Skocz do zawartości
kelcior

Mistrzostwa Świata w RPA 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Heheh komentatorzy dzisiaj mowili ze fifa sie zastanawia nad zmiana przepisow (co sam pare stron temu sugerowalem :lol: ) odnosnie syruacji gdzie pilka ewidentnie zmierzajaca w swiatlo bramki jest zatrzymywana reka (ma byc wtedy uznawana bramka). Zobaczymy czy na gadaniu sie nie skonczy. A co do dzisiejszego meczu to musze powiedziec ze bramkarze pozwolili nam ogladac ladne widowisko. Oboje zagrali tragicznie... Mam nadzieje ze jutrzejszy mecz bedzie co najmniej tak dobry jak dzisiejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość bramek strzelona dzięki błędom obrońców, bramkarzy czy z kontr...

Jakby nikt nie popełniał błędów to nie byłoby w ogóle bramek :)

 

Patrząc przez pryzmat wszystkich spotkań, Diego Forlan jest dla mnie jednym z najlepszych piłkarzy na tym mundialu. Dziś tylko mnie utwierdził w tym przekonaniu. Szkoda, że Klose nie strzelił dwóch bramek w ostatnich dwóch meczach, bo najlepszym strzelcem w historii mistrzostw byłby piłkarz pochodzenia polskiego :( List of FIFA World Cup goalscorers - Wikipedia, the free encyclopedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj dobra juz przestancie tak plakac ze niektorzy pilkarze polskiego pochodzenia graja za granica bo to sie robi zalosne. To ze prezentuja taki poziom nie jest efektem tego ze pochodza z Polski tylko tego jak zostali wyszkoleni przez bardziej ogarnietych szkoleniowcow za granica. Owszem wrodzony talent robi swoje ale w Polsce na bank zostal by zmarnowany i spuszczony w zasyfialym kiblu. Wiec takie chrzanienie ze gosc ma polskie korzenie i dalczego on dla nas nie odwala tak swietnej roboty jest smieszne i jednoczesnie zalosne. Tak zalosne jak wspominanie po kazdej porazce polskiej reprezentacji naszych sukcesow na jedym z mundialow...

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Oj dobra juz przestancie tak plakac ze niektorzy pilkarze polskiego pochodzenia graja za granica bo to sie robi zalosne. To ze prezentuja taki poziom nie jest efektem tego ze pochodza z Polski tylko tego jak zostali wyszkoleni przez bardziej ogarnietych szkoleniowcow za granica. Owszem wrodzony talent robi swoje ale w Polsce na bank zostal by zmarnowany i spuszczony w zasyfialym kiblu. Wiec takie chrzanienie ze gosc ma polskie korzenie i dalczego on dla nas nie odwala tak swietnej roboty jest smieszne i jednoczesnie zalosne. Tak zalosne jak wspominanie po kazdej porazce polskiej reprezentacji naszych sukcesow na jedym z mundialow...

 

100 % poparcia !

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec takie chrzanienie ze gosc ma polskie korzenie i dalczego on dla nas nie odwala tak swietnej roboty jest smieszne i jednoczesnie zalosne.

 

Ja się cieszę, że nie gra dla Polski, za granica przynajmniej ma szanse odnieść sukces, co jak widać udało mu się. Mało jest sportowców z Polski na najwyższym światowym poziomie, dlaczego więc im nie kibicować i nie cieszyć się z sukcesów? Co w tym żałosnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec takie chrzanienie ze gosc ma polskie korzenie i dalczego on dla nas nie odwala tak swietnej roboty jest smieszne i jednoczesnie zalosne.

 

Ja się cieszę, że nie gra dla Polski, za granica przynajmniej ma szanse odnieść sukces, co jak widać udało mu się. Mało jest sportowców z Polski na najwyższym światowym poziomie, dlaczego więc im nie kibicować i nie cieszyć się z sukcesów? Co w tym żałosnego?

 

Jak wyżej.

 

 

A co do meczu, to naprawdę dobre spotkanie, gdyby Suarez się bardziej skoncentrował, no to wynik pewnie wyglądał by odwrotnie, ale to pewnie 'ręka boska' nie pozwoliła mu, ani Fornalowi [ostatni rzut wolny] na więcej [ ; Swoją pokrętną drogą, ja nie rozumiem, o co chodzi co poniektórym osobom o fartowne bramki, Urugwajczycy popełniali błędy, dokładnie bramkarz, błędy wymuszone jakby nie było grą, zagraniami Niemców, więc? Chyba m.in. dla tego padają gole, że przeciwnik wykorzystuje błędy rywala, co Niemcom na tym mundialu jak widać wychodziło bardzo dobrze, ale przyznać muszę, że w tym meczu gra Urusów [ ; podobała mi się zdecydowanie bardziej, ze względu na ich niesamowitą wręcz waleczność, niedopuszczanie sytuacji, piłek, gdyby nasi tak grali, mogliby już kaleczyć po swojemu, ale żeby chociaż właśnie tak walczyli o piłkę, marzenie… [ ;

 

 

No to jeszcze jutro/dziś, mam nadzieję, że jakimś cudem [pewnie Sneijder'em albo Robben'em] :wink: Oranje ogarną 'Barcelonę' ; ) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemcy mieli masę rzutów rożnych, jeden tylko fartem wykorzystali. Ani jednej akcji nie mogli zakończyć golem. Wszystko ku** fartem, i jeszcze ta poprzeczka na koniec. Nikt mi nie wmówi, że niemcy grali piękniej, mieli farta i tyle. Większość bramek strzelona dzięki błędom obrońców, bramkarzy czy z kontr... dziśfutbol przegrał. Jedynie Butt zasługuję na pochwałę bo wyciągnął parę bramek.

 

Pie***lisz!

Swoje uprzedzenia trzymaj w szafie.. A gdybyś chociaż czytał jeszcze choć wypowiedzi Oskarliber to wiedziałbyś, ze nic nie dzieje się bez przyczyny, a farta w sporcie nie ma. Wykorzystać błędy przeciwnika też trzeba umieć. A szacunek do innych to podstawa.

 

Co do małego finału..

Kolejne spotkanie godne Mistrzostw Świata. Ładna dla oka, szybka gra, ładne bramki i o to w tym wszystkim chodzi. Widać też jednak, że Mueller robi różnicę, a gdyby zagrał w meczu z Hiszpanią, mogło by być ciekawiej i w finale mogła grać reprezentacja Niemiec. Dzisiaj mimo kilku dość poważnych zmian w składzie zagrali bardzo dobrze i choć spotkanie było w miarę wyrównane, to potrafili wykorzystać stworzone sobie sytuacje. I faktycznie patrząc na to co do tej pory zaprezentowali należało im się.

 

Kończąc jeszcze wątek ESP-GER, to może i przewaga w Hiszpanów była w spotkaniu i udało im się strzelić tą jedną bramkę więcej, ale jak do tej pory nie zaprezentowali swojej siły i nie potwierdzili tego golami.

 

Dlatego też liczę na pomyłkę Paula i pomarańczowe zwycięstwo.

Edytowane przez stivo
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Stivo ale jakie uprzedzenia? Urugway zdobywał bramki z akcji, Niemcy nie mieli ani jednej dobrze sklejonej akcji zakończonej bramą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wynik meczu stawia ich wyzej...

Niemcy oststnie mecze zagrali bardzo rozwaznie. Nie bylo glupich kiwanek, czy akcji "to ja musze strzelic gola" ktore czesto reprezentuja poludniowcu. Pokazali ze jest to gra druzynowa. I wiele osob moze ich nie lubic itd, ale pilke zeprezentowali na najwyzszym poziomie.

 

Co do dzisiejszego finalu:

Hiszpania jak najbardziej na miejscu, ale orange... diabelnie nie podobala mi sie ich gra. Duza ilosc niewykorzystanych sytuacji czy debilnych zagran. Nie nie nie i jeszcze raz nie. Ten zespol mi tu nie pasuje. Calym sercem jestem dzisiaj za Hiszpania...

 

 

Co do zawodnika mistrzostw, glosowalbym na Forlana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stivo ale jakie uprzedzenia? Urugway zdobywał bramki z akcji, Niemcy nie mieli ani jednej dobrze sklejonej akcji zakończonej bramą.

 

Uprzedzenia i jakaś skryta nienawiść do Niemiec. Widzisz tylko bramki po błędach dla Niemiec, a pierwsza bramka dla Urugwaju? Ewidentny błąd Schweinschteigera, strata i bramka dla Urugwaju. Zauważ wszystko a nie tylko to co chcesz...

 

albo:

Niemcy mieli masę rzutów rożnych, jeden tylko fartem wykorzystali.

Skąd wiesz, że fartem. Wykorzystali go i **uj! I jest gol, buda. Edytowane przez DejwiT11
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, niby byłem za Urugwajem, ale w sumie sobie myślę, że Niemcy zasłużyli na to 3. miejsce, a Urugwaj niech się cieszy z 4. miejsca bo to właściwie Ghana powinna grać w tym meczu z Niemcami... :rolleyes:

 

Nie powinna. Jak drużyna nie umie wykorzystać 3 rzutów karnych w tym jednego dającego awans jeszcze w czasie gry, to nie zasługuje na półfinał.

 

Niemcy mieli masę rzutów rożnych, jeden tylko fartem wykorzystali.

 

Zdefiniuj z łaski swojej, jak wygląda bramka z rzutu rożnego strzelona fartem, a jak wygląda strzelona normalnie, bo jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić.

 

 

Co do samego meczu, bardzo przyjemny dla oka. Przed meczem podchodziłem do niego całkiem neutralnie, podczas jakoś mnie tak tchnęło żeby może jednak Urugwaj sobie wygrał. Najfajniej by było gdyby ta poprzeczka pod koniec weszła, z dogrywką byłoby jeszcze lepiej. Dzisiaj 3:2 dla Hiszpanii i mecz podobny lub bardziej widowiskowy i jestem zadowolony ;)

Edytowane przez Oskaliber
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy mecz był niezły! Urugwaj pokazał, że nie jest biernym przeciwnikiem.

Trochę im tylko przysłowiowego farta zabrakło ;)

 

A dziś obstawiam Hollandię... Pomimo wskazania Paula ośmiornicy :P

Edytowane przez Silvana
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Zdefiniuj z łaski swojej, jak wygląda bramka z rzutu rożnego strzelona fartem, a jak wygląda strzelona normalnie, bo jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić.

 

 

 

 

Normalnie, wjazd Puyola. Fartem, ponad 10 rzutów karnych i tylko 1 wykorzystany i to nie po dobrym dośrodkowaniu na zawodnika tylko odbijaniu się od obrońców drużyny przeciwnej. Niemcy grali sprytnie i skutecznie ale ich futbol mnie nie zachwycił, były drużyny grające piękną piłkę i Niemców do tych drużyn nie zaliczam. Chyba mam do tego prawo?

 

Też mam nadzieję, że Holandia się włączy ;) Chociaż Barca to nie byle zawodnik i to pewnie oni będą dziś kontrolować grę.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stivo ale jakie uprzedzenia? Urugway zdobywał bramki z akcji, Niemcy nie mieli ani jednej dobrze sklejonej akcji zakończonej bramą.

 

Czyli bramka Jansena też fartem bo się Muslera minął z piłką?

A bramka Forlana to już mega poprawna, bo nie było Neuera, bo się piłka odbiła od ziemi.. i wszystko było zaplanowane od początku do końca <_<

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dzisiaj stawiam na Hiszpanow i na to, ze wygraja po najlepszym meczu w ich wykonaniu na mistrzostwach. :P

Olé España B-)

 

Co do wczorajszego meczu to bardzo fajne spotkanie, szkoda tylko ze bez dogrywki, emocje by byly przynajmniej jeszcze przez pol godziny, a tak po 90 minutach sie skonczyly. Generalnie Urugwaj ma niezla pake w postaci pilkarzy z pola, bo bramkarz to troche odstaje od pozostalych. Szkoda tez , ze nie zagral Klose, bo gdyby mial takie okazje jak troche imo 'drewniany" Kiessling to na pewno cos by strzelil. Pogratulowac nalezy Niemcom trzeciego miejsca, zasluzyli na nie i kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bramka Jansena też fartem bo się Muslera minął z piłką?

A bramka Forlana to już mega poprawna, bo nie było Neuera, bo się piłka odbiła od ziemi.. i wszystko było zaplanowane od początku do końca <_<

 

Akurat przy tej bramce to Jansen nic nie zrobil, a Forlan popisal sie niesamowitym zlozeniem do strzalu i precyzyjnym uderzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Jak widać zdania są podzielone :)

 

Jakiś portal pobawił się w Ośmiornice i puścili mecz w fifie i pesie... w Fifie 3:1 dla ESP a w PES 2:0 dla NED... głupota ;]

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tekken na boisku :D :D Alonso wylapal na klate takiego fronta ze malo sie nie zlozyl jak scyzoryk :blurp: Na razie to poza faulami nie ma na co patrzec. A i jeszcze jedno, wydaje mi sie czy operator dostal zakaz odtwarzania powtorek spalonych?

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, obie drużyny grają wręcz identycznie, pressing wysoko i tak się przepychają + długie piłki, w których Hiszpanie są zdecydowanie lepsi, skuteczniejsi, niestety [ ; ciekawe, jak to się zakończy...

 

 

 

edit:

 

Ale tekken na boisku :D :D Alonso wylapal na klate takiego fronta ze malo sie nie zlozyl jak scyzoryk :blurp: Na razie to poza faulami nie ma na co patrzec. A i jeszcze jedno, wydaje mi sie czy operator dostal zakaz odtwarzania powtorek spalonych?

 

Musiało fest boleć / ; ciekawe, czy żebra ma w całości [ ;

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu się dziwisz ? To było do przewidzenia, że będzie taka piłka. Obie drużyny grają bardzo zachowawczo, ale z drugiej strony bardzo nerwowo. 5 żółtych kartek mówi samo za siebie. Obie strony boją się popełnić błąd i stracić gola. Stawka raczej wysoka ;). Stąd taka, a nie inna gra. Ale ogólnie Hiszpanie jakby mieli więcej okazji. Aczkolwiek Holendrzy też parę razy zagrozili Casillas'owi.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Póki co tak blado że chyba zwiększe saturację w TV na drugą połowę.

 

 

Oddanie piłki przez Holendrów było fajne, ciekawe co by było jakby piłka wpadła do siatki. Oddali by gola? :)

 

 

Mam też nadzieję, że padnie jakaś czerwona kartka. W końcu co to był by za finał bez tajueh kartki? Jeden chłop ma dużą szanse (osobiście już bym innemu dał za to kopnięcie w klatę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno, wydaje mi sie czy operator dostal zakaz odtwarzania powtorek spalonych?

 

Coś chyba było, jakiś spalony pokazany aczkolwiek nie dam sobie głowy uciąć ;)

 

Oddanie piłki przez Holendrów było fajne, ciekawe co by było jakby piłka wpadła do siatki. Oddali by gola? :)

 

To samo sie zastanawiałem co by było, sytuacja co najmniej kłopotliwa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo sie zastanawiałem co by było, sytuacja co najmniej kłopotliwa :D

 

Taka sytuacja miała miejsce w lidze holenderskiej, bodajże Ajax. Oddanie piłki, ta bardzo ładnie wpada do bramki jakże zaskoczonego bramkarza. Ajaksowcy oddają jednak piłkę przeciwnikowi, a ci bardzo łatwo strzelają bramkę.

 

Widowiska nie ma, ale tego trzeba było się spodziewać. Ja bardzo chętnie zobaczyłbym ze dwie czerwone kartki, może by się coś ruszyło (a dużo do takiej sytuacji nie brakuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...