżemy, jeśli nie to nie.

 

Sędziowie popełniają bardzo dużo błędów, mniejszych i większych, i że dalej nic z tym nie robią przechodzi moje pojęcie.

 

Poza tym zasady w tym sporcie są idiotyczne. Co to za praca rękami? Jakikolwiek kontakt rękami z przeciwnikiem to automatyczny faul, a nie dziesiątki sytuacji w każdym meczu gdzie ktoś kogoś przytrzymuje, i widać że zwalnia i przeszkadza. Piłkarze powinni mieć ręce powiązane do ciała, a nie machać nimi na wszystkie strony i używać ich więcej niż nóg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to wcale nie powinno być sędziego na boisku. 10 chłopa powinno siedzieć przy monitorach i dokładnie przyglądać się temu co się dzieje. Powtórki pokazują że kamery widzą to dużo lepiej i mogli by reagować natychmiast.

Tak samo do spalonych powinny być jakies czujniki przy butach zawodników. Ktoś jest na spalonym to sędziowie widzą taką informację, jeśli w momencie podania jest taka informacja to gwiżdżemy, jeśli nie to nie.

 

Sędziowie popełniają bardzo dużo błędów, mniejszych i większych, i że dalej nic z tym nie robią przechodzi moje pojęcie.

 

Poza tym zasady w tym sporcie są idiotyczne. Co to za praca rękami? Jakikolwiek kontakt rękami z przeciwnikiem to automatyczny faul, a nie dziesiątki sytuacji w każdym meczu gdzie ktoś kogoś przytrzymuje, i widać że zwalnia i przeszkadza. Piłkarze powinni mieć ręce powiązane do ciała, a nie machać nimi na wszystkie strony i używać ich więcej niż nóg.

 

omfg... jak mnie to wciach!ia... Z tego sportu zrobił się sport dla panienek.. byle dotknięcie i już teatrzyk kukiełek się zaczyna... Nie powinno być gwizdów jak jest walka bark w bark, ręce powinny być przy ciele i styka.

 

Dobra panowie aby było ciekawiej "potypujmy" sobie.

 

Portugalia - Korea Północna: 3-0

Chile - Szwajcaria: bedzie fajny mecz - 2-2

Hiszpania - Honduras: 3+:0

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak kiedys przy meczu toczylem ostra dyskusje z kumplami wlasnie na temat kulawego sedziowania. Mowilem ze jestem za wprowadzeniem technologii z wykorzystaniem sensorow do wykrywania spalonych i autow. Ponad to klocilem sie ze ze sedzia powinien miec przy sobie jakis podreczny wyswietlacz (badz wykorzystac bilboard) na ktorym moglby blyskawicznie obejrzec powtorke danej sytuacji i podjac decyzje z czystym sumiemiem. Niestety zaden z kumpli nie popieral moich pomyslow bo wg nich zabije to klimat meczow. No cos jest w tym co mowia ale jak sedzia w waznych spotkaniach popelnia mase bledow to zastanawiam sie czy jednak nie byloby dobrym posunieciem wprowadzenie takich zmian.

 

ps. Sprzet na tych mistrzostwach maja po prostu genialny. Przy niektorych powtorkach (jak operator prawie ze zatrzymuje czas) widac nawet migotanie swiatla (chociaz nie jestem pewny czy to faktycznie to co mysle).

 

moje typy na dzisiaj

Portugalia - Korea Północna: 2-1

Chile - Szwajcaria: 1-1

Hiszpania - Honduras: 2:0

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

omfg... jak mnie to w[ciach!]ia... Z tego sportu zrobił się sport dla panienek.. byle dotknięcie i już teatrzyk kukiełek się zaczyna... Nie powinno być gwizdów jak jest walka bark w bark, ręce powinny być przy ciele i styka.

 

Owszem, ręce przy ciele były by ok, ale nikt tak przecież nie robi. Każdy sie cały czas łapie przytrzymując przeciwnika, bardzo rzadko jest walka ciałem, przeważnie jest właśnie trzymanie rękami, i to jest chamstwo.

 

Wczoraj w meczu Włochów gość trzymał Włocha za koszulkę w polu karnym. Nie ważne czy był tam kontakt nogami, było trzymanie za koszulke i dla mnie to jest automatyczny faul i w pełni zasłużony karny, mimo iż wolałbym żeby go nie było. Dla mnie coś takiego nie ma miejsca w tym sporcie, to nie us-futbol czy rugby. Jeszcze troche i po pięciu chłopa będzie się rzucać na przeciwnika z piłką zgniatając go, a ten zgnieciony dostanie żółtą kartkę po tym jak będzie miał pretensje do sędziego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1:1

0:2 Hopp Schwiiz! ;)

3:1

 

Portugalia Miazgun. Otwarli worek i gole nie mogły się przestać sypać. Mam nadzieję, że nie rozstrzelają Koreańczyków za to. :P

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...