Skocz do zawartości
Gość Harry Lloyd

Need for Speed: Hot Pursuit

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to jest normalne ale niezły motyw spotkałem w grze.

Zdarzyło mi się to tylko raz więc nie wiem czy tak w tej grze jest czy to czysty zbieg okoliczności.

Otóż miałem wyścig z 4-5 przeciwnikami i do tego goniące nas policje.

Pełna jatka, policja szaleje z kolczatkami, ogłuszaczami, itp.

Na blacie 250km/h, ryk silnika, muza daje czadu przede mną widzę kolczatki lecą, kraksy jak jasna cholera, widzę lukę i wcinam się w nią.

Nade mną przelatuje turlający się samochód i nagle kompletna cisza (muzy nie ma, silnik ściszony bo przed zakrętem puściłem gaz), zero pisku opon, nic.

Mijam całe te kraksy przy tej zawrotnej prędkości wpadam w zakręt i po nim wbijam nitro i nagle huk !

Ryk silnika, muza odpala z kopa, wszyscy za mną, kąciki ust zahamowały mi o uszy, a pot spod pach kapie na fotel.

 

Uhh, to była akcja życia i chcę to jeszcze przeżyć z tą grą.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasówka z Mclarenem F1 - Ultimate Road Car - jak dla mnie najtrudniejsza część tej gry jak do tej pory (gram łącznie jakieś 9h).

Po wielu próbach udało mi się uzyskać 3:06,11 - ktoś chętny do przebicia? :D

 

Cieniutko bo mozna zrobic ponizej 3 minut...

Za pierwszym razem zrobilem 3:01:xx (screen dodalem gdzies na poprzednich stronach....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny motyw jest przy odpalaniu turbo: moment ciszy i OGIEŃ :)

 

To jest tylko moment (pół sek, może sekunda).

A ja miałem tak przez całe niemal zdarzenie (od momentu gdy wjechałem w ten rozpiździaj i aż z zakrętu wyszedłem ( 5-6 sekund to musiało trwać).

A motyw ten mogę porównać jednie do początkowej sekwencji z Jamesa Bonda: Quantum of Solace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię.

Ma się ręce to się kręci.

To, że z 55-60FPS spadnie do 25FPS na 1-2 sek to jest bolączka gry a nie ilości rdzeni.

Normalnie śmiga na dwujajach ale trzeba je wykręcać, a te jak wiadomo kręcą się po 80%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

<p>Piraci drogowi wszystkich nacji, wyznań oraz orientacji seksualnych łączcie się! Jeśli zawsze marzyliście o brawurowej ucieczce przed patrolem drogówki, który postanowił wlepić Wam mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości, lepiej zapnijcie pasy bezpieczeństwa i szyderczo uśmiechnijcie. Zamiast pokornie zdejmować nogę z gazu dociśnijcie pedał do podłogi, lekceważąc jednocześnie policyjne syreny. Niech ogłuszający ryk silnika, smród palonej gumy i szum przecinanego powietrza, zaowocuje solidnym zastrzykiem adrenaliny. Jednak absolutnie nie próbujcie tego w realnym świecie, bowiem polskie drogi bywają zabójcze, tylko usiądźcie wygodnie przed monitorem lub telewizorem uprzednio uruchomiwszy Need for Speed: Hot Pursuit. Domowy budżet przesadnie nie ucierpi, żona będzie względnie zadowolona, zaś wszelkie wykroczenia zostaną odpowiednio uhonorowane. Zwalnianie będzie nie tyle niewskazane, co wręcz zabronione... Kolejny Need for Speed z impetem wjeżdża na dyski twarde, czemu towarzyszy ogromne poruszenie, wszak Hot Pursuit zapowiadano jako powrót do najgłębszych korzeni. Cóż, podobne deklaracje słyszeliśmy stanowczo zbyt wiele razy, ale może nareszcie Electronic Arts postawiło na właściwą kartę?</p>

<p class="rteright"><b>Autor:</b> Caleb - Sebastian Oktaba</p>

LINK DO ARTYKUŁU NA ŁAMACH PORTALU PUREPC Edytowane przez Caleb
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Proszę Cię.

Ma się ręce to się kręci.

To, że z 55-60FPS spadnie do 25FPS na 1-2 sek to jest bolączka gry a nie ilości rdzeni.

Normalnie śmiga na dwujajach ale trzeba je wykręcać, a te jak wiadomo kręcą się po 80%.

 

To ciekawe że oni jakoś nie podali tak niskiego minimalnego framerate, kłamią, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe że oni jakoś nie podali tak niskiego minimalnego framerate, kłamią, czy nie?

 

Minimalny framerate z testu na E5300 i 9800GT to 24FPS w 1280x1024 a średnio 36,7FPS

Ja podałem na oko 25FPS.

I średnia dlatego taka niska wychodzi bo normalnie gra szaleje ponad 40FPS przez 90% ale dlatego, że mam ostro wykręcony sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soundtrack słaby. Ja sobie puszczam samemu w tel takie kawałki.

 

Sub Focus - Last jungle

Andain - Beautiful Things (Gabriel & Dresden Mix)

Ellen Allien & Appara-Rotary

Mt Eden Dubstep - Beautiful Lies

Mt Eden DnB - When will the storm begin

 

IMHO pasują nieźle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Minimalny framerate z testu na E5300 i 9800GT to 24FPS w 1280x1024 a średnio 36,7FPS

Ja podałem na oko 25FPS.

I średnia dlatego taka niska wychodzi bo normalnie gra szaleje ponad 40FPS przez 90% ale dlatego, że mam ostro wykręcony sprzęt.

 

OK, ale chodziło mi o to że u nich na quadzie i 9800 GT jest minimum 46 FPS. Na lepszych kartach prawie 60. Na E5200 na każdej karcie jest połowa, oczywiście na kręconym było by lepiej, ale zapewne bez cudów co potwierdziło już kilka innych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.

Kto dzisiaj kupuje E5200/5300 aby grać w najnowsze gry ?

Ja wiedziałem, że go wykręcę pod niebo i dlatego kłopotu ze średnim FPS 36,7 z tym nie mam.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu mówić optymalizacja słaba. Bo taka fizyka i kosmetyczne uszkodzenia nie powinny mocno korzystać z procka. Boli tylko trochę brak AA bo bez tego gorzej widać gdzie w blokadach jest luka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

AA chyba działa na Radkach, i na GTX 580 (kwestia sterowników, bo nowe są tylko dla tej karty).

 

Optymalizacja jakaś dziwna jest to fakt, ale u mnie na min detalach nawet można pograć, a źle nie wygląda (nie ma cieni i to głównie tyle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak akcja na oficjalnym forum przyniosła pozytywne skutki, w przyszłym tygodniu pojawi się patch:

Patch 1.1 for Need for Speed Hot Pursuit - what should it fix? - Need for Speed Hot Pursuit General Discussion - Need for Speed: EA Forums

 

Pozostaje tylko czekać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz kierownicę?

 

Logitech Driving Force GT.

 

Tutaj mój filmik jako dowód, że na kierownicy też grać się da ;)

Ale i tak chyba przesiąde się na analogowe gałeczki pada... machanie kółkiem w tej grze nie sprawia żadnej przyjemnosci. Nie to co np. w Dirt 2 ;)

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=I_jHhDjQ-ME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale chodziło mi o to że u nich na quadzie i 9800 GT jest minimum 46 FPS. Na lepszych kartach prawie 60. Na E5200 na każdej karcie jest połowa, oczywiście na kręconym było by lepiej, ale zapewne bez cudów co potwierdziło już kilka innych gier.

 

Aleś sobie wybrał dwójajowca do porównań:)

Mój e8400@4ghz radzi sobie genialnie

 

Na pewno NFSHP nie zyskuje na dwóch dodatkowych rdzeniach tyle co GTA4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój e8400 (stock - 3Ghz) radzi sobie też całkiem nieźle. Dzisiaj testowalem pare tras z frapsem i na trasie z deszczem w dzien jest 54, często 58 i 60fps. Na innych trasach różnie.. 48, spada do 43 czasem. Momentami gdzieś tam widzialem nawet troche mniej niz 40.

Jedyne co mnie martwii to chwilowe dosyc częste frame dropy. Co dziwne fraps wtedy pokazuje np 48fpsów a gra wyraźnie przycina, czasem tak przydusi, że ciezko z zakretu wyjsc. Troszkę to wygląda tak jakby PhysX spowalnial, ale ta gra chyba tego nie obsluguje prawda?;)

@HeatheN, ciekaw jestem jak u Ciebie to wygląda. Procki mamy te same...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech Driving Force GT.

 

Tutaj mój filmik jako dowód, że na kierownicy też grać się da ;)

Ale i tak chyba przesiąde się na analogowe gałeczki pada... machanie kółkiem w tej grze nie sprawia żadnej przyjemnosci. Nie to co np. w Dirt 2 ;)

Ale ustawiałeś w grze czy w profilerze logitecha? Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma widoku zza kierownicy? juz jest ;d

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=vjIChGWpgog

 

ToCA EDIT -> Download Manager -> Recent Projects -> NFS Hot Pursuit Camera Hack v1.0a

 

 

hehehe spoznilem sie 3 min :lol:

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka nie jest zla, gram w kazda czesc NFS i ta takze mi spasowala, aletylko w trybie policja ... Normalne wyscigi jakos mi nie pasuja, pogralem troche i olalem sprawe.

 

Co do grafy : fakt, ze jak na gre z tego roku, to malo sie postarali. Malo gram, ale efekty nie powalaja, a spodziewalem sie czegos na wypasie. Spadki fps spowodowane sa raczej procem, u siebie nic takiego nie spostrzeglem. CPU 6c@4.4GHz + gtx460@def.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NFS Hot Pursuit Wheel Manual Mod v1.03 - z tej samej strony co Camer Hack, wlasnie sprawdzilem i dziala ok, w koncu moge pojezdzic na g25, o wiele wieksza przyjemnosc niz na padzie, ale wyscigi wygrac bedzie chyba trudniej (sic!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...