Skocz do zawartości
ath

Fifa 11

Rekomendowane odpowiedzi

A nie wystepuja u Was micro-lagi/stutter ? Tez uzywam configa ojejku - wizualnie jest swietny ale czasem, szczegolnie przy powtorkach z rzutu izometrycznego widac, ze nie jest w pelni plynnie. Q9550@3.8 ghz i radek 5870, gram w 1920x1200, high, vsync off, 4x MSAA - licznik fpsow pokazuje w tych momentach cos kolo 90, napewno powyzej 60, a plynnosci brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minusy:

- głupota bramkarzy - 15 lat robić fify i nie potrafić zrobić porządnego AI bramkarza?

- brak możliwości gry przeciwko koledze w trybie menadżera

- brak możliwości wyłączenia powtórek

- głupota AI podczas wystawiania składów w trybie menadżera (Terry skrzydło, Cole środek etc.)

- automatyczna zmiana piłkarzy

- "50" okienek, aby zapisać grę

- praktyczny brak widocznych różnic między piłkarzami (nie licząc szybkości)

- idiotyczne auty

- równie głupie wykonywanie wolnych

- przycinanie na mocnym kompie i czystym systemie

- wywalanie gry do pulpitu

- komentator (angielski) nudny

- brak urozmaiceń w grze - patrz NBA 2K11

- gra często zamienia się w flippera/pinballa

- perfekcyjne wślizgi komputera

- niecelne strzały przeważnie lecą w ten sam sposób przy bramce

- brak możliwości zmiany pomocy w sterowaniu dla klawiatury

- "długie" reklamy zanim gra się uruchomi

- nic rewelacyjnego

- bramkarz łapie piłke od swojego

- piłkarze potykają się o swoje nogi

- czasami spalone źle wychwytuje

- głupie ocenianie piłarzy po meczu

- kamera nie nadąża za akcją

- brak "polotu" jak w NHL czy NBA2k11

 

Plusy:

- najlepsza piłka na PC

- mimo minusów i tak dobrze się gra.

 

Ocena: -6/10

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka z tych minusów to Twoja wina lub widzimisię.

- OCB z AI bramkarza ?

Broni normalnie w zależności od skilla.

- Powtórkę wyłącza się spacją.

- Automatyczną zmianę piłkarzy można ustawić na swobodniejszą (albo całkowicie wyłączyć)

- gra się sama zapisuje przy wychodzeniu do windy

- z różnicami w piłkarzach nie rozumiem - chodzi o wygląd czy o sposób gry ? bo wydaje mi się zupełnie, że chodzi Ci o coś zupełnie innego bo się różnią w tych dwóch aspektach

- wolne wykonuje się intuicyjnie, na wyczucie

- gra się w pirata czy grę kupiłeś poza PL ?

- no i cała reszta minusów to dyskusyjna sprawa (potykanie się o własne nogi, spalone, pomoc w sterowaniu klawiatury) - gdybym wiedział o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wystepuja u Was micro-lagi/stutter ? Tez uzywam configa ojejku - wizualnie jest swietny ale czasem, szczegolnie przy powtorkach z rzutu izometrycznego widac, ze nie jest w pelni plynnie. Q9550@3.8 ghz i radek 5870, gram w 1920x1200, high, vsync off, 4x MSAA - licznik fpsow pokazuje w tych momentach cos kolo 90, napewno powyzej 60, a plynnosci brakuje.

 

Gram na standardowym configu i wszystko jest mega płynnie... do czasu powtórek, zbliżeń na zawodników etc. Mimo, że jest ~100fps szarpie jakby było 20. Sprawdzałem różne wersje sterowników i na każdych to samo Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka z tych minusów to Twoja wina lub widzimisię.

- OCB z AI bramkarza ?

Broni normalnie w zależności od skilla.

- Powtórkę wyłącza się spacją.

- Automatyczną zmianę piłkarzy można ustawić na swobodniejszą (albo całkowicie wyłączyć)

- gra się sama zapisuje przy wychodzeniu do windy

- z różnicami w piłkarzach nie rozumiem - chodzi o wygląd czy o sposób gry ? bo wydaje mi się zupełnie, że chodzi Ci o coś zupełnie innego bo się różnią w tych dwóch aspektach

- wolne wykonuje się intuicyjnie, na wyczucie

- gra się w pirata czy grę kupiłeś poza PL ?

- no i cała reszta minusów to dyskusyjna sprawa (potykanie się o własne nogi, spalone, pomoc w sterowaniu klawiatury) - gdybym wiedział o co chodzi :)

 

- dla Ciebie normalnie, dla mnie to tragikomizm... nie chce mi się podawać przykładów, ale to jest najsłabszy punkt AI w grze

- na stałe wyłącza się spacja? :o bo myślałem, ze przy każdej powtórce trzeba spacje trzasnąć, aby powtórke wyłączyć

- napewno sama zapisze się gra jak wywali Cie do pulpitu

- wygląd mnie nie obchodzi, dla mnie w 2003 już były dobre, chodzi raczej o pewne charakterystyczne cechy ludków - np. w Fife każdy za 16m strzela tak samo dobrze (jeżeli ma wysokie statysyki), a nie ma tak, że np. Scholes preferuje i umie strzelać lepiej niz inni etc.

- a na prawdziwym meczu też wykonujesz wolne intuicyjnie? Nie wydaje mi się... piłkarz ma w głowie "celowniczek" i strzela tam gdzie chce i jak chce i czasami wyjdzie i czasami nie i tak powinno być Fifie - juz w Fifa 2003 było to dla mnie lepiej zrobione

- poza... a w piracie zmienione są tą aspekty? :D

- pomoc w sterowaniu klawiaturą - masz pada możesz zmieniać asysty, masz klawiaturę nie możesz ich zmieniać - głupota.

- zawodnik z mojej drużyny leży, to zamiast go przeskoczyć jak biegnie w kierunku piłki to się o niego potyka

 

Kolejny minus:

- nie można zapisać powtórki na dysku, tylko w sieci trzeba.

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New Tele Camera 1.2 no w koncu pojawila sie swietna kamera do fify. Teraz mozna w to grac. Na poczatku troche denerwuje czeste zoomowanie i oddalanie kamery ale po paru meczach nie ma opcji zeby wrocic do starych (ktore sa imo beznadziejne). Kamera ladnie zoomuje widok w odpowiednich momentach a przy wyprowadzaniu contry czy akcji oddala sie na taka odleglosc ze widac wiekszosc boiska. Nie musze chyba pisac jakie akcje wychodza kiedy widac pozycje wszystkich zawodnikow (pomijajac radar).

 

tutaj kamera w akcji

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=ITwmgNykg_E

 

aha, i chcialem napisac ze znalazlem pieknego buga, ktory praktycznie uniemozliwia granie na klawie. Otoz kiedy mamy podlaczonego pada z wlaczonym analogiem (bo np gramy z kumplem), a gramy na klawiaturze to trafianie w bramke graniczy z cudem. Podejrzewam ze wraz z analogiem na padzie aktywuje sie to 360* w biegu i celowaniu tylko dlaczego ten system nie pomija klawiatury. Po prostu rece opadaja...

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtopowe pytanie, ale odnośnie fifki też. :]

Czy na allegro zdarzają się podróbki padów bezprzewodowych do x360 ? Ogólnie to są po ~135-140zł z odbiornikiem, tylko nie ma real foto, zawsze jakieś poglądowe. No i myślałem o czarnym. Ktoś może polecić jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe troche pojechales konkurs ...

- brak możliwości gry przeciwko koledze w trybie menadżera

- brak możliwości wyłączenia powtórek

- głupota AI podczas wystawiania składów w trybie menadżera (Terry skrzydło, Cole środek etc.)

- "50" okienek, aby zapisać grę

- głupie ocenianie piłarzy po meczu

- brak możliwości zmiany pomocy w sterowaniu dla klawiatury

- "długie" reklamy zanim gra się uruchomi

- kamera nie nadąża za akcją

 

+1 ale to raczej minory, kamera tez bo taka sytuacja zdarza sie bardzo rzadko.

- głupota bramkarzy - 15 lat robić fify i nie potrafić zrobić porządnego AI bramkarza?

 

Tu sie zgadzam, ze bramkarze mogliby byc lepsi ale zauwazylem w sumie ich tylko 2 znaczace wady. Bramkarze za rzadko wychodza do napastnika/pilki wrzucanej w pole karne - a gram glownie Juventusem z Buffonem na bramce wiec to raczej nie kwestia statsow. Wiem, ze moge rushowac przez X+Y ale dobry bramkarz powinien takie decyzje podejmowac czesciej sam. Druga rzecz to problemy z dosrodkowaniami, czesto glebokie zakrecone wrzutki ze skrzydel koncza sie piastkowaniem na rog w ostatniej chwili. Chociaz to wystepuje raczej na poziomie pro, odkad gram na najwyzszym rzadziej sie to zdarza. No od biedy, gdyby to nie wystepowalo za czesto to mozna to uznac za realistyczne (pod warunkiem, ze nie konczy sie tak co 2 dosrodkowanie ;) ).

- automatyczna zmiana piłkarzy

 

Imho nie jest tak zle, a i tak warto sie nauczyc manualnie zmieniac garczy (RS i LB).

- praktyczny brak widocznych różnic między piłkarzami (nie licząc szybkości)

 

No moglobybyc troche lepiej ale z drugiej strony nie ma co przesadzac - zarowno Crouch jak i Messi graja w pilke, wiec w miare swoich mozliwosci beda sie przepychac, glowkowac, szukac miejsca do strzalu ... Jesli chodzi Ci o to, ze nie ma takich totalnie indywidualnych zagran/zachowan to pewnie masz racje.

- idiotyczne auty

- równie głupie wykonywanie wolnych

 

No tutaj to nie wiem o co chodzi - przerobilem troche tutoriali do wolnych i da sie strzelac tam gdzie sie chce +/- skill zawodnika. Auty tymbardziej ok, zdarza sie, ze komp markuje wyrzut do jednego zawodnika, zeby podac pilke do drugiego wolnego.

- przycinanie na mocnym kompie i czystym systemie

- wywalanie gry do pulpitu

 

+1 i to sa juz praktycznie showstopery. Chociaz to przycinanie to 99% powtorki i to nie wszystkie.

- komentator (angielski) nudny

 

A po polsku sa zle dobrane komentarze do sytuacji i ciagle slychac po ladnej paradzie bramkarze i zlapaniu pilki - "Swietna interwencja ale pilka nadal w grze".

- brak urozmaiceń w grze - patrz NBA 2K11

 

True, powinien byc Jan Tomaszewski Challenge ;p

- gra często zamienia się w flippera/pinballa

- perfekcyjne wślizgi komputera

- bramkarz łapie piłke od swojego

- piłkarze potykają się o swoje nogi

 

Tego pinballa nie zauwazam za czesto, wiadomo jak jest gesto w polu karnym to sie robi chaos no ale to raczej normalne i w miare realistyczne. Co do wslizgow kompa to rzeczywiscie troche za czesto mu sie to udaje. Chociaz z drugiej strony jak gram sezon to srednio raz na 3 mecze dostaje karnego za wslizg w polu karnym w mojego zawodnika wiec nie jest tak perfekcyjnie. Jeszcze mi sie nie zdarzylo, zeby bramkarz zlapal pilke po ewidentym podaniu a to potykanie rzeczywiscie troche przeszkadza. Szczegolnie denerwuje jak mam pilke a drugi zawodnik wychodzi na pozycje i przy okazji wpada na mnie.

- niecelne strzały przeważnie lecą w ten sam sposób przy bramce

 

No tu mam podobne odczucia, jak wychodze sam na sam to mam wrazenie, ze sterowanie zmienia sie na 3 kierunkowe. Albo strzele w srodek bramki albo w ktorys rog. Strzal w rog konczy sie w zdecydowanej wiekszosci przypadkow obok bramki, a o powodzeniu strzalu w srodek to juz chyba tylko finishing i statsy bramkarza decyduja. Brakuje mi mozliwosci dokladnego przycelowania, szczegolnie kiedy sie biegnie z pilka przy nodze.

- nic rewelacyjnego

- brak "polotu" jak w NHL czy NBA2k11

 

No z takimi argumentami ciezko dyskutowac ;)

- czasami spalone źle wychwytuje

 

No to jest realizm ;p Chociaz na pewno jest jakis bug ze spalonymi bo juz 2x mi sie zdarzylo, ze wychodzilem 2 zawodnikow na bramkarza - podanie i spalony - a obroncy byli za oboma moimi zawodnikami ;)

 

Ogolnie to polecam jednak gre na najwyzszym poziomie trudnosci. Na pro wiekszosc meczy u mnie wygladala tak, ze 90% czasu spedzalem w polu karnym przeciwnika starajac sie strzelic gola. Po zmianie poziomu ten problem zniknal, nawet grajac ze slabymi druzynami trzeba uwazac na kontry. Na nizszych poziomach troche za latwo sie sprintuje przez cale/duza czesc boiska imho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma troche wolnego czasu i gra w fife to niech sprawdzi czy plik ktory zmodyfikowalem zmienia gameplay :) Wrzuca sie go do folderu GAME w folderze gry. Tylko zrobcie lepiej backupa. Albo mi sie wydaje albo ktoras z opcji w tym pliku ktore zmienialem w ciemno musiala cos zmienic bo animacje i ruch pilki w koncu nabraly zycia (sa mniej zamulone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma troche wolnego czasu i gra w fife to niech sprawdzi czy plik ktory zmodyfikowalem zmienia gameplay :) Wrzuca sie go do folderu GAME w folderze gry. Tylko zrobcie lepiej backupa. Albo mi sie wydaje albo ktoras z opcji w tym pliku ktore zmienialem w ciemno musiala cos zmienic bo animacje i ruch pilki w koncu nabraly zycia (sa mniej zamulone).

 

Zapraszam na moja stronkę o fifie 11 Mój odnośnik pliki filmiki porady i nie tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się patch:

 

* Przerywanie gry w trybie menedżerskim i meczach towarzyskich

* Nietypowe warunki pogodowe (np. śnieg we wrześniu w Portugalii)

* Brak wzrostu DNF% w rankingach po naciśnieciu ALT + F4

* Lepsza płynność powtórek

* Możliwość zmian ustawień klawiatury

* Lepsza płynność gry dla użytkowników kart ATI (wymagana instalacja najnowszych sterowników!)

* Aktualne stroje kilku drużyn (m.in. Lincoln City, Zenit St. Petersburg, Montpellier)

Przetestowałem i rzeczywiście płynność powtórek znacznie poprawiona! Teraz przy wszystkich postfx-ach włączonych itd jest fajnie ;) Uwaga jak wgrywaliście jakieś patche (między innymi ten co modifykował efekty) to trzeba przywrócić oryginalny data0.big i data0.h żeby zainstalować patch-a. Później oczywiście można zmodować nowe pliki. Sam później go zmoduję, aby była możliwość edycji efektów tak jak wcześniej za pomocą settings.lua.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam już padziocha x360 i powoli się uczę na tym grać i odzwyczajam od klawy. :]

ojejku te pliki co podawałeś na zmianę gameplay to aktualne z najnowszym patchem ? No i jakieś mody, żeby liga mistrzów i inne mistrzostwa były, bo takie customowe robić to lipa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam już padziocha x360 i powoli się uczę na tym grać i odzwyczajam od klawy. :]

ojejku te pliki co podawałeś na zmianę gameplay to aktualne z najnowszym patchem ? No i jakieś mody, żeby liga mistrzów i inne mistrzostwa były, bo takie customowe robić to lipa..

 

Ty mi nawet nie mów, że w tej grze nie ma LM :blink:

To ja gram sezon właśnie po to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaeres nie cytuj wypowiedzi, jak zaraz pod nią piszesz post-a :P

 

@ath nieaktualne, ale jeśli chcesz to wrzucę dzisiaj aktualne bo zmodowalem sobie nowe pliki po wgraniu patch-a.

 

Spoko to wrzuć. :]

A ten gameplay z ps3 to co zmienia tak dokładnie ? W moim odczuciu piłkarze są bardziej jurni i bardziej ochoczo zbierają się do ataku. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę patch_1.01_with_lod.zip - rozpakować i wrzucić do katalogu fifa11\Game\.

 

A ten gamplay z ps3 to niby zmienia AI i pewnie statystyki graczy. Wątpię, że był w stanie zaimportować binarne pliki z ps3/xbox360 bo na pewno nagłówki czy metadane są inne, pozatym kod wynikowy niebyłby w stanie ich obsłużyć (exe). Zapewne gość ręcznie wyedytował różne parametry dotyczące gameplay-u, także odczucia mogą być typowo subiektywne. Ja narazie wróciłem do oryginału i z nich nie korzystam :).

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo modowałem na świeżym pliku zaraz po zainstalowaniu patch-a i u mnie dziala. Zakładam, że masz oryginał :). Napiszę później instrukcję jak samemu zmodować sobie, to na swoich plikach sobie zrobisz i może zadziała.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Licencję ma PES.

 

I nie ma żadnej imitacji jak na początku tej dekady? Odkąd pamiętam to były proste wersje pucharowych rozgrywerk o innych nazwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja dla potomnych:

 

  • Ściągacie fifaFS i rozpakowujecie w dowolnmy katalogu. Jest to program, który umożliwa nawigację po "filesystemie" fify, czyli plikach *.big, *.bh itd.
  • Do katalogu z fifaFS wrzucacie swój (spatchowany) plik data0.big i plik z ustawieniami grafiki czyli sławny "settings.lua" (zakładam, że go macie, możecie ewentualnie posłużyć się moim i zmodyfikować sobie opcje pod siebie).
  • W tym samym katalogu tworzycie sobie też plik .bat np. apply_lod_settings.bat
  • Edytujecie plik apply_lod_settings.bat i wpisujecie do niego dwie linie:

    fifafs.exe -ar data0.big data/fifarna/lua/settings.lua settings.luafifafs.exe -makebh data0.big
    Jak się można domyśleć pierwsza linia ładuje Wasz settings.lua do pliku data0.big a druga tworzy odpowiadający mu plik .bh z metadanymi, czyli też sławny plik data0.bh. Wszystko za pomocą fifaFS.
  • Uruchamiacie plik apply_lod_settings.bat
  • Kopiujecie zmodyfikowane pliki data0.big i data0.bh do katalogu z grą, czyli fifa11\Game\ (nadpisujecie istniejące)
  • Kopiujecie plik settings.lua do katalogu fifa11\Game\data\fifarna\lua\ - w celu przyszłych modyfikacji opcji graficznych.
Jak ktoś chce to niech wrzuci to do 1 post-a. Edytowane przez ojejku
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to spadkiem fps, przecież jak wyłączysz wszystkie postfx-y to fps rośnie ;) Ponadto ja uważam, że gra wygląda lepiej i realniej bez postfx-ów (nie ma blur-a, dof, hdr/bloom itd).

 

EDIT: Aha mógł Ci spaść fps, jak użyłeś moich ustawień bo mam ustawione PlayerLodPercentageMultiplier na 100.0, gdzie domyślne ustawienia high przez EA to wartość 1.0 ! :) także zmień sobie to w tym pliku na 1.0 i sprawdź jeszcze raz.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...