Skocz do zawartości
Panoram

Athlon 2000XP + GA7va co nie wyrabia??

Rekomendowane odpowiedzi

Procek wyknoany w 0.13 um temperatura po obciązeniu 46 stopni, postanowiłem sie troche nim pobawic zwiekszyłem magistralke na 144 3d marka 2001se przeszedł bez problemów ale w każdej girece po kilku minutach zwiech pamieci mam kingstone 333 Top performace enabled

Co moze nie wyrabiac procek temperture ma niską ale przy nie wielkiej zmianie czyli na 2200+ odrazu zwis tylko w grach??

aha mnożnik podobno miał byc odblokowany a tu qpa nominalnie jest na 12.5 i nie da sie zmienic

 

#$%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłka to codygen 400W zasiłke zwiększałem +5 i tez sie sypał ale tem sie nie zwiekszyła jak zwiekszyłem napiecie + 10 to temperatura przekroczyła gróbo ponad 50 stopni wiec uznałem ze to zbyt wiele mysle nad zmainą coolera bo ten jest boxowy ale jesli to nie wina chłodzenia to nie wiem czy jest jakikolwiek sens pakowania 150 zł w dobry cooler może te procki już tak mają ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłka to codygen 400W zasiłke zwiększałem +5 i tez sie sypał ale tem sie nie zwiekszyła  jak zwiekszyłem napiecie + 10 to temperatura przekroczyła gróbo ponad 50 stopni wiec uznałem ze to zbyt wiele mysle nad zmainą coolera bo ten jest boxowy ale jesli to nie wina chłodzenia to nie wiem czy jest jakikolwiek sens pakowania 150 zł w dobry cooler może te procki już tak mają ??

dobry cooler mozna miec już za 50zł...

 

a wogóle dziwne... na FSB 144 to nawet u mnie sie obejdzie bez zwiększania napięcia... nie wiem co może być... może spróbuj wyłączyć Top performance i sam poprostu ustaw pamięci na cl2... może to poskutkuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry cooler za 50 zł jaki model masz na myśli ??

jesli zamierzasz kręcić naprawde wysoko to może sie okazac za słaby, ale do fsb 160 sądze, że jeszcze ujdzie. Titan TTC-D5TB(3)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie podpinam pod pytanko. mam te same parametry (proc + plyta + zasilka) i jak wrzuce magistrale 139 to sie sypie :| w ogole zwis i kaplica (podkrecam w win, tym co dorzucili). czy jak bede krecil z biosu to bedzie lepiej ?? temp w stresie (teraz) to 47C..... i dlaczego sie sypie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dru&d napisał:

jesli zamierzasz kręcić naprawde wysoko to może sie okazac za słaby, ale do fsb 160 sądze, że jeszcze ujdzie. Titan TTC-D5TB(3)...

 

Chciał bym coś wiecej wykrecic po obejrzeniu prezentacji Half Life 2 musze sie przygotowac :lol:

radzisz kupic lepszy cooler myslisz że to załtwi sprawe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dru&d napisał:

jesli zamierzasz kręcić naprawde wysoko to może sie okazac za słaby, ale do fsb 160 sądze, że jeszcze ujdzie. Titan TTC-D5TB(3)...

 

Chciał bym coś wiecej wykrecic po obejrzeniu prezentacji Half Life 2 musze sie przygotowac :lol:

radzisz kupic lepszy cooler myslisz że to załtwi sprawe ??

nie ejstem specem w tej dziedzinie, więc polecam uzycie opcji SZUKAJ, bo dam głowe że było o tym duzo i jeszcze więcej... może Volcano jeśli nie straszny Ci hałas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha mnożnik podobno miał byc odblokowany a tu qpa nominalnie jest na 12.5 i nie da sie zmienic

 

#$%?

na tej płycie nie ma możliwości zmiany mnożnika.

 

a co do pamieci to daj Top performance - disabled

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

aha mnożnik podobno miał byc odblokowany a tu qpa nominalnie jest na 12.5 i nie da sie zmienic

 

#$%?

na tej płycie nie ma możliwości zmiany mnożnika.

 

a co do pamieci to daj Top performance - disabled

 

pozdrawiam

OT:

 

jahu, nie wiem, ale masz chyba za słaby wynik w 3DMarku... chyba że podkręcanie Athlona daje tak marne rezultaty (czyt. prawie zerowy wzrost wydajności)????? czy mi się zdaje? porównaj sobie z moim wynikiem... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT:

 

jahu, nie wiem, ale masz chyba za słaby wynik w 3DMarku... chyba że podkręcanie Athlona daje tak marne rezultaty (czyt. prawie zerowy wzrost wydajności)????? czy mi się zdaje? porównaj sobie z moim wynikiem...  :?

Jak mialem XP1600+@1743 to wynik był o 150 pkt-ów niższy. Więc to wina grafiki, a niestety jakiekolwiek próby @-cia jej kończyły się zwisem :? . Jedyne co pozostaje to wymiana na minimum R9500pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

OT:

 

jahu, nie wiem, ale masz chyba za słaby wynik w 3DMarku... chyba że podkręcanie Athlona daje tak marne rezultaty (czyt. prawie zerowy wzrost wydajności)????? czy mi się zdaje? porównaj sobie z moim wynikiem...  :?

Jak mialem XP1600+@1743 to wynik był o 150 pkt-ów niższy. Więc to wina grafiki, a niestety jakiekolwiek próby @-cia jej kończyły się zwisem :? . Jedyne co pozostaje to wymiana na minimum R9500pro.

hmm, ale jednak mimo wsyztsko sądze, że te 400MHz do przodu u twojego athlona i fsb 166MHz powinny Cie odstawic na minimum 8000... zwróc uwage, że innym ludziom z równie "słabymi" kartami graficznymi wyniki jednak wzrastają i to dośc znacznie...

 

zreszta zobacz, mamy takie same karty graficzne, a ja z wolniejszym procesorem przegoniłem twojego XP 1600+@1743... hmm... dla mnie to jednak troche dziwne...

 

ja tez moge niestety tylko pomazyc o oc grafiki... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z napięciem pamięci dać im wyższe ??

Rozmawiałem z kolesiem który ma taka samą płytke i procek mówieł ze koniecznie trzeba zwiększyc napiecie pamieci przy kręceniu.

 

Jesli chodzi o top performace to jak dam disabled to wydajnosc radykalnie spada np w 3DMarku 2001se z 8700 na 7800 czy cos koło tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie podpinam pod pytanko. mam te same parametry (proc + plyta + zasilka) i jak wrzuce magistrale 139 to sie sypie :| w ogole zwis i kaplica (podkrecam w win, tym co dorzucili). czy jak bede krecil z biosu to bedzie lepiej ?? temp w stresie (teraz) to 47C..... i dlaczego sie sypie ??

:( :( nikt mi nie chce pomoc :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie podpinam pod pytanko. mam te same parametry (proc + plyta + zasilka) i jak wrzuce magistrale 139 to sie sypie :| w ogole zwis i kaplica (podkrecam w win, tym co dorzucili). czy jak bede krecil z biosu to bedzie lepiej ?? temp w stresie (teraz) to 47C..... i dlaczego sie sypie ??

:( :( nikt mi nie chce pomoc :( :(

najpierw sprawdz jak bedzie z biosu

temp moglaby byc nizsza,zasilanie podnies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z napięciem pamięci dać im wyższe ?? 

Rozmawiałem z kolesiem który ma taka samą płytke i procek mówieł ze koniecznie trzeba zwiększyc napiecie pamieci przy kręceniu.

 

Jesli chodzi o top performace to jak dam disabled to wydajnosc radykalnie spada np w 3DMarku 2001se z 8700 na 7800 czy  cos koło tego

a ustawiłeś cl2 tak jak pisałem na początku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zminiełem CL na 2, top performace disabled, podnisłem o 0.2 voltage na pamieciach i chodzi sabilnie na 1800 mhz a temperatura bez zmian :P

 

nie wiem tylko jak tos ie ma do wydajnosci bo mam zainstalowanege directX 9.0 w 3D maru tego nie zmierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze,

Mialem taki sam sprzet jak ty :proca , mobo, ramy ,

i po wielu dniach walki max co uzyskalem stable to 146x12.5 = 1825 MHz !!!

i przede wszystkim wina lezy po stronie proca !!!!

temperatury pomijam mialem WC

Slabo sie kreci i tyle (a jak ktos pisal na tej plycie nie mozna zmienic mnoznika) . Bylem bardzo zawiedziony ze na nap. > 1,85V

nie chcial mi wstac na FSB 166 . po prostu martwica !!! po wymianie na 1700+ na tej plycie FSB 166 no problemo.

Wiec proc nie do krecenia, musisz sie zadowolic tym co masz i nie szalej z FSB bo na tej plycie nie ma zablokowanego mnoznika PCI i AGP wiec jak podniesiesz za wysoko to moze ci szlag trawfic dysk a w najlepszym przpadku dane, czego ci nie zycze,..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zminiełem CL na 2, top performace disabled, podnisłem o 0.2 voltage na pamieciach i chodzi sabilnie na 1800 mhz a temperatura bez zmian  :P 

 

nie wiem tylko jak tos ie ma do wydajnosci bo mam zainstalowanege directX 9.0 w 3D maru tego nie zmierze

widzisz, trzeba było odrazu zrobic tak jak napisałem na samym początku... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...