Skocz do zawartości
Gość Harry Lloyd

Need for Speed: Hot Pursuit

Rekomendowane odpowiedzi

Jak reszta ci działa to coś z grą nie tak pewnie. U mnie czasami w NFS HP tło też głupieje i mieni się seledynami i różami a wszystko inne chodzi bez zająknięcia. A taka dobrą kartę miałeś to podkusiło na eksperymenty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze orientuje sie ktos czy oprocz trybu grania policja mozna uzywac turbo np w zwyklych wyscigach ?

 

A druga sprawa, moze mi ktos wytlumaczyc czemu jak uderze w jakis samochod to trace kilka sekund, a widze przeciwnikow ktorzy kosza na jednej trasie po kilka samochodow i jada dalej, bez straty szybkosci, bez zatrzymania, tak jakby nic sie nie stalo ?

Edytowane przez Krydor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A druga sprawa, moze mi ktos wytlumaczyc czemu jak uderze w jakis samochod to trace kilka sekund, a widze przeciwnikow ktorzy kosza na jednej trasie po kilka samochodow i jada dalej, bez straty szybkosci, bez zatrzymania, tak jakby nic sie nie stalo ?

 

Handicap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość GumisŁ1983

od niedawna gram w nfs i mam problem bo gdy przyspieszam na Nitrze czy turbo zaczyna mi przycinać ta gra czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się to nie zdarza ( sprzęt z podpisu tyle że nie kręcony ) .

 

Podaj konfig twojego kompa - może w trybie nitro / turbo wymagania dot. sprzętu rosną ?

 

A co do wcześniejszego pytania - Turbo dostępne jest tylko w trybie wyścigu - we free mode ani w trybie jazdy policją go nie ma .

 

W praktyce Nitro działa identycznie co Turbo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się to nie zdarza ( sprzęt z podpisu tyle że nie kręcony ) .

 

Podaj konfig twojego kompa - może w trybie nitro / turbo wymagania dot. sprzętu rosną ?

 

A co do wcześniejszego pytania - Turbo dostępne jest tylko w trybie wyścigu - we free mode ani w trybie jazdy policją go nie ma .

 

W praktyce Nitro działa identycznie co Turbo .

 

Turbo znacznie szybsze chyba, ze mamy dwie rozne wersje gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy patch 1.020 - Worthplaying | 'Need for Speed: Hot Pursuit' (ALL) v1.020 Patch Available NOW

poza oczywistymi poprawkami dochodzą 3 nowe bryki:

- Bentley Continental Supersports Convertible

- Lamborghini Murciélago LP 650-4 Roadster

- Dodge Viper SRT10 Convertible Final Edition

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Otóż zasuwam sobie w nfs wszystko ładnie śmiga kiedy nagle dostaje taką zmułę która trwa jakieś 2-4 sekund. Jest na tyle uciążliwa że sporo utrudnia sterowanie i najczęściej w coś przywalę. Zrobiłem niedawno formata, system jest czysty jak łza jest na nim tylko antywirus. Żadnych zbędnych procesów. Ściągnąłem frapsa z ciekawości co się dzieje z fps podczas grania. Detale mam ustawione na max jak tylko się da :D Cały czas klatki wahają się od 45 do 60 z tym że żadko kiedy spada poniżej 50. Czyli jakby z zapasem ciągnie tą grę. A kiedy załącza się ta zmuła klatki drastycznie spadają do 22-26, w tedy gra chodzi jak by chciała a nie mogła. Po góra 4 sekundach z powrotem rośnie do 60 i gra działa jak natura chciała. Miałem też tak w NFS Undercover tylko dużo gorzej... Tam zmuła była kosmiczna. Tak samo gra śmigała jak marzenie i nie wiadomo skąd robiło się 20 klatek i tak przez jakieś 5 sekund i potrafiło się tak robić do kliku razy w ciągu wyścigu! Gra tak zmulała że widziałem w oddali wczytujące się elementy grafiki. W tedy miałem radka HD4870. Teraz mam HD5850. Shift chodził jak marzenie więc myślałem że to coś nie tak z tym undercoverem i olałem to ale w HP mam to samo (może trochę mniej). Zmniejszałem detale na 1280x1024, anizotropowo wył. poziom cieni na średnie, i tekstury wysokiej rozdzielczości na wył. ale nic to nie daje jest identycznie jak na pełnych detalach. Wymagania zalecane (nie minimalne!) do tej gry to Intel Core 2 Duo E6700 2,6 GHz i Radeon HD 4700 więc spełniam je z zapasem.

Mój komputer to

C2D E8400 3.0 GHz

MSI HD5850 OC

OCZ Titanum 2x2GB 800 MHz cl 4-4-4-15

Seagate Barracuda 250 Gb 16 Mb cache

OCZ stealthxstream 600w

DFI Lanparty DK X38

W undercoverze jak podkręcałem procka to robiło się jeszcze gorzej zamiast lepiej (to też ciekawe nie?), w assasins creed miałem to samo że gra chodziła idealnie a jak podkręciłem procka to w niektórych momentach przycinała. Kumpel ma identycznego kompa tylko radka HD5770 i chodzi mu idealnie. Chciałbym wiedzieć czy wy też macie coś takiego lub co może być przyczyną...

 

Aha jeszcze myślę że jest istotne że mam win 7 64 bit.

Dodam że Crysis chodził na full bez takich problemów.

Edytowane przez anon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna wkurzac mnie ta gra. Jade leb w leb z gosciem, mam wypadek, spadam na ostatnia pozycje. Jade druga mape z tym samym gosciem, wpada na moich oczach dwukrotnie na inne samochody i jedzie sobie dalej jakgdyby nigdy nic.

Edytowane przez Krydor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej gierce muzyka na +, reszta już nie bardzo.

 

Wróciłem do NFS 5 Porsche, nie wiem który już raz ją przechodzę, ale daje więcej frajdy niż reszta nowych NFS razem wziętych :blink: :lol2:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JROX to tak jak ja :0 Nie wiem ile razy już przeszedłem porsche, ale naprawdę nie było lepszej gry. W Hot pursuit podoba mi się multi, warto dla niego kupić oryginała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nowy kompik to sie zabrałem za tą gierke. Pierwsze wrażenie wizualne to rozczarowanie, ale jak sie okazało nie zapisałem ustawienia cieni, i zostaly na medium. Przełączenie na High robi gigantyczną różnice, swiat wygląda totalnie inaczej, a gra zapełnia całą pamięć grafy!!!

Na prawde niewykle miła dla oka grafika na max detalach. AA działa przeciętnie, jak w większości dzisiejszych gier, ale w takiej grze nie jest to najważniejsze, a i tak źel nie jest.

 

 

Jeździ sie w sumie też całkiem przyjemnie, na padzie. Nie używam wcale ręcznego, a w poślizgi wchodze lekko normalnym hamulcem, i przyznam że sprawia to frajde. Tylko bardziej od wyścigów to podoba mi sie free roam, godzine przejeździłem podziwiając widoki (zima i lasy szczególnie fajne).

 

 

Tylko patcha musze jeszcze ściągnąć, bo chyba poprawia troche rzeczy.

 

 

A nagrywajac filmik ograniczyło mi framerate do 30 FPS, i jeszcze lepiej sie wtedy gra prezentuje. Da sie włączyć jakiś wewnętrzny frame limiter, czy musze korzystać z dll hooka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze w tej grze nie da sie cheatowac, ale jak widac w kazdej mozna. Troche to psuje rywalizacje bo jak goscie kosza na trasie 20 samchodow i jada dalej ( moga jezdzic pod prad bez konsekwencji, zwlaszcza na 3 pasmowych trasach, ja musze wszystko wymijac). Jeszcze nieograniczone nitro to juz w ogole. Gosciu na starcie wlacza sobie nitro i tak jedzie cala trase na nitro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A w której pecetowej grze nie da się czitować? Niestety, ale multiplayer na PC ssie. Co by złego mówić o konsolach, to MP jest o kilka klas lepiej zorganizowany. Nawet jak czasem komuś uda się łamać zasady (co jest bardzo rzadkie), to bany lecą szybciutko, i nie tylko na daną gre, ale nie raz na całe konto LIVE. To jednak bardzo rzadkie sytuacje.

 

DiRT 2 na PC jest zabawny, albo przynajmniej był. Grałem w multi pare miesięcy po premierze, praktycznie sie nie dało. Było kilku cziterów którzy sie teleportowali kiedy chcieli i gdzie chcieli. Raz koleś jechał za mną, byłem pierwszy blisko mety, nagle sie pojawił kilkadziesiąt metrów przede mną, wygrał, i dobiegł śmiech z headseta.

 

Skoro w grach LIVE można takie rzeczy robić, to co dopiero na innych. Ciekawe jak na Steamie, tam chyba jest najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety do póki nie powstanie ogólny system przeciw czitereom to nadal gra w MP to będzie stress .

 

Niestety PunkBuster , VAC czy sXe to za mało , z resztą te systemy chronią w zasadzie FPS-y i to tylko nie wielką grupę - PB chroni gry oparte o silniki ID , VAC/sXe chroni HL/CS i resztę gier od Valve .

 

Szkoda że EA czy takie Activision nie stworzą skutecznego systemu antycheat w trybie MP .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tech Interview: Need for Speed: Hot Pursuit - Page 2 | DigitalFoundry | Eurogamer.net

 

Jak to jest, że ta gra korzysta z deferred rendering, a działa wymuszenie antialiasingu w sterownikach? Do tego drastycznie podnosi użycie pamięci. W Full HD bez AA jest to ok. 500-600 MiB, z AAx4 ok. 900 MiB, a z AAx8 zapełnia całą pamięć karty.

Do tego dość przeciętnie ten antialiasing działa, ale działa.

 

Crysis 2 także ponoć korzysta z deferred rendering, a AA również działa. Obeszli jakoś tą niekompatybilność mimo iż to tylko DX9?

 

Na konsolach nigdy nie było problemu z AA przy takim renderowaniu.

 

 

 

A z innej bajki, to jeśli jakimś cudem ktoś jeszcze nie grał, to koniecznie powninen. Jak dla mnie szczególnie freeroam daje strasznie dużo frajdy, już pare godzin jeździłem bez celu. Obok DiRT 2 to obecnie zdecydowanie najładniejszy racer. Od czasu NFS U2 mi sie tak fajnie nie jeździło (mimo iż strasznie arcade-owy ten nowy HP).

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=lspIDH9w3CE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry napisz mi parę rzeczy technicznych odnośnie tej gry. Cały czas się zastanawiam czy może się na to nowe dziecko Criteriona zdecydować? Czytam jednak tak te fora i nie napawa to optymizmem. Podobno tego HP trzeba m.in. odpalać w trybie zgodności z Me na Vista/7 by to w ogóle się uruchomiło? Na jakich detalach miałeś ustawioną grę? No i na koniec czy wyszły już może jakieś poprawki, które naprawiają większość baboli?

 

Kurcze narobiłeś mi tym filmikiem smaka :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ku mojemu zdziwniu, nie miałem, a właściwie nie mam najmniejszych problemów z tą grą. Patche są, nawet cztery, niby naprawiają masę problemów, które mnie nie dotknęły. No, w podstawowej wersji nie było widocznego padającego śniegu czy deszczu, obecnie jest wszystko ok.

 

Żadnych kompatybilności nie trzeba ustawiać, mam Win 7 x64, to samo na Vista x64 (grałem wcześniej na Radku 5450 na low).

 

Ustawienia jak w opisie filmiku - Full HD, max detale. Bez AA stałe 60 FPS, z AAx4 bywają spadki do 50-55, z AAx8 bywają spadki 45-50. Bardzo istotne ustawienie cieni na High, co całkowicie odmienia gre względem Medium. Rozdzielczość także dużo tutaj daje, oddalone obiekty są dużo bardziej wyraźne, szczególnie podczas wyścigów (blokady policyjne itp).

 

Handling widać na filmikach. Bez hamowania jest w miare normalnie, mocniejsze hamowanie rozpoczyna drift. Ręczny hamulec to tragedia, wygląda już kompletnie nienaturalnie, ale wchodzenie w zakręty zwykłym hamulcem jest bardzo fajne, sprawia fun, zwłaszcza autami które dobrze sie kontroluje, np. tym Lancerem mi sie najlepiej driftuje, zapewne ze względu na 4WD. Nie ma raczej różnicy w prowadzenu między autami, jest tylko różnica między rodzajami napędu, no i sama prędkość. Supercarsy są troche przesadnie szybkie, można sie wystraczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie - czy da się w jakiś sposób wyłączyć komunikaty w trybie multiplayer pokazujące się na ekranie? Przysłaniają mi to co się dzieje na ekranie i zaczyna mnie to irytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ogólnie bardzo podobał się Hot pursuit. Warto było kupić oryginała. Ściąganie się z innymi to wielka przyjemność - bardzo dopracowany system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz w promocji ea classic to jest wiec cena okej.

ta gra to rzadkośc, bo w niej się nie jeździ, tylko pędzi. dosłownie.

hmm. model... eee... poruszania się jest ogłupiający, bo jazdą sie tego nie da nazwac : gracz kontrolerem określa kierunek w jakim chce sie poruszać ("jechać"), a krasnoludki kręcą kierownicą za niego ( tak to wygląda ). czyli slabo, gdyz przyjemnośc z jazdy żadna ( przynajmniej jak dla mnie ). kierowanie pojazdem jest calkowicie pozbawione treści i nie jest żadnym wyzwaniem ani takze nie jest emocjonujące, cała robotę odwala grafika i muzyka.

no i polowe gry spedza sie ogladajac niemozliwe do ominiecia animacje. ( taka kolorowa papka ).

z plusów grafika/muzyka i obsługa skrótu klawiszowego ALT+F4.

( obok leżał zombie driver w tej samej cenie, ale cos mnie podkusiło... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy jeżeli ktoś nie miał zapisane save'ów na dysku to czy są gdzie zapisywane nasze osiągnięcia na serverze. Nie wiem czy warto mi instalować od nowa grę i od nowa wszystko pokonywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja gram na padzie, i wydaje mi sie że to nawet lepsza opcja niż kierownica, bo w końcu handling na zakrętach prawie jak w Ridge Racer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pad uzywasz xboxowy czy jakis inny? podlacyzlem pada zyczajnego ( nie xboxowego ) i leciutki wychył drążka i wóz skreca na maksa w lewo lub prawo i nie daje sie go w ogole prowadzic, gorzej niz na klawiaturze. mozna jakos wyregulowac czułośc pada?

Edytowane przez slimeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...