Skocz do zawartości
ath

Fifa 11

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

FIFA 11 to kolejna odsłona popularnej gry piłkarskiej tworzonej od lat 90. XX wieku przez kanadyjskie studio EA Sports. W tej edycji autorzy starali się wyeliminować niedociągnięcia poprzedniczki (m.in. wykonywane jak po sznurku podania i zbyt łatwe loby), a także położyć szczególny nacisk na kwestię rozwoju piłkarzy.

 

W tym celu powołano do życia system Personality Plus, mający odzwierciedlić cechy zawodników w ich zachowaniu na boisku. Dotyczy to w szczególności problemu przekładania się atrybutów piłkarzy na ich zdolności do oddawania celnych strzałów czy wykonywania precyzyjnych podań. W tej edycji FIFY twórcy jeszcze bardziej podkreślili różnicę w jakości zagrań, jakie wykonują futbolowi gwiazdorzy (mający ponad 90 punktów w statystykach) a najmniej utalentowani kopacze (30 punktów i mniej). Wiele uwagi poświęcono też bramkarzom, którzy bardziej realistycznie oceniają trajektorię lotu piłki i przy strzałach z rzutu wolnego dają się zmylić rykoszetem.

 

Piłkarze w FIFIE 11 obdarzeni są też punktami working rate, które plasują ich meczową pracowitość na poziomie low, medium albo high. Taki podział sprawia, że niektórzy z zawodników są bardziej agresywni w odbiorze i częściej wracają po utraconą piłkę, inni zaś czekają pasywnie na rozwój akcji.

 

Ciała sportowców składają się ze 130 osobno animowanych elementów. Poprawie uległ wygląd bioder, kolan, łokci i szyi poszczególnych graczy, natomiast baza podstawowych sylwetek (używanych do stworzenia większości zawodników) została natomiast poszerzona z trzech do dziewięciu wariantów. Specjalni zawodnicy jak Abidal, Walcott czy Peter Crouch doczekali się ponadto osobnych, poświęconych tylko im modeli.

 

Dopracowano także stroje zawodników – gra pozwala wybierać spośród trzech stopni długości getrów, a podczas gry w zimowej pogodzie, poza proporcjonalnie dobranymi koszulkami i spodenkami, piłkarze noszą także dodatkową parę lycrów. Poprawiono też szczegółowość twarzy i dodano graczom nowe „cieszynki” (celebrowanie bramek), dzięki czemu ich liczba przekroczyła 100. W warstwie audio z kolei po raz pierwszy dostarczono odbiorcom możliwość importowania do gry własnych utworów, a także podpinania muzyki pod wyjście drużyny na murawę czy radość po strzeleniu gola.

 

Podobnie jak 2010 FIFA World Cup South Africa, FIFA 11 przyjazna jest początkującym użytkownikom. Gra umożliwia prowadzenie spotkań przy użyciu zaledwie dwóch przycisków – strzału i podania. Produkt oferuje też znane z poprzednich edycji tryby rozgrywki – ligę, opcję menadżerską, Zostań Gwiazdą oraz mecze w sieci.

FIFA 11 ( PC ) - Encyklopedia Gier | GRY-OnLine

 

Chodzą pogłoski, że na pc ma być na silniku z konsol, prawda to ? Bo inaczej nie ma sensu w ogóle się tym interesować. Niech ea przestanie wciąż powtarzać, że pc nie jest w stanie obrobić tej nex-genowej wersji, bo to zwykłe gadanie głupot. Zamiast tego zrobić porządny port i zgarnąć żniwo także na pc, korzystając z okazji, że pes od kilku odsłon nie prezentuje tego, co by oczekiwali fani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gamezilli jest artykuł dlaczego fifa nextgen pojawi się w tym roku na PC także. Trudno nie zgodzić się z autorami tego artykułu. Najbardziej przemawiające fakty to to, że jest Fifa Online więc po co mieliby wydawać ten sam shit jak co roku, jak fifa online jest tym samym i za darmo, ponadto rok temu David Rutter pytany o wersję PC mówił, że nie ma pojęcia bo to nie on ją tworzy a w tym roku nic takiego nie powiedział a pytany o wersję PC się uśmiechał. Jeżeli na PC wyjdzie w tym roku fifa to na bank będzie to dokładnie to samo co na konsolach. Także trzymajmy kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy oficjalnie potwierdzone!

 

Cytuję słowa ze strony EA:

FIFA 11 - na PC król też będzie tylko jeden

 

Zapomnijcie o tym jak kiedyś wyglądała FIFA na PC. FIFA 11 korzystać będzie z tego samego silnika na konsolach i komputerach!

LINK do wiadomości. Hip Hip Hurra! ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dla mnie FIFA to już nie jest to co dawniej. Kiedyś to grałem i grałem, i miałem czysty fun z gry.

Gdzie czasy kiedy się kosiło wślizgami przeciwników, i połowa naszej drużyny lądowała w szatni, a połowa drużyny przeciwnika biegała z apteczkami po boisku.

Gdzie czasy gdzie można było łatwo opanować sterowanie i zawsze strzelać tam gdzie sie chce, czyli w poprzeczki i słupki ciesząc się przy tym fajnym odgłosem.

Gdzie czasy kiedy można było zrobić dream team najlepszych zadowników nie martwiąc się o bankructwo, co pozwalało na strzelanie nawet kilkunastu goli przeciw najsłabszym drużynom.

 

Niedawno grałem w WC2010 i nie byłem w stanie gola strzelić na amatorze, z dwa/trzy razy udało mi sie dojść pod bramke przecwnika a piłka leciała Bóg wie gdzie.

 

Ta gra powinna być bardziej uniwersalna, powinna pasować tym co chcą fajnej zabawy, tym co chcą realizmu, jak i tym co chcą czegoś po środku.

 

2000 i 2002 to jedyne części które mi pasowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Grałem trochę w Fife 10 na PS3 i szczerze mówiąc nie wiem co jest w niej tak rewelacyjnego, że PES 2010 na PC to przy tym krap :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ludzie ja Was nie rozumiem :lol: Tyle czasu wszyscy jechali po EA, że nie wydają nextgen-a na pc-ta itd a kiedy EA się decyduje w końcu wydać na PC-ta tą samą grę to co ? znów narzekają :lol: Cieszcie się bo to oznacza, że KONAMI w końcu będzie musiało się obudzić z letargu i walczyć o target, już nie będzie łatwej kasy ze strony PC-towych graczy.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Nie no fajnie, trzeba się cieszyć. Może w końcu nie będzie komentarzy, że PC umiera bo każda gra wygląda lepiej na konsolach i tu przykładem zawsze służy Fifa.

 

Ale pomijając więcej licencji bo fanem futbolu wielkim nie jestem to w tryb dla 2 graczy i 2 graczy vs komp lepiej mi się grało w PES'ach no ale zobaczymy co pokażę Fifa 11 bo może coś ulepszą od czasów 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie ciesze, na konsoli kazda kolejna czesc jest lepsza, takze jest na co czekac :] Do tego mozliwosci konsoli troche ograniczaja fifke i podczas powtorek z wieksza iloscia poligonow i dokladniejsza trawa potrafi przycinac ;] jest duza nadzieja, ze na pc bedzie to mozna na sztywno ustawic na maksa

 

Ta gra powinna być bardziej uniwersalna, powinna pasować tym co chcą fajnej zabawy, tym co chcą realizmu, jak i tym co chcą czegoś po środku.

 

powinna jeszcze pasowac tym ktorzy nie wiedza czego chca   :lol:  Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w konsolową fifę nie grałem, ale oglądając filmiki to jedyne co mi bardzo nie pasuje to strzały, są jakieś takie dziwne, "bezpłciowe" ... jakby zaskryptowane. No ale coś musi być w tych zachwytach i zamierzam to sprawdzić na jesieni :). Czy kupię pes-a czy fifę przesądzi o tym jeden fakt multiplayer, a to wskazuje raczej na fifę, gdzie nie mówiąc już o braku lagów będzie możliwość grania LAN czy też bezpośredniego połączenia po IP, bez potrzeby logowania się do serwerów EA.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli to wszystko będzie zrealizowane w 100%, to i tak nie kupie tej gry, jeżeli skopia sterowanie na klawiaturze. I tekst, że do "fif" tylko pad, mogą sobie wsadzić w wiadome miejsce... po 15letnim stażu, ostatnio z padem miałem doczynienia przy C64, a w Fife od '98 zawsze grałem na klawie i nic tego nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIFA 11 - kontrola bramkarzy, data premiery dema, online 11 vs 11 | Wiadomość 2010-08-18 09:25:05 | GRY-OnLine

 

"...Jak nietrudno się domyśleć, jest to też pierwsza część serii, w której mamy możliwość wcielić się nawet w bramkarza. W FIFA 10 tryb online pozwalał zagrać całe spotkanie nawet dwudziestu graczom jednocześnie, z wyłączeniem właśnie goalkeeperów. Tym razem sami staniemy przed bramką i spróbujemy wybronić najbardziej groźne strzały przeciwnika..."

 

+gameplay

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=qB3lpoM6QjQ

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błaszczu na okładce polskiej edycji - Jakub Błaszczykowski na polskiej okładce FIFY 11 | Wiadomość 2010-08-19 15:00:55 | GRY-OnLine

 

Data premiery dema - 16 września

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=lWGOiWF0vAo

podobno gameplay PC :]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za roznica czy najlepsza pilka roku 2010/11 bedzie pes czy fifa? :lol: Ja chce miec w co pograc (dobra pile) a czy bedzie to fifa czy pes to juz dla mnie nieistotne.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się robić ciekawie, bo demo PES2011 na ps3 robi furorę. Wygląda na to, że w końcu Konami zrobiło next-gen-a tak jak powinno zrobić to 4 lata temu (zmienili wszystko kompletnie i na lepsze, pytanie tylko czy demo to final build). A dla nas to jeszcze lepiej bo się szykują dwie wyśmienite gały na pc-ta! Fifa wygląda również wyśmienicie, jak nie lepiej. Mam nadzieję, że kod sieciowy będzie bardzo dobry i nie będzie żadnych lagów i innych problemów.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość TornadoNew

Witam. Mam do Was takie pytania. Może ktoś wie czy rzuty wolne na PC w FIFIE 11 będą wyglądały tak samo jak np. rzuty wolne w fifie 11 na konsole ?

 

 

Chodzi mi o coś takiego,

 

Spójrzcie na realistyczny rozkrok i animajce z konsoli FIFA 11

 

 

Teraz na tą animacje z FIFA 09 ( w 10 jest taka sama na PC ... )

 

 

 

Teraz drugie pytanie. Czy w FIFIE 11 PC na treningu będzie możliwość grania 1 vs 1 ? Zawodnik kontra bramkarz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość TornadoNew

Dobra^^. Powiedzcie chociaż czy demo FIFY 11 na PC będzie dostępne 15 czy 16 września ? Bo różne pogłoski chodzą... Jestem strasznie napalony na tą grę :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie to będzie pierwsza Fifa (PC) od wielu lat w którą zagram. Ostatnio jarałem się 2001. Przy 2002-2003 miałem już dość. Teraz zagram, bo i tak mnie wyjdzie taniej niż na PS3 czy X360 skoro silnik ten sam. A tu Vsync się włączy. Do tego AA jak będzie się dało. Rozdzielczość odpowiednią. Ciekawe jak GTX 460 się spisze w tej grze. Dla zadośćuczynienia pobiorę demko PES2011 z PSN. I jak się spodoba to zakupię wersje na PS3. Będzie łupanka na dużym ekranie, a skoro Fifa na PC zmienia w końcu silnik to tym bardziej nie wypada sięgać po konsolową ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie to będzie pierwsza Fifa (PC) od wielu lat w którą zagram. Ostatnio jarałem się 2001. Przy 2002-2003 miałem już dość. Teraz zagram, bo i tak mnie wyjdzie taniej niż na PS3 czy X360 skoro silnik ten sam. A tu Vsync się włączy. Do tego AA jak będzie się dało. Rozdzielczość odpowiednią. Ciekawe jak GTX 460 się spisze w tej grze. Dla zadośćuczynienia pobiorę demko PES2011 z PSN. I jak się spodoba to zakupię wersje na PS3. Będzie łupanka na dużym ekranie, a skoro Fifa na PC zmienia w końcu silnik to tym bardziej nie wypada sięgać po konsolową ;)

 

Przeciez silnik nie jest ten sam, to widac golym okiem na filmikach z gameplay.

FIFA11 na PC bedzie smigala na silniku z World Cup 2010 (ktory jest bardzo dobry), a na konsole na jego mocnej modyfikacji :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...