Skocz do zawartości
rogi

jak to jest z tymi matrycami?W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czytam, że matryce świecące źle się spisują, bo odbijają światło

i w dzień słabo będzie widać obraz.

Tymczasem jak przeglądam Allegro to większość laptopów ma matrycę właśnie świecącą.

Co tutaj wybrać?

Chcę kupić laptopa do 2000zł z matrycą, z którą będzie można normalnie

pracować przy dziennym świetle.

 

Proszę o porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jakby się nie dało, to by tego nie było na rynku, bo nikt by nie kupił. Może napiszę jak to jest u mnie (matryca świecąca). W dzień jest generalnie spoko, w mieszkaniu muszę tylko uważać, żeby nie siedzieć tyłem do okna, bo wtedy trzeba na max dać podświetlenie a i tak widać swoje odbicie. Na zewnątrz to rzeczywiście porażka. W słońcu nie ma mowy o pracy, w innych sytuacjach szukasz cienia. Miliony to mają i żyją. Jeśli nie dasz rady to szukaj po prostu modelu z matową matrycą lub bardzo mocnym podświetleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślisz, że szpece od marketingu przejmują się ergonomią? Matryce glare są tylko po to, by ładnie się prezentowały na półce sklepowej. A że przyciągają kurz i syf jak magnes, to już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od konkretnego modelu. Moja Toshiba za 1200zł z Dual Corem ma dużo lepszą matrycę od Fujitsu kolegi za 2400zł.

I to moja matryca jest świecąca a jego matowa. Porównanie mam bo studiowaliśmy razem 5 lat ;) no laptopy może trochę krócej się spotykały bo jakieś 2 lata, ale i tak wiele razy siedzieliśmy obok siebie z laptopami i to on się gimnastykował, żeby coś zobaczyć przy mocnym świetle.

 

Podobnie laptopy Della XPS, matryca świeci tak, że przy mocnym nasłonecznieniu można spokojnie pracować.

 

Także dużo zależy od jakości a nie tego jaka ta matryca jest. Chociaż oczywiście różnica jest, w świecącej jak chcesz to przyciemniasz i masz lusterko, możesz fryzurę poprawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytam, że matryce świecące źle się spisują, bo odbijają światło

i w dzień słabo będzie widać obraz.

Tymczasem jak przeglądam Allegro to większość laptopów ma matrycę właśnie świecącą.

Co tutaj wybrać?

Chcę kupić laptopa do 2000zł z matrycą, z którą będzie można normalnie

pracować przy dziennym świetle.

 

Proszę o porady :)

 

Z matrycami 'swiecącymi' jest taki bajer, że notebook wygląda dzieki nim ładniej, obraz wyswietlacza wydaje sie być ładniejszy niż na matrycy matowej.

Generalnie jest to sprawa indywidualna - mnie osobiscie wk....denerwuje jak widzę w matrycy odbicie swojej gęby, dlatego niekupilbym laptopa z taką matrycą, a jak już - to użyłbym folii matującej.

Zreszą matryca matrycy nie równa - czasem są 'crystale' przy ktorych da sie normalnie pracować, a czasem to masakra - jak lustro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytam, że matryce świecące źle się spisują, bo odbijają światło

i w dzień słabo będzie widać obraz.

Tymczasem jak przeglądam Allegro to większość laptopów ma matrycę właśnie świecącą.

Co tutaj wybrać?

Chcę kupić laptopa do 2000zł z matrycą, z którą będzie można normalnie

pracować przy dziennym świetle.

 

 

 

Świecąca szyba na matrycy to przede wszystkim sposób na polepszenie obrazu przez "podbicie" kolorów. Dodatkowo jak już kolega napisał ulepsza to wygląd całego laptopa.

Mam do czynienia co jakiś czas z produktem od Lenovo za cenę 1700zł z błyszczącą matrycą i dla mnie to jest masakra. Praca w tym np. na dworze gdzie świeci mocne słońce jest niemożliwe.

Przy ciemnych obrazach matryca działa jak lustro (idealna sprawa dla kobiet ;) ).

Generalnie szukał bym matowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...