Skocz do zawartości
ath

Fifa 11

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, wyszedł Hybrid Gameplay 4.0 beta od Fidela długo oczekiwana z bazą od regularcat-a. Właśnie wypróbowałem i genialnie gra się z AI!! Wreszcie chciałoby się powiedzieć..., takie AI powinno być od początku! Strzały z dystnasu, robią kiwki, strzelają z wolnych bezpośrednio na bramkę, akcje kombinacyjne, nie ma sztucznego pressingu, strzały zmodifykowane, no genialnie. Nie widziałem tak grającego AI w żadnej kopance, balans jest prześwietny. Radzę wypróbować link.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hybrid, później regularcat-a. Tego drugiego wgrywasz używając narzędzia Fifa regenerator, szybko i bez problemu. Tak naprawdę wgranie regularcat-a przez fifaregenerator-a powoduje tylko wyedytowanie plików .bh (przechowujących tylko metadane pliku .big) a w zasadzie usunięcie w nich ścieżek do plików, które podmienia regularcat. Dzięki temu są zaczytywane w grze bezpośrednio z katalogu a nie plików .big.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sobie poradzilem :) albo namieszalem cos w modach (mialem wgranego ETGDv1) albo ten nowy patch od fidel'a winduje trudnosc gry na chory poziom :huh: pierwszy mecz dostalem 1:7, drugi 1:3 po prostu przegiecie. Komputerowi wychodzi wszystko czego probuje na boisku, celnosc podan zabojcza, strzalow jeszcze lepsza. Chyba bede musial obnizyc poziom gry ale jesli okaze sie ze slabsze druzyny graja na takim samym poziomie jak MU, arsenal czy liverpool to podziekuje temu patchowi... Jeszcze co zauwazylem to strzaly w koncu nabraly sily a i zawodnicy czesciej uderzaja z pierwszej pilki po dosrodkowaniach. Naprawde strzaly teraz wygladaja soczyscie :)

 

edit. No i ja niestety wracam do poprzedniej wersji moda od fidela. Tak to juz jest z poprawkami, ze w koncu osiaga sie taki poziom ze kazde nastepne poprawki zamiast poprawiac to psuja efekt koncowy. Strzaly w tym patchu to DELIKATNE przegiecie. Nigdy wczesniej nie zdarzalo mi sie zebym konczyl mecze z 99% celnoscia strzalow (nie mowie o golach). Pogralem troche dzisiaj z kumplem i to jest nieporozumienie, 23 strzaly na caly mecz w tym 22 celne i tak jest co mecz :blink:. Praktycznie kazda uderzona pilka leci w bramke, dlatego tak ciezko mi sie teraz gra z cpu.

 

CPU_LONGSHOTS_PERCENT = 50

//CPU_LONGSHOTS_MAXVARIANCE = 100.0

CPU_HEADINGACCURACY = 100

CPU_LONGSHOTSACCURACY = 100

//CPU_SHOTSACCURACY = 90

hahah to pojechal chlopak po bandzie... Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Carson nie napinaj się tak :P widziałem, że na SG tez sobie konto założyłeś i marudziłeś o tych strzałach. Te liczby tak naprawdę nie wiesz co oznaczają dopóki ich nie sprawdzisz empirycznie, chyba że znasz algorytm w którym te stałe są użyte. Dlatego też ciężko mają modderzy, bo jest to żmudna i długa robota. Wyszedł już 4.1 HG i strzały są już normalne, poza tym jest jest prześwietny, to co zrobili z gameplay-em jest niesamowite. Dlaczego EA nie poświęciło czasu na balans AI ? przecież wszystko mieli gotowe, tylko wystarczyło potestować i dobrać odpowiednio parametry. Gra się teraz wyśmienicie z AI! jak z żywym przeciwnikiem. Must have.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Carson nie napinaj się tak :P widziałem, że na SG tez sobie konto założyłeś i marudziłeś o tych strzałach. Te liczby tak naprawdę nie wiesz co oznaczają dopóki ich nie sprawdzisz empirycznie, chyba że znasz algorytm w którym te stałe są użyte. Dlatego też ciężko mają modderzy, bo jest to żmudna i długa robota. Wyszedł już 4.1 HG i strzały są już normalne, poza tym jest jest prześwietny, to co zrobili z gameplay-em jest niesamowite. Dlaczego EA nie poświęciło czasu na balans AI ? przecież wszystko mieli gotowe, tylko wystarczyło potestować i dobrać odpowiednio parametry. Gra się teraz wyśmienicie z AI! jak z żywym przeciwnikiem. Must have.

 

No z tego co widzialem to nie tylko ja marudzilem ;) hg4 to bylo przegiecie, w meczach z kumplami wpadlo po 10bramek, wszystko uderzone lecialo w swiatlo bramki :) ja jestem ciekaw skad ten fidel bierze te komendy :) a hg4.1 mam zamiar dzisiaj przetestowac, ale jak piszesz ze jest lepiej to ciesze sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś na multi? Jestem chętny, pisać na pw. Najbardziej mnie denerwuje, jak cisnę kogoś cały mecz i wygrywam pewnie, to pod koniec drugiej połowy delikwent jak ma piłkę wychodzi z gry. Wtedy dostaję jakieś punkty za ucieczkę przeciwnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh nie czytałeś dokładnie :) Na ostatniej stronie tematu napisał, że są w temacie CEP11 na pierwszej stronie. On współtworzy patch CEP11 dlatego też jego AI i db jest w tym patch-u.

 

EDIT: Widzę, że linki z tematu CEP11 też nie działają :lol: Na szczęście udało mi się ściągnąć póki były jeszcze w temacie regularcat-a. Wrzuciłem przed chwilą na mediafire - jest to default, tzn nie jest zoptymalizowany pod patch-a CEP11 i go też nie wymaga. Instrukcja instalacji jest banalna i jest w pliku. Należy oczywiście wcześniej odinstalować zupełnie HG czy inne mody jakie tam macie dotyczące gameplay-a.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam gracie jeszcze ? Bo ja praktycznie co dzień meczyk rozegram, liga itp. ;]

 

taka fajna nawet siata z dzisiaj :>

 

http://www.youtube.com/watch?v=dt_6I8qUcP0

 

 

 

 

a tutaj mi ładnie komputer zasadził :]

 

http://www.youtube.com/watch?v=-Xwpf_puY68

 

 

 

Niedługo fifa12, która zapowiada się mega, pewnie kolejny rok w pes pogram tyle co nic. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem tego regularcata i rzeczywiście większa różnorodność się zrobiła, komputer gra bardziej z fantazją co za tym idzie popełnia więcej błędów. Ale ogólnie jakby łatwiej mi się grało, zawsze odpalam sobie meczyk z barcą i na oryginalnych ustawieniach na legendary zawsze była zacięta walka a teraz bez problemu 5:0. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...