Skocz do zawartości
ath

Fifa 11

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już za sobą kilkadziesiąt meczy z cpu. Nigdy tak długo nie grałem w żadne demo :). Twierdzę, że jest to najlepsza gała ever jaka wyszła na pc-ta i najwierniej oddająca ten sport. Nie chcę tutaj celowo używać modnego w gronie sceny PES słowa "symulator". Z CPU na pro niestety z manual passing-iem się strasznie ciężko gra bo AI natychmiastowo jest przy piłce lub naszym graczu, taki dziwny pressing ma. Gram na ustawieniach semi dla podawania i strzału, reszta manual. Z takim ustawieniem gra się już normalnie z cpu co nie znaczy, że jest łatwo :lol: Jest cholernie ciężko, trzeba walczyć o każdą piłkę, ale dla mnie to jest bomba! A te kolizje to majstersztyk, jak można genialnie to zrobić w elektronicznej piłce nożnej. Walki w powietrzu, przepychanie bar w bar to czego zawsze brakowało w PES-ie. Najtrudniejsze są strzały, trzeba sporo treningu żeby je opanować. Przez te kilkadziesiąt meczy, konstruowałem akcje jakie mi tylko do głowy przychodziły, wszystko się da zrobić! Nie ma absolutnie żadnych schematów, bo to oczywiście zależy od gracza. "Pace control" wraz z swobodą jest niesamowity, można wstrzymać grę w środku pola i rozegrać pozycyjny atak. Głupie wyrzucanie piłki ręką przez bramkarza jest tak fajnie zrobione, nie dość że można siłą ukierunkować do którego piłkarza ma podać to jeszcze tak płynnie to robi bramkarz. Dzięki temu można wyprowadzić szybką i skuteczną kontrę. A w PES-ie od zawsze wciska się "x" i automat nam podaje piłkę :| I trzeba czekać cenne sekundy aż się "animacja" załączy. Naprawdę, że Panowie z Konami przez tyle lat tego nie mogli zrobić normalnie... Strasznie mi się podoba także to, że triki cholernie trudno wykonuje się w meczu, zwłaszcza żeby były w "tempo" akcji, pomimo faktu, że jest ich bardzo dużo a sama ich obsługa jest zrobiona wzorowo, w przeciwieństwie do PES11. Na kilku portalach/forach (pl i zagranicznych) spotkałem się z recenzjami dem, że PES to symulator a Fifa arcade. Naprawdę nie rozumiem tego kompletnie, dla mnie w tym nie ma ani krzty prawdy. Co jest takiego w PES-ie 11, że jemu się należy miano symulatora ? Niektórzy, twierdzą, że super uber nowy system podań manualnych i można rozgrywkę prowadzić jak się chce. A co w fife nie można ? Można i jest to o klasę lepiej zrobione. Staram się być obiektywny przez pryzmat przegranych lat w PES-a i chociaż "serce" jest za PES-em to absolutnie nie widzę ani jednej rzeczy w której PES11 jest lepszy i bardziej przypomina symulator.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym grasz ? Pad od x360 dla pc ? :] Bo ja na klawie wymiękam jak mam jeszcze tricki robić, dual-shock zdechł i muszę w coś się zaopatrzyć.

Faktycznie już na pro AI jest wyzwaniem, co dopiero na najwyższym poziomie. Manual nie mogę nic zmienić, chyba dlatego, że klawiatura..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojejku

 

Masz 100% racje w tym co piszesz. Ja zawsze gralem w PES'a, ale FIFA 2011 to najlepsza kopanka jaka do tej pory wyszła. Zarzuty mam jednak trochę do grafiki(brakuje mi ostorości textur, wszystko jest trochę takie rozmyte, a szczególnie murawa jest słabej jakości). A co do pada logitech to też go mam i niestety gumki w krzyżaku mi się przetarły po 2 latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest w cenie bezprzewodowego pada od x360 for pc, więc chyba wybiorę produkt od m$.

 

Nie masz co się nawet zastanawiać. Moim zdaniem, podkreślam moim zdanie jeśli ktoś gra na analogach to pad od M$ jest bezkonkurencyjny. Gram na nim własnie w fife i jak pisałem wcześniej nie widzę różnicy w graniu na xboxie oraz na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest w komplecie z padem - PAD Microsoft Xbox 360 + PC Wireless XBOX360 USB (1234375003) - Aukcje internetowe Allegro

 

ojejku pospisuje się pod tym co napisałeś, tylko mam jedno zastrzeżenie do tego o czym już wspominałem, omijanie przeciwnika balansem, albo mi w fifie nie idzie, albo takie coś w ogóle tutaj nie istnieje, trzeba użyć jakiegoś tricku czy coś ? W pes nawet na najwyższym poziomie udawało się ładnie balansować a tutaj nic nie wychodzi. No i trochę podania automatycznie gorzej niż w pes. A tak to wszystko na +.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W fife ogólnie praktycznie nie grałem żadną dłużej niż 1-2h od czasu 2002... pace control jest zbindowany domyślnie pod "LT" tak ? :]

I co mam go używać w połączeniu np. ze sprintem, gdy chcę w pełnym biegu szybko zmienić kierunek, żeby zmylić przeciwnika ? Bo mi kompletnie to nie wychodzi.

Poza tym w pes jak np. dostałem podanie i przytrzymałem "sprint" to zawodnik ładnie przepuszczał sobie piłkę pod nogami i bez zatrzymania kontynuował bieg, tutaj muszę użyć jakiegoś tricku na to, bo trzymanie sprintu nic nie daje. :] Jestem fifowym noobem. :]

 

Ogólnie więcej roboty jest niż w pes, przeciwnik na prawdę wymagający, czai się za każdym razem i nie marnuje okazji do odbierania piłek. Nie wiem czy to kwestia pada, bo w pes dobrze sobie radziłem na tym i na tym. :]

 

Szczerze powiem to nie jestem największym fanem tricków od czasu fifa99, gdzie ruletą można było przejść jednym zawodnikiem całe boisko... wolę grę taktyczną i mijanie zawodników balansem, to daje najwięcej satysfakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako kolejna osoba nawróciłem się z PESa na Fifę. Dość okłamywania samego siebie, która gra jest lepsza :rolleyes:

 

Pojawiła się witaminka do dema, dzięki której możemy pograć na poziomie pro i przedłużać czas grania (do tego jeszcze piłki zmieniać i coś tam jeszcze). Swoją drogą, jeżeli poziom "Professional" jest najwyższym to trochę szkoda, bo gram w Fifę po raz pierwszy od czasów '98 (lol) a robie komputer jak chce, pierwszy mecz wygrany 3:0.

 

Link:

Mediafire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ath - aby zawodnik przepuścił piłkę wciśnij RT. Balansem da się mijać, ale wymaga to trochę więcej wysiłku niż w PES'ie. Możesz też brać na szybkość obrońców, ładnie sobie wypuszczając piłkę, wystarczy podczas biegu, lub truchtu wychylić prawą gałkę. Możliwości jest naprawdę sporo.

 

Aha, i przy przyjęciu piłki naciśnij bieg, zawodnik zastawi piłkę, bardzo pomocne, ale to chyba już wiesz :)

Edytowane przez Ritchie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Ritchie :) Zastawianie piłki identycznie jak w PES-ie czyli sprint.

 

@ath Pace control jest pod LT. Nie wychodzi Ci bo grasz na klawiaturze? balansem nauczysz się mijać na analogu, kwestia wprawy i treningu. Jak mówił Ritchie możesz nawet obiegnąć piłkarza wysuwając sobie piłkę do przodu (wygląda to super). Ja sobie pozmieniałem ustawienie pada żebym miał podobnie jak w PES-ie (z przyzwyczajenia) i też wolę grę taktyczną i w fifie się to sprawuje również wyśmienicie. Triki są fajne, ale nie dlatego że są uber super tylko, że trzeba się nagimnastykować i dobrze "w tempo" je zrobić, jak mówiłem wcześniej (sterowanie jest wzorowo intuicyjne i nie polega tylko na wciśnięciu kierunku i czekaniu, aż skrypt wykona animację za nas, jak to jest w PES11). Nie są absolutnie łatwe do zrobienia, bardzo rzadko się je wykonuje co dodaje jeszcze większego smaczku realizmu.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako kolejna osoba nawróciłem się z PESa na Fifę. Dość okłamywania samego siebie, która gra jest lepsza :rolleyes:

 

Pojawiła się witaminka do dema, dzięki której możemy pograć na poziomie pro i przedłużać czas grania (do tego jeszcze piłki zmieniać i coś tam jeszcze). Swoją drogą, jeżeli poziom "Professional" jest najwyższym to trochę szkoda, bo gram w Fifę po raz pierwszy od czasów '98 (lol) a robie komputer jak chce, pierwszy mecz wygrany 3:0.

 

Link:

Mediafire

 

Z pliku ini wygląda na to, że pro to średni poziom.

 

// 0 = AMATEUR

// 1 = SEMI-PRO

// 2 = PRO

// 3 = WORLDCLASS

// 4 = LEGENDARY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie rozwaliło :D : )

 

Dołączona grafika

 

Screen pochodzi z najnowszej reklamy FIFY 11:

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=Bhnjwymz5L0

 

 

 

A co do samej gry, to nie ma co, po prostu... król jest tylko jeden! :) Bez wątpienia, jest to najlepsza 11'stka w historii piłki kopanej na PC : )

 

 

Demo PES 2011 przy demie FIFY 11 wypada mniej więcej tak, jak nasza 'Ekstraklasa' przy Premier League :D

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwórz w katalogu FIFA 11 Demo\Game plik "rna.ini" i wklej do środka

 

// Extra RNA settings..

 

SKIP_BOOTFLOW=1

 

//[FIFARNA]

//SERIALIZE=1

 

// 0 = AMATEUR

// 1 = SEMI-PRO

// 2 = PRO

// 3 = WORLDCLASS

// 4 = LEGENDARY

 

DEFAULT_DIFFICULTY_LEVEL = 4

 

 

 

To powinno wyłączyć intro, może pomoże. :]

//even number

HALF_LENGTH=10

 

 

---

 

Gierka na prawdę jest wymagająca jeśli idzie o AI na poziomie >=3, komp bardzo dobrze kombinuje i nie popełnia błędów. Trochę ciężko się przestawić po.. pes. :]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość TornadoNew

@ ojejku, opowiedz jeszcze o pełnej wersji na PC, bo wszyscy na pewno chętnie posłuchamy jak się gra i czy optymalizacja jest tylko trochę czy zdecydowanie poprawiona ?

 

 

 

W CD-Action ( największe czasopismo o grach w Polsce;p ) dało pecetowerj wersji 8+ natomiast konsolowej 9+... ^^

 

Ja już nie mogę się doczekać 1 października. Mimo to, że pecetowa wersja będzie gorsza od konsolowej to i tak biegnę w piątek do empiku ze zwieszonym jęzorem po fife :lol2: . Właśnie czy w piątek w empikach będzie już FIFKA, bo czekać do poniedziałku to grzech :cry:.

Edytowane przez TornadoNew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TornadoNew za mało jeszcze testowałem, przy różnych ustawieniach, ale ze wszystkim na max i AAx8 działa lepiej niż demo (oczywiście tylko po replay-ach mogę to stwierdzić bo normalnie w demie mi śmigało wszystko). Musiałby ktoś ze słabszym sprzętem się wypowiedzieć. Jeśli chodzi o samą grę to mam wrażenie, że animacje są jeszcze płynniejsze i jeszcze więcej ich jest, ponadto IMHO strzały są bardziej soczyste i lepsze (może to autosugestia, ale takie po prostu odniosłem wrażenie). W CDA to się nie znają na niczym, a zwłaszcza na piłce, wystarczy przejrzeć recenzje starych odsłon fify (dostawały również wysokie oceny) i peesów. Ja jestem zadowolony i to bardzo. Idę przetestować multi, to dam znać, czy nie ma lagów. Wrzuciłem testowo z gry na konto EA filmik z golem (można wrzucać z gry po każdym replay-u, fajna sprawa, ale gorzej z jakością filmiku :(). Zobaczcie sami. Gram normalnie na kamerze "Dynamic", moim zdaniem najlepsza kamera (w demie też jest). Nie jest ona taktyczna bo mniej widać niż na Tele, ale dzięki niej mam większą kontrolę nad zawodnikiem. Oczywiście szybkość rozgrywki to "Wolny". Fajnie się zapowiada dynamic camera patch (mod), której preview poniżej:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=YHlRbDi1PtQ&feature=player_embedded

 

Aha grę dostałem w Saturnie za 99zł (Wrocław) - preorder anulowałem.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i magia, ale ja już w demo z kilkadziesiąt meczy rozegrałem i jeszcze nie doszedłem do tego poziomu, żebym rozpruwał wory, przeważnie na pro jest wyrównana walka, także jak najbardziej ok. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wczoraj miałem mało czasu i zdążyłem tylko 2 mecze online zagrać. Oba przegrałem :P Pierwszy mi lagował tzn nie było teleportów, tylko z opóźnieniem ~1s gra reagowała na moje ruchy kontrolerem. Drugi mecz już zagrałem z gościem z Europy Śr. (chyba Niemiec) i było idealnie jak z CPU :) ale i tak dostałem 2:1 :D Co do online to trybów jest od zatrzęsienia, można szukać/zakładać gry z ustawieniami różnymi jak szybkość gry, sterowanie wspomagane (z asystami lub bez), drużyny które można wybrać (liczba gwiazdek), czas meczu itd.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość TornadoNew

@ ojejku

 

U mnie w demie na 1680 x 1050 i na maxie z wszystkimi tymi duperelkami miałem na replayach czasami 15 fps... Posiadam i7 920 @ 4 Ghz i GTX 285 SC ^^. Mam nadzieję, że w pełnej będzie lepiej:D.

 

Teraz jeszcze takie głupie pytanie bo nie jestem pewien. Mówisz, że dostałeś FIFKĘ w Saturnie za 99 zł, czy jest polski i angielski komentarz ?

Edytowane przez TornadoNew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...