Skocz do zawartości
Gość Harry Lloyd

Need for Speed: Hot Pursuit

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawde chce wam sie jeszcze grac w te same odgrzewane nudne kotlety ? Nie wiem, czy ja sie starzeje, czy coraz wieksza ilosc gier robiona jest pod okreslony target wiekowy - czytaj gimbusy. Ten NFS pod taki wlasnie nalezy.

 

A grałeś w to wogóle? bo ta gra to właśnie ukłon w stronę starszych graczy pamiętających pierwsze, proste NFSy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie wiem co w tej grze jest odgrzewanego. Bardziej przypomina Ridge Racer niż poprzednie NFS-y, Jak szukasz inteligentnej rozgrywki to nie dla ciebie, dla relaksu i odmóżdżenia w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, im dłużej gram w NFS'a tym... bardziej oderwać się nie mogę;Ta gra naprawdę sprawa mnóstwo radości;Kilometrowy ciągły drift na 'ślimaku' Reventonem w rytm Pendulum - Watercolour...Czyżby faktycznie w prostocie siła?W sumie na chwilę obecną to NFS nowy ma najładniej wymodelowane auta wśród samochodówek na PC;

 

Mam to samo! :lol: Wczoraj troche ponarzekalem tutaj na nfsa ale wieczorkiem zalozylem sluchawy, podglosilem muzyke w opcjach gry, wybralem corvette, wlaczylem freeride i... nawet nie wiem kiedy przejechalem 170km :D Cos pieknego, tdu przy tym wysiada. Widoki mimo ze grafa troche gorsza niz na konsolach po prostu zapieraja dech. Zapieprzanie ponad 200km/h po gorskich serpentynach w towarzystwie mgly/chmur i chyba najlepszego OST w serii nfsa od wielu czesci to cos pieknego w tej grze. No po prostu nie moge sie napatrzec na widoki w tej grze. W ktorejs recce przeczytalem ze Seacrest County to najpiekniejsza trasa/y jakie kiedykolwiek dostalismy w grze wyscigowej i ja sie z tym zgadzam w 100%. Jak napisalem soundtrack jest genialny, wiadomo ze to sprawa indywidualna ale kawalki sa tak dobrane i maja odpowiednie tempo ze czy to leci rockowy kawalek czy cos z elektroniki to smiga sie swietnie. Odnosnie modelu jazdy, nie wiem czy to wina zlej pracy kamery zza samochodu (na ktorej gralem od poczatku) ale po przelaczeniu kamery na zderzak feeling fur sie znacznie poprawia i smiga sie lepiej. Szkoda tylko ze tym sposobem nie moge podziwiac ladnie wymodelowanych wozkow. Tutaj mozna zobaczyc pare screenow porownujacych grafike miedzy pc/x360/ps3

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde chce wam sie jeszcze grac w te same odgrzewane nudne kotlety ? Nie wiem, czy ja sie starzeje, czy coraz wieksza ilosc gier robiona jest pod okreslony target wiekowy - czytaj gimbusy. Ten NFS pod taki wlasnie nalezy.

 

Leże widząc tak pięknie uzasadnione wypowiedzi :lol:

Tak, starzejesz się - proponuje pograć sobie w chińczyka z dziećmi, a gry zostawić dla "gimbusów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę tak w pierwsze NFS nie grałem, zacząłem od III skończyłem na MW i jak dla mnie nowy Hot Pursuit w trybie Career to "piece of crap".

Przejechałm 3 wyścigi i każdy wygrałem mimo że przy komunikacie "1 mila do konca" byłem poza pierwszą 3 (raz nawet ostatni)plus model jazdy jest

z czterech liter w porównaniu do np. Most Wanted.

Edytowane przez Turrican
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, opykałem dwa pierwsze wyścigi i moje wrażenia... need for facebook? Wchodzę do menu, a tam 7 opcji z czego 5 to usługi internetowe i tylko dwie to elementy właściwej gry, czyli kariera i ustawienia. Nie wiedziałem, że ten produkt to klient jakiejś gry online. No cóż, sztuczne tworzenie społeczności zapanowało już wszędzie i na dobre, niestety trzeba się z tym pogodzić :-(

 

Analiza plików, o czym szerzej napiszę w dalszej części tekstu, potwierdza, że gra jest na tym samym silniku co burnout paradise the ultimate box. Grafika nie jest jakaś super, ale daje radę, choć nie powiem, mamy już 2010, prawie 2011 rok i przydałoby się żeby gry wkońcu zaczęły lepiej wyglądać, ale cóż, mogę sobie to tylko napisać, a producenci dalej będą robić swoje. Moja wiekowa już karta graficzna (radeon hd3850) wspomagana czterojajkowym phenom II B35 2,9GHz i 3GB pamięci ddr2 1066MHz uruchamia grę w pełnych detalach przy zachowaniu maksymalnej płynności w rozdzielczości 1280x1024 (później pewnie uruchomię też w 1920x1080 i przetestuję), czyli pod względem optymalizacji jest dobrze.

Jazda pojazdami nie jest lekka, ciężko się sterują i... poprostu trzeba się przyzwyczaić do tego modelu jazdy, przejechać kilka wyścigów by się z nim oswoić.

W menu mamy tych 7 opcji, w ustawieniach mamy dosyć sporo opcji które możemy skonfigurować, ale niestety nie wszystkie możliwości gry możemy ustawić z poziomu menu gry lub nawet KONFIGURATORA(!!!!!) gry, który uruchamia się przy pierwszym włączeniu gry.

Caleb pytał w tym temacie o wymuszenie antyaliasingu, bo nie ma opcji włączenia tego efektu. Wymuszanie antyaliasingu z poziomu panelu sterowników powoduje wywalanie gry przy próbie załadowania wyścigu/pościgu, przynajmniej u mnie tak się gra zachowuje.

Analiza plików gry (pod windows 7 enterprise x64) doprowadziła mnie do folderu dokumenty/Criterion Games/Need for Speed Hot Pursuit/, a w nim plik: config.NFS11Save. Otworzyłem ten plik w notatniku, porównałem jego zawartość z tym co ma w sobie plik config.ini z burnout paradise the ultimate box i okazuje się, że sporo opcji poprostu nie ma. Za pomocą tego pliku można włączyć motion blur, antyaliasing itp.

 

Tak wygląda przykładowy plik ustawień hot pursuit (2010):

 

[Hardware]AdapterNumber=0[Display]Width=1280Height=1024ForceAniso=trueHiResTextures=trueMotionBlur=trueDepthOfField=trueFitToVertical=trueGammaRamp=1.150[Settings]Webcam=ShadowMapLevel=3[Sound]SpeakerSetup=1HighQualFilters=1

Przykładowy plik konfiguracyjny burnouta (a właściwie część dotycząca opcji graficznych na których zapewne wam zależy :-) ):

[Settings]AntiAliasing=8NumMonitors=1CarMonitor=1HUDFullWidth=0OverallQuality=3Webcam=Shadows=2EnvironmentMap=1MotionBlur=2SSAO=1Textures=2

EA i criterion niech się wstydzą, że nie umieściły wszystkich opcji w menu gry pomimo tego, że można je skonfigurować i są w pełni sprawne! Dziwne podejście do sprawy. Poprostu klienci którzy zakupili grę otrzymują niepełny produkt, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Otworzyłem ten plik w notatniku, porównałem jego zawartość z tym co ma w sobie plik config.ini z burnout paradise the ultimate box i okazuje się, że sporo opcji poprostu nie ma. Za pomocą tego pliku można włączyć motion blur, antyaliasing itp.Tak wygląda przykładowy plik ustawień hot pursuit (2010):

[Hardware]AdapterNumber=0[Display]Width=1280Height=1024ForceAniso=trueHiResTextures=trueMotionBlur=trueDepthOfField=trueFitToVertical=trueGammaRamp=1.150[Settings]Webcam=ShadowMapLevel=3[Sound]SpeakerSetup=1HighQualFilters=1
Przykładowy plik konfiguracyjny burnouta (a właściwie część dotycząca opcji graficznych na których zapewne wam zależy :-) ):
[Settings]AntiAliasing=8NumMonitors=1CarMonitor=1HUDFullWidth=0OverallQuality=3Webcam=Shadows=2EnvironmentMap=1MotionBlur=2SSAO=1Textures=2
EA i criterion niech się wstydzą, że nie umieściły wszystkich opcji w menu gry pomimo tego, że można je skonfigurować i są w pełni sprawne! Dziwne podejście do sprawy. Poprostu klienci którzy zakupili grę otrzymują niepełny produkt, niestety.

 

Nie wprowadzaj ludzi w blad ;) Juz widzialem to porownanie configow na forum nfsa i probowalem "zaszczepic" niektore przelaczniki ustawien z burnouta do nfs'a i zaden nie dzialal. Chyba ze Ty masz jakis magiczny sposob :)

 

i na pulpit :D

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carson, masz rację, dzięki za zwrócenie uwagi i przepraszam wszystkich za podanie mylnej informacji, poprostu za krótko pojeździłem by skutecznie ocenić działanie wprowadzonych zmian. Criterion zablokował antyaliasing w grze, a zewnętrzne filtry aa wykrzaczają grę. Należy poprostu na oficjalnym forum urządzić im burzę żeby w patchu dodali możliwość nałożenia antyaliasingu, innej rady (narazie) niestety nie widzę :-(

 

 

Pojeździłem trochę dłużej i... jest to pierwszy od długiego czasu nfs który wciągnął mnie z przyjemnością na dłużej niż 30 minut. Świetne wyścigi, trasy, widoki (pomimo, powiedzmy sobie szczerze, kiepskiej grafiki), muzyka! Grafika kuleje, sporo błędów technicznych, ale ogólnie gierka jest booooombastic! :-) Dzisiaj głównie szalałem w wyścigach i muszę stwierdzić, że to jest TO! Policją później się pobawię. Jak pierwszy raz uruchomiłem grę i odpaliłem pierwszy wyścig to czułem się jakbym grał w wcześniejszego hot pursuit. Świetne jest to, że jeździmy o różnych porach dnia i nocy, dzięki temu w niektórych nocnych wyścigach czułem się jak w underground 1 albo 2 ;-)

 

Sterowanie samochodami jest ciężkie i niewygodne, wymaga dłuższego posiedzenia by się z nim oswoić. Z tego co czytam to widzę, że ta gra ma problemy z innymi kontrolerami niż klawiatura. Mojego pada wykrywa, skonfigurować go mogę, ale podczas samych wyścigów jak i już w menu nie działa tak jak zostało przypisane. Mam nadzieję, że wyjdzie jakiś patch do gry który naprawi problemy techniczne, ale ogólnie...

 

NFS: Hot Pursuit - polecam!

Edytowane przez SpectatorX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie jeżdżę, i dochodzę do wniosku że gdyby ta gra miała model jazdy choćby z Shifta (w wersji dla samochodów bez tuningu) tak żeby można było przyjemnie pojeździć na kierownicy, to byłby najlepszy NFS w historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakas kpina, czy ta gra ma w ogole obsluge kierownicy? Konfiguruje moja g25, zapisuje, wlaczam i z 360 stopni jakie ustawilem 80 to deadzone, wchodze w controls i jest nadal wybrana klawiatura i dzialaja oba controlery, ale klawiatura pokazuje sie jak default. Nie dziala FFB, tylko jakies smieszne wibracje, kazdy tak ma czy tylko ja? Jesli kazdy to z bardzo dobrej arcadeowki powstalo bardzo dobre g.wno!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli gra "oficjalnie obsluguje" g25, nawet jest na liscie to chyba nie bede gral na klawiaturze. Arcade czy nie, jesli mam kontroler stworzony do wyscigow to go uzywam, to jak bys powiedzial po co Ci myszka za 300zl dla graczy do przegladania internetu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli gra "oficjalnie obsluguje" g25, nawet jest na liscie to chyba nie bede gral na klawiaturze. Arcade czy nie, jesli mam kontroler stworzony do wyscigow to go uzywam, to jak bys powiedzial po co Ci myszka za 300zl dla graczy do przegladania internetu :)

 

Nietrafione porownanie ;) To jest gra do pada a nie na kierownice (imo). Jesli bedzie Ci sie wygodnie w gralo w tego nfsa na kierze to gratuluje zrecznosci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 360 stopniach spokojnie... pod warunkiem ze nie bede mial tych 80 deazone :( Nikt tu nie gral na kierze? lo jerunie, co za swiat;]

 

Jakoś nie mam ochoty próbować, zresztą jak nawet nie ma manualnej skrzyni to z czym do ludzi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 360 stopniach spokojnie... pod warunkiem ze nie bede mial tych 80 deazone :( Nikt tu nie gral na kierze? lo jerunie, co za swiat;]

Działa Ci kierownica? Kumpel mi mówił, że jemu nie działa. Co jest? Podobno każe mu skonfigurować, a konfiguracja nie działa, niby widzi kierownicę i ją rozpoznaje, ale potem w wyścigu dalej jest monit urządzenie sterujące nie jest skonfigurowane i kiera nie działa.

 

Druga rzecz to zakup samego zdjęcia z kluczem przez allegro. Czy taki zakup jest zakupem legalnej gry? Jak to w praktyce wygląda?

NEED FOR SPEED : HOT PURSUIT PL I SKAN I JUŻ JEST (1328034514) - Aukcje internetowe Allegro

Pudełka nawet nie chcę i taka forma mi odpowiada, ale nie chce płacić komuś nieuczciwemu, dlatego pytam, jak taka sprzedaż wygląda w praktyce, skąd sprzedawca nabywa te klucze?

 

5000 pozytywów ani jednego negatywa robi wrażenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa Ci kierownica? Kumpel mi mówił, że jemu nie działa. Co jest? Podobno każe mu skonfigurować, a konfiguracja nie działa, niby widzi kierownicę i ją rozpoznaje, ale potem w wyścigu dalej jest monit urządzenie sterujące nie jest skonfigurowane i kiera nie działa.

 

Kiera dziala, przy pierwszym uruchomieniu gry po nacisnieciu jakiegokolwiek przycisku pojawial sie komunikat ze trzeba skonfigurowac, wszedlem wiec w opcje, zmienilem klawiature na g25, ustawilem wszystko co chcialem, zapisalem i wyszedlem z gry by stworzyc profil dla g25 w Profilerze, bo z jakiegos powodu kierownica sama sie zablokowala na ok. 200 stopniach.

Ustawilem 360 stopni, wrocilem do gry, wlaczylem wyscig i masakra.. przy wolnym ruszaniu auto dusilo sie jak bym ruszal z wcisnietym hamulcem, jak dodalem mocniej gaz to od razu palil gume, co kilka sekund dziwnie migala swiatla stopu jakby pedal byl wciskany na ulamek sekundy, wspomniany deazone ok 80 stopni w lewo-prawo... nie da sie grac. Wszedlem w opcje, klawiatura byla wybrana jako default i nie dalo sie w zaden sposob wymusic g25, chociaz oba kontrolery dzialaly. W menu znikaly ikonki Enter i Escape przy opcjach wroc itd. Bardzo marny port...

Odpuscilem, podpialem kontroler z x360 i wszystko dzialalo od razu.

 

 

Wlasciwa gra...

 

Czysty arcade - wchodzenie w zakret na pelnym gazie, w zaleznosci od dlugosci zakretu wciskamy na chwile hamulec, puszcamy wszystko i auto samo jedzie w poslizgu przez caly zakret, co ciekawe zakret pokonany spektakularnym driftem jest bardziej skuteczny/szybszy niz precyzyjny przejazd, ot taki uklon w strone USA :P Co ciekawe, nawet mnie to cieszy, ostatnia misja jaka jechalem McLarenem F1 robilem kilka razy tak bardzo mi sie podobala gorska sceneria, predkosc, o to chodzi w arcade :)

Graficznie - srednio/wysoko, miejscami boli prostota, ale niektore momenty sa epickie - zamglone lasy, deszcz, snieg, noc - naaaajs.

Dzwiek - raczej sredni, soundtrack ma pare pozycji ktore mnie pozytywnie zaskoczyly jak np. Plan B - Stay too long (Pendulum remix), ale muzyka brzmi jakos plasko, silniki tez troche bezsilnie, reszta chyba ok.

Policja - jak zwykle denerwuje mnie keczap, ale powinnismy sie juz do tego przyzwyczaic w kazdym NFS to jest (moze poza Shiftem), ale z drugiej strony jeden porzadny dzwon i jadacego perfekcyjnie przeciwnika juz nie zobaczymy, wiec dla dobra rozgrywki, niech sobie tam bedzie.

 

Ogolnie gra w duzym stopniu przypomniala mi NFS4, moja chyba ulubiona czesc przy ktorej spedzilem kilka lat, wiec jestem pozytywnie zaskoczony, dobra odskocznia od rF czy Shifta. Jeszcze nie gralem na necie, nie wiem czy w ogole bede, ale za dobra zabawe juz teraz dam 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę próbę czasową McLarenem, na liczniku 350km/h, przepiękne góskie widoki i... zastanawiam się jakby wyglądała samochodówka z takimi widokami wykonana na cry engine 2 :-)

 

Gra jest the best, nic nie przebije motywu typu: jazda po zakręcie 90 stopni z piskiem opon, załączonym nitro i pojawiającym się napisem "prędkość maksymalna" :-) Bajer gierka, dawno żadna gra na kompie nie dała mi tyle funu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wciaga jak czarna dziura i sprawia duzo frajdy :D Jak ktos chce podkrecic grafe to tutaj ktos ustawil ENB pod tego nfsa. A tak przy okazji, widzieliscie w tej grze padajacy deszcz? Bo ja mimo ze przed wyscigiem mam ikonke deszczu to w samym wyscigu jest juz po deszczu i jedynie asfalt jest mokry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym mokrym asfaltem to ja widziałem różne jaja podczas jazdy :-)

Nie wiem czy dobrze to opiszę, ale np jadąc lasem z padającym deszczem to na asfalcie raz jest "krata", raz gładki asfalt, ha!

 

Jest sporo baboli technicznych i sporo baboli graficznych, ale gra się niesamowicie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód sam skręca?! To chyba piszesz o innej grze, bo mi strasznie ciężko skręcają samochody, sterowanie nie jest lekkie.

 

Ktoś wcześniej pisał, że każdy wyścig wygrywa za pierwszym razem, bo gdy pojawia się napis "kilometr do mety" i byłby nawet ostatni to wygrywa. Ja mam wręcz przeciwnie, wygrać wyścig jest trudno, w szczególności próby czasowe, żeby wykręcić czasy na złoty medal to przejechać trasę bez choćby zarysowania, używając wszystkich skrótów i używając nitro ile da radę to zazwyczaj za mało :-)

 

maxymili, czytając tematy na różnych forach widzę, że wiele osób ma problemy z kontrolerami w tej grze, mam nadzieję, że criterion też widzi te tematy i posty i wyda patcha który poprawi sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...