Skocz do zawartości
skinny500

Tania kimatyzacja

Rekomendowane odpowiedzi

No więc - pokój w którym mam PC jest zawsze najbardziej nagrzany. Nie ważne jak długo będę wietrzył, to następnego dnia znowu jest nie do wytrzymania. Ostatnio w Praktikerze moją uwagę przykuły klimatyzatory. Spodziewałem się wyższych cen, tymczasem było kilka za 700 zł (niby promocja), te droższe to ok. 1500 zł (to już mniej fajnie). Warto się pakować w takie coś? Jakich firm unikać, a co jest wyjątkowo dobre cena/jakość? Pokój jest mały, ok. 12 m2. Dodam że klimatyzator nie może być głośny. Najlepiej coś do zamontowania nad okno, bo dla dużej skrzyni na kółkach nie bardzo jest miejsce

 

Jak długo musi chodzić klimatyzator żeby utrzymał temperaturę w takim pokoju? Wystarczy np jakiś program w stylu 10 minut w ciągu godziny? I jak z serwisowaniem tego? Bo coś mi sie obiło o uszy że mogą się tam rozwijać różne grzybki itp...

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unikaj chinoli, do montażu profi ekipa musi być z pompką próżniową, klimatyzator w upalne dni musi chodzić cały czas praktycznie, tanie są głośnie, to tyle :P a i za 700zł to będzie lipa, lepiej już coś na kółkach ale i tak rurkę trza przez okno wystawić heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze primo, to musisz mieć kratkę wentylacyjną pod którą się podepniesz - inaczej trochę schłodzi z przodu, ale ciepłe powietrze będzie się gromadzić i dopiero się ugotujesz.

Druga sprawa, że niżej niż produkty LG to nie warto sobie głowy zawracać. To takie minimum jakościowe.

 

btw, w domu nie mam, ale w sklepie u brata jest coś takiego (w najgorsze upały podłącza do prądu i do kratki wentylacyjnej rurą spiro - sprawdza się OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega w temacie, mam klimatyzator ale problem z rura. Obecnie planuje zrobic plexi z 'socketem' na rure aby wystawic i wyrzucac gorace powietrze i uszczelnic okno.

 

Z drugiej strony zrobilem 3 dni temu eksperyment. Mieszkanie na ostatnim pietrze, brak izolacji na dachu <_< Poludniowa strona. Brak izolacji ratuje troche wylozenie sufitu karton gipsem ze sporym zapasem miejsca.

Do czego zmierzam. Otoz we czwartek od rana zamknalem WSZYSTKIE okna wychodzac do pracy i wrocilem okolo 20. Bylo duzo chlodniej niz gdybym wietrzyl mieszkanie. <_< Temperatury wewnatrz ksztaltowaly sie na poziomie 25-27*C. Przed eskperymentem to bylo 32-38*C :damage_wall:

 

Do czego zmierzam dalej, otoz postanowilem oprocz zamkniecia okien, zastosowac technologie znana z ratownictwa medycznego i samochodow. Obkleilem folia aluminiowa od zewnatrz okna tak aby odbijaly promieniowanie i nie nagrzewaly pomieszczen i zaluzji. Z kolei na balkonie od poludniowej strony mam zaluzje drewniane na calej powierzchni ktore takze chronia dostep przed promieniami do srodka.

Licze ze kolejne gorace dni dadza odpowiedz jak duzo zyskalem folia aluminiowa. Na pewno dziala dobrze, czwartek byl spora ulga, ale niestety okna byly otwarte.

 

Zaluzje wewnatrz to poroniony pomysl tak apropo jesli chodzi o temperatury...

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie marke Torell i tym podobne chinole bo na tabletke od bulu głowy nie wyrobisz...

Narpawde ciche i wydajne klimatyzatory robi Sharp. Niestety taki przenośny kosztuje ponad 2000zł.

 

Klimatyzator wypada przeczyścić co sezon. Co by swądek nie uprzykrzał życia.

O ile Sharp da się kilkanaście razy rozebrać i złożyć to już takiego torella rozłożysz raz i potem nie spasuje tak jak było.

Edytowane przez KiloBajt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dla mnie

Pokój na ostatnim pietrze, mieszkanie narożne

32 stopnie , 18m kwadratowych

Kupilem to:

Klimatyzator przenośny MMP07 MANTA, Typ: monoblok - Klimatyzatory, Ogrzewanie i wentylacja w Leroy Merlin

Pierwszego dnia, rura byla wystawiona przez uchylone okno balkonowe.....prawie to nic nie dalo zbilo z 32 na 28 stopni...

Drugiego dnia, zrobilem dziure do komina, zamurowalem, wystawilem. Co w polaczeniu z zamkniętym pomieszczeniem dalo przyjemne 22stopnie...(zamiast 32)

Minusy-

-HAŁAS

-NAGRZANY POKÓJ JEST BARDZO CIEZKO SCHLODZIC, DUZO LEPIEJ NASTAWIC CZAS WLACZENIA JUZ Z SAMEGO RANA

-CHODZI PRAWIE CALY CZAS:)

Ale i tak jest zadowolony za te pieniadze. Dla mnie duzym plusem jest funkcja odwilzania, bo mam spora wilgoc w domu wiec i tak planowalem kupic odwilżacz.

ps. split nie wchodzil w gre, wspólnota sie nie zgodzila..

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...