Skocz do zawartości
Gość Harry Lloyd

Need for Speed: Hot Pursuit

Rekomendowane odpowiedzi

Na Phenomie II x3 @3.5GHz użycie GTXA260 wisi na poziomie 40%. Pytanie moje do Was, czy proc ogranicza czy tylko u mnie optymalizacja wydaje się denna? Włączyłem wszystko na max i 10FPSów ;/

 

Da się grać dopiero przy: cienie-min., blur-off, i hd tekstury-off. Do tego rozdzielczosc 1650x1080 czy cos kolo tego. 

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia: Poza grafiką ta gra nie ma nic do zaoferowania. Żadnej przyjemności z jazdy.

 

Tu się nie do końca zgodzę - biorąc pod uwagę wygląd grafiki na konsolach - Need for Speed: Hot Pursuit - PC vs. Xbox 360 und PS3 - Grafikvergleich des Rennspiels - ta gra w ogóle nie ma nic do zaoferowania. :lol2:

Biorąc pod uwagę opinię osoby, która w to grała - to jest arcadówka wersja arcadówki. Nie czekałem na symulator, ale to już przesada.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Phenomie II x3 @3.5GHz użycie GTXA260 wisi na poziomie 40%. Pytanie moje do Was, czy proc ogranicza czy tylko u mnie optymalizacja wydaje się denna? Włączyłem wszystko na max i 10FPSów ;/

 

Da się grać dopiero przy: cienie-min., blur-off, i hd tekstury-off. Do tego rozdzielczosc 1650x1080 czy cos kolo tego. 

 

No to coś ewidentnie masz nie tak, u mnie chodzi w 1920x1080 na full, czasem trochę szarpnie, ale na ogół powyżej 30 fps.

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na e8200 stock plus gtx260 216sp 80% czasu stałe 60fps ale za często spada tak na 30-40 lub nawet minimum 19-20 fps (często przy przejeździe pod jakimś mostem - Na Fairview Road jest taki jeden gdzie zawsze jadąc pod nim mam 19/20fps czyli optymalizacja jest do 4 liter), gram na 1680x1050 z HD textures na ON i Shadows na Low. Gierka ogólnie w trybie Career ssie,

jedyna przyjemnośc dla mnie to Freeride (ale tylko na początku - szybko się znudzi) lub wyciskanie jak najlepszych czasów na paru wybranych trasach.

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień z grą. Najbardziej wkurza mnie, że wszystkie auta się prowadzą tak samo, a to jak szybko jadą przeciwnicy w ogóle nie zależy od ich auta ani niczego innego niż widzimisię AI. Mogę jechać Porsche Caymanem z prawie maksymalną prędkością a z tyłu dojeżdża i puka mnie po zderzaku Ford Crown Victoria. :lol: Ech żeby tak było mnie stać na xboxa, jakiś tani monitor i Forzę... :( Grze jednak brakuje tego czegoś. Wracam do Test Drive Unlimited. ;-)

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie cioram na X, ale grafa jakos nie miazdzy IMO. Jest poprawna, chociaz spodziewalem sie lepszej. Nie wiem jak to na PC sie prezentuje, ale jesli gorzej to hmm kiepsko.

 

Sama gierka? Ma swoje mocne i slabe strony. Dobre to napewno klimat poprzednich Hot Pursuitówi i to czuc od samego poczatku: fajne widoczki, super auta - dla osób, które grały w NFS od samego poczatku to naprawde istny powrot do przeszłosci. Grafa tez moze byc, chociaz jak wspomnialem wyzej, nie jest to zaden przelom. Sam gameplay dostarcza sporo funu chociaz tutaj wybijaja sie wybitnie 2 tryby: hot pursuit i one vs one. Dlugosc wyscigow (czesto po dobrych pare minut) i non stop walka - cos pieknego. Reszta czyli zwykle wycigi czy polowania na pojedyncze samochody juz nie dostarczaja takich emocji, a proby czasowe i pokonywanie ich bez obijania potrafia doprowadzic do frustracji. Nawet arsenal czyli emp, kolczatki, helikoptery itd jest duzo fajniejszy niz sie spodziewalem.

 

Nie zgodze sie jednak, ze samochody prowadza sie tak samo. Nie twierdze, ze sa duze roznice, ale bez problemu sa wyczuwalne na tyle, ze jednymi wole bardziej jezdzic niz drugimi. Poziom trudnosci jest mysle taki jak powinien. W sensie jak sie czlowiek nie przylozy to przegra, ale wystarczy skupic sie na drodze i generalnie trzymac sie razem z peletonem + nitro na 1km przed meta i zloto w kieszeni. Generalnie zloto (procz pary wyjatkow) to kwestia 1-2 przejazdów, z czego pierwsza proba to po prostu zapoznanie sie z trasa. Oczywiscie uzywanie kierownicy do tej gry to totalna pomylka i pad jest zdecydowanie bardziej wskazany. Prowadzenie to czysta abstrakcja, ale mi akurat to odpowiada chociaz driftowanie na kazdym zakrecie to by mogli sobie darowac. Udzwiekowienie? Silniki i reszta odglosow - fajne, nawet bardzo, szczegolnie jak ktos ma na czym to puscic. Muzyka? Srednio, nie przeszkadza, ale nie zapadl mi tez zaden kawalek w pamieci. No moze Bad Religion, ale tylko dlatego, ze az sie zdziwilem, ze jeszcze zyja ;)

 

Poza tym faktycznie parametry auta nijak sie maja do tego co sie potem dzieje na drodze: samochody z 2 razy wieksza moca + nitro czasami nie sa w stanie dogonic aut slabszych jadacych bez dopalaczy - wtf. To samo z policja. Wg informacji podawanych w grze policyjne odpowiedniki samochodow sa lepsze, ale podczas wyscigu nijak sie nie da tego odczuc. Na razie mam 1/3 kariery po obu stronach za soba i spokojnie 8/10 moge dac - po latach oczekiwan w koncu pudelko z logo NFS moglo ponownie zagoscic na polce.

 

edit.

Przypomnial mi sie jeden minus, nie wiem czy nie najwiekszy: NO SPLIT SCREEN!! Mam nadzieje, ze to dodadza w jakims DLC czy cos, bo doslownie zal.

Edytowane przez maSTHa212
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemnie mi się w to gra , dużo radości sprawia mi ta gra. Gram same zawody , nie korzystałem z opcji freeride (nie chcę mi się ) i jest ok. To co mi przeszkadza to muzyka jest do kitu tzn mam ją na 100% reszta dźwięków na 60% i jakaś "przytłumiona" jest nie wybija się nie zwraca na siebie uwagę. Co do poziomu trudności jest dla mnie w sam raz. Sterowanie itp nie wiem nie znam się mi pasuję. Grafika dla mnie aż za dobra z reguły gram w kilkuletnie rpg-rtsy i dla mnie jest super nic mi więcej nie potrzeba. Niestety gra potrafi "zwolnić" tzn mam 50 kilka fps i nagle robi się 20 , ale są to momenty i winę zwalam na to , że gram w wysokiej rozdziałce z wysokimi ustawianiami na niezbyt mocnym procku (e5200 - 3,3 ghz i radku 4850 z 2gb ram) . Ogólnie jest lepiej niż dobrze i mi pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie kierownica działa bardzo dobrze. Ładnie mi ją wykryło. Z początku miałem jedynie problem z ręcznym skonfigurowaniem controlsów (niestety jest to konieczne), ale odpaliłem grę przez profilera logitecha i wszystko się dało ładnie ustawić. Skręt mam ustawiony na 200st i deadzone w prawdzie nie wielki, ale jest... w każdym razie da się grać.

Jaką masz kierownicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety gra potrafi "zwolnić" tzn mam 50 kilka fps i nagle robi się 20 , ale są to momenty i winę zwalam na to , że gram w wysokiej rozdziałce z wysokimi ustawianiami na niezbyt mocnym procku (e5200 - 3,3 ghz i radku 4850 z 2gb ram)

 

Również mam takie fps dropy bez żadnego powodu.

Dziwne ale do przełknięcia bo gierka wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby pozbyć się nitro, zmienić model jazdy na ten z HP2, usunąć te drifty na każdym zakręcie to byłby to powrót do starego dobrego NFSa, no może jeszcze dodać jakieś Ferrari :rolleyes:

Do tej chwili mam 10 stopien przestępcy i 4-5 policjanta. Wciąga i to głęboko, ma być 1 wyścig wychodzi 5-6. Graficznie ok, ale widziałem screeny z konsol i jest jednak różnica na niekorzyść PCtowej wersji. Wykonanie: komp z podpisu na kompletnym stock i z umierającym szefem widzi 30-40 fps jak jest zadyma. Wspomniane dropy się pojawiają do 21-25 i po sekundzie wraca do normy.

 

7.5/10 ode mnie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasówka z Mclarenem F1 - Ultimate Road Car - jak dla mnie najtrudniejsza część tej gry jak do tej pory (gram łącznie jakieś 9h).

Po wielu próbach udało mi się uzyskać 3:06,11 - ktoś chętny do przebicia? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3:01,53

 

Btw, da sie zejsc ponizej 3 min, na tej trasie.

 

Co do samej gry, to ot taka przyjemna scigalka, takie 7-8/10.

Cieszy powrot do korzeni, a nie jakies carbony i punciaki wyciagajace over 300.

Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś takiego może zbierać tak wysokie oceny? Przecież tutaj nie ma ani przełomowej grafiki, ani dobrego modelu jazdy, kokpitu...ech, wymieniać by długo. Grywalności próżno szukać- może i przez niestabilną liczbę klatek, ale głównie przez brak choćby szczątkowego realizmu. Typowe arcade, do tego bez jakiejkolwiek fabuły. W dobie GTA "tunelowy" model otoczenia to naprawdę archaizm. Poprzednie NFS były niestety lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mowia, wszystkim sie nie dogodzi. Ja na szczescie sie ciesze ze mi najnowszym nfsem dogodzili :) Naprawde najnowsza czesc mocno nawiazuje do starych nfsow gdzie liczyly sie tylko piekne i ekskluzywne maszyny, piekne i roznorodne trasy, zrecznosciowy model jazdy i dobry soundtrack. Zadnego tuningu, zadnej beznadziejnej i na sile wcisnietej fabuly itp. Tylko dobra zabawa i ten nfs imo taki wlasnie jest. Nie czujesz tego klimatu?

 

http://www.youtube.com/watch?v=uBO_366ngIc

Edytowane przez Carson
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komu się podoba, to good for him. Jak ktoś nie umie zrobić modelu jazdy, ani zniszczeń, to pisze się, że to nowoczesne Arcade. Wątek muzyczny jak dla mnie zupełnie nie trafiony- zmielone dance z kiczowatym rockiem. Przepraszam, ale nie wyrobiłem. Do tego ta reklama Shift-a 2, co sugeruje, że mają klientów w d... Zamiast skupić na 1 grze robią 2-3 naraz i coś czuję, że też mi nie spodoba (jak Shift 1). Cała seria NFS to niestety takie disco polo. Podoba się masom, można parę kawałków lubić, ale w istocie rzeczy to jedno i to samo g...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast skupić na 1 grze robią 2-3 naraz i coś czuję, że też mi nie spodoba (jak Shift 1).

 

Wow, a użyłeś swojej głowy i pomyślałeś, że za shifta 2 i hp odpowiadają dwa różne studia? Jak miałby się skupić na jednej grze? oO Zwłaszcza, że tematyka obydwu produkcji jest zupełnie inna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam to co piszesz i dochodze do wniosku, ze chcialbys zeby NFS byl rFactorem, ale jednocześnie Test Drive Unlimited. Żeby był arcade, ale i sim. Zeby byly poscigi, ale zeby swiat byl otwarty. No tak się nie da. W gruncie rzeczy to właśnie Shift odstaje od całej serii, bo nie licząc Porsche Unleashed ta seria to kwintesencja dobrych, arcadowych wyscigow. A ta czesc praktycznie w calosci nawiazuje od dawnych odslon NFS-a: szybkie fury, ladne trasy i czysty fun. Po jaki wuj mi tutaj fabula? Jakos nie przypominam sobie, zeby Gran Turismo czy Forza mialy fabule, a mimo to miliony ludzi sie w to zagrywa. To nie rpg, to wyscigi - ma byc szybko i bez zbednych ciach!l i Hot Pursuit wlasnie taka rozrywke dostarcza. A ze nie kazdemu pasuje model prowadzenia? Coz, jeszcze sie taki nie urodzil....

Edytowane przez maSTHa212
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie życie. Zawsze można zagrać w stare wersje ;) Dla mnie NFS:U1/2 był ostatnim NFS na światowym poziomie, w którym mimo zmienienia praktycznie całej rozgrywki i tak było czuć, że to jest "to". Po NFS:U2 powinni zrobić restart serii i po prostu wydać "remejki" albo wzorować się na starych tytułach.

 

Shift jest fajny, ale niestety bardziej mi to pod Toce podchodziło, a nowy NFS zalatuje mi Burnout, który był bdb grą, ale NFS nie miał być burnoutem, miał być powrotem do korzeni. "Arkejdowa" rozgrywka nie jest równoznaczne z powrotem do "kanonu". Dodanie trochę realizmu, na pewno poprawiłoby całokształt gry, ale nadal było by czuć smak Burnouta.

 

Niestety ludzi wychowanych na starej serii NFS jest mniej niż młodocianych, więc wiadomo jakie gry są tworzone. Nie będę marudzić więcej na tą grę, bo ile można :D ja po prostu chce modelu zniszczeń i troszeczke, naprawde minimum realizmu w NFS.

 

OT:

Ostatnio jechałem pociągiem do domu i akurat w wagonie siedziały dzieciaki ~10lat wracające z wycieczki i rozmawiali o grach:

-Grałeś w Mafie 2?

-Nie, o co w niej chodzi?

-Chodzić mafiozem i mordujesz ludzi!!!!!!!! I grafa super jest.

-O to super gra!!

 

Po prostu padłem. Raz to, że 10 latek i gra w Mafie :o a dwa to, że dla nich liczy się mordowanie ludzi, a nie fabuła etc. w tej grze.

EOT.

Edytowane przez konkurs
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Po prostu padłem. Raz to, że 10 latek i gra w Mafie :o a dwa to, że dla nich liczy się mordowanie ludzi, a nie fabuła etc. w tej grze.

EOT.

 

Jak byłem w podstawówce to taka sama reakcja była na GTA 1. Fun był z rozwałki, a nikogo nie interesowały misje itd. Z czasem sie to zmienia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komu się podoba, to good for him. Jak ktoś nie umie zrobić modelu jazdy, ani zniszczeń, to pisze się, że to nowoczesne Arcade. Wątek muzyczny jak dla mnie zupełnie nie trafiony- zmielone dance z kiczowatym rockiem. Przepraszam, ale nie wyrobiłem. Do tego ta reklama Shift-a 2, co sugeruje, że mają klientów w d... Zamiast skupić na 1 grze robią 2-3 naraz i coś czuję, że też mi nie spodoba (jak Shift 1). Cała seria NFS to niestety takie disco polo. Podoba się masom, można parę kawałków lubić, ale w istocie rzeczy to jedno i to samo g...

 

To mówisz że jakie tam kawałki lubisz z disco-polo?   :razz: Widzisz, mnie np. to smieszy, ale okey. Chcesz to słuchaj, nie będę Ci mówił że Twoja ulubiona kapela disco-p. wydała złą płytę bo nie jest "metalowa". Po prostu zamknę uszy w szafce kiedy będzie coś takiego grało obok mnie i tyle, zamiast oczerniać.

 

Gra jest dobra, są fps dropy, jest niski fps podczas deszczu (o dziwo bardziej zwalnia z powodu grafy otoczenia niż np. chmury wody spod kół oponenta). Ale jak chce się pościgać, to włączam tego NFSa, odpalam wyścig i jadę. Nie muszę wybierać rąbanego koloru, spoilera czy innego nic nie znaczącego chłamu. Choć...reaktywacja Porsche i tego stylu gry (tuning mechaniczny - prawdziwy a nie "undergroundowo-pakietowy) byłoby ziszczeniem marzeń.

 

p.s. 30 sec to mars na openingu pasuje genialnie, szkoda że po "press any key" wskakuje inny utwór.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra nie jest najgorsza. Podoba mi się tryb gry jako policja. Grafika ładna, chodzi na full na kompie z sygnaturki, w rozdzielczości 1680x1050.

Muzyka trochę nijaka. Zawsze można Winampa włączyć ;) Model jazdy co tu dużo mówić - arcade, co nie znaczy, że źle. Nie wszystkie gry muszą być od razu symulatorami.

Dla mnie w takiej grze fabuła jest niepotrzebna. Podsumowując - Gra dobra dla gracza, który chce włączyć grę, pograć 30 minut i wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...