Skocz do zawartości
ath

Fifa 11

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wierze, po prostu nie wierze. jestem po pierwszym meczyku i stwierdzam że gra się prawie idealnie jak w Fife10 na Xa (Parenaście nocek z kumplami - wiem co mówie) Szczególnie że od tygodnia jestem posiadaczem wirelessa x360. Wiedziałem co robie kupując własnie teraz pada hehe. Ojj bedzie się działo w zime będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość TornadoNew

Proszę ułużcie mi config pod klawiature, bo tam wszystkie klawisze w opcjach są pod pada i nie wiem które wybierać.

 

 

Mój cfg:

 

D - strzał/faul

S - podanie po ziemi

A - wysokie podanie/wrzutka

E - sprint

Q - strzał techniczny

 

 

Pomóżcie tyle potrzebuje do szczęścia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zmienić sterowanie na klawiaturze w grze?? Bo jak wchodzę do menu Moja Fifa > Sterowanie to pisze oczekiwanie na reakcje kontrolera, naciskam na klawisze ale nic się nie dzieje, jakby jej nie wykrywał, a później przy konfigurowaniu meczu mogę normalnie zmieniać strony jako gra na klawiaturze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko mnie zachwyciło do tego stopnia, że zamawiam pierwszy preorder w życiu. Rozegrałem kilkanaście meczy i jak dotąd wszystko na plus. Grafika jakoś mi nie przeszkadza, nie rozumiem skąd tyle zachwytów, jak dla mnie jest dobra, ale nic więcej. Dotychczas grałem w PES'a, Fifę omijałem szerokim łukiem, przyznam szczerze, że dopiero sprawdziłem demo Fify, demo PES'a sprawdzę jutro.

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko mnie zachwyciło do tego stopnia, że zamawiam pierwszy preorder w życiu. Rozegrałem kilkanaście meczy i jak dotąd wszystko na plus. Grafika jakoś mi nie przeszkadza, nie rozumiem skąd tyle zachwytów, jak dla mnie jest dobra, ale nic więcej. Dotychczas grałem w PES'a, Fifę omijałem szerokim łukiem, przyznam szczerze, że dopiero sprawdziłem demo Fify, demo PES'a sprawdzę jutro.

 

Zagrasz w nowego PES-a zrozumiesz skąd te zachwyty nad FIFA, oczywiście graficznie przepaści nie ma, ale dodając do tego animacje jest o wiele lepiej niż w PES.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki - czy w FIFA istnieje coś takiego jak tryb Master League w PES ( z transferami, zarządzaniem itd) ?

 

Tak jest coś takiego. Nazywa się tryb menadzerski, przez kilkanaście sezonów prowadzisz wybrany klub, bądź kluby we wszystkich rozgrywkach sezonu, a więc liga, europejskie puchary, mecze towarzyskie przed sezonem. W okienkach transferowych kupujesz i sprzedajesz zawodników, ustawiasz ich na boisku, ustalasz ceny biletów, wybierasz sponsora, usprawniasz poszczególne formacje, wysyłasz skautów na poszukiwania talentów, rozbudowujesz stadion, itp. Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wierzę, ze piszę w tym topiku, ale muszę ,skoro tegoroczna FIFA po raz pierwszy od 2002 roku pokazała na PC coś co przyciągnęło moją uwagę. Jestem skarzony serią PES wiec będzie lekko nieobiektywnie :)

 

Animacja i fizyka ruchu zawodników oraz piłki jest świetna. W nowym PES skopano to modelowo i mieć można jedynie nadzieję , ze coś tam poprawią. Na chwile obecną FIFA stanowi wzór. Ruch jest płynny, widać szczegóły trików, piłka leci poprawnie. Doczepię się jedynie do kamery w trybie wide. Boisko wygląda nienaturalnie wąsko, jak bieżnia, a perspektywa lotu piłki przy dośrodkowaniach jest nieco komiczna. Wygląda jakby piłka leciała pionowo w górę i spadała zaraz w dól:)

Modele stadnionów i zawodników są niestety dość przeciętne. Niby ładnie, niby są szczegóły, ale wszystko jest takie mdłe.Na tle konkurencji wyraźnie do tyłu. Cóż, coś za coś. Ale mogłoby byc lepiej.

Taktyka i styl gry. Wyrok po pierwszym meczu -co tak prosto i czemu tak schematycznie? Grając Chelsea wlepiłem Realowi W PIERWSZYM MECZU JAKI ZAGRAŁEM 6 goli nie pozwalając im w zasadzie na strzał na moja bramkę. Coś tu nie gra. Drogbą wleźć można z piłką w zasadzie do bramki, Essien jest jakimś Bogiem środka pola. Takie odnoszę wrażenie, bo piłka szuka zawodnika nawet przy manualnym trybie podań a bramki strzela się instynkltownie ( to moze być dla niektórych zaleta). Osobiście uważam , ze jest zbyt arcade. Takie podejście idealnie nadaje się dla rozgrywek w sobotnie wieczory z kumplami, ale uciechy indywidualnej jest niewiele. Marudzę, ale niestety nie odnajduję przyjemności w klepaniu bramek na 2-3 sposoby. Owszem można kombinować ,ale jest to już jest kombinowanie na siłę. Słowem, szkoda, bo target gier piłkarskich nie powinien ograniczać się do odbiorcó lubiących schematy.

Mimo wszystko zaskoczony jestem poziomem ogólnym, Jesli przymknie sie oko na to co powyżej to gra wciąga. Może dlatego, ze jest inna niż PES, a może dlatego, ze ma to czego konkurencja nie ma. W fulla zagram na pewno na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu, bo fifa jst ustawiona domyślnie na poziom amator. :] Kilka postów wyżej był podany fix do zmiany AI, gwarantuje, że będziesz miał problemy z wyjście z własnej połowy. :]

Fakt pes lepiej pod względem a/v, ale wolę lepszy gameplay. Pewnie i tak jakieś dodatki scena będzie wypuszczać to się trochę podciągnie grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gameplay, gameplayem, ale czy tylko ja mam takie wrażenie, że obojętnie czy wybiorę Chelsea, Real, Lyon to drużyny grają tak samo? Po prostu w PES'ie, każda drużyna ma swój styl i czuje się to od razu. W Fifie tego na razie nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu, bo fifa jst ustawiona domyślnie na poziom amator. :] Kilka postów wyżej był podany fix do zmiany AI, gwarantuje, że będziesz miał problemy z wyjście z własnej połowy. :]

Fakt pes lepiej pod względem a/v, ale wolę lepszy gameplay. Pewnie i tak jakieś dodatki scena będzie wypuszczać to się trochę podciągnie grafikę.

 

Owszem, zmiana poziomu trudności utrudnia życie, ale nie zmienia schematów w jaki można stzrelić bramkę. Nuda panie :).

Gameplay jest pojęciem względnym i nie odnosi się do modelu gry. Nie można mylić fizyki gry z gameplayem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak jakieś dodatki scena będzie wypuszczać to się trochę podciągnie grafikę.

 

Dokładnie, widzę, że już doszli jak edytować tekstury w tym i twarze :) Po przejrzeniu evo-web czy soccergaming widać, że wielu ludzi (i fanów) PES-a przerzucać się będzie na fifę, zatem możemy być spokojni o scene moderską. Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Trochę zmienia, bo już nie idziesz jak rambo sam do przodu, tylko musisz kombinować. :] Zresztą mnie interesuje multiplayer głównie a tego w demku się nie przetestuje..

 

+1

 

A tu IMHO World Cup był gorszy od PESa 2010 no ale trzeba poczekać do wydania pełnych wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wcześniej czy później gra z AI Cię znudzi i nie ma przebacz, bez względu jakie to AI by nie było. Także na dłuższą metę to siła czy to PES-a czy FIFY jest w multi lub graniem z kolegą przed monitorem/telewizorem w jednym pokoju. O multi w przypadku EA możemy być raczej spokojni w przeciwieństwie co rocznej klapy Konami. To jak strzelasz bramkę, zależy wyłącznie od Ciebie! Przecież nawet w PES-ie czy każdej innej kopance możesz schematami strzelać gole. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni a gra ma Ci umożliwiać tylko konstruowanie tego i to właśnie Fifa umożliwia zresztą jak i PES od lat.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość TornadoNew

Witam. Wczoraj ściągnąłem FIFE 11 PC demo. Wszystko pięknie ładnie, tylko nie wiem którym się :

 

- kiwa ( robi zwody )

 

- przełącza zawodnika

 

- Wysokie wysunięcie górą za linie obrońców

 

- Jak się oddaje mocny strzał z rzutu wolnego !? Jak strzelam normalnie, to strzelają technicznie...

 

Resztę jakoś tam ustawiłem.

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez TornadoNew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się mija przeciwnika balansem ciała, albo w pes mi to jakoś lepiej wychodziło. :]

No i co za mądry zdobił strzałkę nad zawodnikiem koloru zielonego.. ? ;]

Na poziomie pro już trochę zabawy jest, na razie nie daje wyżej, bo pewnie bym nie doszedł do pola karnego przeciwnika. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość TornadoNew

Proszę napiszcie czym się....

 

- kiwa ( chodzi mi o takie coś -

52 sekunda filmiku )

 

- daleko przerzuca za obrońców ( wysunięcie )

 

 

Tylko tego nie wiem ! Prosze podajcie kombinacje klawiszy na klawiaturze, u góry podałem wam SS z moim cfg sterowania. Które pozmieniać żebym mógł się kiwać i daleko przerzucać piłkę za obrońców.... plisss powiedzcie !

Edytowane przez TornadoNew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość TornadoNew

Skąd ja mam wiedzieć jak to się robi ? Ja w życiu pada w rękach nie miałem ! A tam jakieś RS ( {RS} w ogóle nie ma w opcjach sterowania na klawiaturze, patrz screen u góry) piszą i ja jak głupi nie wiem co robić.

 

 

Dobra, najlepiej podajcie mi jak zrobić zwykłę prowadzenie piłki przy nodze ( w starych fifach C ) i przekładankę ( w starych fifach lewy shift )

 

 

 

 

Ale to sterowanie jest spierniczone -.-.

 

 

 

EDIT : Czy nikt nie wie jaki przycisk jest odpowiedzialny za kiwanie się w tej grze na padzie !? Zmienie sobie ten przycisk na klawiaturze i będzie dobrze. Czekam na odpowiedz, no chyba, że nikt nie wie jaki przycisk służy do kiwania w nowej fifie na PC...

Edytowane przez TornadoNew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyobrażasz sobie obsługiwanie prawą ręka jednocześnie strzałek i przycisków home, end, del itp. ? :] Na klawiaturze to nie jest gra... ;/

Poza tym wejdź sobie podczas gry w opcje->controlls->controller help i tam masz wszystkie tricki opisane, tylko musisz sobie wcześniej jakoś rozplanować klawisze do skilli, żeby w ogóle dało się grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość TornadoNew

LOL.

 

On tylko pisze home, delete itp. Tak ON ma ustawione. Jakbyś rozwinął na dole to co napisał to byś wiedział o czym mówie.

 

 

ja np. sobie ustawiłem te klawisze na : X,Z,C,V.

 

 

ath nie pisz już dzisiaj nic i ochłoń :D

 

 

Co do tricków, to po 30 min będziecie potrafili zrobić 1/4 z nich :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sutor - ściągał a co ? ;)

 

Dla mnie szału nie ma, ale tylko dlatego, że w wersje 09 i 10 grałem na PS3 i wiedziałem czego się spodziewać :). Ogólnie jak już wcześniej napisano (zresztą sami producenci to przyznawali po trochu) - lekko poprawiona konsolowa "dziesiątka" - na szczęście poprawki te nie okazały się kosmetyczne - przede wszystkim poprawiono te nieszczęsne loby, strzały też imho bardziej soczyste no i animacja zdaje się być odrobinę płynniejsza. Kupić nie kupię, bo konsolowa wersja jeszcze fajniejsza, ale dla posiadaczy tylko blaszaka (zwłaszcza po zagraniu w nowe Pro) innej opcji nie widzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...